Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קורס קארטינג ישפר נהיגת כביש?

GR8Day
שימו לב! השרשור הזה בן 1140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב וחודש מבורך.

חבר משכנע אותי להצטרף אליו לקורס קארטינג ואני מנסה לפענח מה בדיוק זה יתן לי. חוץ מהחוויה, כמובן...

אני לא מתכנן להשקיע בקארטינג, תחרויות וכדומה ומהבחינה הזו זה נטו כיף ולא באמת תועלתי.

מה כן? אני מאוד אוהב לנהוג, בפרט בכבישים הרריים ומפותלים, אך אין לי שום ידע ו/או נסיון בנהיגה ספורטיבית (למעט יוטיוב ומה שאני משפר לבד...). על הכוונת לעשות שיעורי נהיגה מתקדמת, אך לעת עתה זה עדיין לא קרה.

מהבחינה הזו, מה יוסיף לי קורס קארטינג, אם בכלל?

ובמידה וכן, יש לכם המלצות למקום מוצלח באזור המרכז?

תודה רבה!

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין שום קשר בין כביש למסלול, וגם במסלול יש הבדל משמעותי בין נהיגה נגד השעון לנהיגה במירוץ.
בתור בוגר קורס כזה (דן קרטינג חיפה) עם המון שעות מסלול וכמה מירוצים, זו חוויה. זה מכניס אותך לכושר, וסיבולת גבוהים מאד, זה מחדד חושים ומשפר ריכוז (אם מתמידים, תהליך ארוך), ללמד אותך משהו על נהיגה ספורטיבית בכביש, ברכב עם מתלים ובלמים מקדימה - זה לא ילמד בטח לא ב4 פעימות, לכל היותר זה ילמד את הגוף שלך להתמודד עם כוחות ג'י.

• אהבתי 1

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם קודמי - קארט 4 פעימות פשוט חלש מדי, כך שקורס כזה הוא בסיסי מאד לרמת נהיגה. מאידך, נסיון על קארט 2 פעימות מאד משפר ובונה יכולת נהיגה ספורטיבית, אך כמו כל דבר דורש תרגול/ריענון.

• אהבתי 1

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הם לא זמינים בצורה קלה - לא תמצא אותם ברוב המקומות שמשכירים 4 פעימות. כל פעילות ה-2 פעימות מרוכזת במסלולי בית-ברל ופצאל. בבית ברל משכירים בשוטף קארט 4 פעימות, אך אפשר לתאם אימון/הדרכה על 2 פעימות בתאום מראש - מוקי אדיב הוא איש הקשר למיטב ידיעתי והוא מנהל את ליגת ROTAX. בפצאל, ירון אדרי ("האקדמיה לקארטינג") הוא איש הקשר והוא גם מנהל את ליגת ROK Cup ישראל.

כתבתי בזמנו מבוא קצר לקארטינג 2 פעימות - ראה כאן:https://www.carsforum.co.il/cars/מגזין-רכב/2960/מדריכים/ספורט-מוטורי-נגיש---האם-יש-'חיה'-כזאת-בארץ

נכון למועד כתיבת הכתבה, כל פעילות הקארט 2 פעימות הייתה במסלול בית-שאן ז"ל שנסגר. מאז הליגה פוצלה לשתי ליגות (כאמור ליגת ROTAX וליגת ROK), וכל ליגה פועלת במסלול משלה.

מסלול בית-ברל הוא קצר מאד וצר, לכן פחות מתאים למרוצים (אם עדיין רוב מרוצי ליגת ROTAX מתנהלים בו). מסלול פצאל הוא מסלול ברמה גבוהה יותר ומאפשר לפתח מהירויות גבוהות יחסית. 

מדי פעם יש גם מרוצים במסלול ערד של שתי הליגות.

• אהבתי 4

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שמתחייבים לקורס, מציע לעשות נסיעה על קארט 'פתוח'.

אני עושה בשנה מספר ימי מסלול (3-5), אימוני דריפטים (2-4) וטיולי נהיגה (10+), וכאשר נהגתי על קארט פתוח סבלתי מכל רגע. הגוף עובד קשה מאוד (ידיים, גב, צוואר).

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק בקומבינה כזאת או אחרת.

מה שo.r רשם, נכון מאד. 
קארט מפרק אותך בהתחלה, עם הזמן אתה צובר כושר.
התחלתי ממת אחרי 10 דק' והגעתי למצב שאני מחזיק מעמד גם במירוץ של שעה וחצי בלי לאבד ריכוז.
כמובן שאחרי שלא נגעתי בקארט (או בפעילות ספורטיבית אחרת) שנה-שנתיים, אחרי 10 דקות לא הרגשתי את עצמי חי.

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם סיבולת, גם זרועות, גם בטן וגב (core muscles), גם רגליים (אבל קצת פחות).

• אהבתי 1

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1140 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...