Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קופת גמל להשקעה - האם ואיך?

HellCat
שימו לב! השרשור הזה בן 1037 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 שעות, Guy_25 כתב:

רק רוצה לציין משהו שלא צוין עד כה:

ההפקדה היא של עד 71K לשנה פר תעודת זהות.

כלומר, ניתן לעשות תכנית חיסכון לכל אחד מבני המשפחה עם הפקדה של עד 71K לשנה עבור כל תכנית.

משהו נוסף שהוא בגדר nice to have: אם במקרה הקופה שבה בחרת מנהלת את הכספים שלך באותו בנק כמוך, תוכל לצפות בכספים שלך דרך האתר של הבנק.

לדוגמה - אני בלאומי ויש לי קרנות באלטשולר וב"כלל ביטוח" ואני רואה את כל הפרטים באתר של לאומי.

זה הופך את המעקב אחרי הכספים שלי לקל יותר באופן משמעותי 

היי , תוכל לפרט על התהליך? אכן פתחתי קופה באלטושלר והעברתי כסף אליהם לבנק לאומי .

בנוסף על כך הדמי ניהול שהוצעו לי הם 0.8% האם זה תקין? ניתן למיקוח או שכבר מאוחר מידי?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני קיבלתי תנאים מול כלל ואלטשולר דרך מקום העבודה שלי כך שאני לא יודע בדיוק מה קורה לגבי מיקוח (האם אפשרי? לאן אפשר להגיע וכו').

לגבי צפייה בקופות שלך:

כנס לחשבון שלך בלאומי (זה מופיע רק באתר ולא באפליקציה) ובתפריט מצד ימין תבחר:

גמל ופנסיה -> ריכוז קופות גמל והשתלמות.

המידע שם מתעדכן אחת לחודש (סביב ה10 לחודש).

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 שעות, HellCat כתב:

היי , תוכל לפרט על התהליך? אכן פתחתי קופה באלטושלר והעברתי כסף אליהם לבנק לאומי .

בנוסף על כך הדמי ניהול שהוצעו לי הם 0.8% האם זה תקין? ניתן למיקוח או שכבר מאוחר מידי?

תודה

באלטשולר אלו הדמי ניהול שקיימים ללא הטבה כלשהי, אין משא ומתן לבודדים.

שים לב למשהו שהרבה לא יודעים:

קיימת עמלה נוספת שנקראית הוצאות ניהול השקעות, בערך 0.15-0.20 אחוז

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 23.5.2021 בשעה 11:34, Abergel כתב:

באלטשולר אלו הדמי ניהול שקיימים ללא הטבה כלשהי, אין משא ומתן לבודדים.

שים לב למשהו שהרבה לא יודעים:

קיימת עמלה נוספת שנקראית הוצאות ניהול השקעות, בערך 0.15-0.20 אחוז

אולי הרבה לא יודעים בגלל שהרבה לא משלמים.

בדו"ח השנתי אצלי אין אפילו תא עבור סעיף כזה.

קיימים שני תאים, אחד עבור דמי ניהול מחיסכון שוטף והשני דמי ניהול על הפקדה.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 דקות, Ron Poh כתב:

אולי הרבה לא יודעים בגלל שהרבה לא משלמים.

בדו"ח השנתי אצלי אין אפילו תא עבור סעיף כזה.

קיימים שני תאים, אחד עבור דמי ניהול מחיסכון שוטף והשני דמי ניהול על הפקדה.

גם אצלי אין, עדיין גבו ממני.

אלא אם כן יש הסבר אחר ל-1300 ש"ח שנעלמו בחודש שהפקדתי את הסכום לקופת גמל, למרות שהייתה תשואה חיובית באותו חודש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 44 דקות, Abergel כתב:

גם אצלי אין, עדיין גבו ממני.

אלא אם כן יש הסבר אחר ל-1300 ש"ח שנעלמו בחודש שהפקדתי את הסכום לקופת גמל, למרות שהייתה תשואה חיובית באותו חודש.

תלוי מתי הפקדת את הסכום במהלך החודש.אתה יכול להפקיד באמצע החודש ועד תאריך ההפקדה הייתה תשואה חיובית ומרגע ההפקדה היו ירידות. גם אם בכללי התשואה החודשית חיובית, אתה תקבל את התשואה ביחס לביצועים מרגע ההפקדה. 

יש הרבה דגים בים....אבל הכל תלוי באורך החכה שלך :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, amit_a כתב:

תלוי מתי הפקדת את הסכום במהלך החודש.אתה יכול להפקיד באמצע החודש ועד תאריך ההפקדה הייתה תשואה חיובית ומרגע ההפקדה היו ירידות. גם אם בכללי התשואה החודשית חיובית, אתה תקבל את התשואה ביחס לביצועים מרגע ההפקדה. 

עד היום פשוט ייחסתי את זה להוצאות ניהול השקעות, לאחר שיחה איתם מתברר שככל הנראה הייתה ירידה של כ-2% מהיום שהפקדתי - מ-10.02 עד 28.02 - הגיוני?

