Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב שעובר בין דורות במשפחה

רק מיאטה
שימו לב! השרשור הזה בן 1306 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 8 דקות, sperial כתב:

מתוך סך כלי הרכב המנועיים בישראל רק 2% בני 20 ומעלה. זה אומר שאין הרבה כלי רכב שנותרים על הכביש למעבר בין דורות לטווח ארוך. בסופו של דבר כלי רכב מגיעים למצב בו תחזוקתם ותיקונם יקרים יחסית לערכם, נהרסים בתאונות או סתם לא מספקים את הצרכים, כך שאין סיבה להעבירם לילדים, שרכב יותר מודרני, בטיחותי ומצוייד יספק את צרכיהם יותר טוב.

מיאטות בנות 12 נמכרות במחיר גבוה פי כמה ממחיר המחירון שלהן. יש בארץ מועדנים של אספנים - החל מפורשה, דרך קורבטים ועוד לאלפות - שמחירן לפעמים לא רחוק ממחירה של משפחתית חדשה. חלק מהחברים שם נופלים בדיוק בפרופיל של פותח השרשור - אנשים שהעבירו את "החיידק" וגם רכב או יותר לילדים שהם.

מן הסתם, עדיין רכבי אספנות או רכבים בני 20 הם מעטים בכבישים. בגלל שאתה לא חובב נהיגה, כנראה אתה מתקשה להבין את ההבדל בין מיאטה לבין הסוזוקי שאתה מוריש לבנים שלך. "חווית נהיגה" זה לא מושג שמישהו יזכיר במקרה של סוופיט גנרית (עם כל החיבה שלי לדגם הספורטיבי מהתמונה שלי כאן). ואילו בשביל להנות מחווית נהיגה כמו שמציעים חלק מרכבי העבר, יש אנשים שמשקיעים שנים בחיפוש ושיפוץ. כן, זה לא מתאים לכולם. וזה גם לא רכבים שקונים או מעבירים  הלאה כדי "לספק צרכים" שהם לא הנאה מנהיגה. מי שסתם רוצה להגיע ממקום למקום - שיקנה את הדבר הכי זול שיש בסוכנות הקרובה לביתו וזה יעשה את העבודה מימלא.

לגבי סדרי עדיפויות - לפעמים עדיף להתפשר במקום אחד כדי לא להיות מתוסכל וממורמר במקום אחר. בגלל שאני לא מכיר את פותח את השרשור, אני לא חושב שיש לי את הפרווילגיה לחלק עצות גנריות.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם על התגובות.

בעניין העברת הרכב כירושה משפחתית, אין לדעת מה יהיה בסוף..

אבל הנטייה היא לנסות לשמר את הרכב במשפחה.

בעניין הנוסף של דירת 5 חדרים, לעומת 4 חדרים.

לדעתי אני אלך על 4 חדרים, ההבדלים בסכומים משמעותיים.

2 ילדים בטוח יהיו, 3 ילדים קשה לדעת...

תמיד אפשר לשדרג את הדירה בעתיד או כמו הסיטואציה כרגע לקחת מיליון שקל ל 30 שנה. מה שהרבה מאוד עושים. לדעתי טעות... ולא אעשה זאת, למרות הפיתוי לשלם רק סביב 4500₪ במקום 6600₪ פלוס מינוס. 

אבל רק מלהסתכל מלוח הסילוקין של הלוואה כזאת, קרן וריבית, אני מבין שמדובר בצרה.

בכל מקרה אני מאמין שברכישה של דירה של 4 חדרים יהיה לי יותר מרווח נשימה , אופצייה לחסוך כמה לירות ואולי גם לקנות מיאטה.

בסופו של דבר מדובר בהגשמת חלום שיגרום לי הנאה רבה ולזה אין מחיר !!

