Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[נשברתי] מכרתי את ה(מזגן) ON\OFF ועברתי לאינוורטר.

איציק נ.

פוסטים מומלצים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אין ספק שזו טכנולוגיה עדיפה בשימושיות. השאלה שלי היא לגבי האמינות ועלות (ואפשרויות)  התיקון אחרי תום האחריות.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, yuvk כתב:

אין ספק שזו טכנולוגיה עדיפה בשימושיות. השאלה שלי היא לגבי האמינות ועלות (ואפשרויות)  התיקון אחרי תום האחריות.

שלושה דברים:

1. עלויות התיקון בצניחה. זו כבר לא טכנולוגיית HIGH END אלא זה המיינסטרים.

2. תום אחריות ? יש עוד 7 שנים...ירחם השם עד אז.

3. במחיר של מזגן חדש...גם אם הגעת בעוד 7 שנים להחלפה, זה כבר לא יקר (אם הגענו למצב שאתה נכנס לסופר וקונה מזגן אינוורטר ב 900-950 שקל עם אחריות ל-3 שנים, אז זה הדבר האחרון שצריך להדאיג אותי או אותך כשתיגמר האחריות).

איציק

• אהבתי 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק עכשיו התקנתי מזגנים רגילים בדירה החדשה 🫠

סליחה על הבורות אבל מה ההבדל? מה הכוונה שהמזגן יוצא לפרסומות? מזגנים רגילים יוצאים להשהיה לעומת אינוורטר? ואללה אני לא מבין כלום בנושא, רק יודע שלמרות שאני ישן עם 24 בלילה חם לי לפעמים אבל פחות מזה האישה לא תסכים במילא

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי אינוורטר מרכזי אי שם לפני 14 שנה של אלקטרה, 

אחריות רק שנה, הכרטיס משחק משחקים-פעם נכנס לעבודה ופעם לא, 

שם על 25 מעלות המדחס לא עובד

שם על 24, נהיה קר מדי ואני נאלץ לכבות ולהדליק לסירוגין

1. היום לפי איך שזה נשמע זה אחרת לגמרי? 

2. מנסיון של לפני 15 שנה עם מזגן onoff של טורנדו, זה היה זבל של הזבל והבנתי שהייצור באיכות נמוכה, היום אחרת? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נשמע כמו התנהגות של אינוורטר (אלא אם יש שם משהו תקול כמובן), תוכל לצלם אותו ?

מזגנים של טורנדו (ייצור מידאה) שהתקנתי בדירה הקודמת שלי לפני 17 שנה - עדיין שם ועובדים.

במזגנים הפרמטרים הכי חשובים זה קודם איך התקינו אותו, אח"כ מי יצרן המזגן, ואז כל היתר.

לאורך שנים אני מאוד מרוצה מהסחורה של מידאה ואוקס במזגנים.
אוקס בעבר היו עובדים עם אלקטרה ומידאה עם טורנדו, זה התהפך ב 2014 בגלל אלקטרה (גנבו להם את הזכיינות ממידאה). מאז עברו לא מעט מים בנהר, בשנים האחרונות טורנדו עובדים חזק מאוד עם אוקס (אבל לא רק) ולקוחות מרוצים (לאורך זמן) ברגע שההתקנה נעשית כמו שצריך. יש לי כמה כאלה שהתקנתי והם בטווח העין שלי (משמע אנשים שאני איתם בקשר) ומאוד מרוצים.
עם 7 שנות אחריות לא היתה לי התלבטות לבחור באוקס וללכת עם הדגמים האלו.

• רעיון טוב! 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, phpclub כתב:

מנסיון של לפני 15 שנה עם מזגן onoff של טורנדו, זה היה זבל של הזבל והבנתי שהייצור באיכות נמוכה, היום אחרת? 

היה כאן פעם שרשור שהגבתי על זה, אבל אין לי בעיה לפרגן שוב לטורנדו.

בקצרה: בזמנו גם אני חשבתי ככה, אבל ניסיתי אותם בגלל השבע שנים אחריות. 

פעמיים החליפו כרטיס לשתי יחידות שונות. פעם ראשונה אחרי שנה ופעם שניה אחרי חמש שנים ביחידה אחרת. היחידות יושבות בדירה מושכרת מול הים(תנאים קשים). 