והסבר לגבי הוצאות ניהול השקעות היא גם לא ידעה להגיד בדיוק כמה אני משלם, אלא שבסוף שנה הם רושמים את זה בדוח השנתי לפי כל השנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דמי ניהול אלטשולר פנסיה - כפופים למשרד האוצר - עקב הגדרתם כמסלול ברירת מחדל.
אז מצד אחד אין אפשרות של ממש להתמקח ומצד שני אלו דמי ניהול טובים למדי לרוב פרופילי הלקוחות.

פעם אחרונה שבדקתי, לפני כשנה, עדיין אי אפשר היה לנייד קופת גמל להשקעה, פדיתי אותה והפקדתי מחדש, זה אמור להיות מטופל אבל נופל מדי שנה בין הכסאות.

דמי ניהול במור כפופים להיקף ההשקעה, מתחילים מ0.85, יורדים במדרגות עד 0.6 להיקף של מיליון שח, המדרגות הבאות אישיות.

בבתי השקעות גדולים ופחות אטקרטיביים אפשר לקבל דמי ניהול משמעותית טובים יותר, בפסגות/ הראל - להיקף תיק משמעותי אפשר להגיע ל0.3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משיחה שלי איתם התברר לי שכן ניתן לנייד קופת גמל להשקעה בין בתי ההשקעות ללא "דמי טיפול" ישירים .

אשמח קצת להבין מה הצפי לתשואות ובאילו סכומים ריאליים מדובר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מישהו יכול לכתוב דוגמא לתשואה שהייתה לו שנתית? לדוגמא יש לו בקופה 100K במסלול X ובשנה האחרונה הרוויח 4K או הפסיד 2K וכאלה? כדי שיהיה אפשר לסבר את האוזן ..אני גם שוקל.

עריכה אחרונה על ידי netanel1014
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 24.5.2021 בשעה 17:24, Ragnar כתב:

בקרן פנסיה באלטשולר - 1.49 מהפקדה, 0.1 מצבירה

זה מפתה אבל לא הייתי ממליץ לך, קופות ברירת מחדל חייבות לקבל אנשים גם ללא שאלון רפואי מה שאומר שכל ה"פצועים" מגיעים לשם.

בשנים הראשונות זה לא משנה כל כך ואז מתחילות התביעות, ומשם הגירעון עולה ואתה משלם על זה, לא מטפורית - מעשית.

אני השגתי 1 ו0.1 בשתי חברות (מה שקבע  זה האיזון החיובי של אחת לעומת השלילי של שניה - כי מבחינת מסלול בחרתי מסלול זהה בשתיהן) . פשוט צריך להתמקח

ולגבי קופות גמל/קרנות השתלמות ושאר אפיקי חיסכון, הייתי אומר כפי שאמרו פה שהנתון שהכי חשוב להסתכל עליו הוא דמי ניהול(חוץ ממקרים של תשואות נמוכות מאוד לאורך תקופת זמן ארוכה).

אטלשולר שחם תמיד לקחה את דמי הניהול הגבוהים ביותר, עם 0 התגמשות אבל היא "נתנה בראש" אבל בשנה שנתיים האחרונות היא נחלשה וכלל ואחרות השיגו תשואות גבוהות.

בעצם, לכל חברה יש שנים טובות ושנים רעות, ומה שלא משתנה אלה דמי הניהול. כדאי לחפש חברה עם תשואות מעל הממוצע ודי ניהול נמוכים, לאורך זמן זה כנראה יניב את התשואות נטו הגבוהות ביותר 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, netanel1014 כתב:

מישהו יכול לכתוב דוגמא לתשואה שהייתה לו שנתית? לדוגמא יש לו בקופה 100K במסלול X ובשנה האחרונה הרוויח 4K או הפסיד 2K וכאלה? כדי שיהיה אפשר לסבר את האוזן ..אני גם שוקל.

אני במור השקעות מסלול מניות, ב2020 התשואה המצטברת השנתית הייתה 25.65%. 

אני הצטרפתי ב01/2020 אחרי שב2019 התשואה הייתה49.5%(!).

אני לא מאמין שיגיעו למספרים האלה בעתיד הקרוב....אבל עדיין מאמין שיהיו תשואות חיובית בשנה שנתיים הקרובות (כרגע מתחילת השנה 11.75%).

יש הרבה דגים בים....אבל הכל תלוי באורך החכה שלך :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 שעות, amit_a כתב:

אני במור השקעות מסלול מניות, ב2020 התשואה המצטברת השנתית הייתה 25.65%. 

אני הצטרפתי ב01/2020 אחרי שב2019 התשואה הייתה49.5%(!).

אני לא מאמין שיגיעו למספרים האלה בעתיד הקרוב....אבל עדיין מאמין שיהיו תשואות חיובית בשנה שנתיים הקרובות (כרגע מתחילת השנה 11.75%).

וואלה אחי זה מטורף!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...