Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה עם מנוע של חלון הנהג ביונדאי אקסנט

מימי812
שימו לב! השרשור הזה בן 6809 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם!

לשמחתי עד כה לא היו לי בעיות עם הרכב ולכן זו פעם ראשונה שלי בפורום. אני רוצה להתנצל מראש על בורותי בנושא המדובר, אבל אני משערת שאחרת לא הייתי פה...ובנוסף, על כך שהשאלה שלי קצת באורך הגלות, אבל אני חוששת להשמיט פרטים רלוונטיים.

ולענייננו - יש לי יונדאי אקסנט LS Esteem 98. לפני כמה זמן החלון שלי (של הנהג) התחיל "לגמגם" - לפעמים הוא היה נפתח ולפעמים לא (זה קצת מוזר, אבל שמתי לב, שכשהאוטו מתחמם בשמש, החלון נפתח). בטיפול ה-10,000 האחרון, ביקשתי שיטפלו בבעיה. ניקו לי מגעים והכל היה טוב ויפה עד שהבעיה חזרה על עצמה. רק שלצערי זה קרה בטסט, עובדה שהכשילה אותי...מיד סרתי למוסך "יונדאי ראשון" הקרוב, שם החליפו לי את המתג של החלון. זה עבד בדיוק יום אחד ("לשמחתי", זה הספיק להחזיק מעמד עד שחזרתי למכון הרישוי) ואז חזר לסורו. למעשה, הבעיה אף החמירה. חזרתי שוב למוסך. הפעם ניקו לי מגעים, מה ששוב החזיק מעמד יום אחד בלבד. אחרי שבועיים של חגים, חזרתי שוב למוסך, שם נאמר לי, שהמנוע של החלון "הלך" וצריך להחליפו בעלות של כ-800 ש"ח (ללא מע"מ ועבודה כמובן...אה, כן, פחות העלות של המתג שהוחלף לי לחינם...). מאחר והפרוטה אינה מצויה בכיסי, שאלתי אם יש פתרון זול יותר. נאמר לי שיחפשו עבורי מנוע משומש במצב טוב בחצי המחיר (מאז, ד"א, חלפו שבועיים וכמובן שאף אחד לא התקשר אלי). התעניינתי לגבי החלפה של החלון לשיטה ידנית. נאמר לי, שבדגם שלי זה לא כדאי, לא כלכלית ולא אסתטית (משהו עם קידוח בריפוד). טוב, יצאתי משם ללא טיפול. צלצלתי ל"מוסך האם שלי", שם נאמר לי שכדאי שאני אבוא, כי זה לא נשמע כמו מנוע (?!) ושהחלפה לידני עולה משהו כמו מאתיים ש"ח...

כאן התבלבלתי והגעתי אליכם. האמת, זו אולי קלישאה, אבל להיות בחורה צעירה ופעורה במוסך, זו לא חוויה נעימה. היחס אומנם טוב, אבל יש תחושה קשה של "מישהו מנסה לעשות עלי קופה". אני לא מצפה כמובן שתדעו מה הבעיה, אבל אני אשמח לדעת, שבמידה ואכן מדובר במנוע, האם כדאי להחליף לחדש? האם משומש זה פתרון טוב או שאני אהיה יום אחד שוב באותה בעיה ואם כן, איפה כדאי לחפש אותו ומעל לכל, האם כדאי להעביר את החלון לידית ידנית למען השקט הנפשי וחשבון הבנק שלי...??? יש למישהו מקום מומלץ (א-מ-י-ן ולא יקר, אם יש חיה שכזו) לטיפולים שכאלה?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל ברוך הבא לפורום.

לא הבנתי איך החלון הכשיל אותך בטסט ? (לא ידוע לי שזה נבדק בטסט)

אני לא הייתי מחליף למנגנון ידני מהסיבות שתיארת כבר וגם בגלל שבעת מכירה הקונה ישאל שאלות...

אינני יודע אם זה אכן המנוע (מאמין שכן היות ולי הייתה אותה הבעייה במגאן שלי) אבל תנסי למצוא מנוע משומש בפירוקיה (תעשי חיפוש "פירוקיות")...

אל תהססי לשאול בפורום - בגלל זה הוא קיים, לעזור אחד לשני/שניה...:wink:

Veni Vidi Vici

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם החליפו מתג ולא עזר, (אני מניח שבדקו את היחידה המכנית של מנוע החלון החשמל ,להלן "המנגנון") ואז נשארו אפשרויות קצרות:

נתק באחד החוטים, חלקי ,לא מופיע כל הזמן.

יחידת מרים חלונות אם קיימת בעת שהיא תקולה, החלון לא יפעל

(האם בזמן הפעלת השלט ככל שיש כזה, החלונות היו מתרוממים?)

אם כן, יש לנסות לבצע מעקף למעגל הרמת חלון הנהג!

מנוע חלון, אפשר לנסות לשפץ אותו.

בברכה

דני ממוסך מצת אור בחיפה

מוסמך ניהול מוסך- E_CAR - 2015

חשמלאי רכבמיזוג אוויר - מוסמך משרד התחבורה,

מומחה התקנות סאונד, נוהל חיווטים, כיוונים סופיים.

עוסק בנדל"ן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אכן מנגנון החלון החשמלי עצמו פגום, אז אצל זגגי רכב יש מנגנוני חלונות חשמליים משומשים או משופצים וכמובן שמחירם זול יותר מחדש והם גם מבצעים את מלאכת ההחלפה.

פני אל "ציון זגגות רכב" שברח' העצמאות 6 (בחצר) יהוד, טל' 03-5362957 או 03-5361581.

בברכה - רפי לין :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה יכול להיות הרבה דברים, צריך לבדוק. אנחנו לא קוסמים.

יכול להיות נתק באחד החוטים, אולי נפילת מתח שמקשה על המנועים במאמץ, אולי מנוע עייף (נראה תמוה כי פעם עובד ופעם לא אבל אפשרי) כמו כן אולי דרוש ניקוי ושימון כל המנגנון-אולי יש משהו שמפריע לו.

כל מה שאת צריכה זה אדם מיומן וישר-לנקות מגעים אפשר לבד.

התמונות של הסובארו שלי

http://yonatans-subaru.pic.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

WD-40 על הגומי המוביל של החלון, מתחת לקו החלון ומעליו, עזר לי לא מעט פעמים.

אפשרי גם לפרק את הריפוד ולבדוק יתכן שיש איזשהו עצם שנתקע בקצה החלון או במסילה של המנוע מרים חלונות.

סה"כ המנוע מרים חלונות הוא מנגנון פשוט מאוד, ולאתר בו תקלה לא מצריך תואר מכונאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי, כאן איבדתם אותי. סינית אני מבינה כבר יותר טוב (וזו לא מליצה!).

בכל מקרה, אני כנראה אלך לזגג ורציתי לדעת אם מלבד הכתובת ביהוד, יש מישהו מומלץ באזור חדרה (שם אני גרה) או ראשל"צ (ההורים...).

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6809 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...