Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאמר: איך נפלו גיבורים - או איך התחדשתי ב- BYD SEAL כפולת מנועים

הלוחש למכוניות

פוסטים מומלצים

בתאריך 20.5.2024 בשעה 15:50, קיורטוש אוטומוטיב כתב:

אוכל גורמה משובך

יש אוכל גורמה בשובך? חשבתי שבשובך יש רק גרגירים.

(בודק איות זו לא מילה גסה. כל ההודעות שלך מלבד הסגנון המתלהם רצופות בשגיאות כתיב)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 173
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 3 שעות, farkash7 כתב:

אולי הפחדים שלנו מוגזמים.

לא מוגזמים אבל אתם לא בכיוון מבחינת חשיבה...זה יהיה אחלה סיבה לכל יצרן להוסיף מודול  Secure Gateway Module (SGW) לכל דגם חדש בשם אבטחת סייבר.
להזכירכם הראשון שעשה זה קונצרן FCA בעקבות
 https://www.wired.com/2015/07/hackers-remotely-kill-jeep-highway/

לכן רוב המוסכים יורקים דם לנסות להתחבר לרכבים של קונצרן הזה 2017+ כי זה מצריך תשלום נוסף (ולא תמיד נוח להשתמש בכבל מעקף) ובשנים האחרונות גם רנו/ניסאן MB וחלק מ-VAG כבר הוסיפו ולהערכתי כולם יעשו את זה בטווח של כמה שנים, לכן אפילו DTC אי אפשר למחוק....ואני רואה פה דיונים על סורקים של תקציב של גג כמה עשרות $

בואו לא נהיה תמימים, אין לנו שום פרטיות היום אם משתמשים בסמארטפון ורשתות חברתיות, אי אפשר להיות פרנויד ברמה כזאת, וכווווווווולם מרגלים כולל הדמוקרטיות הכי גדולות בעזרת כלים כמו פגאסוס ודומייהם, אבל מנגד לא מן הנמנע שגורם מקומי ישלם תמורת יכולת כזאת ליצרן סיני :mm_cool:

עריכה אחרונה על ידי קיורטוש אוטומוטיב
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 23 דקות, GTאי כתב:

בגלל השטויות האלו אין לנו סיכוי לנצח. במקום להעיף לקיבינימט את הרכבים האלו מהבסיסים מחלקים אותם, כשיהיה ה7.10 של מערך הסייבר כולם יהיו חכמים בדיעבד

ממה ששמעתי לא מחלקים אותם ולא נעליים ויש הנחיות חד משמעיות לא להכנס עם רכבים סיניים לבסיסים מסויימים (אולי לכולם, אבל אני יודע על בסיסים מסויימים).
אם קיבל רכב חלופי מליסינג זה מה יש, כשמו כן הוא חלופי, יעבור קצת זמן ויקבל רכב קבוע - לא סיני.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 43 דקות, teyal כתב:

שגיאות כתיב

לא לכולנו עברית היא שפת אם. 
כל עוד ניתן להבין את המשפט, דיינו. 
בחלק מההודעות ניתן אפילו להבחין שנכתבו במהירות בטלפון וללא הגהה.  

• אהבתי 4

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, farkash7 כתב:

ממה ששמעתי לא מחלקים אותם ולא נעליים ויש הנחיות חד משמעיות לא להכנס עם רכבים סיניים לבסיסים מסויימים (אולי לכולם, אבל אני יודע על בסיסים מסויימים).
אם קיבל רכב חלופי מליסינג זה מה יש, כשמו כן הוא חלופי, יעבור קצת זמן ויקבל רכב קבוע - לא סיני.

בן משפחה קרוב עם גילי נכנס כל יום לקריה, מקביל לאל"מ ומתעסק בדברים שהם בטח לא לציטוט בסין

• מבאס 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, BoazB11 כתב:

מה הכוונה?

האוטו אומר לו בעברית צחה ״לא הבנתי״.

היה בהלם בהתחלה, עכשיו זה כבר נהיה סוג של בדיחה משפחתית כשהם צועקים עליה מה את מתערבת

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי שום בעיה עם זה שמרגלים אחריי - יש לי בעיה קשה מאוד אם ינעלו לי את הרכב או יעשו לי מחטף בנהיגה או יכניסו אותי בקיר. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרגיע, לא יעשו לך את זה 😜
אם עוקבים אחריך, מבינים שלא כדאי להתאמץ, הצרפתיה כבר תעשה את זה לבד 😉

• מצחיק 1

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
בתאריך 21.5.2024 בשעה 18:09, קיורטוש אוטומוטיב כתב:

הדבר הכי טוב שקרה לי זהי להוריד ממני את כל מתח של הפוליטיקלי קורקט

בתאריך 21.5.2024 בשעה 18:09, קיורטוש אוטומוטיב כתב:

אתה רגיל להיות המרצה המסביר, שהלקוחות שלך עומדים עם לסת נשמטת מכל מילה שנפלט מפיך

מ.ש.ל.

נכון, יש PC שמאל-קיצוני שגורם גם לי בחילה קשה.

אבל יש גם דרך ארץ פשוטה. תנסה פעם.

לקחת ממש קשה את העובדה שעברתי לצד האפל, הסיני. 

