Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיגו 3008 חדשה מחברה, תוך שבוע האוטו לא מניע ומוסך יבואן טוען שמדובר בתקלה בגלל דלק מהול

difav29839
מעבר לפיתרון נפתר ע"י סולל הדרך,

פוסטים מומלצים

נרכשה פיג'ו 3008 חדשה מחברה והגיעה למסירה לפני שבוע, באותו יום המסירה הרכב תודלק מחצי מיכל שהגיע כך מהחברה למיכל מלא ב95 רגיל. היום באמצע הנסיעה בבוקר פתאום נדלקה נורת מנוע והרכב מסרב להתניע, היה נדרש גרר שיקח את הרכב למוסך יבואן של פיג'ו.

במוסך לאחר בדיקה טענו שהתקלה היא במשאבת דלק ושזה כנראה בגלל שהרכב תודלק עם "דלק מהול", יש לי כמה בעיות עם הטענה הזו -

הרכב לא הראה שום תסמינים ל"דלק מהול" במשך השבוע שנסענו איתו מאז המסירה והתדלוק ועד שהתקלה הופיעה, לא היו בעיות בהתנעה בבוקר, מנוע נשמע ותיפקד תקין ולא הורגש שהרכב מאבד כוח בנסיעה או מתקשה להאיץ,

התחנה שהרכב תודלק בה היא התחנה הרגילה (של חברת פז/ילו זה אותו דבר - לא מדובר בתחנת דלק של חברה קטנה ופרטית) ליד הבית שאני מתדלק בה כבר שנים עם 2 רכבים אחרים, שלא להוסיף את העובדה שאני מכיר מספיק חברים ושכנים שמתדלקים בה שנים ובאופן קבוע, עד כמה שידוע לי לאף אחד לא הייתה מעולם בעיה לאחר שתידלקו בתחנה, בנוסף מדובר בתחנה במיקום מרכזי שרואה תנועה בלתי פוסקת מהבוקר ועד הערב, אני מודע לעובדה שגם בחברות הגדולות ייתכנו קומבינות עם דלק מהול, אבל אני מתקשה להאמין שפז יהיו מספיק מטומטמים בשביל לאפשר דבר כזה בתחנה בעיר במרכז שמתדלקות בה עשרות רכבים ביום.

מבקש לדעת אם יש כאן אנשים שמכירים תקלה כזו בפיג'ו/יש להם ניסיון עם הדגם כי אני שמעתי עליו רק מחמאות, חושבים שייתכן ואני טועה ולא מסתכל על דברים נכון, או כל עצה אחרת.

תודה רבה.

• מבאס 4
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• פיתרון

הם שלחו את הדלק לבדיקה? מאיפה הקביעה שהדלק מהול?
יכול להיות מצב אחר, שהמים היו כבר במיכל שקיבלת את הרכב?
אם יש מים בדלק והיה רק מילוי דלק אחד, היבואן יצרן יכולים להיות אשמים באותה המידה! רק אומר.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד מוסך שמפזר חרטוט לכל כיוון. נניח שתדלקת בדלק מהול במים או סולר, זה שהמנוע לא מניע זה כי איכות הדלק לא תואמת לנדרש. בכללי  המשאבה תמיד תשאב ותספק למנוע את הנוזל  שנמצא במיכל שהוא לדבריך בוודאות תקין, במצב הזה המנוע ירצה להתניע טוב, לא ירצה הבעיה איפה שהוא במנוע.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.6.2024 בשעה 14:10, סולל הדרך כתב:

יכול להיות מצב אחר, שהמים היו כבר במיכל שקיבלת את הרכב?
אם יש מים בדלק והיה רק מילוי דלק אחד, היבואן יצרן יכולים להיות אשמים באותה המידה! רק אומר.

בתאריך 9.6.2024 בשעה 14:34, outnex כתב:

חרטוט להסיר אחריות, אם לא מטפלים תערב עורך דין.

לפני 23 שעות, ד ו ד כתב:

עוד מוסך שמפזר חרטוט לכל כיוון. נניח שתדלקת בדלק מהול במים או סולר, זה שהמנוע לא מניע זה כי איכות הדלק לא תואמת לנדרש. בכללי  המשאבה תמיד תשאב ותספק למנוע את הנוזל  שנמצא במיכל שהוא לדבריך בוודאות תקין, במצב הזה המנוע ירצה להתניע טוב, לא ירצה הבעיה איפה שהוא במנוע.

לפני 5 שעות, topop כתב:

מה שנקרא: זה היה מהיר! 

אשכרה שבוע. 

לא חושב שתדלוק אחד מהול יפגע ברכב בכל אופן. 

ממש ניסיון להתנער מאחריות לדעתי.