מה שעצוב בכל הסיפור בגדול שבשביל דירת 4 חדרים , בכפר גנים ג, בפ"ת\ גני תקווה \ קרית אונו. צריך להיפרד מ 2,400,000 ₪ ולכיוון 2,600,000 לדירות טובות של 5 חדרים. עצוב מאוד.

בכל מקרה תודה רבה לכולם !!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יבגני, פות"ש לא דיבר עת מיאטה אלא על סובארו לגאסי או קורולה. לא רכב בעל איזה ערך מיוחד. אני לא רואה סיבה להחזיק רכב כזה רק כיוון שאבא קנה אותו. צריכה להיות סיבה נוספת.

כאשר מדובר ברכב "מיוחד" כמו רכב ספורטיבי או קלאסי, מכלול השיקולים שונה, מרגע הרכישה (או קודם, ההחלטה לבחור ברכב כזה) ועד הורשתו לדור הבא. כאן נכנס גם העניין שמגלה הדור הבא באותו רכב , אין מה להוריש רכב למי שאינו מעוניין בו.

לגבי הייעוץ הכלכלי - אם נשאלה שאלה אפשר להשיב עליה. כאמור, כל אחד וגישתו, ופות"ש יעשה בכספו כרצונו.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון גרוע 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רכב בן 15 כזה יכול להיות אחלה לנהגים צעירים לצבור ניסיון וביטחון בנהיגה, כרכב שני או שלישי בבית. לא נורא עם משפשפים אותו על עמוד בחניון או שנוסעים אחורה ונתקעים בטעות באיזה חומה נמוכה. 

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, sperial כתב:

יבגני, פות"ש לא דיבר עת מיאטה אלא על סובארו לגאסי או קורולה

דווקא כן:

ציטוט

בנימה פילוסופית, אני מאוד מתחבר לעניין שהרכב יעבור בין דורות. זה לדעתי יוצר מורשת משפחתית וזיכרון מתוק.

אני מתכוון בעיקר לרכבים יותר "מעניינים ", כמו רכבי ספורט. אבל בהחלט מכבד גם את מי שישאיר את הטויוטה קורולה של אישתו.

באופן אישי, ברגע שסוף סוף ארכוש את הרכב שרשום בכינוי שלי.

אני מתכוון להשאיר את הרכב בתוך המשפחה, כירושה לילד וציווי להעביר לנכד.

כשדור שאל אותו, ענה מפורשות:

ציטוט

כוונתי הייתה לשמור רכב ייחודי, כמו רכב ספורט.

כמובן שטויטוה קורולה אף אחד לא ישאיר לדור הבא. 

לפני כשעה, sperial כתב:

לגבי הייעוץ הכלכלי - אם נשאלה שאלה אפשר להשיב עליה. כאמור, כל אחד וגישתו, ופות"ש יעשה בכספו כרצונו.

כן, ואתה תמיד יודע לקבוע מה נכון לאנשים שאתה לא יודע עליהם כלום חוץ מהכינוי שלהם בפורום. במקרה הזה מספיק כדי לכתוב "את רכב החלומות קנה כאשר המצב הכלכלי יאפשר לך הרבה משחק". ואללה? אתה יודע מה מצפה לפותח השרשור בעתיד? מכיר הרבה אנשים שדווקא בגיל מבוגר יותר צברו מספיק הון כדי לקנות את רכב החלומות שלהם? אנשים שהגשימו חלומות אחרים אחרי שעברו את גיל 40?

אפשרות אחרת: אם הוא לא יקנה עכשיו, הוא לא יקנה אף פעם. אם אני יודע מה טוב ונכון לו? לא. רוב האנשים לא. כמו שאתה לא יודע לייעץ לו לבנות תוכנית פנסיונית, במה להשקיע את קרן ההשתלמות שלו ובאיזו עיר לגור - גם את זה אתה לא יודע. וכן, הוא שאל. זה בסדר גם לא לדעת את התשובה.

עריכה אחרונה על ידי יבגניפ
  • אהבתי 3
  • רעיון טוב! 1
תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1306 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...