Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת רכב מסוכנות, זה ממש גרוע?

yorng
שימו לב! השרשור הזה בן 1066 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

מצאתי רכב מאזדה 3 שהתעניינתי בו. מדובר בסוכנות שנמצאת במודיעין. 

המוכר טוען שהרכב במצב מאוד טוב, והוא מתחייב שגיר, מנוע, שלדה תקינים. 

מהתמונות נראה שהרכב במצב קוסמטי טוב, אבל יש מצב שעבר צביעה. 

אני מעוניין לנסוע מחר למודיעין (גר ברחובות) בתקווה שאצא משם לאחר קניית הרכב. 

רציתי לשאול, מה הדבר הראשון שאני צריך לבדוק? על מה צריך לשים לב? 

ולמה כל כך ממליצים להתרחק מסוכניות/סוחרים? 

אני קצת נרתע, אבל אני לא מוצא אופציות נוספות בתקציב שלי עם ק"מ סביר. 

הרכב הזה נראה לי אחלה, האם מספיק שהבדיקה תצא מספיק טובה כדי לקנות? (כשאני אומר טובה, אני מתכוון שאין בעיות מיוחדות במנוע/גיר ושהשלדה נקייה). 

זאת המודעה: 

https://www.yad2.co.il/item/5xoz6034?utm_campaign=m-ToAd&utm_source=Whatsapp&utm_content=Cars&openedFrom=share

מה דעתכם? ללכת על זה או לא? 

עריכה אחרונה על ידי yorng
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל במודעה לא רשום שום זכר לזה שמדובר בסוחר, הרכב צולם מחוץ למגרש כנראה גם כדי לטשטש את היותו רכב מסוחר - האם הוא הזדהה ישר כסוחר או שרק אחרי ששאלת?.

תבדוק היסטוריה מהמסלקה הביטוחית לפני שאתה מטריח את עצמך למודיעין.

בנוסף על האימרה האחרונה, אם אין לך רכב בקילומטרז סביר בתקציב שלך - כנראה שהתקציב שלך לא מתאים לרכב שאתה מחפש, ואין מתנות חינם.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 16 דקות, noknok כתב:

קודם כל במודעה לא רשום שום זכר לזה שמדובר בסוחר, הרכב צולם מחוץ למגרש כנראה גם כדי לטשטש את היותו רכב מסוחר - האם הוא הזדהה ישר כסוחר או שרק אחרי ששאלת?.

תבדוק היסטוריה מהמסלקה הביטוחית לפני שאתה מטריח את עצמך למודיעין.

בנוסף על האימרה האחרונה, אם אין לך רכב בקילומטרז סביר בתקציב שלך - כנראה שהתקציב שלך לא מתאים לרכב שאתה מחפש, ואין מתנות חינם.

המודעה הופיעה למטה בחלק של ״מאזדה 3 למכירה מסוכנויות״. ביד2 יש הפרדה גם להצעות של סוכנויות.

בנוסף, התקשרתי לשאול, זה לא שהוא ניסה להסתיר, הוא שאל אותי באיזה רכב אני מתעניין, אמרתי לו מאזדה 3, לאחר מכן באיזה שנה. (כנראה שיש לו כמה רכבים מסוג מאזדה 3).

מעבר לזה - שים לב שיש שני טלפונים, אחד מהם כנראה זה הטלפון של המשרד שלהם. 

בכל אופן… התקציב שלי הוא עד 28-29 גג. 

חיפשתי אפילו ב 30,31 ואין מאזדות 3 2011/2012 שמורות, אין מספיק מודעות… 

כמה כבר עולה מאזדה 3 שנת 2011? 

זה בהחלט במסגרת התקציב שלי.

איך בודקים היסטוריה במסלקה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לחפש רכב בסוכנות אם אתה מבין הרכבים ובעולם הזה... הבעיה כשאתה לא "מומחה" אז לסוכנות יש את כל הטריקים והשטיקים לדחוף לך נבלה, למשל לקחת אותך למכון בדיקה שיש להם קומבינה איתו.
בגדול אם אנשים שואלים את השאלה הזאת אז לרוב הם "טרף קל" עבור מגרשים.