חברים תודה רבה לכולם על המענה,רק מעדכן כרגע יש רכב חלופי והמוסך טוען שמשאבת הדלק נפגעה כתוצאה מדלק מהול (אין צפי לתיקון וחלק חלופי כרגע בגלל החג והמלחמה, אישית אני כן קונה את הטענה הזו כי גם לפני שרכשתי את הרכב רציתי דגם אחר ובאולם אמרו לי שיש להם מחסור בחלקים ודגמים בגלל הח'ותים).

אציין לטובת המוסך שהם לא ניסו להתנער מאחריות, רק טענו שיש ברכב דלק מהול (אמרו שזה אחרי בדיקת מעבדה) וזו הבעיה אבל חוץ מזה הכניסו את הרכב לטיפול ולא דרשו שקל עד עכשיו.

מבחינתי כרגע הבעיה היא יותר מול האולם שממנו מסרו לי את הרכב.

תודה רבה לכולם, אשמח להתייעץ כאן שוב אם יצוצו בעיות נוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.6.2024 בשעה 14:10, סולל הדרך כתב:

בעל מקצוע שעובד 30 שנים במקצוע לא צריך מעבדה בכדי להבין שמדובר על דלק מהול. מספיק שהוא שואב קצת דלק לתוך

כלי קיבול שקוף ועל סמך צבע וריח הדלק הוא יכול לקבוע בוודאות האם מדובר על דלק מהול. במה מהול הדלק בשביל זה צריך מעבדה.

לפני 5 שעות, topop כתב:

בהחלט ייתכן שאפילו כמה דקות אחרי התדלוק הרכב לא יניע. הכול תלוי בנוזל שאיתו מהלו את הדלק.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, מרק10 כתב:

בעל מקצוע שעובד 30 שנים במקצוע לא צריך מעבדה בכדי להבין שמדובר על דלק מהול. מספיק שהוא שואב קצת דלק לתוך

כלי קיבול שקוף ועל סמך צבע וריח הדלק הוא יכול לקבוע בוודאות האם מדובר על דלק מהול. במה מהול הדלק בשביל זה צריך מעבדה.

ה"מומחיות" הזאת לא תעמוד להם בבית המשפט

יש חשש לזיהום בדלק, צריך חוות דעת של מעבדה
ושוב... הם יורים לעצמם ברגל כי הזיהום יכול היה להגיע עם הרכב היות ומדובר במיכל דלק ראשון

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חותים מה הקשר. חשבתי שהרכב צרפתי. או שהצרפתים מקיפים את כל העולם מהצד השני בשביל להגיע אלינו.

דלק מהול לא יהרוס משאבה. בשום מקרה. זאת משאבה. מנקים מסדרים וחוזרת לעבוד. אלא אם היא לא הייתה טובה מהתחלה. דבר שהוא ממש לא צפוי. לפחות תקבל משאבה חדשה😉

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, סולל הדרך כתב:

ושוב... הם יורים לעצמם ברגל כי הזיהום יכול היה להגיע עם הרכב היות ומדובר במיכל דלק ראשון

איך מוכיחים אם המהילה היא בדלק ה"מקורי"  או  בתדלוק בתחנת הדלק ?

מסי זה לא רק כדורגל,אסקורט, טריומף, אלפאסוד, מטרו, אונו, פונטו, I30, קונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 9.6.2024 בשעה 14:05, difav29839 כתב:

התחנה שהרכב תודלק בה היא התחנה הרגילה (של חברת פז/ילו זה אותו דבר - לא מדובר בתחנת דלק של חברה קטנה ופרטית) ליד הבית שאני מתדלק בה כבר שנים עם 2 רכבים אחרים, שלא להוסיף את העובדה שאני מכיר מספיק חברים ושכנים שמתדלקים בה שנים ובאופן קבוע, עד כמה שידוע לי לאף אחד לא הייתה מעולם בעיה לאחר שתידלקו בתחנה, בנוסף מדובר בתחנה במיקום מרכזי שרואה תנועה בלתי פוסקת מהבוקר ועד הערב, אני מודע לעובדה שגם בחברות הגדולות ייתכנו קומבינות עם דלק מהול, אבל אני מתקשה להאמין שפז יהיו מספיק מטומטמים בשביל לאפשר דבר כזה בתחנה בעיר במרכז שמתדלקות בה עשרות רכבים ביום.

תתפלא. לפני שנה הם עירבבו סולר ובנזין בתחנה בכניסה לקרית אונו, זה מספיק ראשי בשבילך ?

לפני עשור וחצי הם מכרו דלק מהול ב"דרך השלום" בתל אביב. בנזין. מקום מרכזי מספיק ?
המכוניות נסעו כמה ימים עד שהתפתחה מעין "קורוזיה" על המשאבה והמזרקים והמכוניות קירטעו עד שהגיעו למצב של אי יכולת להניע. זה לא קרה מהרגע להרגע אלא לקח כמה ימים.

אגב, אני לא אומר שזו תמיד אשמתם. בפעם האחת זה הנהג מיכלית גנב בנזין ומהל בחומר אחר, בפעם אחרת זו טעות אנוש וכו' וכו'. בשורה התחתונה הסיבה לא מעניינת - הדלק מהול.

