Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רישיון נשק למי שלא היה לוחם?

שליקו99
שימו לב! השרשור הזה בן 198 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 5 שעות, עדי-אל כתב:

יש יותר סיכוי שגולנצ'יק היה תחת אש מאשר מחסנאי ביחידה עורפית.

לא סתם לאורך שנים הקרטריון העיקרי היה רובאי 05

יש יותר סיכוי שבן אדם אשר כל יום נוהג ברכב יעשה תאונה מאשר אחד שאין לו רכב. אז? עוד פעם, לא לכל גולנצ'יק יצא ליראות באויב. תלוי בתקופה בה הוא שירת. בדיוק כמו רבים או אולי רוב השוטרים בחיים לא ירו מעבר למטווח.

לפני 5 שעות, topop כתב:

שום דבר לא מבטיח שלא יקרו תאונות (גם לא הכשרה צבאית. אדם קרוב מאוד אליי נהרג מ'פליטת כדור' של אדם בעל הכשרה צבאית בקבע).

אבל בפועל אזרחים חמושים מצילים חיים (לא חסרים פיגועים שהמחבל חוסל על ידי אזרח ואם לא היה מחוסל...)

או דופקים כדור למישהו שחתך אותם בכביש. או בגלל חניה. או ...

לפני שעתיים, Giant_TA כתב:

אין שום קשר בין התמקצעות ברובה סער לאקדח

נכון, זה גם עניין של כישרון טבעי. אבל יש חשיבות להתנהגות ביום יום ובזמן שימוש בנשק. בקורס מאבטחים אפשר אפילו לירות (בממוצה) הבדל בין לוחם נגיד נ"מ/שריון וחי"רניק. גם אם שריונר היה  הכי טוב במטווחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, Night Driver כתב:

70% פגיעה במטווח סטרילי בלי לחץ זה 30% פגיעה בחף מפשע.

לא ממש.
עוד לא נתקלתי במישהו שלא עבר,וחוץ מזה באירוע אתה צריך כדור שניים כדי לסיים אותו,בכל מקרה צריך לדעת מתי לשחרר כדור.
וזה לא בדיוק בלי לחץ,המדריכי ירי קובעים לך מתי לשלוף ומנסים להלחיץ אותך,זה לא שאתה עומד מול מטרה ומשחרר 10 כדורים מתי בא לך.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש כאן מישהו "נורמטיבי" (שאינו מחבר מרעיו של בן גביר) שההקלות האחרונות אפשרו לו להוציא נשק, הגיש בקשה וקיבל אישור?

השמועות הנוכחיות מדברות על כך שהבט"פ דואגים לחמש בעיקר "צד אחד" של המפה הפוליטית.

• רעיון גרוע 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, Shay_u כתב:

יש כאן מישהו "נורמטיבי" (שאינו מחבר מרעיו של בן גביר) שההקלות האחרונות אפשרו לו להוציא נשק, הגיש בקשה וקיבל אישור?

השמועות הנוכחיות מדברות על כך שהבט"פ דואגים לחמש בעיקר "צד אחד" של המפה הפוליטית.

מעניין, איך לדעתך הפקיד בבט"פ שיושב ועובר על הבקשות יודע לאיזה "צד פוליטי" המבקש משתייך? 

יש חוק, יש תבחינים וכל מי שעומד בהם יכול להגיש בקשה ויקבל רשיון נשק. לפעמים מותר גם להפעיל מינימום (אבל באמת מינימום) של שכל ולא לגלגל הלאה "שמועות" חסרות כל הגיון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתחיל בכוונה מהסוף, לא טוען שהמשרד לביטחון פנים מחמש בכוונה צד אחד מהמפה הפוליטית.

אבל אם הוא היה רוצה לעשות את זה, יש יותר מדרך אחת לגרום לזה לקרות.

לדוגמה, אם בקשות שמגיעות מנתיבות יאושרו בזמן שבקשות מרמת השרון ייתקעו. סטטיסטית זה יעבוד. מפת ההצבעה לפי ערים ידועה.

דרך נוספת היא לחפש את המבקש בפייסבוק ולראות את הפוסטים שלו. או של חברים שלו.

דרך שלישית היא להסתכל על רמת ההכנסה שלו או רמת ההשכלה שלו.

גם כאן יש מתאם סטטיסטי מובהק לאופן ההצבעה.

אני לא בטוח שלמשרד לביטחון פנים יש את היכולת לעשות את זה אבל למשרד שלידו יש.

אם יש למישהו מטרה נפשעת לחמש צד אחד של המפה הפוליטית, אז היכולת לעשות את זה היא ממש לא מדע בדיוני.

עריכה אחרונה על ידי stx
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@MiniMiz3r

"המשרד לביטחון לאומי מינה אנשים בלא הסמכה חוקית לאשר רישיונות נשק:
בין הפקידים שמונו לאשר רישיונות נשק המותנים במטווח נמנים אנשי לשכתו של בן גביר ומקורביו, עובדי כנסת ובנות שירות. גורמים ביטחוניים אמרו שהם אישרו כבר מאות עד אלפי רישיונות – גם לאנשים שאינם עומדים בקריטריונים לקבלתו: "מחלקים נשק כמו סוכריות"

https://www.haaretz.co.il/news/law/2023-11-28/ty-article/.premium/0000018c-1592-d19a-a3cf-7d93dd170000

https://www.calcalist.co.il/local_news/article/sjgtc34sp

אשמח להתבדות ולגלות שכל ה"פקידים, אנשי לשכתו ומקורביו" עובדים עם מנהל תקין, ואם כן - אוריד את הכובע.

