Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאיזו מדינה הייתם מהגרים

Coro

פוסטים מומלצים

לפני 6 שעות, Michazzz כתב:

אם מישהו מעונין בפורטוגל, אולי זה שווה לבדוק: https://www.facebook.com/groups/israelinberlin/permalink/2082878931915720/

עבודה בפורטוגל.JPG

נשמע כמו בדיקת תוכן לפייסבוק.

בוא נגיד ככה שזאת לא עבודה שתראה בה דברים נעימים או נחמדים.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, יוסי פרנקוס כתב:

אז זה אומר שהוא מתנהל ממש גרוע מבחינה כלכלית.

זוג הייטקיסטים שמכניסים ביחד 40 נטו יכולים לחיות טוב מאוד.

אלא אם כן היה להם איזה עסק שקרס עם חובות אדירים אחורה, אין שום תירוץ לזה.

אם כבר רוצים כסף, אז עם המשכורת הזו אפשר בכיף ליצור תוך שנתיים מספיק הון עצמי בשביל משכנתא לדירה גדולה וטובה בפריפריה ואז לסיים לשלם אותה תוך 4 שנים, ואז לקנות עוד דירות, או להשקיע באפיקים אחרים.

כל זה בלי פגיעה ברמת החיים, אלא אם טסים לחו"ל 3 פעמים בשנה ויוצאים לאכול כל יום.

אני מכיר לא מעט אנשים שחיים מעולה עם שני רכבים ומרוויחים חצי מזה.

ברמה הזו אם חסר לך, יש לך בעיה.

לא אמרתי זוג בשום שלב :) ההוצאות של זוג, ההכנסות של אחד שמרוויח הרבה הרבה מעל הממוצע אבל הבת זוג לא. זה המקרה הכי נפוץ.

מי שעוד בשלב של רווק או זוג בלי ילדים ויכול להרשות לעצמו לגור באיזה קומבינת דיור ולהתקמצן יכול לחסוך לשליש דירה בהרבה יותר מדי זמן.

מי שכבר הגיע לשלב של הילד הראשון והדירה הנורמלית הראשונה שהיא לא איזה מפוצלת\יחידת דיור\לפני פינוי בינוי\רחוק מהעבודות, לא נשאר לו כמעט כלום מהמשכורת המרשימה הזאת.

רוב הייטקיסטים לא מכירים את הבת זוג שלהם במשרד או במסעדות של האיזור תעשיה. חבל שצריך זוג של כאלה בשביל לחיות בבניין בישראל.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עשיתם???

בדיוק עוד שבועיים זה עשור מאז שחזרתי מהרילוקיישן האחרון שלי, ואתם גורמים לי לרצות לעשות את זה שוב 🤣

עם אזרחות אירופאית ודרכון צ'יליאני אני יכול לבחור לגור כמעט בכל מקום שבא לי בדרום אמריקה או אירופה.

הייתי שוקל לעבור לגרמניה, הולנד או ספרד, כי אלו המקומות מבחינתי עם הכי מעט מחסומי שפה.

קנדה גם, אבל מזג האוויר וצורת החיים שאני רוצה די מגבילים אותי לבריטיש קולומביה.

אולי גם צ'ילה כי זה מקום מוכר שקל לי לעשות בו כסף אבל גם יש פשע והמון בעיות.

גם הקהילה היהודית שם קטנה ממש וחלק גדול מהם סנובים (הייתי חלק מהם עד גיל 19).

אם הייתי רווק הייתי עובר מחר בבוקר אבל עם אשה שלא דוברת ספרדית זה מוריד המון מהאופציות.

גם העובדה שהמשפחה שלה כולה בארץ לא ממש עוזרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא בארה"ב יש לאדם ללא מקצוע או כישורים כלשהם סיכוי להצליח יותר.  השוק שם הרבה יותר רחב, כך שאפשר להצליח במכירות לדוגמה, או אדם שיש לו רשיון על משאית (לא בעיה גם להוציא שם) יכול למצוא בקלות עבודה בתור נהג. זה תלוי ברמת הפינוק ובמה אתה מוכן לעבוד או לא מוכן לעבוד. בקנדה לדוגמה מחפשים בנרות אנשים שיעבדו בחקלאות, רק תגיעו לשגרירות ומשם כבר יטפלו בכם.

עריכה אחרונה על ידי Yossi dashti
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשתי המדינות יש מחסור הנהגים משאיות.

