Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חברת חשמל התעוררו אחרי 3 שנים

bigbosf

פוסטים מומלצים

שלום לכולם. מסתבר שבמשך 3 שנים שילמנו חשבונות חשמל ע"פ הערכה. חברת חשמל התעצלה/התקמצנה לשלם למישהו שיקרא מונים ושלחה הערכה. התירוץ שלהם הוא שהם מחוייבים על פי חוק לקרוא מונה רק פעם בשנה. (מצרף צילום מסך מהאתר של המועצה לצרכנות שבו כתוב שמותר להם ליזום 2 דילוגים בשנה)

מפה לשם ההפרשים בין מה ששילמתי לבין החוב שלי לטענתם הוא 2500 שקל. 

מה עושים? קרה פעם למישהו? 

Screenshot_20240617_070004_Chrome.jpg

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 65
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מה הכוונה מה עושים?

למה אתה מצפה?

זה חוב שלך ע"פ קריאת המונה שלך ועליך לשלם אותו...

אתה יכול לבקש מהם פריסת תשלומים, מסתבר שיסכימו.

אתה יכול לבדוק אם הם חישבו את הצריכה האמיתית לפי המחיר בזמן הצריכה ולא לפי המחיר עכשיו (שהוא יותר יקר). אם לא, לדעתי זכותך לבקש שיעשו זאת.

תכלס נהנית כאן מהלוואה בלי ריבית...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2500 לשלוש שנים זה לא להנות מהלוואה. (70 ש"ח לחודש, נו, באמת...) חיוב נוסף של כ-140 ש"ח לחשבונית לא יפיל אדם מהכיסא, וחיוב פתאומי של 2500 ש"ח יפיל גם יפיל. 

אני ממש לא מבין את זה, אם לפי הודאתם הם מחוייבים לקרוא אפי' רק פעם בשנה (נזרום על זה) והם באו עכשיו לקרוא אחרי 3 שנים, אז לדעתי על 2/3 מהתשלום הם צריכים לוותר. 

לא חושב שיתכן להגיע למישהו אחרי X שנים ולנפח לו חשבונית משום מקום. 

אני במקומך הייתי מתעקש איתם, במיוחד אם על פי החוק הם יכולים לדלג עד פעמיים בשנה.

עריכה אחרונה על ידי לב טוב
  • אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 דקות, לב טוב כתב:

2500 לשלוש שנים זה לא להנות מהלוואה. (70 ש"ח לחודש, נו, באמת...) חיוב נוסף של כ-140 ש"ח לחשבונית לא יפיל אדם מהכיסא, וחיוב פתאומי של 2500 ש"ח יפיל גם יפיל. 

אני ממש לא מבין את זה, אם לפי הודאתם הם מחוייבים לקרוא אפי' רק פעם בשנה (נזרום על זה) והם באו עכשיו לקרוא אחרי 3 שנים, אז לדעתי על 2/3 מהתשלום הם צריכים לוותר. 

לא חושב שיתכן להגיע למישהו אחרי X שנים ולנפח לו חשבונית משום מקום. 

אני במקומך הייתי מתעקש איתם, במיוחד אם על פי החוק הם יכולים לדלג עד פעמיים בשנה.

על התשלום לא יוותרו, אין מה לנסות אפילו. זה תשלום עבור צריכה.

מה שקובע זה אמות המידה הרשמיות, והם מגדירות את הנוהל:

אסור לעשות יותר מ-2 דילוגים יזומים בשנה קלנדרית, יש זיכוי של כ-2 ש"ח לכל חשבון שבוצע בו דילוג, ועוד כ-10 ש"ח לכל חשבון שבוצע בו דילוג בניגוד לנוהל. אני מניח שפות"ש קיבל את הזיכוי הנ"ל, ובמידה ולא - בוודאי שמגיע לו.

כל זה בהנחה והבעיה בקריאה לא באשמת הלקוח (כגון מונה שנמצא בתוך החצר והקורא לא הצליח לגשת אליו).

