Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוסר ההגיון האקטוארי בעלות ביטוח מקיף לרכבים ישנים

YULI1
שימו לב! השרשור הזה בן 996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מישהו יכול להסביר לי מדוע עלות של ביטוח מקיף לרכב ישן כמעט כמו רכב חדש?

למה כשאני רוצה לבטח רכב משנת 2010 שהמחירון שלו 11,000 ש"ח הביטוח מקיף יעלה 2700 ש"ח?
למה עלות הפרמיה לא ביחס ישיר לריסק?

האם רכבים ישנים יותר מעורבים במקרי גניבות או טוטאלוס יותר מרכבים חדשים בצורה כל כך משמעותית? 

גם אם נניח שעלות תיקון לרכב ישן יכולה להיות כמו רכב חדש. אז אפשר למצוא לזה פתרונות כמו למשל שחברת הביטוח תקבע שאם עלות התיקון עולה על 25% ממחירון הרכב לא יהיה כיסוי או שהרכב יוגדר כאובדן להלכה.

מה אני מפספס כאן?

מצרף הצעה לפוקוס 2010 מ-9M כדוגמה

image.png.78a4d7c3cc2e4018c7d5c1064d32d2c4.png

עריכה אחרונה על ידי YULI1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מפספס כלום.

אני מניח שאתה נהג חדש\צעיר, ולכן הביטוח יקר. מעבר לכך מחיר המקיף כאן יקר מאד (להבנתי זה תוספת של 2761 ש"ח מעבר לכיסוי צד ג').

מכל מקום - בדרך כלל לא מומלץ לבטח רכב ישן בביטוח מקיף אלא רק חובה וצד ג', את הסיכון שהרכב יהרס בעליו לוקח על עצמו. חוץ מזה, נסה לבחור בהשתתפות עצמית יותר גדולה, זה יוזיל את הפרמיה.

בכל מקרה - אל תסתפק בהצעה אחת, בודאי ברשת. חירטטן לקוחן? שיחות טלפון עם כמה חברות\סוכנויות כנראה יחסכו לך לא מעט כסף.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חדש או צעיר 

2997 זה לחובה וצד ג' בהתחשב בכך שאין לי עבר ביטוחי

מקיף זה תוספת של 2761 לרכב שהמחירון שלו 11000

וזה אני שואל למה? 

ואולי רעיון, למה אי אפשר למכור מוצר ביטוחי שיכסה נניח רק גניבה או טוטאלוס ולא תיקונים שזה כנראה הסיבה למחיר היקר

הרבה אנשים היו שמחים להוסיף עוד 500 ש"ח ולדעת שבמקרה של גניבה יקבלו את עלות הגרוטאה שלהם חזרה

עריכה אחרונה על ידי YULI1
  • מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק לחלוטין.

זה ככה, כי אפשר. כי אף אחד לא מכריח אותם לבטח לפי מפתח סכום שהוא הבסיס ועליו להוסיף מכפלות של סיכון, אלא נותנים להם ליצור "שוק חופשי" קרטליסטי.

אתה צודק לחלוטין.

זה ככה, כי אפשר. כי אף אחד לא מכריח אותם לבטח לפי מפתח סכום שהוא הבסיס ועליו להוסיף מכפלות של סיכון, אלא נותנים להם ליצור "שוק חופשי" קרטליסטי.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 46 דקות, sperial כתב:

אתה לא מפספס כלום.

אני מניח שאתה נהג חדש\צעיר, ולכן הביטוח יקר. מעבר לכך מחיר המקיף כאן יקר מאד (להבנתי זה תוספת של 2761 ש"ח מעבר לכיסוי צד ג').

מכל מקום - בדרך כלל לא מומלץ לבטח רכב ישן בביטוח מקיף אלא רק חובה וצד ג', את הסיכון שהרכב יהרס בעליו לוקח על עצמו. חוץ מזה, נסה לבחור בהשתתפות עצמית יותר גדולה, זה יוזיל את הפרמיה.

