Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שליש מהשכר מוגדר כשעות נוספות, תקין?

Jeka88
 שיתוף

פוסטים מומלצים

שלום שלום,

שאלה, הציעו לאח שלי חוזה ונתקלתי בדבר הבא, נניח השכר שלו הוא 45 אלף ש״ח בחודש(לא באמת אלא לשם הדוגמא), השכר שלו מחולק ככה, שני שליש מהשכר הוא ״שכר בסיס״ ועוד שליש מהשכר זה תמורת שעות נוספות גלובליות שהוא יקבל את השליש הזה בכל מקרה, הסוציאלי על כל הסכום וההשתלמות עד התקרה, השאלה היא כזו, בחיים לא נתקלתי במצב ששליש מהשכר הוא תחת שעות נוספות, בד״כ זה עוד 2000-4000 ש״ח.

רק לי זה נראה מוזר?

עריכה אחרונה על ידי Jeka88

My Cars: Renault Megane 1.6 2007 hatchback --> Renault Fluence 2.0 2013 --> Mazda 6 2.0 2008 --> Peugeot 308SW 1.2T 2015 --> Mazda 6 2.0 2015 

Wife's Cars: Nissan Primera 2.0 2006 --> Hyundai I10 1.2 2014 --> Nissan Qashqai 2.0 2010 --> Kia Soul 1.6 2013 --> Nissan Qashqai 2.0 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אצל אישתי זה ככה.

נועד לשלם מראש על בלת"מים.

לדוגמה.

ערב, צריכים אותה דחוף לענות על מייל.

היא תענה ולא תקבל על זה כסף.

לפעמים היא עושה שעה יותר מהזמן שהיא חתומה עליו. גם לא מקבלת על זה כסף.

אם מפרישים סוציאליות על כל הסכום. לא אמור להיות משנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, זה ככה ברוב חברות ההייטק הישראליות.

בגלל שאי אפשר באמת לספור שעות נוספות בסביבות כאלה דינמיות, כי לפעמים זה גולש מחוץ לשעות העבודה הרגילות, אז "נותנים" לך את התגמול עליהם מראש, עשית? אתה מתוגמל על זה בשכר. לא עשית? יעני הרווחת "שעות נוספות" למרות שלא עשית.

זה לא באמת משנה, כל עוד מופרש על זה הסוציאלי והקרנות אפשר להסתכל על זה כשכר בסיס וזהו.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לי הנושא של הגלובליות וזה באמת ידוע בעולם ההייטק, אבל שהחלק של הנוספות יהיה 33 אחוז נראה לי מוזר.

My Cars: Renault Megane 1.6 2007 hatchback --> Renault Fluence 2.0 2013 --> Mazda 6 2.0 2008 --> Peugeot 308SW 1.2T 2015 --> Mazda 6 2.0 2015 

Wife's Cars: Nissan Primera 2.0 2006 --> Hyundai I10 1.2 2014 --> Nissan Qashqai 2.0 2010 --> Kia Soul 1.6 2013 --> Nissan Qashqai 2.0 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי גם השכר מחולק ככה והשכר מגלם בתוכו 40 שעות נוספות.

כל עוד קה"ש(עד תקרה) וסוציאליות מופרשים על כל הסכום הכל בסדר.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אומר שאם אחרי 12 שעות עבודה ביום הוא יתחיל להתלונן אז יגידו לו שמשלמים לו על זה

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם משלמים הכל כמו על שעות רגילות זה תקין. במידה ועןברים את המכסה שנקבעה צריכים לשלם על השעות שמעבר.

אם לא משלמים סוציאליות הגלובליות צריכות להיות קרובות לביצוע בפועל.

שעות גלובאליו. לא פוטרות מהחתמת כרטיס.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בעניין פיצויי פיתורין?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, gsi16v כתב:

זה אומר שאם אחרי 12 שעות עבודה ביום הוא יתחיל להתלונן אז יגידו לו שמשלמים לו על זה

לפי החוק אסור להעסיק עובד ליותר מ12 שעות ביום.

