Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור הקורונה של הפורום

garicho

פוסטים מומלצים

לפני 4 דקות, garicho כתב:

מה שאל על עשתה זה גידור, פעולה הגיונית לגמרי במצב BAU שאמורה לתרום לחוסן וליכולת שלה להתגונן משינויים עתידיים. בקיץ אף אחד לא ידע שתיהיה קורונה, היה בום נסיעות מטורף, והשמים היו וורודים. עכשיו אל על 3 חודשים לא מטיסה נוסעים מסחריים ואף אחד לא יודע מתי זה ייגמר.

אני לא חושב שזה הוגן לשפוט את אל על במקרה הספציפי הזה...

אני לא מסכים, אלעל זאת חברת תעופה.

הם אמורים לתפעל מטוסים, לא לשחק בהימורים.

הם הימרו שהמחיר של הדלק יעלה ולכן רכשו (בחורף) חוזים עתידיים על הדלק לקיץ.

מבטיח לך שאם הדלק היה עולה בקיץ הם היו מעלים את מחירי הטיסה בהתאם למחיר הדלק הגבוה.

כלומר מדובר בעסקת הימורים על הכסף , ללא קשר לתיפעול הטיסות. 

אני צריך דלק לרכב שלי , נניח 2000 ש"ח לחודש.

אם אני קונה עכשיו חוזים על הדלק לשנתיים קדימה (ב 24,000 ש"ח)  - זה הימור זה לא חלק מהפעילות השוטפת שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לראות את זה כביטוח, לא כהימור. 

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 דקות, korola כתב:

אני לא מסכים, אלעל זאת חברת תעופה.

הם אמורים לתפעל מטוסים, לא לשחק בהימורים.

הם הימרו שהמחיר של הדלק יעלה ולכן רכשו (בחורף) חוזים עתידיים על הדלק לקיץ.

מבטיח לך שאם הדלק היה עולה בקיץ הם היו מעלים את מחירי הטיסה בהתאם למחיר הדלק הגבוה.

כלומר מדובר בעסקת הימורים על הכסף , ללא קשר לתיפעול הטיסות. 

אני צריך דלק לרכב שלי , נניח 2000 ש"ח לחודש.

אם אני קונה עכשיו חוזים על הדלק לשנתיים קדימה (ב 24,000 ש"ח)  - זה הימור זה לא חלק מהפעילות השוטפת שלי.

אתה טועה במקרה הזה. גידור של מחירי דלק סילוני זה משהו שכל חברות התעופה בעולם עושות, כי מחיר דלק מהווה 30% ויותר מההוצאות השוטפות שלהם, והמחיר שלו תנודתי מאוד. העובדה שחברת תעופה יודעת מה מחיר הדלק שהיא תשלם לחודשים קדימה מאפשר לה לגדר סיכונים. להרחבה על למה חברות תעופה מגדרות את מחירי הדלק (ולא רק הן, גם חברות ספנות, קרוזים, מובילים יבשתיים גדולים, חברות רכבות וכ"ו):

https://en.wikipedia.org/wiki/Fuel_hedging

https://simpleflying.com/what-is-fuel-hedging-and-why-do-airlines-do-it/

משפט מעולה שמסביר את זה הכי טוב:

Essentially, by entering into futures contracts, both parties decide to give up potential profits in return for certainty.

• אהבתי 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החברות האירופאיות נוהגות לגדר את הדלק, כל אחת בהיקף קצת שונה, תלוי בתפיסת הסיכון. האמריקאיות לא נוהגות לגדר. במקרה הזה, כיוון שמחירי כרטיסי הטיסה תלויים גם במחיר הדלק (בין אם מגודר ובין אם לא), הדבר שצריך לעשות כדי לא לתפוס פוזיציה על מחירי הדלק הוא לגדר איפה שכולם מגדרים ולא לגדר איפה שלא מגדרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי לגבי הדלק, בכל מקרה מאז הפרסום של אלעל - הדלק הסילוני כבר התחיל לעלות מחדש.