המענה הטלפוני היה מהיר, השירות היה מהיר ללא בלבולי מוח, והמזגנים עובדים טוב.

מבחינתי האחריות(האמיתית) שהם נותנים שמה אותם כעדיפות ראשונה גם בהחלפה הבאה. 

• אהבתי 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 שעות, איציק נ. כתב:

זה פשוט אוברקיל מטורף לחדר שינה רגיל (מבודד\מודרני) אבל אין להשיג פחות מזה.

חדרים רגילים (וזה לא משנה אם זה חדר של 10-12 מ"ר או 14-16 מ"ר) מתקררים *מאוד* מהר.

לפני 16 שעות, איציק נ. כתב:

אם החדר מבודד היטב ודלת סגורה - המזגן ימשיך לעבוד על תפוקה מינימלית (רוב הזמן הוא שם, אגב) עד שהוא יגיע לאיזשהו סף שממנו הוא יהיה חייב לצאת להפסקה קצרה כי הטמפרטורה שבחרת (נניח 25 מעלות) כבר מזמן רחוקה מהטמפ' שהגענו אליה (23 ומטה כדוגמא).
אם החדר לא מבודד היטב או הדלת פתוחה, המזגן שומר על טמפ' יציבה של 25 מעלות (אם בחרת 25 מעלות) וזה פשוט לא יאומן איזה קור נעים יש ב 25 מעלות, מה שאתה לא רגיל אליו בכלל ממזגני ON OFF שכן במזגן ON OFF (אם בחרת נניח 25 מעלות) אתה תמיד נמצא בין 25 ל 26 מעלות (הפרש המעלות היא בד"כ 1 בין כניסה ויציאה מעבודה) אבל הלחות שמתגברת בהפסקות כמו גם הריח והתחושה באויר של אידוי הלחות מהמאייד - גורמים לזה להרגיש הרבה יותר מזה. זה קורה גם ב 24 מעלות (ב ON OFF) אבל ככל שיורדים בטמפ' זה פחות מורגש.

מזדהה היטב עם מה שכתבת. למדתי על בשרי שלא רק מזגן חלש מדי זה בעיה, גם מזגן חזק מדי זו בעיה, וזה דבר שלא נתתי עליו את הדעת מספיק לפני שנה כשהזמנתי את המיזוג לדירה. במלים אחרות, לא רק התפוקה המקסימלית חשובה, אלא גם התפוקה המינימלית. לא הייתי ער מספיק לעובדה שמזגני אונוורטר או VRF עכשויים יודעים לרדת רק לאזור רבע-חמישית מההספק הנומינלי, והמשמעות של זה. [*נערך*] באופן אירוני, הבעיה פחות חמורה דווקא בבתים ישנים עם בידוד תרמי בלתי קיים, אבל חמורה יותר בבתים עם בידוד טוב. אצלנו יש מולטי-אינוורטר מידאה לארבעה חדרים, סביב 40K BTU/h הספק כולל. אם המזגן יודע לרדת לתפוקת קירור מינימלית 20%, כלומר 8K BTU/h, המשמעות היא שאם רק אחת מהיחידות עובדת, היא עובדת למעשה בתפוקה כמעט מקסימלית. אז אפקטיבית אתה מקבל מזגן on-off, או שאתה הופך לפינגוין (מהסוג שיש באנטארקטיקה, לא הסוג של בני ברק). עד עכשיו לא הצלחתי למצוא פתרון מניח את הדעת למצב בו מיזוג עובד רק בחדר עבודה (ממ"ד) - או שאני קופא למוות, או מזיע ומת מחום. אני מנסה כבר שנה כל מיני ניסיונות לווסת את המצב בכל מיני דרכים, אחת מהן היא להפעיל את אחת היחידות הנוספות במקביל כדי לשפוך קצת הספק קירור לאחד החדרים באחרים. גם זה לא לגמרי עובד כרגע.

