Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיג'ו 308, סליחה שהמלצתי (ספויילר: בסוף לא הלך מנוע, זה היה מיכל דלק תקול)

mcshmupi
שימו לב! השרשור הזה בן 313 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יכול להגיד שקקטוס שמורה נמכרת קרוב מאוד, ויש כאלה שביקשו מעל.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 1.5 אלף
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לפני 11 דקות, galbh כתב:

יש מישהו בישראל ששילם מחירון על פג׳ו במצב יותר טוב ממושלם? זאת השקעה בסיכון גבוה.

קיים לפיג'ו דגם כזה כאן בארץ שמשלמים עליו יותר מהמחירון: 3008 דור שני 1.6T (דיזל ובנזין). נמכרות מעל המחירון לאקסמפלר שהוא במצב ממוצע ומעלה.

• אהבתי 2

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם הרכב שלי שמור. עם מנוע גמור

Just now, איציק נ. כתב:

קיים לפיג'ו דגם כזה כאן בארץ שמשלמים עליו יותר מהמחירון: 3008 דור שני 1.6T (דיזל ובנזין). נמכרות מעל המחירון לאקסמפלר שהוא במצב ממוצע ומעלה.

אני אנסח את השאלה שלי מחדש. יש מישהו בישראל שמשלם מחירון על 208 ב מצב יותר טוב ממושלם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 51 דקות, galbh כתב:

מוסך הרשת שאיבחן שהמנוע גמור הציע מנוע מייבוא ב 7000 ש״ח. זה רק בלוק+ראש וצריך להעביר את שאר הרכיבים הקיימים. אין שום מידע לגבי מה עבר על המנוע.

אם מוסך רשתמציע החלפת מנוע ב-7000 כנראה שמוסך מתמחה יציע ב-5000ת ויהיה אפשר להוסיף עוד קצת כדי שיתקין רצועת תזמון עדכנית.

אנני לא רואה סיבה למה לא לבצע את זה כככה נגיד בסוף יעלה 7000 ש"ח כולל הרצועה, ואפשרלהמשיך להשתמש ברכב עוד שנים רבות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 דקות, galbh כתב:

גם הרכב שלי שמור. עם מנוע גמור

אני אנסח את השאלה שלי מחדש. יש מישהו בישראל שמשלם מחירון על 208 ב מצב יותר טוב ממושלם?

תלוי. יש הבדל בין מחירון מינוס 10% ובין מחירון מינוס 40%.

עריכה אחרונה על ידי Hari
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 דקות, zvit כתב:

אנני לא רואה סיבה למה לא לבצע את זה כככה נגיד בסוף יעלה 7000 ש"ח כולל הרצועה, ואפשרלהמשיך להשתמש ברכב עוד שנים רבות.

הסיבה היא אותה סיבה שאנחנו מדברים בכלל... המנוע שלי מטופל, הוחלפה רצועה לפני שנתיים והתפגר. מה אני יודע על מנוע מפירוק/ייבוא. אם רוצים להשתמש עוד שנים רבות אולי עדיף מנוע חדש מהניילון ב-12000 ש״ח

לפני 23 דקות, Hari כתב:

תלוי. יש הבדל בין מחירון מינוס 10% ובין מחירון מינוס 40%.

קניתי את הרכב לפני 3 שנים במחירון מינוס 25% והוא היה בן שנתיים וחצי באחריות. 

*זה שקניתי בזול לא נותן לגיטימציה להוצאות הגדולות שעל הפרק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב,

תתמקח על עניין המנוע. אל תקבל 50% הנחה כדבר שמובן מאליו.

• ברכב היתה רצועה שהתפוררה, מוסך לא אבחן אותה בצורה נכונה.
  • באין ברירה, נכנסת למוסך מתמחה, שהחליף רצועה לפי הוראות יצרן, תוך שימוש בחלפים מקוריים.
  • בהמשך, דרשת וקיבלת תשלום מהיבואן עבור הטעות הנ"ל (הודאה בטעות). המסמל שחתמת עליו (כנראה) לא שווה יותר מדי בגלל שנגרמה סחבת בטיפול (ראה סעיף הבא).
  • בפועל, החלפת הרצועה, לא התבצעה בזמן, (בהתרשלות היבואן, או מי מטעמו) ולאחר שנתיים, השחיקה מתחילה לתת אותותיה והמנוע שותה שמן.
  • היבואן, או מי מטעמו, שוב שוגה כאשר מנפנף אותך לראשונה ומגלגל את האחריות אלייך.
  • לאחר מכן, כאשר מתנהל שיח דין ודברים מבינים שיש לך קייס ביד ומנסים (אולי) למזער נזקים (?) ונותנים לך לשלם חצי, 12,000 שקלים (הרי אם יפנו ליצרן, יקבלו אישור והוא ישלח את מנוע חדש בחינם להתקנה מבלי שאף אחד יכול לגזור עליו רווח ואת 50% מעלות העבודה של המוסך, במקרה הטוב).

