Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוסר ההגיון האקטוארי בעלות ביטוח מקיף לרכבים ישנים

YULI1
שימו לב! השרשור הזה בן 974 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחזיק 4 רכבים, הזקן ביניהם הוא SX4 בן 10 והצעיר ארונה בת שנה - לכולם אני משלם בסדר גודל של 1000 ש"ח לחובה ו-2500 למקיף ונספחיו - לכל נהג מעל גיל 24. 

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"ההגיון" -לחברת הביטוח לבטח רכב זול (מתחת ל 20,000 ש"ח) במקיף זה סיכון גדול יותר.

רכב של 130,000  ש"ח אפשר לתקן עד נזק מקסימלי של בערך 58000  ש"ח (מצב שבו הרכב יגיע לאובדן להלכה והיא תפצה את המבוטח במחירון משוקלל) ורכב,שהמחירון שלו 15,000 ש"ח (נניח מאזדה 3 2007) שאם נפגע בתאונה מאחור יש סיכוי,ששמאי יכריז עליו טוטאלוסט (מספיק נזק של 7000 ש"ח- שזה טמבון אחורי+מכסה פח אחורי+תיקון תא מטען +עבודות פחחות+ צבע לכל החלקים האלו+עבודות חשמל (העברת חיישני רוורס לטמבון המוחלף+צביעה שלהם).

אצלי סיוויק שהמחירון שלה היה 50,000-הוערך הנזק הגולמי ב 30% וקצת יותר אבל,התיקון של תאונה זהה במאזדה יותר ישנה היה גוזר את דינה של האחרונה לרדת מהכביש-כי עלות העבודה היא אותה עלות לפי שעתון,יש עבודות פחחות וצבע זהות והמעט שיש בו שוני של אולי כמה מאות לפה או לפה הוא הטמבון.

• אהבתי 2

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, colauti 9 כתב:

"ההגיון" -לחברת הביטוח לבטח רכב זול (מתחת ל 20,000 ש"ח) במקיף זה סיכון גדול יותר.

רכב של 130,000  ש"ח אפשר לתקן עד נזק מקסימלי של בערך 58000  ש"ח (מצב שבו הרכב יגיע לאובדן להלכה והיא תפצה את המבוטח במחירון משוקלל) ורכב,שהמחירון שלו 15,000 ש"ח (נניח מאזדה 3 2007) שאם נפגע בתאונה מאחור יש סיכוי,ששמאי יכריז עליו טוטאלוסט (מספיק נזק של 7000 ש"ח- שזה טמבון אחורי+מכסה פח אחורי+תיקון תא מטען +עבודות פחחות+ צבע לכל החלקים האלו+עבודות חשמל (העברת חיישני רוורס לטמבון המוחלף+צביעה שלהם).

אצלי סיוויק שהמחירון שלה היה 50,000-הוערך הנזק הגולמי ב 30% וקצת יותר אבל,התיקון של תאונה זהה במאזדה יותר ישנה היה גוזר את דינה של האחרונה לרדת מהכביש-כי עלות העבודה היא אותה עלות לפי שעתון,יש עבודות פחחות וצבע זהות והמעט שיש בו שוני של אולי כמה מאות לפה או לפה הוא הטמבון.

אז בעצם כל תאונה קטנה יחסית ברכב זול עלולה להשבית אותו, עכשיו אני מבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, nameuser כתב:

אז בעצם כל תאונה קטנה יחסית ברכב זול עלולה להשבית אותו, עכשיו אני מבין.

אכן. ולפיכך למעשה, כותרת הדיון צריכה להיות "הגיון אקטוארי בעלות ביטוח מקיף לרכבים ישנים"...

זהו באמת ניהול הסיכונים של חברת הביטוח - אפילו תאונה קלה ברכב ישן של פגיעה בכנף/דלת - יכולה להוביל לטוטאל לוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 27.7.2021 בשעה 20:49, YULI1 כתב:

2997 זה לחובה וצד ג' בהתחשב בכך שאין לי עבר ביטוחי

אם במקרה שלך חובה זה 1500 ש"ח וצד ג' גם 1500 - זה קצת יקר, אבל לא חריג במיוחד כאשר אין לך עבר ביטוחי (ס"כ יוצא כ-50% יותר יקר מאשר מקרה עם עבר ביטוחי נקי, ללא תביעות).

מקיף לרכב ישן יקר יחסית גם כי כמאט כל תאונה מעבירה אותו לטוטל-לוס (עלות תיקון מעל 50% עלות הרכב) וחברת ביטוח צריכה לשלם את מלא עלות הרכב.

אז חברות הביטוח, שהם עסקים למטרות הרווח, לא מעוניינות להתעסק עם מקרים שאין בהם רווחים, אבל יש להם אותם עלויות הטיפול בתביעות ואותם עלויות התיקון.

עלויות הביטוח נגד גנבה לא משמעותיות ברוב המקרים, כ-1% ממחיר הרכב לשנה.

החלק המשמעותי זה עלויות התיקון במקרה תאונה, שהן זהות לרכב בן 3 או בן 13 שנים.

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטוח מקיף מורכב משני חלקים - ביטוח צד ב' (שזה ביטוח של בעל רכב עצמו נגד גנבה, תאונה, שרפה וכו') וביטוח צד ג' (שזה ביטוח אחריות של בעל רכב לצד שלישי)

רק ביטוח נגד גנבה ושרפה מוזל עם הזמן, כאשר עלות הרכב יורדת.

אם, לדוגמה, ביטוח מקיף לרכב בן שלוש מורכב מ-1000 ש"ח עבור ביטוח נגד גנבה, 1000 ש"ח ביטוח תאונות ו- 1000 ש"ח ביטוח צד ג', ס"כ 3,000 ש"ח

ביטוח רכב בן 15 שעולה 10 אלף שקל יהיה 200 ש"ח ביטוח נגד גנבה (לא 100 ש"ח, אני מניח, כי יש אותם עלויות טיפול בתביעות), פלוס אותם סכומים עבור ביטוחים של תאונות וצד ג' - ס"כ 2,200 ש"ח

עריכה אחרונה על ידי EvGriga
  • אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 974 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...