Jump to content

Trilandian

 • הודעות

  513
 • כאן מאז:

 • פעילות אחרונה

כל מה שפורסם על ידי Trilandian

 1. בגלל שאתה לא משלם על דלק, ז"א שאתה משלם רק את ה-16.24 ש"ח יותר באפשרות 2, הייתי בוחר באפשרות 2. אם גם היית צריך לשלם פי 3 דלק, הייתי ממליץ על אפשרות 1. אני כיום נוסע הביתה בדרך ארוכה פי שתיים (שלא חוסכת לי זמן) כדי להימנע מפקקים, אבל זה רק מוסיף לי 3.5 ק"מ, אז תוספת ההוצאה על דלק יחסית זניחה.
 2. יתרונות: מחיר ידידותי למתחילים. מטחנה מובנית שחוסכת את החיפוש וההוצאה על מטחנה נפרדת (במיוחד כשאתה עוד לא מבין במטחנות). מיכל מים ומגש מים גדולים. מד לחץ. הזוי מבחינתי שיש מכונות שאין בהן את זה. ממשק הפעלה פשוט ונוח שאפשר לתפעל גם בבוקר כשעוד לא התאוששת לגמרי מההשכמה. דגם ותיק עם איכות מוכחת שכל הבעיות שלו ידועות מראש. בהינתן פולים טובים שנטחנו כמו שצריך, נותנת תוצאות טובות ואחידות. חסרונות: מטחנה מובנית באיכות בינונית מינוס. צעדים רחבים בין דרגות הטחינה, טווח דרגות טחינה מצומצם, אחידות טחינה לוקה בחסר, והתחממות של הפולים כשהמכונה עובדת. גדולה (בגלל המטחנה). לא בעיה אם אתה משתמש במטחנה המובנית, אבל גורם למכונה לתפוס מקום מיותר אם קנית מטחנה נפרדת. צינור קיטור איטי שמתחמם במהלך העבודה. גורם לחלב שנשאר על הצינור בסוף ההקצפה להיצרב על הצינור, מה שמקשה על הניקוי, ומהווה סכנת היכוות במקרה של נגיעה בטעות בצינור מחוץ לידית הגומי. מנגנון התקררות אוטומטי שגורם למכונה לשפוך למגש את כל המים החמים שבה אחרי שצינור הקיטור לא היה בשימוש 8 שניות, שלא ניתן לבטל אלא ע"י כיבוי המכונה. גודל פילטר לא סטנדרטי (54 מ"מ במקום 58 מ"מ), שמגביל אותך ברכישת אביזרים. אגב פילטר, בפילטר של ה-Barista Express יש 3 זיזים, במקום 2 ברוב הגדול של המכונות האחרות, כשאחד מהם פונה קדימה, מה שיכול להקשות על השימוש בו במטחנות קפה מסוימות (לא במטחנה המובנית, מן הסתם).
 3. במצב הנ"ל, מכיוון שהצהוב יודע שהוא לא פונה ימינה אלא ממשיך ישר, הוא צריך לתת זכות קדימה לסגול לפי עיקרון זכות קדימה בכיכר, ולחכות עד שהסגול עובר אותו לפני הכניסה לכיכר. כל זאת כמובן במידה והסגול נכנס לכיכר קודם, כי אם לא, שניהם יכולים להשלים את מעבר הכיכר בלא מפריע. זאת לפחות ההבנה שלי של איך זה אמור לעבוד.
 4. בעבודה הקודמת שלי החזירו את כולם למשרד ללא יוצא מן הכלל ברגע שהממשלה אפשרה את זה (פברואר) אחרי שכולם עבדו שנה מהבית. עזבו את זה שכמעט כולם שם יכלו לעבוד מהבית בלי שום אבדן תפוקה. בעבודה הנוכחית העסק מוגדר כחיוני, וממה שסיפרו לי אף פעם לא הייתה פה עבודה מהבית.