אדם אחר בפורום קיבל הצעה למנוע מחודש ממפעל בצרפת, בהשתתפות היבואן על סך 17,000 ש"ח. הייתי לוקח כזה, עם שנה אחריות, אבל לא ב-17,000. בעבר, מי ששיפצו גיר AL4 בחברה, קיבלו בעצם גיר עם כל הרכיבים הפנימיים חדש עם הבית הישן.

אם לך מציעים חדש ב-12,000, שיתנו מחודש בחצי מזה, ואיתו התחייבות לרכישה במחירון בעוד X שנים.

אל תקח מנוע משומש. אין דרך לדעת מה קרה לו בשום צורה.

ממליץ לך להתחיל לסגנן מכתב בצרפתית או אנגלית ולהעלות אותו בפייסבוק של פיג'ו צרפת ותתייג את לובינסקי. ציין את העניין בצורה יבשה תוך ציון העובדות.

נ.ב

היום לא התפנתי לצערי לחפש לך איש קשר, אך העצה מעלה טובה לא פחות. אם בכל זאת אתה רואה לנכון, אשמח אם תוכל לתזכר אותי בה"פ.

עריכה אחרונה על ידי מלטבשי
  • אהבתי 5

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העזרה, בהחלט אשמח לקבל פרטים של איש קשר..

למה בעצם אתה ממליץ לי לדבר עם לובינסקי על מנוע מחודש ולא לנסות לעמוד על שלי שיפנו ליצרן לגבי חדש (אמרו לי שבגלל שאין נאמנות למוסכי הרשת היצרן לא יאשר ושאין מה לבקש)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כללית,

עניין הנאמנות לא קיים באירופה. שם הם בכלל תומכים במוסכים עצמאיים, נותנים להם הדרכות, מוכרים להם חלקים ישירות מהאתר ואפילו תומכים בתיקונים באחריות. מי שמשלם להם, מקבל גישה תמיכה וכל מה שהוא צריך כדי לטפל בתוצרת PSA. במקרה של ריקול, מכניסים במערכת הערה להפנות את הלקוח למוסך של דילר מורשה.

שנית, 

בעניין הספציפי של המנוע הזה, יש הוראה טכנית (שמתעדכנת תדיר) שם יש הגדרות ותנאים לקבלת אחריות. טיפול במוסכים מורשי יבואן אינו תנאי. 

טיפול בזמן זה אחד התנאים. איחור בטיפול מוגדר כ-3,000 ק"מ או 3 חודשים. הגדרה נוספת זה שמן שעומד בהגדרות היצרן.

אם נאמנות היא חלק מהמדיניות, למה הכניסו את עניין השמן?! הרי מוסך מורשה חייב להשתמש בשמנים מאושרים.

בעניין מה שאני ממליץ..

כמובן שעדיף לקבל החלפה בתשלום מלא וזו המטרה העיקרית שלך.

במקרה ואתה מרגיש שלא תקבל את מה שאתה צריך, הדבר הכי יעיל והכי בזול זה להרכיב מנוע מחודש - ולתבוע את העלויות.

עריכה אחרונה על ידי מלטבשי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלעד ,אחד הדברים שלא ברורים לי,

אתה הראית לי שבדיעבד ל2008 2014 של גיסתי הייתה אחריות בינלאומית ל 5 שנים לכל מקרה שיש מצב של צריכת שמן מוגברת.

אמנם המנוע המקורי עובד מצויין כי החלפנו את הרצועה בזמן לפני שהיא התפוררה אבל למה להסתיר את זה? ,אני בכלל לא ידעתי שיש דבר כזה עד שהוצאת את זה מהמרתפים של PSA...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה למנוע הסצפציפי ההוא. אחריות מורחבת ניתנת ע"י היצרן לסדרות ייצור שהוא מעריך שנפל פגם בייצור 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין ,העניין הוא רק למה לא מודיעים על עצם קיומה של האחריות הנוספת ללקוח? ,אפילו הודעה כללית הייתה מובילה לחיפוש האחריות של אנשים שנפגעו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, מלטבשי כתב:

תתמקח על עניין המנוע. אל תקבל 50% הנחה כדבר שמובן מאליו.

@galbh  תקשיב לבחור ותתחיל עם מכתב בצרפתית. נתנו לך הצעה מעליבה וכנראה גם שעוברת על כל היגיון בריא כשהצדק איתך 

• רעיון טוב! 3
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד משהו - מחירי החלפים מנופחים. גם העבודה. לרוב מה שאפשר לתת ב50% יש מצב שהיבואן לא מרוויח עליך וגם לא מפסיד. פה הוא אמור להפסיד, משמע להכניס יד לכיס ולהוציא כסף.

• רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 313 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...