לגבי זיהוי "צד פוליטי" של מבקש רישיון: או שאתה תמים, או שאתה ממש בעד לחמש צד אחד.

עריכה אחרונה על ידי Shay_u
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Shay_u כתב:

לגבי זיהוי "צד פוליטי" של מבקש רישיון: או שאתה תמים, או שאתה ממש בעד לחמש צד אחד

או שאני לא מטומטם.

לשאלתך, כן, אני מכיר אנשים "נורמטיביים" כהגדרתך שקיבלו בחודש האחרון רשיון נשק. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שרוב הזכאים לנשק בגלל סעיף 'ישוב מזכה' הם מצביעים מהצד הימני של המפה שגרים מעבר לקו הירוק.

וכנראה ששם יש הרבה מאוד ביקוש.

האם אני טועה?

עבר: מציבושי כריזמה אייר 2002

הווה: ניסן אלמרה 2002

עתיד: רכב יפני עתיק ואמין מודל 2023

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, GREEN. כתב:

נראה לי שרוב הזכאים לנשק בגלל סעיף 'ישוב מזכה' הם מצביעים מהצד הימני של המפה שגרים מעבר לקו הירוק.

וכנראה ששם יש הרבה מאוד ביקוש.

האם אני טועה?

אני לא בטוח אם זה הטרלה או שאתה בן אדם אמיתי? כל הקיבוצים בעוטף עזה זכאים לנשק.

• אהבתי 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, MiniMiz3r כתב:

אני לא בטוח אם זה הטרלה או שאתה בן אדם אמיתי? כל הקיבוצים בעוטף עזה זכאים לנשק.

הבעיה היא לא ברישיונות לאקדח אלא נשק ארוך, את זה לא היה לאזור שלנו.

מה שצריך לעשות זה להקים חברת אבטחה של המועצה על מנת שנוכל לצייד את כל האנשים ברוס"רים מלאים, עם כל הטכנולוגיה הכי טובה שיש. עם רכבים מצוידים כמו שצריך עם מיגון הכי טוב שיש (כבר יש נוהל באיו"ש, נראה לי שלא יעשו מהומה אם יאשרו למגן טרקטורים או רכבים בייחוד לאחר 7.10). עם מטולי רימונים, RPG וכו' וכמובן להתאמן כמו שצריך ולבנות עתודת כוח אדם שיתפעל אירוע שיקרה בשנית. 

אמ;לק - לבנות פלנג'ות חוקיות באשכול

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 34 דקות, topop כתב:

אחד המשפטים המגעילים ביותר שקראתי לאחרונה! 

הנורמליזציה של הכהניזם התהפכה עלינו ועכשיו תומכי תנועת כ"ך נעלבים ממשפט שנאמר באינטרנט. מרהיב 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, DareDevil כתב:

הבעיה היא לא ברישיונות לאקדח אלא נשק ארוך, את זה לא היה לאזור שלנו

למיטב הבנתי מקימים עכשיו כיתות כוננות בכל הקיבוצים והמושבים. בקיבוץ סמוך (לא צמוד לאף גבול) כבר קיבלו נשקים ארוכים. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Shay_u כתב:

@MiniMiz3r

"המשרד לביטחון לאומי מינה אנשים בלא הסמכה חוקית לאשר רישיונות נשק:
בין הפקידים שמונו לאשר רישיונות נשק המותנים במטווח נמנים אנשי לשכתו של בן גביר ומקורביו, עובדי כנסת ובנות שירות. גורמים ביטחוניים אמרו שהם אישרו כבר מאות עד אלפי רישיונות – גם לאנשים שאינם עומדים בקריטריונים לקבלתו: "מחלקים נשק כמו סוכריות"

https://www.haaretz.co.il/news/law/2023-11-28/ty-article/.premium/0000018c-1592-d19a-a3cf-7d93dd170000

https://www.calcalist.co.il/local_news/article/sjgtc34sp

אשמח להתבדות ולגלות שכל ה"פקידים, אנשי לשכתו ומקורביו" עובדים עם מנהל תקין, ואם כן - אוריד את הכובע.

לגבי זיהוי "צד פוליטי" של מבקש רישיון: או שאתה תמים, או שאתה ממש בעד לחמש צד אחד.

ומי בדיוק המקור המוסמך לגיבוב השטויות הזה? עיתון הארץ האנטישמי?
איך בדיוק הם יודעים מאיזה צד של המפה הפוליטית אתה נמצא? תגיד לי באיזה סרט אתה חי?
ישובים מעבר לגדר מאז ומתמיד היו זכאים לרשיון,ישוביים סמוכי גדר ולא מעבר לקו,גם זכאים.

התבחינים האלו קיימים מאז ומתמיד ,התבחינים החדשים שהוכנסו מדברים בעיקר על משרתי כוחות הביטחון.
יש תבחינים מדוייקים,עמדת בתבחין? קיבלת לא עמדת לא קיבלת.
אני לא מתומכי בן גביר,רחוק מאוד מזה,אבל מה שרשמת העביר בי חלחלה.
לא הכהניסטים הביאו עלינו את 07/10.

עריכה אחרונה על ידי ArikC
  • אהבתי 1
  • רעיון גרוע 1
  • רעיון טוב! 1

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, MiniMiz3r כתב:

למיטב הבנתי מקימים עכשיו כיתות כוננות בכל הקיבוצים והמושבים. בקיבוץ סמוך (לא צמוד לאף גבול) כבר קיבלו נשקים ארוכים. 

ככה שבעוד כמה שנים עוד פעם יחזרו לקונספציה שעבדה לנו?

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...