Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש רצענים בקהל? והפעם: שאלה לגבי הכנת tool rollup

ברווז

פוסטים מומלצים

שלומות. 

לפני זמן מה לימדתי את עצמי לעבוד עם עור. כמובן שמאחר והתחום (והחומר) חדשים לי, יש לי כשלונות, ולא רק הצלחות. רק שפה לכשלונות יש עלות בדמות חומר גלם יקר- להבדיל מהעבודה שלי עם חומר "ממוחזר" (אני עובד בעיקר בשיטת UPCYCLING, שזה אומר עצי משטחים ודברים שנזרקו לרחוב :lol: ).

אז, לפני שאתחיל לבנות משהו ולגלות שאני לא מבין משהו מהותי בחומר ואצטרך להתחיל מחדש ולהגיע לאותו הכשל, חשבתי להתייעץ כאן. 

אני רוצה לבנות לעצמי TOOL TOTE (ארגז כלים) מעץ, ולהוסיף לו כיסים חיצוניים מעור- בדומה ל TOOL ROLLUP. 

השאלה: 

האם הכיסים יהיו גמישים מספיק בשביל להכיל את הכלים? אני לא מצליח להבין מראש את הנקודה הזו, כשאני חושב עליה. 

לא מדובר על דברים גדולים מדי- פלאיירים, מברגים וכדומה. 

העור שיש לי הוא יחסית עבה (אם אני זוכר נכון- 4 ממ).

תודה לעונים. 

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

4 ממ זה עבה, אבל אני לא יכול לספר מבעד לאינטרנט אם מדובר בעור רך או קשה, כך ש... כל מקרה לגופו.

אני **לגמרי** מתחבר לקושי בבזבוז חומר גלם,

במקומך הייתי מתחיל בתפירת אבטיפוס עם ג'ינס ישן (מצוי בשפע בפח הקרוב לביתך) וככה נסגר על הגודל בשלב ראשון, משם אפשר להמשיך למוצר הסופי.

בנוסף, יש כל מיני דרכים לריכוך עור (מוצרים ייעודיים, שמן קוקוס, וזלין) - תשחק עם.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הגודל, הכנתי לעצמי מודל בתכנת שרטוט כדי לקבל מושג איך לתכנן את העסק. 

אני מוותר על ה"כיף" של אבטיפוס עם חומר שמתנהג אחרת לגמרי מהחומר הסופי... כולל ההבדלים בעובי, גמישות והעמידות.

ידוע לי על החומרים לריכוך, אני חושב על מתכון שאני רוצה להכין לעצמי (שעוות דבורים לבנה+ חמאת (או שמן?) קוקוס+ גליצרין, אם אני זוכר נכון). 

הבאג הכי גדול מבחינתי:

נרתיק, כשהוא בפני עצמו, גמיש גם בצידו האחורי. אתה מכניס מברג לכיס, החלק הקדמי "מתנפח" חצי מהדרך, והחלק האחורי "מתנפח" חצי מהדרך. 

כשהכיסים האלו יהיו מחוברים למשהו קשיח, שמונע מהחומר "להתנפח" בצד אחד, האם זה ישרת את המטרה... 

אם כבר להכין אבטיפוס, אז מהחומר המקורי ולחבר אותו למשהו קשיח כדי לראות את ההתנהגות. יכול להיות כיס יחיד, כדי לא לבזבז הרבה חומר. זה ישפיע על ההבנה שלי מאד.

אני יכול "לעקוף" את הבעייה הזו כך שהיא לא תהיה קיימת, אבל אני רוצה להבין יותר לעומק את הנקודה כדי לדעת לעתיד. 

(אפשרות ראשונה- להוסיף רצועות צרות שיתנו אקסטרה עומק לחלק הקדמי, כמו שתופרים נרתיקים לסכינים למשל; אפשרות שנייה, להכין את החלק של הכיסים בצורת טרפז מעודן כך שתפירה ישרה תגרום להיווצרות כיס עמוק יותר בחלק העליון מאשר התחתון; אני משוכנע שיש עוד אפשרויות, אבל מעולם לא ראיתי אותן- וגם אלו שציינתי, לא ראיתי מבוצעות בפועל בפרוייקט מסוג זה).

ועל זה נאמר: אוף, אם רק הייתה דרך לצבור ניסיון מעשי, בלי לצבור ניסיון מעשי... :rofl:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתסכל הסיפור הזה. 

אני שובר את הראש על זה כבר זמן רב. 

שיטוטיי ברחבי המרשתת העלו חרס (עוד חומר שאין לי ניסיון איתו! :lol:). 

אני מגיע למסקנה שאו שזה בלתי אפשרי לביצוע ולקבל תוצאה שנראית סבירה, 

או שאני האידיוט הראשון שחשב על השילוב הזה. 

ואני בספק שאני האידיוט הראשון שחשב על זה. 

בשלב הזה, אני מנחש שכן אבצע את הכיסים כמתוכנן, וכשיגיע הזמן לחבר אותם למקום אני אשבור את הראש איך. 

במקרה הגרוע ביותר, אשאר עם TOOL ROLLUP או שניים ביד ועם ארגז פחות משוכלל. 

כשחשבתי על הסיפור קצת יותר לעומק, ועל איך אני מתכנן למקם את העסק, הגעתי לעוד מסקנות לגבי איך זה לא הולך לעבוד כמו שאני רוצה שזה יעבוד.

אם אמצא דרך, אני אעלה את הסרטון ליוטיוב. אהיה הראשון שעושה את זה :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה סתם מתקשקש. תתחיל לתפור וזהו.

אם פספסת וצריך תפירה מחדש, אפילו ב-4 מקומות שונים, העור יספוג את זה ולא איבדת שום חומר.

במקומך הייתי תופר ״נקניקים״ או ״גלילים״ עבים מראש, ומשתמש בחתיכה מקופלת נפרדת כדי לסגור את התחתית.

תחשוב קרטון גלי.

לחלופין, אל תחבר בצורה קשיחה בחלק האחורי. חצי קשיחה, רק כמה רצועות וכו.

פשוט תנסה ומקסימום תפרום ותתפור שוב.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...