Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איך אתם מחליטים מתי הגיע הזמן למכור את הרכב?

מחפשרכב2
שימו לב! השרשור הזה בן 1021 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 11 דקות, רועי5 כתב:

ראשית שאפו על המחקר היסודי, ישבת וחיפשת, בהחלט מרשים. שנית, תשובה עקרונית ואח"כ פרוט, מעט מעמיק פחות מזה שלך. אז בעיקרון לא טענתי שהאוטו חף לחלוטין מבעיות, אין דבר כזה, ודאי לא אחרי למעלה מעשרים שנה על הכביש, אלא שאוטו עם וותק כזה וכמות "קטסטרופות" כפי שפרטת, בעיני הוא אוטו אמין, אפילו מאוד. ועכשיו טיפה ירידה לפרטים, המקרן הותקן לא בשל תקלה אלא כאמצעי מנע, רדיאטור הוחלף לפני שלוש שנים, כלומר שמונה עשרה שנה תיפקד ללא שום בעיה, נכון שזו לא טויוטה שבה הרדיאטור ודאי מחזיק בין מאתיים ועשרים למאתיים וחמישים שנה וגם אז עושים ממנו פרידיג'ר, ועדיין בעולם המוגבל שלי מדובר בבלאי סביר ואפילו נמוך. מנגנוני החלונות אכן נזקקו להחלפה, מודה וגם מתכוון להכות על חטא שלא חוזר על זה בכל פעם שכותב על אמינות האוטו הזה. והחלק שנפל הוא מגן קרטר מפלסטיק שבטיפול שנתי לא הוברג נכון,  נדמה לי שגם פרטתי זאת. ריפוד הגג הוחלף, גם זה אגב אחרי שבע עשרה או שמונה עשרה שנה, צריך לחפש את הקבלה בשביל התאריך המדויק, אבל בטח עשית את העבודה בשבילי אז מחכה לעידכון. בקיצור אם אתה עדיין סבור שחטאתי לחברים כאן כשכתבתי שאוטו בן עשרים ואחת עם ולמעלה מ 200K ק"מ, הוא אמין למרות הארועים שהואלת לפרט, כנראה שבאמת התפיסות שלך ושלי שונות בתכלית, אבל אפשר להבין, אחרי הכל אתה איש של טויוטה, אוטו שהמכונאים שמתמחים בו נזקקים כידוע להשלמת הכנסה כי כלום ושום דבר לא מתקלקל שם. ואתה יודע מה, לא מחכה להתנצלות על הטענה השיקרית שאני מטעה את הפורום, מקווה שאתה יודע להתבייש לבד.

נ.ב.

עכשיו רואה שציינתי בהודעה אליה התייחסת שהאוטו גילה "...בגדול אמינות מרשימה..". מזמין אותך לברר את משמעות המינוח, אולי התרעומת שלך היתה קצת לא במקום גם בלי קשר למה שכתבתי כאן למעלה.

נראה לי שיותר הציק לראות שכתבת על רכבים של אחרים שהם נחותים ביחס לשלך ושזה הראה סוג של התנשאות עליהם יותר מאשר אם כן היו תקלות כשאמרת שלא היו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חזרתי להודעה המקורית שלי, חיפשתי מה שאתה טוען לו ולא מצאתי. מה שמצאתי הוא נסיון עם נסיעות מבחן במכוניות אחרות, חדשות אגב, לא של אחרים ולא נעליים, אפילו התנשאות או צל שלה לא מצאתי. ממליץ לקרוא שוב לפני שמתייחסים.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, רועי5 כתב:

חזרתי להודעה המקורית שלי, חיפשתי מה שאתה טוען לו ולא מצאתי. מה שמצאתי הוא נסיון עם נסיעות מבחן במכוניות אחרות, חדשות אגב, לא של אחרים ולא נעליים, אפילו התנשאות או צל שלה לא מצאתי. ממליץ לקרוא שוב לפני שמתייחסים.

כתוב במפורש בהודעה שהביאה את הציטוטים שלך איך את יורד על רכבים אחרים.

אני מציע לך להקשיב לעצה של עצמך ולקרוא את כולה לפני שאתה מגיב חזרה כי אתה סתם מביך את עצמך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, רועי5 כתב:

אז בעיקרון לא טענתי שהאוטו חף לחלוטין מבעיות,

דווקא כן טענת. בתאריך 4.3.2021  כתבת: "והכי חשוב הוא מתעקש לא לעשות בעיות,"

האם זה היה במקום שירדת על רכבים ישנים כמו וולוו, דיהטסו וקורולה  בהשוואה לבורה שלך כי לטענתך הבורה שלך כביכול מתעקשת לא לעשות בעיות.