לגבי המאזדה הזאת ספציפית לא הייתי מבזבז את הזמן לנסוע למודיעין ולבדוק אותה ממבט חטוף בתמונות הרכב נראה לדעתי לא טוב. יש כמה סימנים מקדימים שיכולים להעיד על תאונות (חלקים שיושבים לא טוב והבדלי צבע בין פאנלים שונים) ולמרות שלפי הספריי בצמיגים הרכב עבר שטיפה ו"השבחה" לפני לקיחת התמונות עדיין מבפנים הוא נראה כאילו עבר מלחמת עולם. זה יותר מידי נורות אדומות בשבילי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי המספר רכב,
אתה בטוח שהסוכנות במודיעין הקידומת במודעה 03 במודיעין זה 08,
אני מכיר רק סוכנות אחת במודיעין בישפרו סנטר חבר שלי קנה שם אוטלנדר ומאוד מרוצה כבר שנתיים עם הרכב

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Gavrik כתב:

אפשר לחפש רכב בסוכנות אם אתה מבין הרכבים ובעולם הזה... הבעיה כשאתה לא "מומחה" אז לסוכנות יש את כל הטריקים והשטיקים לדחוף לך נבלה, למשל לקחת אותך למכון בדיקה שיש להם קומבינה איתו.
בגדול אם אנשים שואלים את השאלה הזאת אז לרוב הם "טרף קל" עבור מגרשים.

לגבי המאזדה הזאת ספציפית לא הייתי מבזבז את הזמן לנסוע למודיעין ולבדוק אותה ממבט חטוף בתמונות הרכב נראה לדעתי לא טוב. יש כמה סימנים מקדימים שיכולים להעיד על תאונות (חלקים שיושבים לא טוב והבדלי צבע בין פאנלים שונים) ולמרות שלפי הספריי בצמיגים הרכב עבר שטיפה ו"השבחה" לפני לקיחת התמונות עדיין מבפנים הוא נראה כאילו עבר מלחמת עולם. זה יותר מידי נורות אדומות בשבילי.

אם אני לוקח למכון בדיקה זה רק מחוץ לעיר. 

אבל אם לדעתך יש מספיק נורות אדומות, אז אני נאלץ לשלול אותו. 

אחפש משהו אחר. 

לפני 9 דקות, viperoey17 כתב:

לפי המספר רכב,
אתה בטוח שהסוכנות במודיעין הקידומת במודעה 03 במודיעין זה 08,
אני מכיר רק סוכנות אחת במודיעין בישפרו סנטר חבר שלי קנה שם אוטלנדר ומאוד מרוצה כבר שנתיים עם הרכב

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

האמת, אני לא בטוח. 

אני רואה פרסום של רכב אחר עם אותו מספר טלפון:

https://www.ad.co.il/ad/12421253

כאן כתוב שהרכב ממוקם בראשל"צ. 

מיקומים שונים לרכבים ששייכים לאותה סוכנות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@yossiaviel 

אני מתאר לעצמי שמדובר על צביעת הרכב. 

סביר להניח שלפני התמונות הרכב עבר שטיפה + ג'ל הברקה לצמיגים.

וזה כדי להסתיר את המצב העגום של הרכב (Gavrik מתאר הפרשי צבע בין חלקים שונים ברכב, וחלקי מרכב כמו דלתות, טמבון, כנפיים שלא יושבים טוב). 

כלומר כך הוא "משביח" את הרכב, גורם לו להיראות משובח יותר, למרות שבסבירות גבוהה המצב הוא הפוך.

וזאת הסיבה ששללתי גם האופציה לנסוע לראות את הרכב. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מאוד לא שמור מבפנים, יש ליכלוך על הריפודים קדימה ואחורה וגם על השטיח.

יש טענה שהוא טופל אך ורק במוסך מורשה, אז טלפון זריז למוסך מורשה אמור לחלץ לך את היסטוריית הטיפולים עד להיום (לטענתם) לפי מספר רישוי.

אם באמת יש היסטוריית טיפולים במוסך מורשה, אז לכלוך פנימי ועוד כמה דפקטים קטנים קוסמטיים זה לא עניין כזה נורא נוכח המחיר שמתאים לך.

לכלוך אפשר לנקות, קומבינות קצת פחות.

אבל אם מוסך מורשה אומר שלא שמע על הרכב (נראה לי שהם שומרים היסטוריה לפחות 7 שנים אחורה), אז זאת הנורה הכי גדולה שתוכל למצוא.

אני מצאתי וולוו במגרש, ולא סתם מגרש, מגרש בנתניה, עם כמה פגמים קוסמטיים קטנים, נתונים לא רעים בכלל, אבל עם בעיה מכנית "קלה" לטענתם, על פניו, התקלה ממש לא קטנה, במיוחד למי שלא מכיר את הרכב.

לאחר מחקר קצר (ובקצר אני מתכוון לארוך 😅), גיליתי שקיים חשש לא קטן שלא מדובר בתקלה כלל, אלא על רגישות למילוי שמן עד למקסימום שמקפיץ התראה שעושה התקף לב.

רכשתי את הרכב ב33% פחות מהמחירון, שאבתי קצת שמן וההתראה נעלמה, יישור קו שעלה כ3% מהמחירון ויש לי שקט כבר מעל שנה.

בקרוב אשקיע בערך כ9% מהמחירון על יישור קו מאוד רציני ואז יהיה לי שקט לעוד הרבה שנים, סך הכל, מרוצה עד הגג מהעיסקה.

כבר חתמתי...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1066 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...