 5. ממה שאני יודע (וגם ראיתי שילוט מפורש בנושא), כניסה לכיכר דו-נתיבית עם יציאות דו-נתיביות מהנתיב הימני היא לצורך פניה ימינה או המשך ישר (לתוך הנתיב הימני ביציאה), וכניסה מהנתיב השמאלי היא לצורך המשך ישר, פניה שמאלה, או פרסה (לתוך הנתיב השמאלי ביציאה). זה הכי הגיוני, כי ככה (בהנחה שכולם שומרים על הנתיב שלהם): אין סכנה שמישהו יכנס במישהו אחר אפשר לפנות בכיכר ימינה גם אם עוד מישהו יוצא באותה היציאה לתוך הנתיב השמאלי נעשה שימוש מלא בנתיבי היציאה
 6. מכונת הקפה והמטחנה עלו לי אזור ה-4,000 ש"ח, והקפה מהם יוצא לטעמי לא פחות טוב מקפה של ארומה.
 7. צ'מע, יש אנשים שיגידו לך שאתה צריך לקנות פולים שנקלו עד לפני כמה ימים בודדים אצל קולה קפה מקומי ולהחזיק אותם רק לתקופה של שבוע-שבועיים לפני שאתה קונה חדשים. אני לא מרחיק לכת עד כדי כך, אבל אני לא רואה סיבה להתפשר על מועד הטחינה של הקפה, במיוחד כשזה משפיע בצורה כ"כ משמעותית על האיכות של המוצר הסופי ולא מצריך מאמץ מיוחד. גם פולים שלמים שמוחזקים בכלי אטום מאבדים מהטריות שלהם בצורה מורגשת אחרי זמן מה, וקפה טחון מתקלקל בעשרות מונים יותר מהר מפולים שלמים.
 8. בתור בעלים של המכונה המדוברת, להלן חוות דעתי והערותיי (הבנתי שפות"ש החליט שהוא רוצה מכונה אוטומטית, אבל בכל זאת רציתי להוסיף את השנקל שלי): אכן. הכנת קפה במכונה הזאת לוקחת לי רבע שעה, אבל אני אוהב לקחת את הזמן ולא למהר, וגם לנקות הכל כל פעם, אז נראה לי שאפשר לעשות את זה ב-10 דקות או פחות. האמת שזה כן משנה. המטחנה המובנית בתוך ה-Barista Express סבירה, אבל אי אפשר להגיד עליה שהיא טובה. במטחנת אספרסו חשובה היכולת לכוונן את הטחינה במדויק, להיות מסוגל לטחון את הפולים דק מאוד (הכרחי בפולים מסוימים), ולקבל טחינה אחידה כדי שלא יהיה לך אבק קפה שייפול דרך הפילטר. המטחנה המובנית לא מסוגלת לעשות שום דבר מזה בצורה אידאלית (שלא לדבר על זה שהיא מתחממת ביחד עם המכונה כל פעם שאתה מכין קפה, מה שמקלקל את הפולים מהר יותר), לכן קניתי מטחנה נפרדת יחסית זולה. ה-Barista Express היא מכונת Thermoblock, שמחממת את המים כמו מכונת קפסולות (מעבירה את המים דרך בלוק מתכת חם). אין לה דוד, וטוב שכך, כי מכונות עם דוד אחד בלי Heat Exchanger זה דרעק. אכן יש קצת דיליי בין הכנת הקפה למתי שאפשר להשתמש במקציף, אבל זה לא דרמטי. זה לוקח בערך חצי דקה, לעומת משהו כמו 10 שניות במכונה יותר משוכללת. לא קריטי. אם יש לי תלונה נגד המקציף היא שהוא לא מבודד (גוף המקציף מתחמם), אבל זה נפוץ מאוד במכונות בתקציב הזה. לא, לא, לא, ועוד פעם לא. הדרך הכי "טובה" להרוס את הקפה שלך היא לקנות קפה טחון. מקומו של קפה שנטחן לפני יותר מחצי שעה איננו במכונת אספרסו, אלא בפח. --- בסה"כ, ה-Barista Express היא אחלה מכונת אספרסו למי שאף פעם לא הייתה