Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קופת גמל להשקעה - האם ואיך?

HellCat
שימו לב! השרשור הזה בן 1059 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

צהריים טובים .

לאחרונה יצא לי קצת לקרוא על נושא הקופות גמל להשקעה , אך חסרים לי כמה פרטים ואשמח לשמוע קצת מחברי הפורום בנושא . נגיד ומדובר בסכום של 30 אש"ח (הסכום בסדר?) היכן ניתן "להשיקע" אותו שיניב תשואות במקום שישאר אצלי בעו"ש כמו בשנתיים שלוש האחרונות .

איזה קופת גמל תניב לי תשואות טובות ואשמח גם להבין בערך סכומים שיוכלו לצאת מההשקעה שלי , בנוסף לזה חשוב לי שהקופה שאני משקיע תיהיה "אמינה" מבחינת תקשורת איתי ולכן חשבתי אולי על אלטשולר שחם(?) לעומת זאת המליצו לי על "בית השקעות מור" .

האם ישנם מקומות אחרים שאולי כדאי להשקיע? אשמח לפרטים נוספים בנושא !

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

https://www.mygemel.net/

אתר שמשווה את הביצועים של כל קופה.

בגדול בכל בית השקעות יש לך מסלולים , חלקם מניבים יותר תשואה אך עם סיכון יותר גדול וחלקם מניבים תשואה נמוכה אך רמת הסיכון יורדת, הכל שאלה של מתי אתה צריך את הכסף.

אין בעיה להפקיד 30 אלף שקל, אתה יכול להפקיד עד 70 אלף שקל בשנה. 

אני לדוגמא פתחתי את הקופה שלי אצל מור במסלול מנייתי, כי הם הביאו את הביצועים הכי טובים (מה שלא מעיד מה יקרה בעתיד).

התהליך במור היה מאוד מהר, הכל נעשה דרך האתר שלהם. לגבי השאר, לא יודע.

שים לב לעמלות. במור לדוגמא אי אפשר להתמקח, בשאר תלוי.

גם לא מדובר בחתונה קטולית אתה תוכל לנייד את הקופה לבית השקעות אחר אם תרצה.

עריכה אחרונה על ידי FlicK

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שנה שעברה כשרציתי לפתוח קופת גמל להשקעה רציתי באלטשולר שחם והשירות לקוחות שלהם לא היה להיט בלשון המעט, בטלפון ובאתר.

בסופו של דבר לא פתחתי שם אלא במור השקעות (מסלול מניות) שהיו הרבה יותר שירותיים. (זה תהליך מאד פשוט וזריז שעשיתי באתר שלהם לבד, אבל בהתחלה היו לא מעט שאלות).

כמו שרשמו מעליי, יש לא מעט אתרים שמשווים את כל החברות והמסלולים, תכנס תקרא ותבחר את מה שהכי נראה לך. היתרון שהכסף תמיד נזיל ואפשר להחליף חברות ומסלולים ללא אירוע מס.

בגדול, קופת גמל להשקעה זה אחלה אפיק להשקעה עד 70 אלף ש"ח בשנה.

עמית.

יש הרבה דגים בים....אבל הכל תלוי באורך החכה שלך :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלטשולר נתנו ביצועים טובים למשך כמה שנים, אבל בשנה האחרונה הם נפלו, ומור מובילים כרגע.

זה קורה הרבה, בית השקעות חדש וקטן נוחל הצלחות ואז כשהוא גדל ההשגים יורדים. מור הם האלטשולר החדש.

בכל שנה מתפרסמים הנתונים ואפשר להעביר את הכסף (תוך פרק זמן מסויים בהתאם למסלול), למקום מצליח יותר.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכירים את זה, שאתם נוסעים בנתיב מסוים בכביש ואתם שמים לב שהנתיב ליד מתקדם יותר מהר?

ואז אתם עוברים לנתיב ליד, ופתאום... הנתיב שאותו כרגע עזבתם מתחיל להתקדם יותר מהר.

אז, אני לא אומר שצריך להנעל על חברה מסוימת. אבל לשקול טוב את הצעדים.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
  • אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 3
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה, יש לי מס' חסכונות בבנק, אני שם כל חודש סכום מסויים בפקדונות של הבנקים עם ריביות די אפסיות.
האם קופות גמל זה על אותו עיקרון- אפשר להפקיד בהוראת קבע x כסף כל חודש למס' שנים בנוסף לכסף שכבר נחסך או להפקיד חד פעמי סכום כסף ו"להרוויח" או להפסיד יותר ממה שהבנקים מציעים?
שאלה נוספת בהפקדות של הבנק ישנן תחנות יציאה או משיכה אחרי סיום התוכנית האם קופות גמל נזילות באופן קבוע (יומי)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התשובה חיובית. אתה יכול לחסוך בקופת גמל וגם במכשירים אחרים בהוראת קבע.

