Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שלג על עירי: נהיגת שלג

roeibf
שימו לב! השרשור הזה בן 1188 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 8 שעות, yotams4 כתב:

אתה מתאר את זה כאילו בכל מדינה מושלגת משחקים מכוניות מתנגשות כל יום בדרך לעבודה.

במדינות שזה המזג האוויר הנפוץ, אז הכבישים מומלחים תדירות כל העונה ולכן לא מצטבר קרח על האספלט. אצלינו זה לא המצב, ואז אתה מגיע בקלות למצבים שאין לך שום שליטה על מה שקורה ואפילו הרב קנייבסקי לא יעזור לך.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, zvigolden כתב:

אני זוכר שתי נסיעות מפחידות :

האחת נסיעה לאחי בגוש עציון כדי לראות שלג יורד בזמן אמת.

הגענו בפתיתים הראשונים ורכב שלפני כבר החליק והסתחרר .

לא קרה לו כלום אבל זה לא סימפאטי.

אח"כ נדרשה את חפירה כדי לשחרר את האוטו מערימות השלג.

הנסיעה המפחידה עוד יותר היתה בירידות מגוש עציון לכוון בית שמש - כביש 367.

ראות אפסית , ערפל כבד , כביש חלק ורטוב , ירידות תלולות ופיתולים חדים. 

נסעתי במהירות 10 קמ"ש עד המחסום שליד צוריף.

אני זוכר בשלג הגדול של דצמבר 2013 שיירות רכבים שנתקעו בכביש 443 

חבל לנסוע אם לא חייבים .

אנחנו לא שוויץ ולא רגילים לנהיגת שלג.

זכור לי משפט שטומי לפיד כתב במדריך לפיד לאירופה "לא בא בחשבון שישראלי ינהג בכישי שוייץ בחורף"

זה אתה שגרמת לפקק...(-:

בגדול אני נהנה לנסוע בשלג, הרכב די עושה מה שהוא רוצה וצריך ללמוד ולהכיר את ההתנהגות של הרכב (לא מומלץ אם אף פעם לא נהגת בשלג ישר לצאת לכביש צפוף וסואן),

בשוויץ היינו מחליפים את הצמיגים לצמיגי חורף (חוק כולם חייבים במידה ולא החלפת והייתה תאונה לרוב אתה מואשם אוטומטית),

עכשיו אני עם רכב 4X4 ואז הנהיגה הרבה יותר קלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, eladts כתב:

באזורים שיש בהם שלג באופן קבוע הנעה 4x4 הרבה יותר נפוצה, לרוב הנהגים יש צמיגי All Season או צמיגי שלג ממש, יש צוותים של מפלסות שמתורגלים בפתיחת צירים והמלחתם (כדי שלא יווצר קרח) ובכל זאת קורים מקרים כמו זה.

לפי מאקו זה קורה רק לטסלות

• מצחיק 2
  • רעיון טוב! 1

לפני 16 שעות, HybridBoy כתב:

1. לא אישרתי לך לצטט אותי לחתימה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי יצא לנסוע אתמול בערב(ד) לירושלים לשכונת גילה.
נסעתי עם הונדה סיוויק 2009 ידנית הנעה קדמית, במילה אחת: קטסטרופה.
בפניה השניה בשכונה שבא רק חשבתי על להחנות את הרכב, מהירות 20 קמ"ש ולחיצה עדינה על הברקס הרכב התחיל להחליק כאילו הוא בהחלקרח, המצב הלחיץ אז לחצתי יותר ברקס, עד שננעל, ולבסוף הרמתי המברקס והרכב עצר(במזל גדול), כן אני יודע שהלחיצה על הברקס חזק יותר זה טעות, אבל זה תגובת לחץ...
באותו רחוב שעצרתי, הייתה עליה קטנה, וראיתי המון רכבים שפשוט לא מצליחים להתחיל נסיעה, ביניהם זכורה לי מדצדס הנעה אחורית שפשוט לא זזה יותר מחצי שעה.
וכמובן שראיתי במו עיניי רכבים מתנגשים כי פשוט לא מצליחים לעצור את הרכב בירידה.
אם כבר לנסוע לראות שלג אז עדיף להחנות את הרכב כמה שכונות לפני השלג וללכת ברגל. יכול לחסוך נזק כספי /נפשי ופיזי

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי לא מעט בשלג כשגרתי בארה"ב (וגם בנסיעות עבודה).
כמו שכתבו לפניי - שמירת מרחק ונסיעה איטית משמעותית מהרגיל יעזרו מאוד, אבל אם לא חייבים לנהוג עדיף לוותר.

זכורה לי מאוד הפעם האחרונה בה נהגתי בשלג - בקוויבק סיטי בינואר, בדרך מהמלון לשדה התעופה להחזיר את הרכב השכור ולטוס הביתה. רוב הדרך עברה בשלום, אבל ברמזור האחרון, בפנייה לשדה התעופה, הרמזור היה אדום ועמדה בו מונית אחת. התחלתי לבלום די רחוק אבל הרכב סירב לעצור והחליק לכיוון המונית לאט ובהתמדה... ברגע האחרון כמעט הצלחתי בכל זאת לעצור :-)

אגב, מה שיותר מסוכן משלג הוא "קרח שחור" - שכבת קרח דקה ושקופה על הכביש אותה אתה לא רואה עד שאתה מרגיש אותה...

מוטי, מוטי, מוטי - אני לא סתם בחור אידיוטי 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לנסוע על כביש קפוא בלי צמיגי חורף זה מזוכיזם, מספיק שיהיה קרח קל ואז גם אם תיסע 5 קמש ולא תסובב את ההגה זה לא יעזור לך, כי האוטו יחליק.

