Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

-*הכן את גופך לקיץ*-. חיטוב הגוף

ac cobra
שימו לב! השרשור הזה בן 6247 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני ממש לא מבין למה אתם ממשיכים לקבל תשובות מאדם שהוא לא מוסמך בעליל בתחום, שמגבב ערימות של תיאוריות, שחצי מהן נכון וחצי לא לגבי קריאטין, תוספים, מסת שריר, ומסת שומן...

שניר - אתה יודע מה זה ATP?

מהו תהליך הגליקוליזה האנאירובית?

מתי בדיוק הגוף צורך קריאטין?

מתי תהליכי האנרגייה מבוססים על ATP ומתי לא?

כל עוד לא ענית בחיוב ובהרחבה על השאלות האלו - אתה לא מבין דבר וחצי דבר לגבי קריאטין והחיוניות שלו (או שלא) באימון.

אם אתה תמשיך לייעץ לאנשים שטויות אני אתחיל לשלול דברים שאתה כותב - נקודה נקודה.

עכשיו מענה פרטני:

סער

תלוי אילו בעיות רפואיות, בשביל זה יש רופא. תיגש לרופא שמתמחה בבעיות שיש לך (או לאותו אדם שרוצה להתאמן), והוא יקבל ממנו הנחיות של מה מותר ומה אסור. במגבלות של אותן הנחיות אתה תיגש למישוה שמתמחה ומוסמך לאמן אנשים וכך תתחיל תוכנית אימונים מסודרת. הרופא לא מהווה תחליף למאמן הכושר ולהיפך!

אביחי (אאוץ)

כדי שיראו את ה"קוביות" תמיד אתה צריך לעמוד על יחס מסויים בין מסת שריר באותו איזור לאחוז שומן. אתה לא יכול להרזות שומן ממקום אחד בגוף כי פיזור שומן זוהי נטייה גנטית (כמו שאתה רואה אנשים ממש שמנים עם רגליים דקות? או אנשים רזים בכל הגוף עם בטן גדולה?) לכן אתה חייב לעמוד על אותו יחס מסויים. קשה לתת לך תשובה האם הפתרון הוא להגדיל את מסת שרירי הבטן או להוריד את מסת השומן בלי לראות במה דברים אמורים.

הערת אגב - אימוני בטן לא מורידים את הכרס! זוהי שטות גמורה! עבודה על שרירים בכלל אינה שורפת שומן! שומן הוא תא ששונה לחלוטין משריר ואין קשר ביניהם! כל הטוען אחרת - מקשקש לחלוטין!

באימון משקולות במאמץ גבוה, של שעה שלמה, אתם שורפים בקושי בקושי 150 - 200 קלוריות. נקודה. מי שרוצה הוכחה מוזמן לקבלה. באימון אירובי מדובר כבר בין 300 ל600 לשעה, שוב, תלוי בנאדם כושרו, פעימות ליבו ושאר משתנים. אבל אלו בגדול ההערכות.

אגב, מר שניר

לקיחת חלבון "בכמויות אינסוף כי זה נמצא בגוף וזה תקין" היא הנחייה שגוייה.

בפן הרחב - יותר מדי חלבון ממה שהגוף צריך יהפוך מיידית לשומן.

כמות גדולה יותר מזה תעמיס על הכליות ועל הכבד.

כמות גודלה אף ממנה תיצור אבנים בכליות ואף יכולה ליצור מחלות חמורות מכך.

בפעם הבאה שתמליץ - אני אדאג שתקבל האשמות לביתך על רשלנות רפואית והתחזות לבעל מקצוע.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 69
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

שניר,

לא אמרתי שקריאטין הוא לא דבר טבעי.

השתמשתי במילה "תוסף" לא בכדי.

משיחות עם בעלי מקצוע ומתאמנים מנוסים אפשר להבין שקריאטין אולי עוזר, אולי מנפח, מוסיף המון, אבל הוא לא הכרחי!