אגב, קניתי צעצוע סיני קטן שכולל מד טמפ' ולחות + לוגר ומשדר ב-BT לטלפון. כך אני עוקב אחרי המצב במהלך הניסויים שלי. מומלץ לחפרנים כמוך וכמוני :)

image.thumb.png.0f55f5afbed620f625143f4d0d5a4ebe.png

• אהבתי 2

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, קורן בן אשר כתב:

מזדהה היטב עם מה שכתבת. למדתי על בשרי שלא רק מזגן חלש מדי זה בעיה, גם מזגן חזק מדי זו בעיה, וזה דבר שלא נתתי עליו את הדעת מספיק לפני שנה כשהזמנתי את המיזוג לדירה. במלים אחרות, לא רק התפוקה המקסימלית חשובה, אלא גם התפוקה המינימלית. לא הייתי ער מספיק לעובדה שמזגני אונוורטר או VRF עכשויים יודעים לרדת רק לאזור רבע-חמישית מההספק הנומינלי, והמשמעות של זה. באופן אירוני, הבעיה מחמירה דווקא בבתים ישנים עם בידוד תרמי בלתי קיים, מהסוג שחצי דקה אחרי שהמזגן יוצא ל"הפסקת פרסומות" אתה כבר מרגיש כמו בבקעת הירדן. אצלנו יש מולטי-אינוורטר מידאה לארבעה חדרים, סביב 40K BTU/h הספק כולל. אם המזגן יודע לרדת לתפוקת קירור מינימלית 20%, כלומר 8K BTU/h, המשמעות היא שאם רק אחת מהיחידות עובדת, היא עובדת למעשה בתפוקה כמעט מקסימלית. אז אפקטיבית אתה מקבל מזגן on-off, או שאתה הופך לפינגוין (מהסוג שיש באנטארקטיקה, לא הסוג של בני ברק). עד עכשיו לא הצלחתי למצוא פתרון מניח את הדעת למצב בו מיזוג עובד רק בחדר עבודה (ממ"ד) - או שאני קופא למוות, או מזיע ומת מחום. אני מנסה כבר שנה כל מיני ניסיונות לווסת את המצב בכל מיני דרכים, אחת מהן היא להפעיל את אחת היחידות הנוספות במקביל כדי לשפוך קצת הספק קירור לאחד החדרים באחרים. גם זה לא לגמרי עובד כרגע.

העלת נקודה יפה מאוד ואני אנסה להרחיב בתקווה שאולי זה יכנס לקודקוד של מישהו כאן:

המונח VRF (או מולטי אינוורטר) זה פתרון מצויין למי שאין מקום במסתור כביסה. למה ? הוא חוסך מקום.

יש לו יתרונות ויש לו חסרונות. לא צריך לדחוף בכל הזדמנות VRF או מולטי - וגם אם דוחפים, לא להגזים !!!
אם החלטת לקחת מעבה מולטי לחדרי שינה (1:3 נניח) קח מעבה של 18-20K BTU (נומינלי) כך שמספיק ש-2 חדרים מפעילים מזגן אתה נמצא בטווח העבודה המינימלי של המעבה (20% שהם כ 4000BTU) ומקבל 2000BTU בכל יחידה (לאחר שהחדר מתקרר)

אני שמח שהעלת את החסרונות דווקא כאן, כי יש הרבה שאינם מודעים לחסרונות הללו - ואין חכם כבעל ניסיון.

לכן, ההמלצה הראשונה שלי ללקוחות או כל מי ששואל אותי היא: אם יש לך מקום למזגנים בודדים, לך על זה !
זה גם עדיף בפן התחזוקתי (תקלות וכד') וגם עדיף מבחינת ביצועים (לא רק ברף העליון של ההספק, אלא גם ברף התחתון).

מסקנות:
שימו לב שלחדר שינה נורמלי (מבודד או לא - תחליטו אתם) , 9000BTU זה קילר מטורף והחדר מתקרר תוך דקות בודדות !
כשבוחרים מזגן אינוורטר שימו לב להספק הנומינלי והמקסימלי. 
אצל @קורן בן אשר למשל, היה מספיק יחידה של 30000BTU נומינל (36000BTU מקסימום) - וגם אם כל ארבעת המזגנים היו נכנסים לעבודה בו זמנית לקרר את ארבעת החדרים, היה פיק של 9000BTU לכל חדר - שהיה "נרגע" תוך 5 דקות.
בגדול, זה היה מאפשר לו להפעיל מזגן בודד על 6000BTU או 2 מזגנים על 3000BTU כל אחד - ובמקרה שלו (בידוד לא מי יודע מה) זה היה עובד הרבה יותר טוב ממה שזה עובד כרגע.