יש הרבה קופות גמל, ולהן מבחר מסלולים רחב עם סיכויים שונים לרווח והפסד. אתה צריך להכין שיעורי בית ולהחליט מה רמות הסיכון המתאימות לך לטובת סיכוי להגדלת התשואה. כמובן לפי הצרכים ואופק החסכון.

אתה גם לא מחוייב לקופה אחת או בית השקעות אחד, אתה יכול לפצל לכמה קופות עם מפעילים שונים, ברמות סיכון שונות.

ואם אינך רוצה או יכול להתעמק, יש גם יועצים שישמחו להדריך אותך, יש להם הדרכים שלהם להרוויח מכך.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 29 דקות, tomy669 כתב:

שאלה נוספת בהפקדות של הבנק ישנן תחנות יציאה או משיכה אחרי סיום התוכנית האם קופות גמל נזילות באופן קבוע (יומי)?

נזיל באופן קבוע

יש הרבה דגים בים....אבל הכל תלוי באורך החכה שלך :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, tomy669 כתב:

שאלה, יש לי מס' חסכונות בבנק, אני שם כל חודש סכום מסויים בפקדונות של הבנקים עם ריביות די אפסיות.
האם קופות גמל זה על אותו עיקרון- אפשר להפקיד בהוראת קבע x כסף כל חודש למס' שנים בנוסף לכסף שכבר נחסך או להפקיד חד פעמי סכום כסף ו"להרוויח" או להפסיד יותר ממה שהבנקים מציעים?

אתה יכול להפקיד בהוראת קבע וגם להפקיד חד פעמי. רק שים לב שאתה יכול להפקיד עד 70 אלף שקל בשנה.

היתרון בקופת גמל להשקעה היא שאם אתה בוחר להוציא את הכסף בתור קצבה לפנסיה אתה פטור ממס.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 20.5.2021 בשעה 08:06, amit_a כתב:

שנה שעברה כשרציתי לפתוח קופת גמל להשקעה רציתי באלטשולר שחם והשירות לקוחות שלהם לא היה להיט בלשון המעט, בטלפון ובאתר.

עמית.

מאז שאלטשולר היו מקום ראשון לפני כמה שנים, שירות הלקוחות שלהם נהיה מאד לא להיט בלשון המעטה, לי זה גם גרם לוותר.

אחרים (ילין, מנורה למשל) הרבה יותר טובים בשירות לקוחות, גם להפקדה וגם למשיכה. 

עכשיו כשאין להם מה להתנהג ככה ללקוחות, אני לא רואה סיבה בכלל לפנות לחברה שמתנהלת בצורה כזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תתפתה לבחור קופה על פי תשואות עבר, הן לא יכולות להבטיח שום דבר לגבי העתיד.

מה שכן בטוח זה דמי הניהול שיהיו קבועים לך לאורך כל הדרך.

לכן הדבר החשוב שביותר שאתה צריך לדעתי להסתכל (ואפילו ולהתמקח עליהם) זה דמי ניהול, כי זה בסופו של דבר מה ש"יאכל" לך חלק משמעותי מרווח של התיק לאורך תקופה.

דמי ניהול סבירים נחשבים ל0.6,

מצטרף לזה שמעלי לבדוק את אנליסט..

• מעניין 1

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק רוצה לציין משהו שלא צוין עד כה:

ההפקדה היא של עד 71K לשנה פר תעודת זהות.

כלומר, ניתן לעשות תכנית חיסכון לכל אחד מבני המשפחה עם הפקדה של עד 71K לשנה עבור כל תכנית.

משהו נוסף שהוא בגדר nice to have: אם במקרה הקופה שבה בחרת מנהלת את הכספים שלך באותו בנק כמוך, תוכל לצפות בכספים שלך דרך האתר של הבנק.

לדוגמה - אני בלאומי ויש לי קרנות באלטשולר וב"כלל ביטוח" ואני רואה את כל הפרטים באתר של לאומי.

זה הופך את המעקב אחרי הכספים שלי לקל יותר באופן משמעותי 

נדמה לי אתה יכול להביא אותו עם 172 כ"ס, וזה יותר ממה שאתה מבקש ב 22 כ"ס, אז אל תלחץ עד הסוף.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...