לו מכונת אספרסו בעבר. המחיר הזול, הידידותיות למשתמש, והמטחנה המובנית (אל אף חסרונותיה) נותנים לך להתנסות בתפעול מכונת אספרסו חצי-אוטומטית ולהחליט אם זה לא בשבילך, אם זה בשבילך והרמה ההתחלתית הזאת מספקת אותך, או אם אתה רוצה להתקדם בהמשך למשהו רציני יותר. יש לי את המכונה כמעט 3 שנים, ואני סה"כ מרוצה ממנה, ולא מתכוון להחליף אותה מבעוד מועד. אם וכאשר היא תתקלקל (ולא נראה שזה יקרה בקרוב, במיוחד בהתחשב באופן שבו אני מתחזק אותה), המכונה הבאה שלי תהיה ה-Rocket Giotto Cronometro. המטחנה גם צריכה להחזיק עוד כמה שנים טובות, והמחליפה העתידית שלה תהיה כנראה ה-Ceado E37J.
 9. צריך לקחת דברים בפרופורציה. אפשר להתווכח עד מחר אם רכב הוא מוצר מתכלה שבא לשמש מטרה ספציפית או אם הוא סמל סטטוס שמצבו החיצוני משליך בצורה ישירה על אופיו של בעליו. בסופו של יום, זה סובייקטיבי. מה שלא סובייקטיבי זו העובדה שמי שמחנה על יותר מחניה אחת (במיוחד אם עושה זאת ביודעין) גוזל משאב ציבורי מוגבל, והיחס כלפי אדם כזה צריך להיות שלילי בהתאם.
 10. אלא אם כן אתה חונה גם בבית וגם בעבודה בחניון מקורה, אחרי שבועיים-חודש במזג האוויר הישראלי גם רכב חדש יראה כאילו עבר אמבטיית בוץ. לטעמי, אסתטיקה חיצונית זה הדבר האחרון שקונה רכב צריך להתחשב בו בשיקול בין רכישת רכב חדש לרכישת רכב משומש.
 11. עובדה אבל שיש אנשים שאין להם בעיה עם זה, ושוב, לא מכריחים אף אחד לעבוד רק משמרות ערב. מקרה חירום זה מקרה חירום, אבל אם אתה רוצה לחדש צמיגים/לכוון פרונט/לעשות טיפול שנתי/להעביר את הרכב טסט, ואין לך פנצ'ריה/מוסך/מכון שאתה הולך רק אליו מסיבה כזאת או אחרת, אתה תלך לאחד שפתוח בשעות שנוחות לך להגיע, לא?
 12. לא יודע למה אנשים חושבים שלעבוד בערב זה כזה גיהינום. עבדתי משמרת ערב 5 שנים ולא מתתי מזה. חוץ מזה, כמו שניקו אמר, אפשר לעשות את זה במשמרות מתחלפות בלי בעיה.
 13. כי זה סוג העסק היחיד שנתקלתי בו בחיי שהייתי צריך שירות ממנו והוא נסגר מוקדם. בכל מקרה אחר או שהעסק היה פתוח בערב, או שלא הייתה חובה להגיע פיזית לעסק ע"מ לקבל את השירות. אני יודע שחלקם פתוחים בערב, השאלה שלי היא למה רובם לא.
 14. ממה שאני רואה, רוב העסקים שמטפלים ברכבים (פנצ'ריות, מוסכים, מכוני רישוי) נסגרים בסביבות 17:00, מה שלא מאפשר לרוב הציבור להגיע אליהם אחרי העבודה, ומחייב לקוחות להגיע לעסק או ביום שישי (אם הם בכלל פתוחים בשישי), או באמצע יום העבודה. מסקרן אותי לדעת זה מה גורם להם לעבוד בצורה כזאת. האם יש משהו שמפריע להם לעבוד בצורה שתאפשר להם להישאר פתוחים בערב יותר מאובדן הלקוחות הפוטנציאלי, או שאולי אותו אובדן לקוחות פוטנציאלי כ"כ זניח לדעתם שזה לא מפריע להם?
 15. Trilandian

