Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוסר ההגיון האקטוארי בעלות ביטוח מקיף לרכבים ישנים

YULI1
שימו לב! השרשור הזה בן 1003 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פוקוס 2010 - גניבות לדעתי לא מה שמדאיג אותו.

פות"ש - קודם כל מדובר בהצעה אחת - שאומרת לך - אל תסגור אצלנו במילים יפות.

דבר שני, לחברת הביטוח ברור,שבכל תאונה הרכב יהיה טוטאללוסט והיא תשלם לך 11 אלף.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהיה לי רכב ישן (פז'ו 106) ההפרש בין צד ג' בלבד למקיף היה כל כך נמוך (300-400 ש"ח בשנה אם אני זוכר נכון) שפשוט היה שווה לי לשלם אותו - רק בשנה האחרונה לפני שמכרתי החלטתי שגם 300 ש"ח זה כסף וויתרתי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה לבטח רכב כזה במקיף.

היה לי פעם מרצה לסטטיסטיקה, שניסה להוכיח לנו שסטטיסטית לא משתלם לבטח אפילו רכב חדש.

איני יודע אם הייתי נוהג כמוהו, אבל רכב של 11K לא הייתי מבטח. חבל על הכסף. עושה (בנוסף לחובה) ביטוח צד ג' וזהו.

עריכה אחרונה על ידי חולגי
  • אהבתי 1

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ברור. כל ביטוח, בכל תחום. אחרת חברות הביטוח היו קורסות. ליתר דיוק, לא היו קמות.

אבל זה שסטטיסטית לא משתלם לבטח, לא אומר שבפועל לא כדאי לבטח.

עושים ביטוח על מקרים שאם יקרו לנו, אנחנו עלולים לקרוס. או גם אם לא לקרוס, להקלע לנזק כבד מאוד עבורנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר ההבל בין ביטוח רכב מקיף לביטוח צד ג' רק כ- 300 ש"ח (אצלי).
היה שווה לי להמשיך ולבטח רכב ישן -
פיג'ו 206 1.4 אוט' מודל 2006 בביטוח רכב מקיף.

אולי בסוף השנה לקראת חידוש הביטוח לשנת 2022,
חברת הביטוח לא תאפשר ביטוח הרכב בביטוח מקיף 
לרכב שעלה לכביש באוקטובר 2005 (17 שנים). 

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 55 דקות, חולגי כתב:

אין מה לבטח רכב כזה במקיף.

היה לי פעם מרצה לסטטיסטיקה, שניסה להוכיח לנו שסטטיסטית לא משתלם לבטח אפילו רכב חדש.

איני יודע אם הייתי נוהג כמוהו, אבל רכב של 11K לא הייתי מבטח. חבל על הכסף. עושה (בנוסף לחובה) ביטוח צד ג' וזהו.

תלוי מה הפער, אם כמה מאות שקלים לדעתי שווה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין של ניהול סיכונים - כמה אתה מוכן לשלם תמורת ביטול (או צמצום) סיכון שערכו גבוה, גם אל ההסתברות להתרחשותו נמוכה.

נזק של 11000 ש"ח כנראה לא ירסק אף אחד מבחינה כלכלית, ובודאי שביטוח במחיר רבע ממנו אינו מוצדק. נזק של 100,000 ש"ח כבר יכול לפגוע קשות בהרבה אנשים, ומצד שני מחיר הביטוח יחסית לסיכון הרבה יותר נמוך, ולכן הביטוח מוצדק.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד שני, מי שמחזיק רכב 11 אלף שקל, כניראה שיתקשה לרכוש רכב בעלות דומה, אז אולי לא ירסק אבל היה בעיה כלכלית בפתאומיות.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי רכב בערך 10000 שח, התוספת לביטוח מקיף (ללא נהגים צעירים ועם עבר נקי) היא 1635 שח.

אני מקבל החזר מלא על פרמיית הביטוח ממקום העבודה לכן יש לי מקיף.

אם לא היה החזר כזה, בוודאות לא הייתי מבטח במקיף.

• אהבתי 2

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yulianxמה שאתה כותב סביר. אבל להוציא 2500 ש"ח על ביטוח, ואם יש נזק שאינו הורדה מהכביש לשלם עוד 1000 ש"ח השתתפות עצמית, זה חסר הגיון גם לעני מרוד. עדיך לחסוך עוד 250 ש"ח בחודש (מחיר המקיף) לטובת התחדשות ברכב אחר במידת הצורך

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, התוספת למקיף שהוצעה לו של כמעט 3 אלף שקל לא הגיונית וגבוהה מידי.

כאשר ההבדל הוא 500-700 שקל עדיף כבר מקיף.

זה מה שעשיתי עם הקליאו.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, yulianx כתב:

מצד שני, מי שמחזיק רכב 11 אלף שקל, כניראה שיתקשה לרכוש רכב בעלות דומה, אז אולי לא ירסק אבל היה בעיה כלכלית בפתאומיות.

אם כבר - אני חושב שהקושי לא יהיה כלכלי, כמו למצוא אחד במצב סביר.

לא חושב כמוך.

הרבה ממכריי נוסעים על רכבים של 8-12 שנים. אילו שאיבדו כבר את רוב ערכם. גם לגבי הביטוח המקיף (שלא צריך לדעתי לפחות לעשות).

מניח (לידיעתי) שהם כן יכולים לעמוד ברכישה של רכב כזה באם יצטרכו.

• רעיון טוב! 1

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נגיד ש אחד לא רוצה להיות מופתע בנזק של 11 אלף שקל.

מעבר לעבודה שציינת והיא נכונה,למצוא רכב זול ושמור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 20 שעות, YULI1 כתב:

אני לא חדש או צעיר 

2997 זה לחובה וצד ג' בהתחשב בכך שאין לי עבר ביטוחי

מקיף זה תוספת של 2761 לרכב שהמחירון שלו 11000

וזה אני שואל למה? 

ואולי רעיון, למה אי אפשר למכור מוצר ביטוחי שיכסה נניח רק גניבה או טוטאלוס ולא תיקונים שזה כנראה הסיבה למחיר היקר

הרבה אנשים היו שמחים להוסיף עוד 500 ש"ח ולדעת שבמקרה של גניבה יקבלו את עלות הגרוטאה שלהם חזרה

מחיר שחיטה.

אני (נהג בן כמעט 41,ללא תביעות,בעל ביטוח מקיף כבר 17 שנים אצל אותו סוכן במצטבר עם 4 רכבים שונים) אצל סוכן ביטוח (ולא ביטוח ישיר/שיט כזה אחר), משלם להונדה סיוויק סדאן 2013 (שווי מחירון בערך 45K-47) חובה 1350 ומקיף עוד בערך 2700 (2200 זו פרמיית בסיס+ תוספת 500 ממסי  בגין :גרירה,שמשות,גניבה ,ר"ד,רכב חלופי וכו')-

סה"כ 4050 ש"ח.

מצד שני,הסוכן שלי אמר לי שלרוב הם לא מבצעים ביטוח מקיף לרכב בגיל מעל 10 וזו הסיבה שאני משתדל לא להישאר עם רכב "זקן" מחשש,שאם יפגע בתאונה אני עלול לשלם אלפים רבים מכיסי בנוסף לצד ג' שהוא סוג של "חצי ביטוח" יותר מביטוח שלם בעיני 

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1003 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...