אפשר לעשות את אותו פיתוח גוף גם בלעדיו!

סך הכל רובנו רוצים גוף חטוב ויפה, ולאוו דווקא גוף שאיתו אנחנו הולכים להתחרות בתחרות פיתוח גוף.

בזמן שהקריאטין עוזר לפיתוח, האבקת חלבון ממש נחוצה, כי הם גם מונעת נזק מתמשך לשריר שבאמת צריך את אותם חלבונים.

אגב, זה בדיוק מתקשר לעניין שרשמת:

הגעתי למה שאתה הגעת ב 9 חודשים, בפחות מ 4

אני לא בתחרות זמנים. וככה אני מתייחס למערכת האימונים שלי.

אני מעדיף להגיע למצב מסויים בזמן כפול, אך מלבד למנוע נזק לגוף(אבקת חלבון) אני עובד בצורה "נקייה" ללא עזרים כאלה ואחרים..וזה עובד יופי גם בלי הקריאטין.

אמיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קונדסון,

למרות שאני לא חסיד גדול של וינגייט כל מילה שלך בסלע.

אני רוצה להוסיף ולהעיר גם לגבי אתר israelbody ולגבי גיל גרנות.

גיל גרנות הוא בחור צעיר שהנסיון שלו בטח בהשוואה לתזונאים אחרים הוא כנראה מועט.

למרות זאת יש באתר הזה (שהוא מפעילו..) הילה סביבו שניתן לחשוב שהוא מאמן על עם ניסיון של אינספור שנים והשכלה בלתי מוגבלת בתחום.

שלא לטעות, האתר שלו ולדעתי הוא יכול לעשות בו כאוות נפשו אבל ברגע שממליצים עליו פה אני חש חובה להזהיר מראש שלא לחשוב שכל מה שנכתב שם הוא תורה חקוקה.

וסתם לניסיון מי שלא מאמין וכו' מוזמן להירשם לאתר ולשאול את מר גרנות מה גילו, השכלתו והרקע שלו בפיתוח גוף שאני ניסיתי

קיבלתי תגובות לא נעימות בלשון המעטה (לפני שנחסמתי..) ושלא לטעות, עשיתי זאת בנימוס ומתוך רצון לדעת ובטח ובטח לא מתוך כוונה רעה או חלילה זלזול.

בהצלחה לכל המפתחים והמחטבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרה פרה:

קונדסון, אני לא מתיימר להיות מבין גדול, אני רושם את מה שאני יודע, וממה שקראתי, ובצורה מאוד כללית, אני לא מתיימר להיות בעל תעודה מוינגייט. , אני לא אמרתי אפילו לרגע שלקחת חלבון כל היום זה נהדר .. כמובן שיש BMR ויש מחשבונים ויש עקרונות שכן יותר מדי חלבון יהפוך בשלב כלשהו לשומן.

BMW, גם אני לא כתבתי לרגע אחד שקריאטין הכרחי, אבל הוא ללא ספק נותן אחלה פוש.

ולגבי "תחרות בזמנים" לא יודע מה איתך , אבל אני במכון כדי לגדול, להיות מבסוט על עצמי, להתאמן בכיף וכו' , אם יש אפשרות שבעזרת תוספים אני אגיע למה שאני רוצה מהר יותר ? בכיף, בתור בנאדם אני מוכן. אתה לא? סבבה לך ..

דביר, גיל לא תזונאי קליני, ואין לו תעודה , ואני לא חבר טוב שלו, אבל אנחנו בהחלט מכירים - אולי גיל לא הבנאדם האידיאלי, אבל מבחינת ידע יש לו ה-מ-ו-ן , עובדתית , הוא "בנה" (אם אפשר להגיד כך) את כמה מהטובים ביותר שיש בארצנו כיום, אנשים כמו ג'רי קריל, ליבנה שביט , מאור זרזד, ראובן סלומון, עמית ספיר - שגם הגיע לתחרויות בחו"ל.