אז אני מקווה שההפסד היה על הנייר ולא מומש (בכל זאת החוזים היו לקיץ).

בנתיים כולם מצליחים יפה להוריד את מספר המאובחנים החדשים כל יום, יפה מאד 

לפחות לפרוטוקול יהיו נתונים טובים שמאפשרים להמשיך בהקלות.

ככה בועדות חקירה בעתיד ימצאו את המעבדות של קופות החולים אשמות ולא מקבלי ההחלטות - שכאמור לא ממש קיבלו החלטות 

image.png.4dfeac4fc3330227ecbaddf3748e8a17.png

image.thumb.png.d0c973adaef63bc1808748931fc016c8.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, BarryG כתב:

החברות האירופאיות נוהגות לגדר את הדלק, כל אחת בהיקף קצת שונה, תלוי בתפיסת הסיכון. האמריקאיות לא נוהגות לגדר. במקרה הזה, כיוון שמחירי כרטיסי הטיסה תלויים גם במחיר הדלק (בין אם מגודר ובין אם לא), הדבר שצריך לעשות כדי לא לתפוס פוזיציה על מחירי הדלק הוא לגדר איפה שכולם מגדרים ולא לגדר איפה שלא מגדרים.

תראה, אחת הסיבות שSouthwest כל כך מצליחה ורווחית היא עקב אסטרטגית הגידור המוצלחת שלה (70%+ גידור). בכלל, שוק התעופה האמריקאי שונה מאוד משווקים אחרים, עם סיכונים אחרים. 3 שחקנים גדולים שהם too big to fail. באירופה ובמזרח הרחוק המצב שונה לגמרי, ושם כולן מגדרות ברמה כזאת או אחרת. ויותר מזה, ככל שאתה חברה קטנה יותר\לו קוסט - אתה נוהג לגדר יותר.

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני עשרה עמודים דיברת על זה שהמספרים לא משנים וצריך לראות אחוזים מהבדיקות. 

עכשיו המספרים משנים.

בסדר בסדר.

• רעיון טוב! 1

How'd you get so strong mcduck?

- By lifting money bags

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת , אני לא מצליח להבין למה כמות הבדיקות ירדה בצורה כך כך משמעותית.

הרי יש הרבה מאובחנים ב-3 ימים האחרונים, כלומר הרבה נכנסו לבידוד וכנראה יבקשו בדיקה. 

אז למה לא בודקים..

כל אחד כזה שימצאו יכניס עוד לבידוד.. אז מה לא רוצים להכניס עוד לבידוד?

לא רוצים לסגור עוד בתי ספר?

רץ ברשתות למי שלא ראה עדיין 

כנראה ההכנסות של בתי החולים נפלו חזק, פתאום חדרי המיון לא מפוצצים בחולים חוששים שמשלמים 900 ש"ח על כלום.

ומשוחררים הבייתה עם אקמול אחרי ששילמו 900 ש"ח.

פתאום אי אפשר להשאיר באישפוז עוד כמה ימים אנשים סתם... כי כולם מבקשים לברוח כמה שיותר מהר. 

IMG-20200614-WA0031.thumb.jpg.67d45b7b5adb04b8d5c04bcf797a519b.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 53 דקות, korola כתב:

כנראה ההכנסות של בתי החולים נפלו חזק, פתאום חדרי המיון לא מפוצצים בחולים חוששים שמשלמים 900 ש"ח על כלום.

ומשוחררים הבייתה עם אקמול אחרי ששילמו 900 ש"ח.

פתאום אי אפשר להשאיר באישפוז עוד כמה ימים אנשים סתם... כי כולם מבקשים לברוח כמה שיותר מהר. 

תשמע חזרתי לשרשור הזה אחרי שלא הסתכלתי בו הרבה זמן.

