Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

"הרכב שלך לא מציאה" השורה התחתונה של בודק הרכב בקמפיוטסט

htm_aa
שימו לב! השרשור הזה בן 5781 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לדעתי, בדיקה טובה לקונה להורדת מחיר בלבד כל השאר "חרטה ברטה"(כמו שפעם אמר לי בני ל' על הבדיקות של המכונים).

אם אתה רוצה בדיקה אמיתית לך למכונאי אמין , שיתן הערכה מדויקת לגבי מצבו של הרכב.

לפותח השרשור,האם קנית את הרכב ללא בדיקה?

"חייל שנלחם תמיד מקווה לימים טובים יותר. אבל אלה שלא נלחמים הם שקובעים איזה ימים יבואו"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם צריכה של 1:10 בנסיעה משולבת עם מזגן היא צריכה גבוהה.

לי יש גולף כמו שלך (אמנם עם 4 הילוכים ועם קרבורטור של וובר עם צ'וק ידני). בנסיעה עירונית עם מזגן אני מגיע ל-1:8 בערך, אבל אני הרבה פעמים נותן בגזיה:-P. פעם מדדתי מחוץ לעיר ללא מזגן במהירות של 100 עם קצת על 130 והגעתי ל-1:13. אבל אין ריח של דלק מהקרבורטור, אין קירטועים, והמנוע מניע בנגיעה גם ביום הכי קר.

מה שכן, היא נוסעת בקושי 300-400 ק"מ בחודש, אז אולי הדלק מתאדה.

אבל אחרי 11 שנה אפשר להגיד שאני מכיר בה כל בורג, אז אם תצטרך עזרה אל תהסס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם צריכה של 1:10 בנסיעה משולבת עם מזגן היא צריכה גבוהה.

לי יש גולף כמו שלך (אמנם עם 4 הילוכים ועם קרבורטור של וובר עם צ'וק ידני). בנסיעה עירונית עם מזגן אני מגיע ל-1:8 בערך, אבל אני הרבה פעמים נותן בגזיה:-P. פעם מדדתי מחוץ לעיר ללא מזגן במהירות של 100 עם קצת על 130 והגעתי ל-1:13. אבל אין ריח של דלק מהקרבורטור, אין קירטועים, והמנוע מניע בנגיעה גם ביום הכי קר.

מה שכן, היא נוסעת בקושי 300-400 ק"מ בחודש, אז אולי הדלק מתאדה.

אבל אחרי 11 שנה אפשר להגיד שאני מכיר בה כל בורג, אז אם תצטרך עזרה אל תהסס.

הלוואי, אני כבר ימים מחפש מישהו שיכול לעזור לי בדיאגרמה של הווקום.

הווקום של המפלג מחובר לשמאבת הברק, נראה לי שהוא צריך להיות מחובר לקרבורטור (ובגלל זה הרכב שלי ממש חזק אך אין לו תאוצה - אני יכול לעלות בפרויד ב 120 קמ"ש, אך אני לא יכול להתחרות עם דיהטסו סיריון מנוע 1.0 בתאוצה - בהגזמה כמובן).

דבר שיני, שכולם טוענים שהוא שולי זה יציאת האוויר החם מהמנוע שאינה מוחברת, המכונאי שלי טען שזה שולי ולא חשוב.

אני טוען שהחום אפליו בעליות הכי קשות לא מגיע לחצי סקאלה, ונראה לי שזה אחד הגורמים לצריכת דלק גבוהה.

כמובן יש את הווסת בין אוויר חם לקר, שגם הוא מנותק אצלי והוא אמור לעבוד גם כן בוואקום.

הייתי מקווה שאוכל לשחזר את כל הצינורות האלו להגדרות היצרן שלהן.

ואז אני יתחיל את מסע הטיפולים אם יידרש.