בקיצור העובדות מדברות בעד עצמן .. האנשים האילו זכו בתחרויות, ועדיין זוכים, והוא אחראי לכך וזה עובדתי..

מי שלא מאמין, יכול להיפגש איתו וכמובן איתם .. הם מגיעים מדי פעם לחנות, ולא מתביישים לשבת ולעזור ולדבר גם עם כאילו שאין להם מושג..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קונדסון, האם ישנה דרך כלשהי לשטח את הבטן ולהגדיל את מאסת הגוף?

בעיקרון, אני רוצה לשמור על המשקל (המשקל הנוכחי מתאים לי בול), ואין לי רצון לרזות, אם כבר אז אולי עוד קילו או שניים לא יזיקו.

אין פיתרון או משוב ביניים?

תודה.

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה בעיקר לקונדסון בקשר לחלבון גבינה. אני כעיקרון דוגל בהעלאת מסה בצורה טבעית ללא שום תוספים (שלא נדבר על אפדרין ודברים כאלה). בשביל מה אני צריך לאכול את התוסף גבינה הנ"ל אם אני במקומו אוכל קופסה שתיים של טונה ומקפיד על ארוחות מלאות בחלבונים (איקרה אדומה), ומלאות בפחמימות (מיד אחרי האימון) ולאחר מכן מוסיף עוד קצת גבינה לבנה וירקות. בשביל מה אני צריך את החלבון הנ"ל? מה ההבדל בינו לבין סתם לאכול חלבונים?

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה בעיקר לקונדסון בקשר לחלבון גבינה. אני כעיקרון דוגל בהעלאת מסה בצורה טבעית ללא שום תוספים (שלא נדבר על אפדרין ודברים כאלה). בשביל מה אני צריך לאכול את התוסף גבינה הנ"ל אם אני במקומו אוכל קופסה שתיים של טונה ומקפיד על ארוחות מלאות בחלבונים (איקרה אדומה), ומלאות בפחמימות (מיד אחרי האימון) ולאחר מכן מוסיף עוד קצת גבינה לבנה וירקות. בשביל מה אני צריך את החלבון הנ"ל? מה ההבדל בינו לבין סתם לאכול חלבונים?

אני לא קונדסון אבל התשובה שלי תהיה זהה אני מאמין ..

לאכול אחרי אימון טונה ואיקרה (לא סגור על האיקרה לא אכלתי אפעם) זה מצויין, אין כל הבעיה

חוץ מ .... שזה נמאס מתישהו.

אישית, אני מעדיף לקחת כף חלבון מי גבינה (תבין זה לא באמת חלבון סטייל מים, זו אבקה שמערבבים במים\חלב\מיץ פירות יער\ וואטאבר) מהסיבה שיש שם חומצות אמינו שעוזרות מאוד, וכי הוא "נקי יותר" (כמעט ואין פחמימות , שלא לדבר על שומן), בנוסף הוא נספג ממש מהר עקב היותו נוזל - והוא בטעם שוקו\וניל\תות\בננה\בוטנים וכו'

אז תכלס ההבדל הוא החומצות אמינו , הספיגה, והטעם.

טונה אחרי אימון (במים כן ?) זה נהדר.. 24-27 גרם חלבון נהדר.

לאווץ - אם היה מה שאתה רוצה.. העולם היה כלכך יפה ... :) אבל אין דרך כזו, אתה מעלה מסה (משתדל שתהיה כמה שיותר נקיה משומן) ואז מחטב ... אין ברירה :\

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טונה במים אכלתי תקופה מסוימת אבל אני לא אוהב אותה. אני מעדיף טונה בשמן אמנם יותר שומן אבל לפחות היא טעימה. מעניין מה מהם (מים או שמן) נספג טוב יותר בגוף. אז כעקירן אם זה לא משעמם אותי וזה טעים לי אין שום סיבה בעצם לעבור לכל מיני אבקות.