כמות שעות נוספות לא תעלה על 16 שעות שבועיות.

https://www.kolzchut.org.il/he/מגבלות_על_העסקה_בשעות_נוספות

• אהבתי 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, gsi16v כתב:

הנקודה היא שלרוב המשרות האלה לא מגיעות ל230 שעות וגם לא ל200.

נועד בעיקר כדי לא להתחיל לקזז חצי שעה מפה חצי שעה משם או התחשבנויות על לפתוח לפטופ בשישי לרבע שעה כי אמריקאים רוצים משהו דחוף או ישיבה עם סינים ב11 בלילה.

כמעט תמיד האלה ידועים מראש ולאף אחד לא אכפת אם תצא לפני.

היה לי יום אחד פעם שעבדתי בו 15 שעות,יום אחרי זה יצאתי מוקדם ולאף אחד לא היה אכפת.

לפני כשעה, shellcase כתב:

מה בעניין פיצויי פיתורין?

זה רכיב מהסוציאליות שמופרשות מכל הסכום.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נתקלתי בתופעה הפוכה.

אני בא מענף הבנייה, 95% מהחברות ששלחו אליי חוזה העסקה השכר מורכב מבסיס+ שעות נוספות.

מדובר על חברות בינוניות וגדולות.

כל ההפרשות לפנסיה פיצויים וכו' מופרש אך ורק משכר בסיס. והשעות נוספות שאני עובד הם שעות קבועות. אני יהיה באתר 11-12 שעות ולא פחות

ולפעמים גם לילות מלאים (מדובר על תפקידי ביצוע בשטח)

כששאלתי את משאבי אנוש למה הפרשות לא על כל סכום השכר והסברתי להם שזה שעות נוספות קבועות - מהר מאוד ניפנפו אותי ואמרו לי שככה זה התנאים.

סתם לצורך דוגמא קיבלתי חוזה על שכר 12K ברוטו וזה מחולק כך: 9K בסיס+3K שעות נוספות, לטווח הרחוק אני מפסיד הרבה מההפרשות מעסיק.

מעצבן, מרגיז ועושים פה שיטת מצליח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חוקי.

החוק קובע ששעות נוספות גלובאליות צריכות להיות קרובות לביצוע בפועל כדי שלא ישמשו כשיטה להתחמק מהפרשות סוציאליות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי בדיוק בזה "קבור הכלב":

בתאריך 24.6.2022 בשעה 14:59, Night Driver כתב:

אם משלמים הכל כמו על שעות רגילות זה תקין. במידה ועןברים את המכסה שנקבעה צריכים לשלם על השעות שמעבר.

אותה מכסה מחושבת לפי כמה אחוזים זה בסיס וכמה אחוזים זה שעות נוספות גלובליות.

אם ניקח נניח חודש של 160 שעות, אז 160 שעות זה הבסיס, שמהווים 67% מהשכר, וכדי לעבור את המכסה - צריך לבצע עוד כמעט 79 שעות נוספות.

לעומת זאת, אם ניקח את אותו חודש עבודה, עם 160 שעות, אבל בסיס מהווה 80% מהשכר, ושעות נוספות גלובליות זה 20%, הרי שכדי לעבור את המכסה מספיק רק 40 שעות נוספות.

מה שאומר לי שיש מצב שבאותה חברה, עושים הרבה שעות נוספות כסטנדרט.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

לפני שעה, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מחייב.

זה סוג של תחליף למשרת אמון ושכר גלובאלי שהיום אסור לפי חוק (פרט למנהלים בכירים בעלי זכויות קבלת החלטות מעל רמה מסויימת).

אם למשל יש לך איש שיווק שעובד בחוץ ואתה לא רוצה לנהל רישום שעות כחוק אתה מגדיר את השכר שלו ככה והוא מדווח מה שהוא רוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף

• תוכן חדש...