Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אתם מחליטים מתי הגיע הזמן למכור את הרכב?

מחפשרכב2
שימו לב! השרשור הזה בן 1047 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טסט+ביטוח - 7500-6000 בשנה

דלק  - 1500

טיפול 1000 שקל

ירידת ערך 10-15 אלף שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@EliC25 נדמה לי שאתה טיפה מגזים בהערכת ההוצאות, אבל זה כסף קטן.

הטעות הגדולה שלך היא שאינך מחסר את עלויות התחבורה החלופית - תחב"צ ומוניות. אני לא יודע כמה נוסע @מחפשרכב2, אבל אני מניח שבלי רכב הוא יוציא לפחות 10,000 ש"ח בשנה על תחבורה חלופית, ואז עלות של ~10,000 ש"ח לשנה (~800 "ח לחודש) נראית סבירה כשלילדה יש חום וצריך להגיע למיון, והרכב עומד לפני הדלת ולא צריך להמתין למונית או אמבולנס.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, EliC25 כתב:

טסט+ביטוח - 7500-6000 בשנה

דלק  - 1500

טיפול 1000 שקל

ירידת ערך 10-15 אלף שקל.

לא התחשבתי בירידת ערך..

שאר ההוצאות שציינת נמוכות יותר אבל לא בצורה משמעותית שנתית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

הטעות הגדולה שלך היא שאינך מחסר את עלויות התחבורה החלופית - תחב"צ ומוניות. אני לא יודע כמה נוסע @מחפשרכב2, אבל אני מניח שבלי רכב הוא יוציא לפחות 10,000 ש"ח בשנה על תחבורה חלופית, ואז עלות של ~10,000 ש"ח לשנה (~800 "ח לחודש) נראית סבירה כשלילדה יש חום וצריך להגיע למיון, והרכב עומד לפני הדלת ולא צריך להמתין למונית או אמבולנס.

אתה לא יורד לסוף דעתי.

הוא שאל מה הכי כלכלי, עניתי. 

האם אני חושב שזו הדרך הנכונה?

לא.

האם אני חושב שדרך המלך היא להחזיק רכב חדש יחסית ב90 אלף?

גם לא.

יש לפות"ש עוד שיקולים, בטיחות ונוחות בעיקר, אבל התייחסתי לשאלתו הכלכלית נטו.

10 אלף זה הרבה פחות מ25.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, EliC25 כתב:

אתה לא יורד לסוף דעתי.

הוא שאל מה הכי כלכלי, עניתי. 

האם אני חושב שזו הדרך הנכונה?

לא.

האם אני חושב שדרך המלך היא להחזיק רכב חדש יחסית ב90 אלף?

גם לא.

יש לפות"ש עוד שיקולים, בטיחות ונוחות בעיקר, אבל התייחסתי לשאלתו הכלכלית נטו.

10 אלף זה הרבה פחות מ25.

אבל עדיין לא שאלתי אם יותר כלכלי לקנות רכב או להשתמש בתחבורה ציבורית.. שאלתי שבהינתן שכבר קניתי רכב האם משתלם יותר למכור אותו כשיש לו עדיין ערך של כמה עשרות אלפים על מנת להשתמש בזה כדי לקנות רכב חדש, או שלספוג את ירידת הערך עד הסוף, שישאר עוד כמה שנים אצלי ולקנות רכב חדש מאפס.

עריכה אחרונה על ידי מחפשרכב2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשמחליפים רכב כשהוא חדש יחסית העלויות של ירידת הערך הן תמיד הגבוהות ביותר.

אין תשובה "נכונה" לשאלה הזאת. בעיקר בגלל שהשיקולים להחלפת רכב הם כמעט לא רק כלכליים או רק רגשיים - זה איפשהוא באמצע.

כשרכשתי את היטי לפני כמעט עשור לא חשבתי שהיא תשאר אצלי כל כך הרבה זמן. לעומת זה חשבתי שהוולוו v40 תשאר אצלנו יותר מחמש השנים שהיתה.

אין כללי אצבע.

כשיגיע הזמן להחליף - תדע.

• רעיון טוב! 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@מחפשרכב2אני חושב שגישה כספית טהןרה שגויה. אתה בחרת רכב משוקולי התאמה לצרכים, כמו מרחב ובטיחות. אלה שיקולים לא פחות חשובים מהערך הכספי, אלכ אם אתה במצוקה כלכלית או שיש לך הוצאה קרחטית שתכובה על ידי מכירת הרכב מינוס עלויות תחבורה לכמה שנים. אם אתה לא במצוקה כלכלית הייתי נשאר עם הרכב הקיים, שכן החסכון היחיד מול החלפתו בישן יותר הוא הפחתת ירידת ערך, מול הפוטנציאל לעליה בעלויות הדלק והמוסך ובעיקר הויתור על מאפייני בטיחות ונוחות. 