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה הטעות הענקית שלך !

טונה בשמן אחרי אימון לא שווה כלום, באותה מידה תאכל שניצל ..

כל המטרה שאחרי אימון הגוף שלך זקוק לחלבון בצורה מהירה (יש מאמרים שאומרים שתוך חצי שעה, יש שאומרים שגם יום שלם זה בסדר..)

טונה בשמן זה לא עוזר בכלום כיון שהשמן מאט את הספיגה... בגלל זה האבקה באה בצורה של נוזל והיא נספגת מהר.

טונה במים עדיפה הרבה יותר (וגם הרבה יותר מגעילה, ובגלל זה בחרתי אבקה..)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את התגובה האחרונה של שניר.

הטונה אכן עשירה בחלבון, אבל הוא נספג בזמן רב יותר מאשר אבקה.

הדבר האידיאלי הוא להחזיר לשריר את מנת החלבון מהר ככל האפשר ע"מ למזער את הנזק ולהזין את השריר במה שלמעשה הוא צריך יותר מכל.

כמובן שחוץ מחלבון נדרשים גם שאר אבות המזון (פחמימות, סיבים וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאווץ - אם היה מה שאתה רוצה.. העולם היה כלכך יפה ... :) אבל אין דרך כזו, אתה מעלה מסה (משתדל שתהיה כמה שיותר נקיה משומן) ואז מחטב ... אין ברירה :\

איך אני מעלה מאסה שהיא לא שרירית, אבל גם לא שומנית?

אביחי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אני מעלה מאסה שהיא לא שרירית, אבל גם לא שומנית?

אביחי

שותה הרבה מים.:lol:

לאיזה מסה שהיא לא שרירית ולא שומנית אתה מתכוון? אתה רוצה איברים פנימיים גדולים יותר או עצמות גדולות יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קונדסון, האם ישנה דרך כלשהי לשטח את הבטן ולהגדיל את מאסת הגוף?

בעיקרון, אני רוצה לשמור על המשקל (המשקל הנוכחי מתאים לי בול), ואין לי רצון לרזות, אם כבר אז אולי עוד קילו או שניים לא יזיקו.

אין פיתרון או משוב ביניים?

תודה.

אביחי

כדי לשטח את הבטן עלייך לרזות. אין חוכמות. הגוף שלך מורכב משרירים, רקמות, עור, עצמות, תאי שומן (ועוד).

פספסתי את הכוונה שלך ה"הגדלת מסת הגוף".

בהתחשב בעובדה שכבר סיימת את תהליך הגדילה שלך (אני מניח) ושעברת גיל 18, אתה יכול להוסיף מסת שומן או להוסיף מסת שריר. עם הוספת מסת השומן ו/או השריר גם העור ייתווסף :wink: אין לך הרבה מעבר לכך.

אין פיתרון כי קשה להבין ממך את הבעייה. אתה רוצה בטן שטוחה? תרזה מעט, תעלה מסת שריר שאותו איזור מעט. אין הוקוס פוקוס. פשוט כמו שזה נשמע.

בתוספים למיניהם טוענים שיש ריכוז גבוה יותר של חומצות אמינו "חיוניות" (הכוונה למס' חומצות אמינו אשר הגוף אינו יכול לייצר לבד) מאשר באוכל רגיל.

הדבר אינו נכון.

כמו כן טוענים שהתוספים נספגים מהר יותר מאוכל רגיל.

שוב - לא נכון.

במקור השתמשו במתן חומצות אמינו "מפורקות" לחולים אשר האנזים אשר מפרק חלבון / הקיבה / הכבד / שאר שרשרת העיכול - אינם פעילים מסיבה כזו או אחרת ואז הם חייבים לקבל את הערך התזונתי של חלבון אבל חסרים את היכולת לפרק אותו.

