Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אתם מחליטים מתי הגיע הזמן למכור את הרכב?

מחפשרכב2
שימו לב! השרשור הזה בן 1042 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קניתי לפני כמה חודשים קיה נירו 2018. כרגע אני כמובן עדיין מאוד מרוצה מהרכב.

מעניין אותי לדעת לעתיד איך אתם מחליטים שזהו הגיע הזמן למכור את הרכב?

גם מעניין אותי לדעת - אם נניח שמבחינה כספית אין לי בעיה לקנות רכב חדש במלוא הסכום, האם עדיף לי מבחינה כלכלית למכור את הרכב אחרי כמה זמן כדי לקנות אחד חדש יותר בתוספת כסף שלי לכסף של המכירה, או שאולי עדיף להיות עם הרכב אפילו 10 שנים שהוא ימות אצלי ורק אחרי זה לקנות רכב שלם מ-0?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה בקניית רכב חדש יותר שונה בין כל משתמש,

1. בגלל שרכב ישן פחות בטיחותי ועם בלאי גבוהה שעלות תיקון תקלות שונות והתעסקות מיותרת לא מתירה ברירה לבעלים אלא להתקדם לרכב חדש ופחות בעייתי.

2.קניית רכב שמתברר עם הזמן שהוא פשוט לא נוח.

3. או צריכת הדלק שלו גבוהה ממה שחשבתה, או חריגה ביחס להצהרת היצרן.

4. ישן מאוד שמצריך אישור בלמים או טסט כפול בשנה.

5. תיקון עתידי שיכול להיות יקר מדי לתיקון בלי אחריות ועדיף להיפטר עכשיו, כמו ברכבים היברידיים וחשמליים כאשר אין אחריות על הסוללה.

6  התרחבות משפחה וכו...

בקיצור, כל מקרה לגופו.

בגדול, כל עוד הרכב אמין, לא עושה בעיות ומתאים לצרכיך, עדיף למשוך איתו כמה שאפשר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים בלי דאגות של כסף...

אז קונים רכב חדש מהחברה, אחרי שנתיים-שלוש, מרגישים שהם מיצו, בא להם רכב משהו חדש, וקונים... 

יש כאלה שקונים חדש מהחברה את אותו רכב שהיה להם, ויש כאלה שפשוט בא להם לנסות משהו אחר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, מחפשרכב2 כתב:

להיות עם הרכב אפילו 10 שנים שהוא ימות אצלי ורק אחרי זה לקנות רכב שלם מ-0?

לדעתי זה הדבר הכי נכון כלכלית - לקנות רכב חדש מהחברה, לנסוע בו 10-15 שנה או עד שיתפגר, ואז לקנות חדש מהניילונים, וחוזר חלילה.

• רעיון טוב! 2

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לחובב רכב אמיתי זה עונש אכזרי, אם כל התנהלות החיים שלי בהיבטי רכבים הייתה לפי מה נכון כלכלית, וואו איפה הייתי היום 😂😂

• אהבתי 2
  • מצחיק 1

עברתי לסקייטבורד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, sjerby כתב:

לחובב רכב אמיתי זה עונש אכזרי, אם כל התנהלות החיים שלי בהיבטי רכבים הייתה לפי מה נכון כלכלית, וואו איפה הייתי היום 😂😂

תסביר את עצמך בבקשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, vadim6385 כתב:

לדעתי זה הדבר הכי נכון כלכלית - לקנות רכב חדש מהחברה, לנסוע בו 10-15 שנה או עד שיתפגר, ואז לקנות חדש מהניילונים, וחוזר חלילה.

לא נכון.

עדיף רכב בן 3-5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, vadim6385 כתב:

ואז יוצא שכל החיים שלך נסעת על 4-5 רכבים בלחץ..

• מצחיק 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחליט כשמשהו ממש מפריע לי, למשל הייתה לי קליאו 3 עם מנוע 1.2 עם 75 כ״ס, וזה התחיל ממש להפריע כאשר התחלתי לנסוע כול יום עם הרכב בכביש הררי.