אמות המידה (עמ' 102 והלאה)

https://www.gov.il/he/pages/amotmidabook

ספר התעריפים (עמ' 136, סעיפים 19-20)

https://www.gov.il/BlobFolder/generalpage/tarriffbook/he/Files_sefer_tarrif_04_2024.pdf

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, bigbosf כתב:

מסתבר

אתה לא בודק על מה אתה משלם?... רשום במפורש כאשר החיוב הוא על בסיס הערכה. הולכים ומשווים את ההערכה למונה. במידת הצורך, מתאפסים- יש אפשרות לשלוח קריאת מונה לחח"י ולקבל חשבון חדש.

• אהבתי 1

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, ברווז כתב:

אתה לא בודק על מה אתה משלם?... רשום במפורש כאשר החיוב הוא על בסיס הערכה. הולכים ומשווים את ההערכה למונה. במידת הצורך, מתאפסים- יש אפשרות לשלוח קריאת מונה לחח"י ולקבל חשבון חדש.

לא התעמקתי. אני רואה חשבון חשמל משלם. מאיפה לי לדעת שזאת הערכה? 

בשלב זה של חיי, אצהיר ללא התחייבות שלעולם לא אעבור לאוטומט כל עוד גופי מתפקד וגפיי נעות כמתוכנן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי סלולרי? גם שם אתה לא בודק, או שאתה נכווית מההתנהלות של הנבלות הללו מפעם ומאז אתה מפשפש בציציות של החשבוניות האלו?

פייר, לא לבדוק זה לחלוטין פשלה שלך ורק שלך. 

כמו שאמרתי, אני מכיר את הנקודה מניסיון אישי- אני כן בודק על מה וכמה ואיך מחייבים אותי בחשבוניות השונות. 

כשחח"י עושים הערכה, זה רשום. כבר התקזזתי איתם בעבר מספר פעמים כדי להגיע לעמק השווה (הערכה גבוהה מדי או נמוכה מדי, כדי לא לייצר חשבון גבוה מדי).

מפה, כל מה שאתה יכול לעשות זה לברר אם החוק לצדך בצורה כלשהי, ואם כן- להיעזר בעורך דין על מנת להקטין את הפגיעה.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי גם בחשבונית עצמה כתוב לך שזה על בסיס הערכה.

בכל מקרה - לדעתי אין פה משהו לצידך אתה נדרש לשלם.

מכיר שכיר שקיבל דרישת תשלום ממס הכנסה על סך כמעט 8,000 ש"ח כי עלה להם בביקורת שנתית.

ולטענתו כי מחלקת שכר דיווחו נקודות זכות שגויות עבורו מבלי שהוא בכלל מודע לזה.יום בהיר אחד אתה מקבל מכתב לתשלום אלפי שקלים.

עכשיו זה קטע, כי  למזלו שעשו ביקורת עבור שנה אחת.

לא הייתה לו פה יותר מדי ברירה כי אם היה מתחיל לפשפש להתלונן ולדבר - אפשרי שהיו עושים על עוד שנים אחורה - ואז אם הטעות נמשכה - היה מדובר בסכום אחר לגמריי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 18 דקות, tinoki כתב:

פות”ש, היכן (פיזית) נמצא המונה?

בתוך הבניין. אין שום מניעה להכנס . רק עצלנות ורצון לחסכון מצידם. זה הכל. 

לפני שעתיים, אלעדית כתב:

על התשלום לא יוותרו, אין מה לנסות אפילו. זה תשלום עבור צריכה.

מה שקובע זה אמות המידה הרשמיות, והם מגדירות את הנוהל:

אסור לעשות יותר מ-2 דילוגים יזומים בשנה קלנדרית, יש זיכוי של כ-2 ש"ח לכל חשבון שבוצע בו דילוג, ועוד כ-10 ש"ח לכל חשבון שבוצע בו דילוג בניגוד לנוהל. אני מניח שפות"ש קיבל את הזיכוי הנ"ל, ובמידה ולא - בוודאי שמגיע לו.

כל זה בהנחה והבעיה בקריאה לא באשמת הלקוח (כגון מונה שנמצא בתוך החצר והקורא לא הצליח לגשת אליו).

