Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעל דירה דורש בחוזה שכירות לעשות ביטוח מבנה, לגיטימי?

Acejin
שימו לב! השרשור הזה בן 1102 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני עומד לקראת חתימה על חוזה שכירות ובעל הדירה דורש ממני לבצע ביטוח מבנה, ניסיתי להתנער מהביטוח כי לא נתקלתי בביטוח מהסוג הזה בחוזים אחרים מלבד צד ג'.

התקשרתי לכמה חברות ביטוח כדי לברר עלויות וכל אחד מהנציגים מבלי יוצא מן הכלל חשב שאני בעל הדירה וטען שהביטוח הנ"ל כמעט תמיד נעשה ע"י בעל הדירה וזאת בקשה די יוצאת דופן לבקש מהשוכר.

מעבר לזה, כדי לחשב את עלות הביטוח צריך פרטים של משכנתא, עבר ביטוחי וכ'ו.. פרטים שבד"כ קשורים לבעל הדירה ולא לשוכר. 

בכל אופן, קיבלתי כמה הצעות שהנמוכה בניהן עמדה על 900 ש"ח שזה כולל ביטוח מבנה + צד ג'. 

האם לדעתכם זאת בקשה לגיטימית לדרוש מהשוכר לעשות ביטוח מבנה? ביטוח צד' ג' עולה רק 250 ש"ח.

תודה לעוזרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא. ממש לא לגיטימי. 

מבנה שלו- שיבטח.

אם הוא סתם הזוי אז תסביר לו.

אם הוא דווקא בנאדם ענייני עם ראש על הכתפיים אז תברח כי אם הוא מתחיל את הרומן שלכם בנסיון עקיצה אז אל תכנס לזה..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיעביר את הדירה על שמך.

אין תחתית שחלק מהמשכירים מוכנים לרדת אליה, ביטוח מבנה הוא על המשכיר. 

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התגובות אני מבין שזאת בקשה באמת מוגזמת לבקש מהשוכר, אני נפגש עם בעל הדירה ביום ראשון ובמידה והוא לא יסכים לרדת מזה אני פשוט אוותר על הדירה.

מצאתי באתר "כל זכות" פירוט לגבי עלויות שאסור להשיט על השוכר ובאחד מהם כתוב ואני מצטט: 

• דמי ביטוח עבור ביטוח הדירה המושכרת בביטוח מבנה.

https://www.kolzchut.org.il/he/תשלומים_שאסור_להטיל_על_שוכר_דירה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מלבד היותו הזוי או נוכל יש מצב שהוא...בעל דירה\משקיע חדש ופשוט הוא לא יודע איך כל עניין השכרת הדירה עובד. זה גם קורה לפעמים.

תסביר בנימוס שזה נופל תחת אחריותו, במידה והוא מתעקש יש מספיק דירות בשוק ותמשיך הלאה. 

אגב, נתקלתי כבר בדיירים שביקשו לדעת שיש ביטוח על הדירה וצד ג׳ שבוצע על ידי וזאת בקשה מאוד מאוד לגיטימית.

עריכה אחרונה על ידי קאררה

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשרות אחרת היא שהוא הלך לעורך דין, לא מהבקיאים בתחום, ואלו לפעמים מתלהבים בניסיון להגן על הלקוח שלהם, עד רמה של לדרוש את הבן הבכור שלך, שייתחנך אצל המשכיר כעוזר אישי ובן ערובה...

אני חושב שאפשר לנסות להוריד את המשכיר מהסעיף הלא הגיוני הזה בדרכי נועם. יותר סביר שזו בורות מתחמנות.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 דקות, falou כתב:

אפשרות אחרת היא שהוא הלך לעורך דין, לא מהבקיאים בתחום, ואלו לפעמים מתלהבים בניסיון להגן על הלקוח שלהם, עד רמה של לדרוש את הבן הבכור שלך, שייתחנך אצל המשכיר כעוזר אישי ובן ערובה...

אני חושב שאפשר לנסות להוריד את המשכיר מהסעיף הלא הגיוני הזה בדרכי נועם. יותר סביר שזו בורות מתחמנות.

בדיוק,

קרה לי אצל משכיר פוטצאלי שנכווה משוכרים קודמים. הלך לעורך דין וביקש חוזה הכי חזק שיש.