אבל הספייס סטאר אצלנו כבר 7 שנים, וההחלטה להחליף אותה נובעת מרצון לשדרוג בתחום הביצועים,בידוד נוחות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

החלפתי רכבים במקרים הבאים :

- רכב שהיה בן 32.

- בתי התחילה לנהוג והחלטתי לרכוש רכב שיש בו יותר מ 2 כריות אוויר וזהו (אפילו ABS לא היה).

- רכב שנגנב.

מקווה שעזרתי.

לפני 7 דקות, Matan1515 כתב:

ואז יוצא שכל החיים שלך נסעת על 4-5 רכבים בלחץ

ו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי להיות עם רכב 3 שנים זה קלאסי ומספיק.. והגיע הזמן להמשיך הלאה

העולם תמיד רץ קדימה מעבר לכך לטכנולוגיות, מערכות בטיחות שמתחדשות..

כמובן שרכב זה לא נכס, תמיד יאבד מערכו..

בתקופת זמן רכב נמדד כמה ואיך הוא "החזיר לך את ההשקעה" בזה ששירת אותך נאמנה.. והאם נגררת להוצאות מיוחדות

*זאת דעתי האישית בלבד*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול לחשוב על כמה מצבים:

1. הזקקות לכסף\צמצום הוצאות: פעמיים הפחתתי מ-2 מכוניות במשפחה לאחת כי נזקקתי לכסף לורך קנית דירות.

2. חוסר אמינות - החלפתי רכבים אחרי תיקון גדול ראשון או שני. 

3. שינוי בצרכים  - מעבר מסופרמיני למשפחתית עם התרחבות המשפחה. בשנים האחרונות הזקקות של הבנים לרכב (העברתי להם מכוניות במחיר של אבא, וקניתי חדשות לעצמי ולאשתי).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם אני מקרה מייצג, אני מחליף את הרכבים שלי כשהם עדיין צעירים, בני לא יותר מארבע שנים ומסוגלים לענות על הצרכים שלי לעוד המון שנים באמינות גבוהה.
החלפת הרכבים שלי ממש לא כלכלית, להיפך! אני מחליף את הרכבים לאחר איבוד ערך משמעותי.

אז למה? לא חבל על הכסף?
לא! אני נהנה מהחלפות הרכבים, זה עושה טוב לנשמה!
נהנה להתחדש, לנסות רכבים חדשים, טכנולוגיות חדשות ולהתקדם ברמת הביטיחות והנוחות בקצב מהיר.
חשוב לציין, הכסף להחלפה מגיע מעבודה קשה ולא מזכיה בלוטו. ההחלפה אף פעם לא מגיעה על חשבון דברים אחרים בחיים כגון דיור וחינוך.
אני מתייחס לזה כאל תחביב מאוד יקר.

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, vadim6385 כתב:

הטענה הזו נכונה לאנשים שנוסעים בכמות נסיעות ממוצעת ומניחים שאופי החיים לא השתנה ולשנות ה-90.

אבל רוב הסיכויים שזה לא קורה: אנשים מחליפים עבודות (פעם רחוקות יותר מהבית או הפוך), המשפחה מתרחבת.

בנוסף, בעשור האחרון הייתה מקפיצה בטכנולוגיה שגרמה לצריכת דלק לגדול לכל ק"מ/ליטר. בעשור הבא אנו נראה יותר מכוניות חשמליות שבזכות זה הצריכת הדלק יקטן.

אבל בהחלט אפשר להסתפק עם רכב בערך חצי מהזמן שציינת, ולחסוך כסף. 

אבל בהחלט אני לא יודע מה עדיף מבחינת כלכלית מול התייעלות של מוסכים: רכב חדש עם מפרט צנוע ולנסוע איתו 6-7 שנים, או רכב משומש עם מפרט עשיר יותר ולנסוע 6-7 שנים.

כי מצד אחד ברכב חדש בהחלט תהיה ירידת ערך גדולה יותר מרכב משומש, מצד שני ברכב משומש יש חלפים (בעיקר גומי) שצריך להחליפם. אי אפשר לצפות את הכמות והזמן שנדרש להחליף את החלפים האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1042 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...