Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כניסה לעולם ההשקעות, איך אפשר ללמוד על זה בזמן קצר?

maor23
שימו לב! השרשור הזה בן 1233 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא שאלת אותי אבל אני אענה בכ"מ את דעתי.

לפני 17 דקות, Transporter כתב:

כי בעוד 5 שנים ו 10 חודשים יכולה להיות קריסה?

לא, כי אם בעוד 5 שנים ו10 חודשים תהיה קריסה לא יהיה לו איפה לגור.

לפני 17 דקות, Transporter כתב:

ואם הכסף מתוכנן להיות מתכנה לנכדים שלו עוד 25 שנה, ובדיוק עוד 24.5 שנים תהיה קריסה וילך לו 50% מהסכום ?

זה לא שמשקיעים 25 שנה ב100% מניות, ואז ביום האחרון מוכרים הכל.

בדרך כלל בהשקעה ארוכה ככל שהזמן עובר וצוברים הון - רוצים לשמור עליו, לכן משנים את הרכב ההשקעות וככל שהזמן עובר עוברים להרכב סולידי יותר.

לצורך העניין, 10 שנים משקיעים 100% מניות, 5 שנים הבאות יורדים ל80%, 5 שנים הבאות ל60% ו5 אחרונות ל40% מניות. 

ככה גם במקרה שתהיה קריסה סמוך לזמן שאתה צריך את הכסף - 

הרכב ההשקעה יהיה הגנתי יותר ולכן התיק שלך יאבד פחות מ"תיק השוק". (בתקווה).

עריכה אחרונה על ידי Katom
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שאני בוחר להשקיע במדד,

האם אני באמת קונה x מניות מכל חברה שנמצאת במדד? או ש- בית ההשקעות / קרן / בנק - לווים ממני את הכסף ומתחייבים לי על תשואה זהה לזו שיניב המדד?

במידה ואפציה 2 היא הנכונה -

האם אין סיכון של פשיטת רגל לאותו גוף? בן אדם יפקיד לשם כסף כל החיים בשביל הפנסיה ובסוף יחזיק "התחייבות"?

בנוסף אני יודע שמעטים מאוד "מכים" את המדד, איך הגוף שמבצע את ההשקעה מתחייב לי על %x תשואה, כשהדרך היחידה שלו להרוויח היא להכות את המדד?

עריכה אחרונה על ידי איצי בר

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לשאלתך הראשונה. ברגע שאתה משקיע דרך גוף עסקי אותו גוף בהחלט יכול לפשוט רגל ואז... מניח שיכולה להיווצר בעיה.
זה אחד הסיכונים, אבל אם אתה משקיע במניות זה כנראה הדבר האחרון שצריך להפחיד אותך.
השמרנים מפזרים את הכסף שלהם ומשקיעים דרך כמה גופים שונים וביניהם בנקים. ככה אתה מפזר את הסיכון, אם אלו הצרות שלך כנראה שאתה משקיע סכומים כבדים מאוד.

לגבי השאלה השניה. הוא לא מתחייב לך על X תשואה, הוא רק מתחייב שהפוזיציה שלך על המדד אכן תתנהג כפי שאתה מצפה (לא 100% אחד לאחד, אבל כמעט בהנחה שאתה תמיד משקיע במדד מנוטרל מט"ח).

חיפוש בגוגל יניב תוצאות.
הוא לא צריך להרוויח כדי לשלם לך את מה שאתה מרוויח, והוא לא צריך להכות את המדד. אם הוא היה צריך להכות את המדד כדי לשלם כנראה שאף אחד לא היה רואה שקל מהשקעות במדדים.

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • אהבתי 1

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובה,

לגבי החלק השני לא הבנתי,

הבנק קיבל ממני סכום, נניח והמדד עלה 10% שנתי,

בעוד 10 שנים אני אמור לקבל 235%, (ריבית דריבית אם אני מכניס את הרווחים),

אם הבנק הרוויח בתקופה הזו 235% הוא בפשיטת רגל, אם הרוויח יותר הוא היכה את המדד,

זו הייתה השאלה שלי, האם הבנק וכל חברות ההשקעה בונים על זה שהם יכו את המדד?

בוא נגייס את הכלכלנים שלהם...

עריכה אחרונה על ידי איצי בר

מי שחי לפי הספר - סופו שימות מטעות דפוס (ר' משה שפירא)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, ההכנסות שלהם נובעוות מדמי ניהול. יש לבתי השקעות, בנקים וחברות ביטוח מחלקות שסוחרות בהון העצמי של החברה, אבל אין לזה קשר למוצרי ההשקעה שהם מציעים ללקוחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, איצי בר כתב:

האם הבנק וכל חברות ההשקעה בונים על זה שהם יכו את המדד?

הם לא צריכים להכות את המדד. הם צריכים להשקיע במדד בהתאם למה שאתה "השקעת במדד".
נגיד השקעת 100 שקל במדד X. בעצם נתת 100 שקל לאיזשהו גוף שמנהל את ההשקעה באותו מדד (הוא צריך לרכוש את המניות לפי המשקלים של אותו מדד, ולעדכן את המניות כי לעיתים מתווספות/יורדות מניות מאותו מדד).
אותו גוף שקיבל ממך 100 שקל צריך לקנות איתם עוד מניות של המדד ש"רשומות על השם שלך", וככה אם בעוד 10 שנים אתה מושך את הכסף אותו גוף פשוט מוכר את החלק שלך ומעביר לך את הכסף.