1: גולף 1992 1.6 ידני > 2: רנו 1996 1.4 ידני > 3: קורסה 1996 1.4 אוט', חזקה > 4: שרייד, 93 אוט' זללנית 1:8 > 5: סיריון 2011, משעממת > 6: קורסה 2011, עצלנית, נוחה, לא חסכונית במיוחד, הרבה יותר אוטו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתרגש יותר מדי מהבדיקה בחינם הזו. כך גם צריך להתייחס לתוצאותיה (כפי שכבר נאמר).

בוודאי הבנת גם, אם דפדפת בפורום, שגם רכבים חדשים יותר הנלקחים לבדיקה - כבר יימצאו במכונים כסת"חים וליקויים

שלא בהכרח קיימים.

"טוב" לך עם הרכב? אני מציע שתיקח אותו ליישור קו (לפחות מה שחיוני ודחוף, בהתאם לתקציבך). לא חסרים מוסכים

טובים (אני אישית, יכול להמליץ על מוסך רון, אם את יכול להגיע מבני ברק. לפחות תקפוץ להתייעץ. זה לא יזיק).

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אך עדיין לא קיבלתי תשובה אם מישהו יכול לעגריך את הנזק המפורט לעיל:

1. מצמד גבוהה וחלש. - כל עוד אתה מסתדר עם זה - אל תגע.

2. קוסמטיקה בדלתות (גומיות וכד'...). - באוטו בן 16 - חרטא

3. מדחס מרעיש.- אז מה? אם המזגן עובד אז יופי - כשהמדחס "ילך" אז תשפץ/תחליף.

4. צריכת דלק גבוהה יחסית (1:10).- ראה ניקוי וכיוון קרבורטור שתמיד כדאי לעשות כי זה חוסך דלק וכסף.

5. כיוון וניקוי לקרבורטור.

6. כיוון איזון פרונט וגלגלים.- ישפר את איכות הנסיה והיציבות.

7. תושבת גיר (לפי הבוחן) - כדאי להחליף, אי החלפה יכולה לגרום לנזק לגיר בעתיד.

8. הזעות/נזילות שמן (לפי הבוחן)- תראה לי אוטו בן 16 בלי הזעות ונזילות....

בסה"כ האוטו לא רע - וההשקעות הנדרשות ממש לא משמעותיות לרכב בגיל הזה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל ALON:

אני יבדוק מיד.

ל חולגי:

יש לי עוד כמה אלפים אני מוכן להשקיע ברכב עד למחירון שלו ז"א: קניתי ב 4500, המחירון שלו 14000 אני מוכן להשקיע עוד 9500 בלי שום חשש. זה לפחות כלל האצבע שלי!

ל ZVIT:

תודה, ואני באמת אנסה לסדר את העדיפויות של התיקונים.

1. קרבורטור.

2. תושבת גיר.

3. וואקום וכד'.

4. איזון פרונט וגלגלים.

ואני באמת יורד מעניין המצמד עד שהרכב לא זז.

חשבתי לי אם איני מטפל במדחס זה יכול לגרום לנזק יותר גדול, אולי זה עניין מיסבים ולא יותר (אני יכול לתקן בחינם אם העניין הוא קטן).

קוסמטיקה אנסה באמת במחיר שולי ולא להשקיע מדי.. כי בסוף אנו באמת רוצים לנסוע ברכב יפה, והכי כיפי לנסוע ברכב בן 16+ וגם יפה.

תודה לכם חברים יקרים.

1: גולף 1992 1.6 ידני > 2: רנו 1996 1.4 ידני > 3: קורסה 1996 1.4 אוט', חזקה > 4: שרייד, 93 אוט' זללנית 1:8 > 5: סיריון 2011, משעממת > 6: קורסה 2011, עצלנית, נוחה, לא חסכונית במיוחד, הרבה יותר אוטו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי בסוף אנו באמת רוצים לנסוע ברכב יפה, והכי כיפי לנסוע ברכב בן 16+ וגם יפה.