בעברי פעמיים מכרתי רכב לצורך חסכון כספי, אבל אז לא קניתי אחר, ואשתי הפכה לנהגת הובלות עם הרכב הנותר (חוץ מלא מעט זמן וכסף בתחב"צ).

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, רועי5 כתב:

אצלי בורה 2 ליטר כבר 21 שנה ו קילומטראז' שמגרד את זה שלך מלמטה וכן אני יד ראשונה והאוטו פשוט לא מסכים ללכת...., אבל בהחלט איכותי, ... ובגדול אמינות מרשימה.

בתאריך 4.3.2021  כתבת: "אני חושב שמדובר ביופי של אוטו והכי חשוב הוא מתעקש לא לעשות בעיות,"

ב 21 ספט 2019 כתבת " בורה 2 ליטר בת כמעט עשרים...ורקורד אמינות באמת משובח"

הרשית לעצמך לרדת על איכויות של יצרנים אחרים והבא כדוגמא חיובית את הבורה שלך.

בתאריך 21.7.2020  ירדת על וולוו: "אם זה מה שקילומטראז' כזה עושה לאוטו, אז וולוו קצת מזייפים בנושא האיכות. אצלי בבית יש אוטו שקניתי חדש מהחנות לפני עשרים שנה ו 215K ק"מ. "

ב 15 בדצמבר, 2019. ירדת על רכב יפני ישן " מה מוניטין עם דבק יפני... לא צריך לייצר אגדות בשמה ... כל שעשיתי הוא לצאת נגד ... מוצא אתני הוא זה הקובע איזה אוטו יחזיק יותר שנים "  ושוב התגאית בבורה , שלטעמך מחזיקה טוב יותר מאותו רכב יפני ישן

ב 1 יולי 2018 ירדת על קורולה ישנה ושוב שיבחת את הבורה שלך " שמגלה עד היום אמינות מופתית,"

כלומר חזרת וירדת על רכבים אחרים שלטעמך נחותים באמינות מול הבורה שלך.

אבל בדיקה מעלה שבסתירה שהצהרתך ש"הרכב מתעקש לא לעשות בעיות...מגלה אמינות מופתית", אתה בעצמך דיווחת על בעיות חוזרות בבורה שלך

כתבת בעבר שהרכב התחמם, וקודם לכן כבר התחמם והחלפת מאווררים. (2.10.2017)

כתבת שיש להתקין מקרן לתיבת ההילוכים שבמקור סבלה מהתחממות יתר, ( 31.7.2017)

ב12 באפריל, 2020 כתבת שקודם הוחלף רדיאטור.

ב16 בדצמבר, 2019 כתבת ש 2 חלונות לא עולים

ב 17 ביולי, 2018 כתבת שנפל חלק בזמן נסיעה

ב 13.6.2014 טענת שכללית רכבי בורה  סובלים מהתקלפויות פלסטיק.

נראה לי שכדאי להיות עקבי, ולא לרדת על רכבים אחרים בהשוואה לבורה שלך, כי בעצם הרכב שלך כן עושה בעיות, לפי הדיווח שלך !

תסכים איתי שעדיף לא להטעות את הפורום.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהודה, נכנסת לזה חזק.

אני מקווה שאתה עובד בעבודה שתואמת את כישוריך :)

עריכה אחרונה על ידי EliC25
  • מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 שעות, yehuda-k כתב:

נראה לי שכדאי להיות עקבי, ולא לרדת על רכבים אחרים בהשוואה לבורה שלך, כי בעצם הרכב שלך כן עושה בעיות, לפי הדיווח שלך !

סחטיין על הנתונים, יהודה k זה יהודה קורולה?

מטעה אולי את הצעירים. עלינו אי אפשר לעבוד. כל מי שקצת מכיר יודע שרכבי וואג מהשנים האלה סובלים מאותן בעיות שהזכרת, ריפוד גג נופל, פלסטיק מתקלף, תיבת הילוכים שצריכה קולר, חלונות נופלים וכו׳, זה בייסיק בוואג מתחילת שנות ה2000.