נראה שגם קשה לך לקבל שאני לא מטיף רק לסיניות? שאני שם בצד אגו וכל שיקול אישי

כשאני בתפקיד הלוחש? - אז תרגיע, אל חשש, כי זה באמת כך. אני לא שתול של הממשל הסיני,

אלא אזרח מן השורה שמבין ברכבים ולא חושב שפוסט שלו עלול לגרום לשינויים גיאו-פוליטיים

מרחיקי לכת.

בהיעדר PC, מציע לך לפחות להצטייד באחד מאלה:

רגיעון סירופ

אני תמיד נהנה לנהל דיונים ענייניים ולא רק פילוסופיים עם אנשים תרבותיים.

לכן באמת מיציתי איתך.

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 22.5.2024 בשעה 11:24, zaf כתב:

הצרפתיה כבר תעשה את זה לבד

פעם אחת היא כבר הספיקה האמת. 

אני עובד בתחום הסייבר - רגוע, אני לא ואם אתה רוצה לישון טוב בלילה - עדיף שלא נפתח על זה שיחה. 

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• ספונסר פורום
בתאריך 21.5.2024 בשעה 17:12, farkash7 כתב:

לא שמעתי שיש איסור לנסוע ברנגלר בצה"ל ולנהל שיחות סודיות.
עכשיו תבדוק אם מצמידים לפלאפלים רכבים סיניים.

אבל זהו עצם העניין - האם עצם ניהול השיחות ברכב, שמבוצע ע"י טלפונים סיניים מז שנים, לא חושף סודות

לצד השני? - בוודאי שכן.

נושא בטחון שדה, חשוב ככל שיהיה, איננו בהכרח מה שרכבים סיניים עלולים לפגוע בו יותר מאשר הטלפונים.

לגבי השתלטות עוינת על רכבים וביצוע פיגועי סייבר תחבורתיים - זה אחד מהתחומים שדוקא ישראל אמורה להצטיין בו, כמו כאן:

https://www.themarker.com/labels/hightechbook22/2022-12-28/ty-article-labels/00000185-594f-dbd5-abe7-59ffac0e0000

למרות ששים לב - פה מדובר על מיזם שאמור לתת הגנת סייבר לאורך חיי הרכב ובתנאי שיוטמעו בו ההגנות כבר בשלב התכנון.  האם יש לצפות שחברות סיניות יהיו שקופות לכזו התערבות, באותה מידה ש-VAG למשל יהיו?... מעניין. 

לפני 32 דקות, lanosforce כתב:

אני עובד בתחום הסייבר - רגוע, אני לא ואם אתה רוצה לישון טוב בלילה - עדיף שלא נפתח על זה שיחה. 

אני דוקא אשמח לפתח את הנושא.

ממה שאני כן מבין - בלי הגנת סייבר באוטומוטיב זה בערך כמו ברקסים בלי ABS.

אפשר גם בלי, אבל הרבה יותר מסוכן.... 

933126724_WhatsAppImage2021-07-03at20_39_08.thumb.jpeg.64edf5191b8e50ab7f237a75a4828929.jpeg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשיית הרכב עושה צעדי ענק בתחום הסיברסקיורטי.

למעשה כבר יש סטנדרט חדש https://www.parasoft.com/solutions/iso-21434/

הבעיה כרגע שכל היצרנים שתעשיית הרכב רוכשת מהם סילקונים ומערכות עוד לא עומדים בתקן (תקן חדש, יקח זמן ליצרנים השונים לממש אותו).

כרגע יש לך רכבים שרמת ההאבטחה בהם מאד נמוכה כי הם כוללים מערכות ללא שום מערכות הגנה ומשם אפשר לפרוץ, מצד שני מערכות המחשב ברכב היום (ביחוד ברכבים חשמלים כמו שלך) שולטות בהכל כולל בהגה ודוושת התאוצה והברקס (נהיגה אוטונומית).

כנראה שאם משהוא ממש רוצה ויש לו מספיק משאבים הוא יכול להוריד אותך מהכביש, האם זה יקרה? כנראה שלא אבל כרגע זה אפשרי.

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עיקר הפגיעות היא מעבר ממחשוב רכב מבוסס CAN BUS - שזה בעצם רשת של נגדים שמאפשרים חיוויים לפי סכימות התנגדות והפרשי מתחים נמוכים. 

לרשת LAN עם פרוטוקול תקשורת מלאה. 

אם במערכות ישנות גם חלק מהמחשבים היו עצמאיים לגמרי אז השלב שבא אחרי זה - מה שמוכר היום בעיקר זה שיחידות המחשוב מדברות עם יחידה מרכזית וככה לפחות יודעים אם אפשר לתקשר איתם. לרשת מלאה עם תקשורת מלאה בין הרכיבים. 

כבר הוכיחו איך אפשר לנתב רק בעזרת היכולת לשטות באפליקציית GPS - מלא רכבים לתוך שטח אסטרטגי ובכך לשתק את היכולת לצאת ולהכנס ממנו (לא אפרט) 

ומשם ליכולת לגרום לרכב לנעול את עצמו, לבלום סתם בלי סיבה או לא לבלום בכלל או לנסוע ליעד עוין עצמאית - כבר מציאות, לא מדע בדיוני. 

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, lanosforce כתב:

רגוע, אני לא ואם אתה רוצה לישון טוב בלילה - עדיף שלא נפתח על זה שיחה. 

חשבתי שאנחנו לא מעוניינים להכניס את כולם לפניקה, אני ניסיתי להיות חיובי :)

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...