אחרי שבחו"ל החלקתי לאחור בעליה צידית מושלגת עם צמיגי חורף חדשים איכותיים במהירות 0, הבנתי שאין מצב שאני יוצא סתם ככה לכביש מושלג בלי צמיגי חורף (שגם הם כאמור לא תמיד עוזרים, אבל עם צמיגי קיץ ההחלקה תגיע במצבים הרבה יותר פשוטים).

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה היא לא שלג -  הילוך נמוך, צמיגים מתאימים, מהירות נמוכה מאוד, שמירת מרחק, ואתה מסודר.

הבעיה היא קרח. שימו לב לסרטון הזה מהשבוע:

חשוב מאוד גם לשים לב לעובדה שגשרים קופאים בקרח הרבה לפני כבישים - http://icyroadsafety.com/icybridges.shtml

בקיצור, אם אתה לא ממש חייב ליסוע, ותר.

No worries 8)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך בלמים, העיקר שיש צופר..

(צלם לא ידוע, הגיע בווטסאפ)

נדמה לי שבמכוניות עם ABS הבעיה הזאת יותר חמורה. יצא לי לנהוג בשלג במצב שהABS פועל כל הזמן ופשוט לא יודע מה לעשות.

אני בכל אופן יצאתי עם הרכב רק הבוקר, כנראה שכבר לא היה קפוא. נסעתי די רגיל עם הנעה אחורית, צמיגי קיץ וללא ABS. השרשראות נשארו בבגאז.

ראיתי כמה ליצנים שלא הצליחו להוציא את הרכב מהחניה כי לא השכילו להעמיד אותו מראש במקום שיהיה קל לצאת ממנו.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחכמה לאחר מעשה:

נסעתי אתמול בלילה בירושלים. מרכז העיר-רמות-מרכז העיר.

לפני שיצאתי חששתי מאוד.

מעולם לא נהגתי בשלג ולא ידעתי למה לצפות. איך משתנה התנהגות הרכב?

אבל לא הייתה לי ברירה. זו הייתה נסיעה הכרחית.

פגשתי בן דוד אמריקאי שצחק עלי בקול גדול 'זה שלג זה???'

לא מאוד מרגיע...

תכל'ס, נסעתי לאט, שמרתי מרחקים גדולים, נזהרתי לא לעשות שום דבר פתאומי והכל היה בסדר.

היו החלקות ממש קטנות ונשלטות שבסופו של יום היו כייפיים מאוד... ככה מרגיש הנעה אחורית?

Today is a great day!

Just like every day...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן כולם ובוקר טוב :)

אז ככה: נסעתי. האמת? נהניתי! ראיתי מלא תאונות מול העיניים של בני המגזר האחר שפשוט לא יודעים מה זה לנסוע לאט. נסעתי על 40-50 על כביש 60, שנאו אותי, עיכבתי אנשים, אבל הגעתי בשלום. החלפנו בדרך רכב לויגו חדשה והנסיעה עם 4X4 פשוט אחרת לגמרי. עם הספארק הנסיעה היתה תזזיתית אם אפשר לתאר זאת כך, נורת ESP מהבהבת כמו בדיסקו, אבל ב"ה לא החלקתי ולא נעתי לכיוונים שלא ציפיתי להגיע אליהם.

אני רוצה לציין לטובה את הצמיגים: צמיגי VIKING שהצליחו להזיז את הרכב גם כשעצרתי בתוך הר של שלג. שאפו.

היתה חוויה נעימה, כיפית וחווייתית. יש לי קצת ניסיון על ההגה, לא יותר מדי. יצאתי לפני שקראתי את התגובות אבל עשיתי 1+1 וזו התוצאה: כביש קפוא + מונעי אחיזה למיניהם (שלג, קרח, בוץ וכו) + רכב קטן וחלש יחסית + צמיגים שכנראה לא מתאימים לנהיגה = נסיעה מאוד איטית, בלי תנועות הגה ומצערת חדות והתוצאה היא שחזרתי בחיים עם רכב שלם.

מחכה לפעם הבאה ;-)

• מעניין 1

עדיפות לשפשוף עצמי בבית ולא אצל בעלת מקצוע

צריך גם קרם אני מאמין.

:roll::lol::oops:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תאונת שרשרת שקרתה בכביש מהיר בו אני נוסע לא מעט(למזלי לא הפעם). שילוב של חוסר העירכות של הרשויות(טקסס מדינה חמה ומזג אוויר כמו השבוע מאוד נדיר) יחד עם נהגים שלא קראו נכון את הסיטואציה ואת תנאי הכביש ונסעו מהר מידי.

צמיגי חורף יעזרו במידה מסויימת במצב של שלג אבל כשיש שכבת קרח נשאר רק להתפלל.

בגדול להוריד מהירות, לשמור מרחק כפול מהרגיל ולא לעשות תמרונים חדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מדברם על נהיגה בשלג? קודם ל תלמדו ללכת בשלג. תשאלו את הישבן שלי אחרי שבוע בדצמבר ב-Rovaniemi.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 18.2.2021 בשעה 09:54, yotams4 כתב:

לפי מאקו זה קורה רק לטסלות

מעניין אותי אם בסרטון הזה של הטסלה שמתדרדרת בחוסר שליטה, הנהג היה יכול לעשות משהו כדי למנוע את ההתנגשות הקלה אמנם ברכב שמקדימה. כנ"ל לגבי הסרטון השני של הרכב המתדרדר בחנייה וגם של הטנדר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1188 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...