החוזה היה מפצלתי ברמה פסיכית.

סתם לדוגמה, שהיתה בחוזה,

במידה ואני מפגר בתשלום אחד, הוא זכאי לגרש אותי מהבית בו ביום, להחליף מנעול ולמכור את תכולת הבית (שלי) במכירה פומבית לצורך תשלום החוב.

ואם בא לכם על עוד סעיף,

אסור לי לא לשהות בבית יותר מ7 ימים כדי שלא יהיה נזק לבית (כדוגמת פיצוץ/שריפה וכו) ואף אחד לא ידע עליו (עזבו שזאת היתה יחידת דיור מתחת לבית שלו)

נו ועוד אחד בשביל הספורט.

אם פרצו לבית ועשו נזק לחלונות/דלתות אני אהיה אחראי לתקנם.

הסברתי לו בנועם שאף אחד לא יחתום איתו על חוזה כזה, ואם כן יש מצב שהחותם אנלפבית ושיחשוש ממנו.

הוא לא רצה לרדת מעץ.

נפרדנו בנימוס 

• אהבתי 1
  • מצחיק 4
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין סיכוי.

גם לא במלונה ששוכרים במרכז ת"א ב-7000 ש"ח.

מה שכן, הרבה פעמים מדובר בשוכרים חסרי ניסיון שלא באמת מכירים את השוק, במקרים כאלו ניתן להסביר בנימוס או להפנות אותם לעו"ד. 

לי זה קרה עם דירה שעזרתי לאחותי לשכור, על משהו אחר שהיה מוגזם כי דוד של בעלת הדירה הוא בכלל עו"ד שמתעסק בפלילים. לבסוף נפרדו דרכנו בנועם. את הדירה בסוף הם לא הצליחו להשכיר והחליטו למכור (אחרי חצי שנה ראיתי מודעת מכירה).

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתחילת 2018 הוכנס תיקון לחוק השכירות והשאילה , חוק שכירות הוגנת ובו אכן הגנות רבות על השוכר

ביניהן שהביטוח של המבנה יחול על בעל הבית.

לכן הסב את תשומת ליבו לכך ונקווה שיסתדר לכם 

• מעניין 1
  • רעיון טוב! 2

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, ניקו פ. כתב:

גם לא במלונה ששוכרים במרכז ת"א ב-7000 ש"ח.

במלונות במרכז תא אין חוקים.
לא אשכח שבאתי לראות דירת 3 חדרים מעופשת. אחד החדרים היה נעול. שאלתי את בעל הדירה למה החדר נעול, "זה מחסן שלי, הוא נשאר נעול".
ניסיתי להסביר לו שאם הוא נועל חדר ומשתמש בו כמחסן הדירה היא כבר לא דירת 3 חדרים...

• מצחיק 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה שניות אחרי שעזבת היא הושכרה למישהו אחר?

לת"א בהחלט חוקים משלה.

כל דירה, פח אשפה ככל שתהיה, בעל דירה נצלן ככל שיהיה, מושכרת בשעות בודדות. משהו מדהים. 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן יש הרבה משכירים שמביאים חוזה דרקוני בעורכדינית מהקונסיליירי של המשפחה, או פשוט נמצאים בתעופה עצמונית בלי עזרת עורך דין. גם הניסיון שלי הוא שברוב המקרים כדאי להרגיע את האינסטינקט הראשוני לשלוח אותם נא*וי, בד"כ שיחת טלפון אחת ורוב הסעיפים המוזרים יורדים.

לא כולם (שוכרים כמשכירים) מודעים לעניין הביטוח ולצד ג' וחשיבותו בפרט. בדירה הנוכחית סוכם שאנחנו חולקים שווה בשווה את עלות הביטוח - מבנה + צד ג' + תכולה. זה די הוגן ואני לא אלך להתקטנן איתו על 50 ש"ח (מה גם שהוא מאוד בסדר איתי).  אני מציע לפות"ש לשקול פתרון כזה, שעשוי להצטייר כדרך להוריד אותו קצת מהעץ לשיח קצת יותר נמוך (אם הדירה שווה את זה).

אגב, חשוב להקפיד על סעיף ויתור זכות שיבוב/חילוף בפוליסת צד ג'.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...