לכל רכב יש מחלות אופיניות, כולל קורולה שבה הוחלפו מנועים כתוצאה מבוצה במנוע במודלים מסוימים. מי ששוקל קנית רכב היה שמח לקבל מידע על תקלות אלה. אבל  מי ששוקל קנית בורה ישנה, יקבל רושם לא נכון מהתיאור שלך שהבורה מתעקשת לא לעשות בעיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נעשה לך סדר. ההודעה שלי בשירשור הזה לא מתייחסת לכלי רכב אחרים, לזה כיוונתי. במהלך ההיסטוריה הלא קצרה שלי כאן התייחסתי לכלי רכב אחרים, זה נכון, אבל את האוטו שלי הבאתי לרוב כתגובה על אמירות על מכוניות אירופאיות קיצרות ימים ועתירות צרות. אין לזה כלום ושום דבר עם מה שנכתב כאן בשירשור הנוכחי, רק אליו אני מתייחס, כדאי שגם אתה, שהרי בעיקרון להביא חלקי אמירות נטולי הקשר כפי שעשה החבר K כמעט תמיד מביא להצגת תמונה מסולפת.

לפני 21 דקות, מחפשרכב2 כתב:

כתוב במפורש בהודעה שהביאה את הציטוטים שלך איך את יורד על רכבים אחרים.

אני מציע לך להקשיב לעצה של עצמך ולקרוא את כולה לפני שאתה מגיב חזרה כי אתה סתם מביך את עצמך

לפני 17 דקות, yehuda-k כתב:

דווקא כן טענת. בתאריך 4.3.2021  כתבת: "והכי חשוב הוא מתעקש לא לעשות בעיות,"

האם זה היה במקום שירדת על רכבים ישנים כמו וולוו, דיהטסו וקורולה  בהשוואה לבורה שלך כי לטענתך הבורה שלך כביכול מתעקשת לא לעשות בעיות.

לכל רכב יש מחלות אופיניות, כולל קורולה שבה הוחלפו מנועים כתוצאה מבוצה במנוע במודלים מסוימים. מי ששוקל קנית רכב היה שמח לקבל מידע על תקלות אלה. אבל  מי ששוקל קנית בורה ישנה, יקבל רושם לא נכון מהתיאור שלך שהבורה מתעקשת לא לעשות בעיות.

ממליץ לקרוא את התגובה הקודמת שלי אליך, נדמה לי שתמצא שם תגובה רלבנטית, ההתנצחות מיותרת מבחינתי.

עריכה אחרונה על ידי רועי5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינתי החלפת רכב צריכה לבוא כשהרכב המחליף מהווה שיפור מבחינת כלל השיקולים של בעל הרכב על פני הרכב הקיים שמספיק משמעותי כדי להצדיק את ההוצאה הכספית וכאב הראש שכרוכים בפרוצדורה.

אם לקחת את עצמי כדוגמה, הרכב הקודם שלי היה לאנסר שנקנה בגיל 7 ו-8 חודשים. הוא היה חלש ורועש, ואחרי בערך שנתיים כבר כ"כ התבאסתי מלנהוג עליו ששנה לאחר מכן, ברגע שעלתה בידי ההזדמנות (התחלתי להרוויח מספיק כסף) החלפתי אותו.

את הרכב הנוכחי שלי, הגולף, קניתי בתחילת 2017 בגיל 3 ו-5 חודשים. בהתחלה לא התלהבתי ממנו, וחשבתי שאחזיק אותו גג איזה 4-5 שנים עד שאחליף אותו במשהו יותר טוב. אממה, כשחיפשתי לו עוד אז מחליפים פוטנציאליים, לא מצאתי שום רכב בטווח המחירים שלו שיכול היה לתת לי תמורה יותר טובה. בחלוף 4.5 שנים כבר התרגלתי אליו, רוב מה שהפריע לי בו בהחתלה כבר לא מפריע לי יותר, ומבדיקת היצע הרכבים של היום, השיפורים מול הגולף בן ה-8 שלי שאני הייתי מקבל אם הייתי מחליף אותו ברכב חדש יחסית מינוריים (רוב מערכות הבטיחות לא מעניינות אותי) ולא מצדיקים את זה.