בתאריך 9.6.2024 בשעה 15:02, ד ו ד כתב:

אתה לא מבין בזה כלום ומביע דיעה כאילו פרופסור.
מי אמר שמהלו במים או סולר ?

בתור אחד שראה בחייו כמה מכוניות שתודלקו בבנזין מהול - אתה כמובן טועה.

לפני 23 שעות, topop כתב:

ממש ניסיון להתנער מאחריות לדעתי.

אתה לא מבין בזה כלום ומביע דיעה כאילו פרופסור.

בתור אחד שראה בחייו כמה מכוניות שתודלקו בבנזין מהול - אתה כמובן טועה.
לא שאלו אותך מה אתה חושב, שאלו האם זה יכול להיות.

לפני 17 שעות, מרק10 כתב:

הכול תלוי בנוזל שאיתו מהלו את הדלק.

מדוייק !.

לפני 17 שעות, ד ו ד כתב:

אחרי הכל , מעניינת   דעתם של המומחים על השאלה , האם יש מצב שדלק מהול יפגע בתקינות משאבת הדלק במנועי בנזין. 

בהחלט. במשאבה וגם במזרקים, לא בהכרח באותו הרגע. זה תהליך שיכול לקחת גם כמה ימים. כמו שמרק אמר, תלוי באיזה חומר מהלו את הבנזין.

לפני 17 שעות, סולל הדרך כתב:

ה"מומחיות" הזאת לא תעמוד להם בבית המשפט

יש חשש לזיהום בדלק, צריך חוות דעת של מעבדה

הם שולחים למעבדה אם צריך, הסר דאגה מליבך. הם לא יבואו לבית משפט עם כוס בנזין מהולה.
אף אחד לא יורה לעצמו ברגל חוץ מפותח השירשור.

מיכל דלק ראשון אם היה מהול היה משבית להם את המוסך המרכזי כי כל רכב שמסרו היה חוזר על גרר תוך ימים.

• אהבתי 3

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם נתנו אבחנה בלי לבדוק במעבדה.

עכשיו אין ערך או אמינות לשום בדיקה. מה מונע מהם עכשיו לשלוח לבדיקה דלק שהם מהלו במים?

כשאתה נותן ללקוח תשובה כזאת היא חייבת להיות מבוססת במקור.

דבר שני, מספיק שפתח מילוי הדלק היה פתוח או לא אטום וחדרו מים או לחות או שפועל השתין לתוך המיכל ככה שלא בהכרח כל הצי היה מושפע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, סולל הדרך כתב:

הם נתנו אבחנה בלי לבדוק במעבדה.

עכשיו אין ערך או אמינות לשום בדיקה. מה מונע מהם עכשיו לשלוח לבדיקה דלק שהם מהלו במים?

כשאתה נותן ללקוח תשובה כזאת היא חייבת להיות מבוססת במקור.

כשאתה בעל מקצוע אתה לא צריך מעבדה לידך כל הזמן. יש דבר כזה שנקרא ניסיון - ויש הערכה ראשונית.
אם הבנזין לא מריח כמו בנזין וצבעו\מרקמו לא זהים לבנזין טהור, ההנחה הראשונית (והנכונה !) היא שהבנזין מהול.

אם אתה היית בעל המוסך והיית צריך לממן את הבדיקה הזו מכיסך רק בשביל לומר ללקוח שלך "הבנזין מהול" אתה בחיים לא היית משלם, אלא מסתמך על הניסיון והחושים שלך בשביל להריח ולראות שהבנזין לא בנזין.

מכאן ואילך כל נושא האחריות מול היבואן לא תקף. אתה מקבל הצעת מחיר לתיקון, לוקח שמאי ופונה לחברת הדלק שממנה רכשת את הבנזין. במקביל - יש מישהו שצריך לממן את הבדיקה של הבנזין, המוסך לא יממן לך אותה רק בשביל לומר לך "הבנזין מהול".

לפני 7 דקות, סולל הדרך כתב:

דבר שני, מספיק שפתח מילוי הדלק היה פתוח או לא אטום וחדרו מים או לחות או שפועל השתין לתוך המיכל ככה שלא בהכרח כל הצי היה מושפע

בשביל להכניס מים דרך פתח התידלוק אתה צריך לקחת צינור ולדחוף אותו פנימה. גם אם המכסה לא סגור עד הסוף או שיש בעיה באטימה, זה רחוק מלהגיע למצב של רכב תקוע. כרגע אתה סתם מנסה לדחוף כל מיני סיבות מפולפלות שמתאימות יותר לעורך דין בעת משפט ולא באמת להיות ריאלי ולהבין שהבנזין מהול בחומר שגרם נזק אמיתי למשאבה ו/או למזרקים.

• רעיון טוב! 1

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...