Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כניסה לעולם ההשקעות, איך אפשר ללמוד על זה בזמן קצר?

maor23
שימו לב! השרשור הזה בן 1211 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל בתי ההשקעות לא ינהלו עבורו תיק השקעות לפי דרישה אישית אלא אם מדובר בסכום של כמה מאות אלפי שקלים (כמעט אף אחד מהם לא מתעסק בסכומים קטנים), סביר להניח שמה שהם יעשו זה ימליצו לך על קופת גמל להשקעה כי זו תהיה האופציה שלך (או להשקיע עצמאית...)

אני הייתי מתחיל בסולידית ובידע שווה כסף ונינג'ה פיננסית, מבין רקע כללי מי נגד מי.

בשביל להיות משקיע סולידי לטווח ארוך (במידה וזו הכוונה) לא צריך לדעת יותר מדי, בעיקר רקע בסיסי והבנה בסיסית.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול קופת גמל להשקעה זה לא מוצר מוצלח במיוחד (אלא אם אתה מתכנן להשאיר אותו עד גיל 60 ולקבל אותו כקצבה).

דמי הניהול גבוהים יותר מאשר השקעה עצמאית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ גם על הערוץ הקליל הזה. יש לו עצות טובות על התנהלות עם כסף, ועל איך להשקיע בבורסה:

התנהלות כלכלית נכונה:

השקעה בבורסה:

עריכה אחרונה על ידי TsachiE

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה הראשונה שאתה צריך לשאול את עצמך, עוד לפני שהרמת טלפון לבית השקעות כלשהו, היא: "בשביל מה הכסף?" או - מה המטרה של ההשקעה?

יש הבדל עצום בין השקעה לטווח ארוך שמטרתה, נניח, להגדיל את הפנסיה, לבין השקעה לעוד שנה שהמטרה שלה היא שיפור עמדות לקראת משכנתא.

רק אחרי שתגדיר לעצמך את המטרה, אפשר יהיה להתחיל לדבר על מסלולים, עמלות, בתי השקעות וכל הטררם הזה.

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תלמד על זה בזמן קצר, בבקשה.

קח כמה זמן שאתה צריך, כדי להבין מספיק שלא תצטרך לשאול אנשים זרים באינטרנט ואנשים זרים בטלפון. ככה תרוויח הכי הרבה.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל עם הבלוג של הסולידית, הרעיונות אידיאולוגיים של חסכנות אגרסיבית נוטים לקיצון אבל מדובר במישהי שכותבת אחלה ובעברית.

אפשר גם ללכת על אחת ההמלצות לספרים שהיא מציעה באחד הפוסטים (כמדומני "הספרייה").

לפני הכל תדע שצריך להבין מה אתה רוצה להשיג בהשקעה, ומה היחס סיכון-רווח שאתה רוצה להשיג לעצמך.

Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה קוראים רק את מה שהיא כותבת על הבסיס של ההשקעות ולא על כל המסביב (ההתכלבות הקיצונית שלה). לחלופין ספר מומלץ הוא The Bogleheads' guide to investing

• רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• רעיון טוב! 1
Ready To Rock
Ready To Rumble

"Hard times create strong men, strong men create good times, good times create weak men, and weak men create hard times." G. Michael Hopf

Daihatsu Sirion 2007 1.3 automatic
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה בקבע אתה יכול פשוט לשים את הכסף בקרן גמל להשקעה (במקרה אפשר גם באלטשולר שחם) ותהנה מדמי ניהול יחסית נמוכים של 0.4% מהקרן.

ככה בית השקעות מנהל את הקרן ויחסית בעלות נמוכה. 

טסלה 3 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דברים

1. אם אתה מחפש "ללמוד השקעות תוך זמן קצר" כדי להשקיע את הכסף שלך בעצמך רד מזה. זה לא משהו שלומדים מהיום למחר

2. אם אתה שם את הכסף שישכב באלטשולר והם ישקיעו אותו אתה לא צריך ממש ידע, הם עושים את זה בעצמם

3. אני כבר מעל עשור מחזיק תיק באלטשולר, זה לא מבחירה אלא בגלל שכעצמאי משתלם לי להפקיד סכום מסוים אז אני מפקיד בדיוק את הסכום הזה ולא שקל יותר

3א. אחרי 10 שנים כולל  משבר קורונה אני יכול להגיד לך שגיליתי שלהשקיע את הכסף במדד יציב, מביא לטווח הארוך רווח הרבה יותר טוב מאלטשולר

3ב. אני משקיע בתעודה ממונפת, וזה דבר מסוכן שלא מתאים לכל אחד 

4. לפני שבוע פרסמו בטלוויזיה על סוחר ותיק (בן 80 בערך) שכל החיים התפרנס מזה, שהפסיד 4 או 6 מליון שקל במשבר קורונה, אז תדע שתמיד יש הפתעות

5. אם כבר להשקיע, אני מאמין בלזרוק את הכסף ע משהו יציב (כמו מדד, נאסדק נגיד) שעולה\יורד\עולה\יורד אבל לטווח הארוך הוא מרוויח

6. אני לא מתמחה בהשקעות ולא שום דבר, סתם חובבן שעונה לך ולא לוקח אחריות על שום דבר שתעשה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 30.11.2020 בשעה 11:03, BarryG כתב:

לא צריך להגזים, אם הוא יבקש משהו בסיכון נמוך לא ידחפו לו קרן שמתמחה בנאסד"ק או משהו בסיגנון...

נכון

אבל סיכון נמוך כמעט ולא זז אז לא יודע למה בכלל להכנס לזה

כשהשוק עולה אלטשולר מרוויחים יפה

אבל לא מספיק יפה כמו לשים את הכסף על מדד ולשכוח ממנו (זה לא צריך יותר מדי ידע)

• מעניין 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...