עדיין אין לך מושג ירוק על מה שאתה כותב.

כמות האנשים שמתו או סבלו מהחמרות במצבים רפואיים קיימים שלהם היא עצומה וברוב המקרים זה נבע מכך שלא יכלו לקבל טיפולים שגרתיים.

מחלקות פנימיות רק רוצות לשחרר כמה שיותר חולים שלא חיוני שיהיו מאושפזים, כי האשפוז מסוכן להם יותר מכאב הגב שנמשך 5 חודשים ופתאום החליטו לפנות למיון.

אין כאן עניין כלכלי. האמירה שלך מסריחה ועושה עוול למאות ואלפי רופאים שעובדים יום ולילה כדי לטפל בחולים בצורה הטוב ביותר.

כמה קל להטיל רפש על אחרים מהמקלדת.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, asafasraf כתב:

יאללה להתכונן לקפל- משרד הבריאות במו״מ לרכישת חיסון שנמצא בשלבים האחרונים של הניסויים.

שכחו לספר לנו במשך חודשיים שיש בן 26 בסכנת חיים.  

image.thumb.png.eee05e30303fa7cc50f5838af330e736.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לפני 4 דקות, korola כתב:

שכחו לספר לנו במשך חודשיים שיש בן 26 בסכנת חיים.  

image.thumb.png.eee05e30303fa7cc50f5838af330e736.png

ממש אופטופיק, אבל משום מה בוויינט שמו תמונה שלו מהצבא (בלי פיאות וזקן) ולא הבנתי למה שמים תמונה כל כך לא עדכנית, עכשיו נראה לי שהבנתי.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, ניקו פ. כתב:

תשמע חזרתי לשרשור הזה אחרי שלא הסתכלתי בו הרבה זמן.

עדיין אין לך מושג ירוק על מה שאתה כותב.

כמות האנשים שמתו או סבלו מהחמרות במצבים רפואיים קיימים שלהם היא עצומה וברוב המקרים זה נבע מכך שלא יכלו לקבל טיפולים שגרתיים.

מחלקות פנימיות רק רוצות לשחרר כמה שיותר חולים שלא חיוני שיהיו מאושפזים, כי האשפוז מסוכן להם יותר מכאב הגב שנמשך 5 חודשים ופתאום החליטו לפנות למיון.

אין כאן עניין כלכלי. האמירה שלך מסריחה ועושה עוול למאות ואלפי רופאים שעובדים יום ולילה כדי לטפל בחולים בצורה הטוב ביותר.

כמה קל להטיל רפש על אחרים מהמקלדת.

לא מכיר אותך, לא יודע מי אתה ולא יודע איפה אתה עובד. 

לצערי יצא לי ללוות בני משפחה מהמשפחה המורחבת לבתי החולים מכל מיני סיבות.  

אבל שתגדל קצת ותגיע לבתי החולים מהצד השני... אתה תראה כמה כסף רץ בכל מיני סוגי החלטות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לבלות חודשים שלמים ליד מיטות של חולים במשפחה שלי עוד משהייתי נער, הן בבתי חולים גדולים ויקרים המרכז והן בבתי חולים שנראים כמו שוק איכרים בתאילנד. 

אני לא אומר שאין אנשים מושחתים פה ושם וכאלו שבגלל כסף סובלים. זה קורה לצערי. אבל בכלליות מדובר במספר מינורי לחלוטין ואציין שוב רק כדי לוודא שזה מחלחל:

רוב שלם של רופאים מסורים עובד מאוד קשה כדי לשחרר אנשים כמה שיותר מבתי החולים ומהמחלקות הפנימיות בפרט, ובטח שלא מנסה להחזיק אותם שם כדי להכניס עוד כסף לבית-החולים.

האמירה שלך היא אמירה מכלילה, שגויה ועושה עוול להרבה אנשים טובים מבלי להכיר את המציאות בשטח.

המשך שבוע נעים.

• מעניין 2

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...