אמות המידה (עמ' 102 והלאה)

https://www.gov.il/he/pages/amotmidabook

ספר התעריפים (עמ' 136, סעיפים 19-20)

https://www.gov.il/BlobFolder/generalpage/tarriffbook/he/Files_sefer_tarrif_04_2024.pdf

סתם בשביל הקטע, איך אני יכול לוודא לפי איזה תעריף הם מחייבים אותי ? הם שלחו לי חשבונית עם 1000 שורות של חיוב וזיכוי. לא מובן לחלוטין. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את החשבון תצטרך לשלם. יכול להיות שיהיה הבדלים בתעריף ואתה יכול לדרוש שכל התשלום יהיה לפי התעריף בפעם האחרונה שקראו ושיוכיחו שהוא הצטבר (2500 זה לא חשבון גדול). מה שכן, בדוק הצמדות כי על ריבית עוד אפשר להתוכח אבל לא על הצמדה.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, Night Driver כתב:

את החשבון תצטרך לשלם. יכול להיות שיהיה הבדלים בתעריף ואתה יכול לדרוש שכל התשלום יהיה לפי התעריף בפעם האחרונה שקראו ושיוכיחו שהוא הצטבר (2500 זה לא חשבון גדול). מה שכן, בדוק הצמדות כי על ריבית עוד אפשר להתוכח אבל לא על הצמדה.

מה הכוונה לפי התעריף בפעם האחרונה שקראו ? החשבון ששלחו לי הוא עבור 908 ימים מ-02/10/2021 עד 27/03/2024

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם קראו לפני כן את המונה באוקטובר 21 אתה יכול לטעון שכל הצריכה העודפת היתה בדצמבר 21 ושילכו להוכיח שלא.

ואז אתה תדרוש לשלם לפי התעריף של אז אבל לפני כן בדוק את המדדים. האידיאלי זה לקחת את התעריף הכי נמוך שהיה בחודש האחרון שלו.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Night Driver כתב:

אם קראו לפני כן את המונה באוקטובר 21 אתה יכול לטעון שכל הצריכה העודפת היתה בדצמבר 21 ושילכו להוכיח שלא.

ואז אתה תדרוש לשלם לפי התעריף של אז אבל לפני כן בדוק את המדדים. האידיאלי זה לקחת את התעריף הכי נמוך שהיה בחודש האחרון שלו.

יכול להיות שלא הבנתי אותך נכון . ה-2500 ש"ח הם עבור הפרשים של כל התקופה מ2021 עד 2024 בין מה שאני שילמתי בחשבון שנקרא הערכה לבין הצריכה שהייתי אמור לשלם עליה בפועל. 

מה כוונתך בצריכה עודפת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמות המידה של חברת חשמל מכסתחת אותם מכל כיוון
לפני שני חורפים אחרי עשרות נפילות מתח (לפעמים ביום אחד) נשרפה לי הטלווזיה (פלא שרק היא)
בלי קשר שלכל השכונה נשרפו מלא מכשירי חשמל
שלחתי להם בקשה לפיצוי
פוצצו אותי אם איזה מכתב מכוסתח ששלח אותי למסמך של 500 פלוס עמודים שלא איך הם מחשבים את נפילות המתח

כמה מותר בכל זמן נתון, רמות המתח ואינסוף פרמטרמרים שפוטרים אותם מחבות, בשם "אמות המידה" שהם לא פחות מדבר אלוהים חיים
לא עזר ששלחתי את התכתבות הקבוצת השכונה בה דיווחו רבים על נזק למכשירים חשמלים, הם בשלהם... "אמות המידה"
וכמו כל המונופולים הנפלאים של תאגידי המים, חברת החשמל הם עושים מה שבראש שלהם ואם נראה לך שחריגה מאמות המידה "קונסת" אותם ב 10 ש"ח זה מה שירתיע אותם אז קבל אימוגי מתגלגל מצחוק.
מה שירתיע אותם זה שאם הם לא עומדים ב"אמות המידה" שהם בעצמם כתבו, אז הדרישה לתשלום בעבור התקופה שבה הם הפרו בעצמם את התקנות הסלחניות שלהם... בטלה!

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...