מצד שני גם לא חסר שם אנשים עם CDL שלא רוצים לעבוד בתחום, בטוח שיש סיבה מוצדקת לזה.

ראיתי איפשהו שזה קשור לעובדה שהנהגים לא מקבלים כסף על הזמן שבו המשאית עומדת בפריקה/טעינה (ככה שיוצא שהם עובדים בחינם), ועוד סיבות.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, Yossi dashti כתב:

דווקא בארה"ב יש לאדם ללא מקצוע או כישורים כלשהם סיכוי להצליח יותר.  השוק שם הרבה יותר רחב, כך שאפשר להצליח במכירות לדוגמה, או אדם שיש לו רשיון על משאית (לא בעיה גם להוציא שם) יכול למצוא בקלות עבודה בתור נהג. זה תלוי ברמת הפינוק ובמה אתה מוכן לעבוד או לא מוכן לעבוד. בקנדה לדוגמה מחפשים בנרות אנשים שיעבדו בחקלאות, רק תגיעו לשגרירות ומשם כבר יטפלו בכם.

מכירות לא דורש כישורים? אני מסתכל על אנשי המכירות בחברה שלי ומתפעל מהכישורים שלהם - בוודאי שצריך כישורים כדי להיות איש מכירות. 

• רעיון טוב! 1

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי מה אתה מוכר. למיטב הבנתי, אחת הסיבות המרכזיות שבגינן ישראלים צריכים כיום ויזה לביקור תיירותי בארה"ב היא שלפני כמה עשורים שלחנו לשם יותר מדי 'אנשי מכירות' מהסוג הלא נכון. בשביל למצוא עבודה בעגלות ובציורי שמן מספיק שיהיה דופק ומוטיבציה, והמוכשרים מביניהם יזכו להתמיד בתחום ולסרסר את דור השב"חים הבא. 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Yossi dashti כתב:

בקנדה לדוגמה מחפשים בנרות אנשים שיעבדו בחקלאות, רק תגיעו לשגרירות ומשם כבר יטפלו בכם.

בקנדה מחפשים בנרות אנשים להרבה דברים

יש להם את הskilled worker program, אם יש לך מקצוע נדרש, אתה תהיה זכאי לויזת עבודה במסלול מקוצר:

https://www.immigration.ca/fast-track-high-demand-occupations/

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 21 שעות, garicho כתב:

העיקר פה זה שיש לי Work-life Balance שבחיים לא הייתי יכול להשיג בישראל. עובדים פחות שעות ביום. יותר ימי חופשה. רואים יותר את הילדים. 

לפני 21 שעות, Liviur כתב:

אני רוצה לגעת בזה לרגע גם - כי זו נקודה מהממת.

אפילו בארה״ב שנחשבת וורקוהוליקית - המצב כ״כ יותר טוב מבארץ.

לפני 21 שעות, Derish כתב:

להוסיף על הכתוב לעיל 

לא יודע איפה עבדתם בארץ ובאיזו תקופה אבל המצב היום שונה מאוד (מאוד) ממה שכתבתם באופן כללי, ובהייטק בפרט. אחרי הקורונה, כמו בעוד הרבה מקומות בעולם, המצב השתפר אפילו יותר.

אף אחד לא סופר שעות, יש ימי חופש בשפע, לא צריך לחמם כיסא ב-19 סתם ככה, אפשר לבוא מאוחר ולצאת מוקדם. הדבר העיקרי שמעניין הוא שהעבודה מתבצעת. אם אתה לא oncall אתה לא מעניין אף אחד פחות או יותר. 

• אהבתי 1
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Derish כתב:

למיטב הבנתי, אחת הסיבות המרכזיות שבגינן ישראלים צריכים כיום ויזה לביקור תיירותי בארה"ב

זה לא ממש המצב.

ההסכמים האלו הם דו כיווניים ויש בעיות ביטחוניות לשני הכיוונים עם זה.

ישראלים שמוכרים בעגלות הם פיפס קטנטן מהסיפור.

נהיגה במשאיות אגב היא עבודה מאוד קשה (יש לי מכרים שעושים את זה) , ורווחית באמת בארה״ב רק במשאיות גדולות ונסיעות שגורמות שתיהיה בבית פעם בשבוע. משאיות קטנות וחלוקת חבילות זה לא להיט (אבל אפשר לחיות מזה בסדר גמור , יש לי גם חברים שעובדים שנים בUPS ובDHL - עם בית שלהם לא רחוק מדי ממני עם משפחה וכו ומתחזקים אורך חיים לא רע - 3 רכבים , עיירה נחמדה וכו בגילאי ה20 שלהם)

לפני 1 דקה, Gosser1860 כתב:

לא יודע איפה עבדתם בארץ ובאיזו תקופה אבל המצב היום שונה מאוד (מאוד) ממה שכתבתם באופן כללי

עבדתי בטק בארץ מבערך 2000 עד 2015 , יש לי הרבה חברים שעדיין בארץ ועדיין בטק.