• מעניין 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 שעות, colauti 9 כתב:

בפעם הקודמת כאשר קניתי רכב בן שנתיים מליסינג בסכום מפלצתי (במונחים שלי 94,000 זה מפלצתי) זה נגמר בבכי- הרכב ׁ(I30 2009 שנרכשה בת 26 חודשים) התחיל אחרי שנתיים לעשות הרבה בעיות וסבלתי מתקלות ומחלות ילדות שעלו לא מעט-החזקתי אותו סה"כ 6.5 שנים כמעט ובסוף התבאסתי  בגלל שהתחילו להגיע תקלות יקרות נוספות ומכרתי כי כבר לא רציתי להשקיע יותר ברכב שמתקרב לגיל 9).

בנוסף,ביטוח מקיף הייתי יכול לבטח רק שנה נוספת בגלל גיל הרכב/שווי הרכב וזה גם משהו שאני לוקח בחשבון.

אם כבר אז לקנות רכב בן 4-5, שערכו ירד ב 40-50% ממחירו כחדש ואתה עדיין נהנה מרכב יחסית חדיש שאולי תהיה תקלה פה ושם פעם ב וזה זניח (את הסיוויק 2013 שלי (בסמלון) קניתי לפני 3 שנים מיד ראשונה מאוטו סנטר דרך אדם פרטי שביצע טרייד ב 75,000 ש"ח (מחיר הרכב חדש 140,000) ,הרכב נקנה עם 72,000 ק"מ.

התקלות המרכזיות היו  רדיאטור (ששבק חיים מוקדם מהצפוי- הצוואר העליון נשחק משום מה אחרי 78000 ק"מ-מימשתי אחריות אוטו סנטר ,שילמתי השתתפות עצמית והחליפו ליפני תחליפי  חדש ),חיישן לחץ אוויר בגלגלים (פעמיים -לא באותו צמיג) וסטרטר.

כל השאר זה תחזוקה- צמיגים,רצועת אביזרים (פעמיים),מצבר,בלמים ואחזקה שוטפת (שמנים,מסננים).

הרכב הגיע איתי ל 117,000 ק"מ (45,000 ק"מ ב 3 שנים- סביר בהחלט) ואני חושב שגם עוד שנתיים-שלוש הוא יהיה בסדר וגמור וגם היד הבאה תיהנה ממנו.

אם יתחשק לי אשדרג אותו לקראת אפריל 2023 (מחשש לתקלה כזו או אחרת/תחזוקה שתתחיל להכביד לי על הכיס) אם כי,אני מעדיף לשדרג את הבית ולעשות את שניהם יחד  זו התאבדות כלכלית.

נשמע שמעורב פה גם הרבה מזל רע מהצד שלך, הרי את הרכב שלך שהיה לימוני לא היית קונה גם אם היה בן 5 לא ככה? 

ברור שצריך גם ליפול טוב בדברים האלה, מומלץ לרכוש רכב הכי פשוט ואמין מכאנית כדי שבאמת ישמש אותך להרבה שנים עד שיתפגר  וכמובן צריך גם קצת מזל לא ליפול על איזה לימון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 4.6.2021 בשעה 16:36, vadim6385 כתב:

לדעתי זה הדבר הכי נכון כלכלית - לקנות רכב חדש מהחברה, לנסוע בו 10-15 שנה או עד שיתפגר, ואז לקנות חדש מהניילונים, וחוזר חלילה.

אם כבר, אז רכב חדש "0 ק"מ" לתקופה כה ארוכה

עריכה אחרונה על ידי mottis
תיקון
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, Doron_Z כתב:

לפני שעתיים, Doron_Z כתב:

ברור שצריך גם ליפול טוב בדברים האלה, מומלץ לרכוש רכב הכי פשוט ואמין מכאנית כדי שבאמת ישמש אותך להרבה שנים עד שיתפגר  וכמובן צריך גם קצת מזל לא ליפול על איזה לימון.

או להגיע מוכן מראש לזה שעלולות לצוץ הוצאות לא מתוכננות.

אי אפשר לקנות רכב משומש ולבנות על אפס עלויות אחזקה 

• רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, yehuda-k כתב:

ראשית שאפו על המחקר היסודי, ישבת וחיפשת, בהחלט מרשים. שנית, תשובה עקרונית ואח"כ פרוט, מעט מעמיק פחות מזה שלך. אז בעיקרון לא טענתי שהאוטו חף לחלוטין מבעיות, אין דבר כזה, ודאי לא אחרי למעלה מעשרים שנה על הכביש, אלא שאוטו עם וותק כזה וכמות "קטסטרופות" כפי שפרטת, בעיני הוא אוטו אמין, אפילו מאוד. ועכשיו טיפה ירידה לפרטים, המקרן הותקן לזכרוני לא בשל תקלה אלא כאמצעי מנע, רדיאטור הוחלף לפני שלוש שנים, כלומר שמונה עשרה שנה תיפקד ללא שום בעיה, נכון שזו לא טויוטה שבה הרדיאטור ודאי מחזיק בין מאתיים ועשרים למאתיים וחמישים שנה וגם אז עושים ממנו פרידיג'ר, ועדיין בעולם המוגבל שלי מדובר בבלאי סביר ואפילו נמוך. מנגנוני החלונות אכן נזקקו להחלפה, מודה וגם מתכוון להכות על חטא שלא חוזר על זה בכל פעם שכותב על אמינות האוטו הזה. והחלק שנפל הוא מגן קרטר מפלסטיק שבטיפול שנתי לא הוברג חזרה נכון,  נדמה לי שגם פרטתי זאת. ריפוד הגג הוחלף, גם זה אגב אחרי שבע עשרה או שמונה עשרה שנה, צריך לחפש את הקבלה בשביל התאריך המדויק, אבל בטח עשית את העבודה בשבילי אז מחכה לעידכון. בקיצור אם אתה עדיין סבור שחטאתי לחברים כאן כשכתבתי שאוטו בן עשרים ואחת עם ולמעלה מ 200K ק"מ, הוא אמין למרות הארועים שהואלת לפרט, כנראה שבאמת התפיסות שלך ושלי שונות בתכלית, אבל אפשר להבין, אחרי הכל אתה איש של טויוטה, אוטו שהמכונאים שמתמחים בו נזקקים כידוע להשלמת הכנסה כי כלום ושום דבר לא מתקלקל שם. ואתה יודע מה, לא מחכה להתנצלות על הטענה השיקרית שאני מטעה את הפורום, מקווה שאתה יודע להתבייש לבד.

נ.ב.

עכשיו רואה שציינתי בהודעה אליה התייחסת שהאוטו גילה "...בגדול אמינות מרשימה..". מזמין אותך לברר את משמעות המינוח, אולי התרעומת שלך היתה קצת לא במקום גם בלי קשר למה שכתבתי כאן למעלה.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
  • אהבתי 2
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.6.2021 בשעה 10:01, מחפשרכב2 כתב:

אני כותב הפוסט המקורי. קראתי את התגובות ואני רוצה להוסיף אז עוד פרטים על ההעדפות האישיות שלי:

1) מדובר ברכב הראשון שלי אי פעם ואני בן 37.

2) אני לא נוהג הרבה - כרגע הרכב בן 3, הגיע אלי עם 59500 ק"מ בנובמבר 2020. היום אנחנו ביוני 21 והוא על 61000 ק"מ. אם לפני הקניה ציפיתי שאני אסע לעבודה כל יום ועדיין אסיים עם פחות מ-10000 ק"מ בשנה, עכשיו אני צופה לסיים עם פחות מ-4000 ק"מ.

3) לא מעניין אותי בכלל כמה רכבים יהיו לי בחיים. רכב מבחינתי זה לא משהו שהוא תענוג או כיף אלא אך ורק כלי עבודה כדי להגיע מנקודה א' לנקודה ב'. מבחינתי אם זה היה אפשרי אז הייתי כל החיים עם הנירו.

4) בהמשך ל-2, מכיון שיש לי בת טריה, נושא בטיחות הרכב כן חשוב לי וזה גם למה בחרתי את הקיה נירו כי הוא בעל הרבה מערכות בטיחות ובתקציב טוב עבור המערכות האלה (חיפשתי רכב שיעלה פחות מ-100 ועד 3 שנים בכביש). זה אומר שאם תהיה קפיצה ברמה של מערכות הבטיחות, אולי אז אני כן אשקול להחליף.

5) אני אישית רואה טרחה בהתעסקות במה שקשור לרכב. בין אם זה הגעה למוסך למקרה והוא מתיישן ומתחילות תקלות, אבל גם מכירה של הרכב זו התעסקות שלא בא לי עליה וגם יותר מפחידה אותי כי אני לא יודע על איזה קונה אני אפול. זה למה את הקניה של הרכב עשיתי דרך סוכנות ליסינג (קרסו) כי זה הרגיש לי בטוח יותר.

אחרי השקלול של הדברים, מה הייתם מייעצים לי?

לדעתי, הנירו מצויידת ברוב מערכות הבטיחות החשובות (בלימת חירום אוטונומית, תיקון סטייה מנתיב ובקרת שיוט אדפטיבית), היא אמינה, חסכונית (אפילו חסכונית מדי לצרכים שלך) ובהחלט מרווחת מספיק למשפחה בת 3 נפשות - הישאר איתה עד שתתחיל לעשות בעיות או כאשר תפסיק לענות לצרכים שלך אם המשפחה תגדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1047 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...