אז בשביל מה זה טוב?

אם אתה לא יכול לאכול אחרי האימון (אתה הולך מייד לעבודה לדוגמה) אז זה עדיף מכלום, אחרת האימון (בהקשר של העלאת מסת שריר) הוא לא יעיל במיוחד. זה הכל.

זו לא תורה מסיני.

אתה צריך פחמימות אחרי אימון, אחרת הגוף שלך ישתמש בחלבון בתור מקור אנרגייה להחזרת גלוקוז לשריר. אם לא תאכל פחמימות חלק מהחלבון שתאכל ישמש כמקור אנרגייה ואז למעשה הוא הלך לאיבוד.

אתה לא רוצה שומן באוהת ארוחה משום שהיא מעלה את האינדקס הגליקמי של האוכל - כלומר, היא גורמת לאוכל להיספג יותר לאט. ואתה רוצה אנרגייה זמינה לגוף להחזרת המשאבים והתחלת תהליכי הבנייה של השריר - כמה שיותר מהר.

מקווה שלא סיבכתי אותך יותר מדי. אגב, אני לא תזונאי, והייתי מעדיף שבכל מקרה בכל שאלה מהותית שקשורה לתזונה תתיעץ עם בעל מקצוע שזוהי מומחיותו. המומחיות שלי אינה תזונה כלל וכלל.

אני לא קונדסון אבל התשובה שלי תהיה זהה אני מאמין ..

אל תענה במקומי, בבקשה ממך, הידע שלך אינו הולם תשובה שמתיימרת להזכיר את השם שלי באותו משפט שבו היא הוכנסה.

אתה לא "מעלה מסה ואז מחטב".

"חיטוב" זו הגדרה בולשיטית של אנשים שלא מבינים כלום מהחיים שלהם במרכיבי גוף האדם ו/או כושר גופני.

חיטוב - בהגדרה - זהו יחס מסויים בין אחוז שריר לאחוז שומן בגוף מבחינה אסתטית, אשר ניכר בהפרדה ויזואלית בין שרירים. לא יותר מזה. רוצה במילותיו של העמחה המצוי? שמבדילים בין כופפי המרפק ("יד קדמית") לפושטי המרפק ("יד אחורית") ולא רואים פשוט גוש גדול של יד.

לפונציית ה"חיטוב" שהוזכרה להלן יש גם מאפיינים גנטיים, שכן מבנהו של שריר של אדם אחד אינו זהה למבנהו של אותו שריר אצל אדם אחר, כמו גם פיזור השומן, שכמו שכבר כתבתי - הינו פונצקייה של גנטיקה.

אל תייעץ בעניינים שניכר כי אתה לא מבין בהם, בטח ובטח לא בענייני תזונה. לי יש ידע מקיף ממך בתזונה ואני לא מרשה לעצמי לייעץ בהפגנתיות רבה כמוך. ועדיין לא ענית על השאלות שלי לגבי ATP - אני עדיין מחכה... עד אז תוציא את המילה "קריאטין" מהלקסיקון שלך בבקשה.

בברכה, מר תעלול.

[FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B][COLOR=#696969]ACTION speaks LOUDER than WORDS[/COLOR][/B][/COLOR][/FONT] [FONT=Comic Sans MS][COLOR=green][B]K[/B]eep [B]m[/B]e [B]c[/B]aged [B]a[/B]nd [B]f[/B]ree [B]t[/B]he [B]b[/B]east[/COLOR][/FONT] [COLOR=#f1f6f8][FONT=Verdana][COLOR=#000000][B]Jin Ba Ii Tai [/B]-[FONT=Book Antiqua] [URL="http://www.youtube.com/watch?v=cVarDBb199M&feature=player_embedded"]Fast[/URL] in, [URL="http://www.youtube.com/watch?v=CyDykQWck74&ob=av3e"]Drift[/URL] out[/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...