עכשיו כל מה שרשמתי פה זה כנראה לא מה שקורה בפועל. כנראה שזה מתנהל אחרת, אבל בגדול תסתכל על זה ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לדחוף שאלה לפה - האם לדעתכם כדאי לקנות עכשיו מניה בטסלה? יש לי תחושה רעה שהחברה הזו עם כל הערצה העיוורת למאסק בסוף תתגלה כפלופ. הוא יותר נראה כמו מנהיג כת. כריזמטי מאוד וסוחף המונים אחריו לעתיד לא ברור. 

עריכה אחרונה על ידי TsachiE

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה שואל אותנו? שאל את מאסק, הוא חוזר ואומר שהמחיר של המניה גבוה מדי, אבל זה לא עוצר את המניה. היא ממשיכה לדהור...
טסלה מבחינתי נכנסה לתחום של "רק אלוהים יודע מה יהיה איתה". באמת. הביצועים של המניה הזו גורמים אפילו לביטקויין להראות כמו משהו סולידי.

לא תמצא כאן תשובה, ואם מישהו יתן לך תשובה אל תאמין לו. בקיצור אי אפשר לדעת.

אני חושב שהיא נכנסה לטריטוריה של Pop Stock. זה מונח שאני המצאתי. Pop Stock היא מניה שזוכה לים כותרות. היא פופולארית מאוד בקרב משקיעים, במיוחד צעירים, והרבה כסף טיפש זורם אליה.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא עלתה ב200 דולר תוך חודש בלבד. אבל גם לפני כמה חודשים היה עלייה חדה שלאחריה צניחה חופשית. ממש רכבת הרים לא יציבה המניה הזו.

אני מתלבט, כי אם לא אקנה עכשיו ועוד חצי שנה זה יחצה את קו ה1000 דולר זו תהייה דיי החמצה.

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לדבר איתי על טסלה והחמצות.

המניה עלתה פי 7 בערך מהנקודה הכי נמוכה שלה השנה. מה שקרה בחודש האחרון לא חריג ולא מיוחד זה קרה לעוד המון מניות אחרות...

תשאל את עצמך שאלה כזו בקשר לטסלה, למה אתה קונה אותה?

אתה מאמין שלחברה עתיד וורוד והשווי הנוכחי שלה עדיין נמוך? לא נכנס לאם זה נכון או לא אבל זה שיקול.

אתה קונה אותה כדי לעשות סיבוב? אז מה קורה אם מחר היא נחתכת ב70%? 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, איצי בר כתב:

נניח שאני בוחר להשקיע במדד,

האם אני באמת קונה x מניות מכל חברה שנמצאת במדד? או ש- בית ההשקעות / קרן / בנק - לווים ממני את הכסף ומתחייבים לי על תשואה זהה לזו שיניב המדד?

במידה ואפציה 2 היא הנכונה -

האם אין סיכון של פשיטת רגל לאותו גוף? בן אדם יפקיד לשם כסף כל החיים בשביל הפנסיה ובסוף יחזיק "התחייבות"?

בנוסף אני יודע שמעטים מאוד "מכים" את המדד, איך הגוף שמבצע את ההשקעה מתחייב לי על %x תשואה, כשהדרך היחידה שלו להרוויח היא להכות את המדד?

הכסף שלך אמור להיות ב"חשבון נאמנות" - כלומר מנוהל בידי בית ההשקעות אבל לא הופך לרכושו, על כן גם אם בית ההשקעות קורס הכסף נותר שלך. מה שלא ברור לי הוא איך הכסף מנוהל וכיצד הוא חוזר לידיך במצב כזה.

לגבי התחייבות על תשואה - בדרך כלל ההתחיבות תהיה לתשואה די נמוכה, בלי קשר למדדים. בית ההשקעות (או הבנק) לוקח את הסיכון במסגרת ההתנהלות הכוללת שלו. בעבר התחייבויות כטלה היו מקובלות ולמעשה כל הבנקים הציעו אותן באותם תנאים, עם גיבוי של המדינה. הדבר הזה נעלם מהשוק.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 שעות, TsachiE כתב:

היא עלתה ב200 דולר תוך חודש בלבד. אבל גם לפני כמה חודשים היה עלייה חדה שלאחריה צניחה חופשית. ממש רכבת הרים לא יציבה המניה הזו.

אני מתלבט, כי אם לא אקנה עכשיו ועוד חצי שנה זה יחצה את קו ה1000 דולר זו תהייה דיי החמצה.

מה שנחמד בהשקעות זה שהאופציה של לא לעשות כלום היא לא מעט פעמים הבחירה החכמה. אז מקסימום לא תרוויח, לא קרה כלום. להפסיד הרבה יותר בעייתי. זאת לא החמצה, זאת החלטה שנובעת מכך שאין לך ידע/יכולת לקבל החלטת השקעה אינטליגנטית.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...