  זעם כביש (Roadrage)

  כנ"ל. אני משתדל כמה שפחות להוציא את האוטו כי בקושי אפשר לעבור קילומטר בכבישי ארצנו בלי להיתקל בעובר דרך שמקפיץ לי את לחץ הדם.
 16. המשאב הזה הוא משאב מוניציפלי, ויש לרשויות המקומיות זכות לנהל אותו כפי שהן רואות לנכון. אם רוב תושבי העיר מסכימים שחניה חינם בכחול לבן לתושבי העיר גורמת יותר נזק מתועלת, הם יכולים להפעיל לחץ על העירייה ע"מ שזאת תשנה את המדיניות. אפשר לטעון שזה לא ריאלי ולא סביר שמהלך כזה יצליח, אבל מי שמעוניין בדמוקרטיה צריך להשלים עם זה ששינוי מדיניות דמוקרטי זה תהליך איטי ומסורבל שבחלק גדול מהמקרים נכשל לגמרי. מה שלא דמוקרטי זה שהממשלה באה ועוקפת את מי שאמור כביכול לייצג את האינטרסים המקומיים של תושבי הרשויות המקומיות ואומרת בעצם "לא אכפת לנו מה אתם והתושבים שלכם רוצים; אנחנו נעשה מה שאנחנו רואים לנכון." זו ריכוזיות שלטונית דורסנית שלדעתי אין לה מקום בדמוקרטיה מתוקנת.
 17. בדיוק. זה לא שהרוב הגדול של האוכלוסייה שש לשרוף שנים של חסכונות על אוטו סתם כי בא להם להתפנק.
 18. והנה בא איזה לקקן להצדיק את המהלך הזה של לקיחת חניה חינם בכחול לבן מתושבי הערים: https://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1001384300 "המדיניות הזו מעודדת שימוש ברכב פרטי לנסיעות בתוך העיר ובכך פועלת כנגד השאיפה לצמצום הגודש בכבישים ולעידוד מעבר לאמצעי תנועה חלופיים לרכב הפרטי." מה שמעודד בראש ובראשונה שימוש ברכב פרטי הוא ה"איכות" של אותם אמצעי תנועה חלופיים.
 19. זה אפילו לו האישו העיקרי פה. האישו העיקרי הוא שהעירייה הפעילה את השיקולים שלה ואמרה "אנחנו רוצים לתת לתושבי העיר שלנו לחנות בחינם בכחול לבן כדי לתת להם ערך מוסף/להקל עליהם/לעודד את הכלכלה המקומית/אלף ואחת סיבות אחרות", ואז באה הממשלה ואומרת "אנחנו רוצים לעשות לנהגים במדינה חיים עוד יותר קשים, ולצורך כך אנחנו נרמוס את הסמכות של הרשויות המקומיות וניקח מהם את היכולת לנהל את הגביה/אי-גביה של דמי חניה בחניות כחול לבן בטריטוריה שלהן". גם מי שמצדד בפילוסופיה שהדרך לעודד שימוש בתח"צ היא הוצאת המיץ לציבור הנהגים צריך לראות את הבעייתיות הגדולה בזה שהממשלה מרשה לעצמה להתנהג מול הרשויות המקומיות בצורה כ"כ דורסנית.
 20. Trilandian

  מחזיק לטלפון ברכב

  יש להם כמה דגמים שמצריכים פירוק חלקי קטן של הדשבורד, אבל הדגמים שציינתי מורכבים יחסית בפשטות.
 21. Trilandian

  מחזיק לטלפון ברכב

  יש לי ברודיט בגולף, אבל דגם שהיבואן לא מביא לארץ. יושב כמו בונקר. אני רואה שבאתר היבואן אין דגם ל-i25, אבל באתר הגרמני יש אחד שמתחבר לקורה.
 22. זה פשוט מיקרומנג'מנט ממשלתי שעובר כל פרופורציה הגיונית. למה הממשלה חושבת שיש לה זכות להכתיב לרשויות המקומיות איך הן משתמשות במשאבים המקומיים שלהן?
×
×
 • תוכן חדש...