עוד לפני הקורונה - מגיעים ב10 , המשרד שומם! ב5 , אין פניות אחרי שעות העבודה.

יש משהו בתרבות ניהול הישראלית שהרבה יותר מיקרו ולחוץ.

יצא לך לעבוד בטק מחוץ לישראל ? (לא להגיע לכמה ימים - אלא לעבוד אצל מעסיק לא ישראלי מחוץ לישראל)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, garicho כתב:

העיקר פה זה שיש לי Work-life Balance שבחיים לא הייתי יכול להשיג בישראל.

מה זה הוואלאבאלה הזה שכולכם מדברים מדברים עליו?

• מצחיק 5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, Liviur כתב:

עוד לפני הקורונה - מגיעים ב10 , המשרד שומם! ב5 , אין פניות אחרי שעות העבודה.

בקטע הזה, מאוד דומה. בערך 10-12 המשרד מתמלא, בין 5-7 המשרד מתרוקן. 

לפני 7 דקות, Liviur כתב:

יש משהו בתרבות ניהול הישראלית שהרבה יותר מיקרו ולחוץ.

אני חושב שאתה צודק, מניח שזה מגיע בעיקר מהצבא. אני מניח שאחרי הצבא הפכתי לאנמי לעניין הזה ואני מסנן את ההתנהגות הזו, כלומר שאני פשוט לא שם לב לזה.

לפני 7 דקות, Liviur כתב:

יצא לך לעבוד בטק מחוץ לישראל ? (לא להגיע לכמה ימים - אלא לעבוד אצל מעסיק לא ישראלי מחוץ לישראל)

עדיין לא :) 

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כפי שנאמר היום בארץ יש קצת שינוי לטובה.

אני לא עובד בהייטק, אבל עובד בחברת פרוקטים גדולה עם המון עבודה ולחץ.

ואף אחד לא אומר לי מתי לבוא ומתי ללכת.

יכול גם להגיע ב 12 בהתראה של ערב, אף אחד לא מתקשר אלי אחרי העבודה, ולא בסופשים.

אין לי מייל בנייד, ואף אחד לא דורש ממני שאהיה זמין.

מכיר כאלו בהייטק פה שעובדים מהבית, קובעים להם את הפגישות, יום בשבוע במשרד וזהוא.

ובאמריקה יש את אמזון עם כל השוק בשר שם, וטוויטר שאומרים להם עכשיו לעבוד במשמרות של 12 שעות לעמוד ביעדים.

הלוואי שהיה פה חצי ממה שיש בנורווגיה מבחינת שעות פנאי, חופש וכל מה שקשור לזכויות העובד.

מזלם שהם גילו נפט בשנות ה 50של המאה שעברה בים הצפוני. וככה יכלו להפסיק להיות רק אומה של חוטבי עצים ושואבי מים.

דרך אגב יש אפשרות לקבל ויזת עבודה/הומניטרית בארגונים מסויימים ודרך זה בסופו של דבר לקבל ויזת קבע.

לי הייתה אפשרות כזאת בשוודיה ופינלנד אבל לא התחברתי אז לא המשכתי.

אני הייתי דרך ארגון Camphill. כתבתי על זה בקצרה בעבר באחד השרשורים.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עובד בהייטק ויש דרישה שנהיה במשרד כל היום.

באחת העבודות היו לי שלושה שבועות שלא היתה עבודה בכלל. כלום. שום דבר.

עדיין רצו שנהיה במשרד וניראה עסוקים, ולא נתנו יותר מיום אחד בשבוע עבודה מהבית.

עריכה אחרונה על ידי יוסי פרנקוס
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברה ישראלית? סטארטפ?

אני מכיר כאלו שעובדים בחברות לא ישראליות במקור, והעבודה סופר גמישה. וגם חברות גדולות שיש גמישות רבה.

כריזמה אייר 2002 יד ראשונה

יאריס 2005, כמו חדשה

?Is it just me, or is it getting crazier out there

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...