סוף סוף מישהו שנהנה לנסוע ברכב ישן ויפה.

דרך אגב זו היתה הבחירה השניה מבחינתי לקנות גולף דור 2 ישנה, אבל אני מרוצה מהוולוו.

ולמרות מה שאמרו פה היא בת 17 שנה ואין לה הזעות.

נוסע על:

טויוטה פריוס 2019.

טויוטה קורולה 2008 רובוטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סוף סוף מישהו שנהנה לנסוע ברכב ישן ויפה.

דרך אגב זו היתה הבחירה השניה מבחינתי לקנות גולף דור 2 ישנה, אבל אני מרוצה מהוולוו.

ולמרות מה שאמרו פה היא בת 17 שנה ואין לה הזעות.

גם הוולו שלך מקסימה, נסעתי כמה פעמים ברכב כזה, ופשוט כל פעם אני מופתע מהגימור והיופי האיכות וקשיחות של הרכב הזה.

ולדבר אמת?

זה לא שאני נהנה בלנסוע ברכב ישן (לפחות כשקניתי את הרכב), זה פשוט הרכב הזה יוצא דופן (גולף דור שיני).

לא דמיינתי לעצמי שרכב שיוצר מ 1986-1992 יצליח לשלב בין נוחות, יציבות, הרבה יופי, מהירות וזריזות (במצב תקין), צריכת דלק מדהימה עד ל 1:15~ (במצב תקין) והכי מדהים אפשר למוצא בסביבות ה 5K מבחר ענק. בנוסף לכל סעיפים הללו, היא מיוחדת ומושכת צומת לב, אף אחד לא שם לב שאתה נוסע במאזדה 3 שנת 2006, אך כולם ייתעניינו בזה שאת נוסע בגולף "ישנה".. ויתחילו לשאול מה למה איך...?

ולפי החישובים שלי: הדבר הכלכלי ביותר שעשיתי אי פעם בחיי הוא קניית הרכב הזה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חשבתי לי אם איני מטפל במדחס זה יכול לגרום לנזק יותר גדול, אולי זה עניין מיסבים ולא יותר (אני יכול לתקן בחינם אם העניין הוא קטן)

כל פתיחה של המדחס בלי שיפוץ מקיף - לא שווה כלום, גם אם זה בחינם - כי הסיכוי לגרום למדחס נזק בלתי הפיך (שממלא יצריך שיפוץ מלא) הוא די גבוה - המצלתי במקרה זה: עובד - אל תיגע.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר, א כמה עולה בערך שיפוץ של מדחס מהדגמים האלה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ממש ממש מגזים בהערצה שלך לגולף שרק עכשיו קנית.

כולם אולי שמים לב שאתה נוסע ב-gti אבל אם אתה נוסע בגולף לבנה סטנדרטית אף אחד לא מעריץ אותך.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ממש ממש מגזים בהערצה שלך לגולף שרק עכשיו קנית.

כולם אולי שמים לב שאתה נוסע ב-gti אבל אם אתה נוסע בגולף לבנה סטנדרטית אף אחד לא מעריץ אותך.:-)

שלי לא GTI והיא מקורית, בדקתי בספר רכב.

אני מסכים איתך, אך אם אתה נוסע בגולף לבנה שמורה נקיה ויפה, למה שלא ישימו לב?

אני אישית מאוד מעריך את זה.

זה נורא פשוט לקנות רכב בן 3-4 שנים, במחיר של עד 50-60K שמור מטופח ומאובזר, יפה ללא מכות...

אך נורא קשה להיות באחת בת 20 לדוגמה, שהצבע שלה יפה, מקורית ללא מכות וכד'...

ולזה בדיוק אני מתכוון.

מקווה שהבנת את הראש שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל לברר את עלות שיפוץ המדחס אצל עופר קצב 0505-285041 הנ"ל משפץ מדחסים לפרנסתו.

וולוו XC40 T3 Momentum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 5781 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...