איציק

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, קורן בן אשר כתב:

הבעיה מחמירה דווקא בבתים ישנים עם בידוד תרמי בלתי קיים

תיקון קטן, לא יודע מה עבר לי בראש באותו רגע, ועכשיו מאוחר מדי לערוך: בדיוק להפך, הבעיה פחות חמורה בבתים ישנים עם בידוד קקה בגלל מעבר החום הגבוה החוצה שמאפשר למזגן לעבוד ברציפות מעל הסף התחתון שלו וכך לייצב את הטמפרטורה. אצלי דירה חדשה עם בידוד תרמי ואקוסטי לא רע בכלל, זיגוג כפול וכו', וזה דווקא מחמיר משמעותית את המצב. משום מה, במצב חימום העסק עובד אצלי משמעותית יותר טוב והמזגן מתנהג יותר קרוב למה שמצופה ממנו בתור אינוורטר.

• רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, גם בגרסא 2 של האפליקציה צריך לצאת לפעמים כדי לשלוט על המזגנים.

תוכל לרשום מה דגם המודול WIFI שמותקן לך ביחידה?

אגב, אני עם TORNADO MULTI 15 גם כן עם אינוורטר ואני בסה"כ מרוצה (למעט האפליקציה המעצבנת וזה שאני לא מצליח לממשק את המזגנים ל-Home Assistant).

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, איציק נ. כתב:

העלת נקודה יפה מאוד ואני אנסה להרחיב בתקווה שאולי זה יכנס לקודקוד

אתה מתכוון אלי 🤣

(בסדר, בסדר, על תצעק).

Subaru BRZ 2.4 6MT | Toyota Avensis 2.0 AT | Citroen C4 SX 1.6 AT 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 דקה, menir1 כתב:

אתה מתכוון אלי 🤣

(בסדר, בסדר, על תצעק).

חס וחלילה, אני יודע שבסוף אתה תבין 🤣

לפני 17 דקות, Shmulik_Miata כתב:

איציק, גם בגרסא 2 של האפליקציה צריך לצאת לפעמים כדי לשלוט על המזגנים.

תוכל לרשום מה דגם המודול WIFI שמותקן לך ביחידה?

אגב, אני עם TORNADO MULTI 15 גם כן עם אינוורטר ואני בסה"כ מרוצה (למעט האפליקציה המעצבנת וזה שאני לא מצליח לממשק את המזגנים ל-Home Assistant).

כן, האפליקציות של הסינים זה לא להיט אבל לפני שבוע אחרי שניקיתי פעם אחת את ה CACHE לא היו לי אישיוז איתה.
אני סוגר את האפליקציה לגמרי ופותח מחדש כי זה מרענן את הנתונים של כל המזגנים ונותן לי תמונת מצב עדכנית נכונה.

הדגם של המודול:
BroadLink WT1HB12

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי. מודול אחר לגמרי מהמודול שיש לי (Hisense AEH-W4F1) שעובד רק עם הגרסה 2 של האפליקציה.

בכל מקרה, תתחדשו לכם, מזגנים לא רעים.

• אהבתי 1

המכוניות שלי : Lantis-F 98 -> מאזדה מיאטה 95

המכוניות של אשתי : יונדאי אקסט 95, מאזדה 3 2006, מיאטה NB 2003, סיטרואן C3 2017

המכוניות ליסינג שהיו לי : מאזדה 3 2010, סוזוקי סוויפט 2014, סוזוקי ויטרה 2016, רנו גרנד קופה 2019, סקודה קאמיק

החלום : RX8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן תפוקת המזגן המינימלית מאוד חשובה לשמירה על טמפרטורה קבועה. כל עוד אני בוחר בטמפרטורה נמוכה של 23-24 מעלות והטורנדו המרכזי 6.5 כוח עובד כמו מפלצת ושומר על טמפרטורה יציבה (מוקף באדום) אבל כשמעלים את הטמפרטורה לאיזור ה 25/25.5 התפוקה המינימלית גבוהה מידי והוא נכנס למחזור כיבוי והפעלה (מוקף בכחול) שזה די מבאס כי ה threshold שלו הוא +- מעלה שזה בהחלט מיצר מחזורי חום וקור לא נעימים

IMG_7289.jpeg

• אהבתי 1
קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...