אז כרגע הרכב מספק את כל הצרכים שלי, לא מבאס אותי, ועושה נאמנה את עבודתו של להסיע אותי לעבודה/חדר כושר/הביתה. אני רואה את עצמי מחזיק אותו לפחות עוד איזה שנתיים.

בגדול אני עכשיו די בגישה של ודים (בהנחה שהבנתי אותה נכון). בהגיע הזמן להחליף את הרכב, אבחר רכב מהניילונים בתקציב שלי עם כל הפיצ'רים שאני רוצה עם התמורה הכי טובה למחיר, כך שאהיה כמה שיותר מרוצה ממנו לתקופה כמה שיותר ארוכה, אחזיק אותו עשור+, ואז אראה מה קורה בשוק והאם יש הצדקה בהתחדשות.

Volkswagen Golf 1.4T Trendline 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי למשל...

יש קיה ריו שנקנתה חדשה מ 0 קמ משנת 2013. כל פעם חושב להחליף אותה אבל לא מוצא סיבה מספיק טובה, אם אני יחליף אותו בעתיד זה נטו לרכב חשמלי. 

הרכב השני הוא פורד אקספלורר שהחלפתי מקיה ספורטאג׳ עקב הצורך ברכב 7 מקומות, כלומר הייתי צריך להחליף בגלל הכיסאות והבוסטרים שלא נכנסו בשורה השניה והחלטתי להתקדם לרכב עם שורה 3 לטובת מרווח ונוחות. 

טל. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתה לי פיג'ו 107. החלפתי כי זה היה חרא של אוטו. היו לה נזילות שמן מהאטם האחורי , גיר רובוטי נוראי , וגם עברה 2-3 תאונות. מכרתי במחיר אפסי בטרייד אין העיקר למכור.

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית כל פעם שמגרד לי להחליף את הרכב אני שואל את עצמי מה יתן לי הרכב החדש שאני לא מקבל ברכב הנוכחי והאם זה שווה לי את התוספת הכספית והכאב ראש הכרוך בהחלפת רכבים. 

אני נוהג בפיג'ו 208 שהוצאתי מהחברה לפני 4.5 שנים. הרכב שווה היום בלחץ 40-45 אלף שקל. 

נניח וארצה לקנות את הפיג'ו 208 החדשה ב-110 אלף. מה אני אקבל ברכב הזה שאין לי ברכב הנוכחי? 

1. המנוע אותו מנוע (PureTech 1.2) 

2. גיר קצת יותר טוב. 

3. הגודל בערך אותו דבר 

אז מה נשאר? פלסטיקים יותר רכים, צעצועים אלקטרוניים וכל מיני מערכות בטיחות חרטא. 

האם זה שווה להוציא מהכיס 70 אלף שקל? לדעתי לא. מעדיף להוציא את הכסף על 5-6 טיולים טובים בחו"ל. 

אז אני עם האוטו עד שיתחילו תקלות באמת יקרות ואז אני אעשה חושבים אם לשדרג או לא. 

זה הכלל שמנחה אותי בכל דבר בחיים החל ממכונית ועד לסלולר. אם המוצר הנוכחי לא מת או אין שיפור דרסטי בטכנולוגי אני לא מחליף. ואני מדבר על שדרוג של שמיים וארץ. 

עריכה אחרונה על ידי Avatar Schnitzel
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכות הבטיחות האלו רחוקות מלהיות חארטה, הן אמורות להגן עליך במקרה של טעות וחלקן גם חוסכות לך עומס בזמן נהיגה (בקרת שיוט אדפטיבית למשל).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רק שלא משנה, אלא מפריע.

המערכות החדישות חצי אפויות וצריכות לחזור למעבדת הניסויים לעוד איזה עשור.

• אהבתי 2
  • רעיון טוב! 1

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, amosbmw כתב:

לא רק שלא משנה, אלא מפריע.

המערכות החדישות חצי אפויות וצריכות לחזור למעבדת הניסויים לעוד איזה עשור.

אנשים נוטים לחשוב שאם כתוב במפרט בלימה אוטונומית זה באמת אומר בלימה אוטונומית.

אתה יודע, כזו שעובדת ב100% מהמקרים ואין לה שום תקלות סטייל המצלמה של מוביל-איי מול שמש ישירה.

שוכחים שיכול להיות מצב,

כמו שפעם כתב פה מישהו על רנו גראנד קופה מהשכרה, שדפקה ברקס סתם-ככה ב130 קמ"ש על כביש ראשי בחו"ל וביציו נפלו לתחתוניו.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1021 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...