בכל מקרה - אל תסתפק בהצעה אחת, בודאי ברשת. חירטטן לקוחן? שיחות טלפון עם כמה חברות\סוכנויות כנראה יחסכו לך לא מעט כסף.

ידוע אם במידה והרכב הישן חס וחלילה יעבור תאונה, יקבל חלפים חדשים או סוג ב'?

טויוטה פריוס 1.8 2009

יונדאי גטס GLS 2006

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה מנסה לבטח במקיף? שואל לגמרי ברצינות.

ברכב בסכום כזה, כל נגיעה קלה שמעבר להשתתפות העצמית מגיעה מיד לטוטאל לוס. הניחוש שלי הוא שחברת הביטוח פשוט לא מעוניינת לבטח רכבים כאלו כי למי שממש מתכוון להשתמש ברכב אין שום סיבה לבטח במקיף, ולכן כנראה שהיחידים שמנסים לבטח במקיף הם אלו שיש להם גרוטאה שבקושי נוסעת והם מנסים להרוויח כמה אלפי שקלים על הטוטאל לוס שהם מתכננים לגרום לרכב.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לעשות סקר שוק, כשהחזקתי קליאו 2012 עשיתי מקיף, ההבדל בינו לבין צד ג עמד על אזור ה 500 שקל סך הכול.

• אהבתי 1

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Just now, yulianx כתב:

מציע לעשות סקר שוק, כשהחזקתי קליאו 2012 עשיתי מקיף, ההבדל בינו לבין צד ג עמד על אזור ה 500 שקל סך הכול.

מעניין.

נבדוק את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי שהאלטו הגיע לשווי של 16,000 שקל. לא רצו לבטח מקיף.

כנראה שחזו תמכרון. והגיעו למסקנה שכול תעונה. זה יהיה טוטלוס.

• אהבתי 1

אני אדם דסלקט ולכן יופיעו שגיאות כתיב וחסר סימני פיסוק    נקודות  מקווה שתקבלו זאת 

תודה🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבטח ביטוח מקיף לרכב פיג'ו 206 1.4 אוט' מודל 2006 - עלות: 1,448 ש"ח (ביטוח קולקטיב).
במידה ולא הייתה תביעה ב- 3 השנים האחרונות, 
הייתי זכאי להנחת העדר תביעות של 20% 
ולא 10% כפי שקיבלת (חיסכון בעלות של 155 ₪).
ביטוח החובה לרכב - עלות: 1,256 ש"ח.

לדעתי סכום עלות הביטוחים גבוהה משווי הרכב (לא ידוע לי המחירון).
אבל במידה והייתי מבטח ביטוח צד ג' בלבד,
הייתה הפחתה של  כ- 300 ש"ח בלבד לעומת עלות הביטוח המקיף.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי סקר שוק מה סקר שוק?

ביטוח על 11 אלף? יש לך כסף מיותר?

בטח חובה וצד ג' בלבד וקח את הסיכון הקטן על 11 אלף....

אם אתה מבטח אז בטוח הפסדת את עלות הפרמיה...

שים מנעול הגה או שטות אחרת ליתר בטחון.

מה שהכי מצחיק שאנשים בעלי פוליסות יקרות כאלו גם במקרה של תאונה קטנה לא תובעים את הביטוח בשביל "תיק נקי" עלאק...

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 1

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור - החברה לא רוצה לבטח אותך, וחסר העבר הביטוחי מעלה את מחיר המקיף בקרוב ל-50% בהשוואה למבוטח ותיק.

נדמה לי שיש ביטוח לגניבה בלבד - שאל את הסוכן\נציג.

בכל מקרה - רכב שערכו 11,000 ש"ח במחירון לוי יצחק לא מצדיק ביטוח מקיף, לפחות לרוב המוחלט של הבעלים.

@tinoki בודאי סקר שוק - גם לחובה ולצד ג'. סביר שאפשר לחסוך כמה מאות ש"ח.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...