Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לוייתן כחול או רכישה של סיטרואן סי4 גרנד פיקאסו 2016.

system_x
שימו לב! השרשור הזה בן 714 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לגבי המסך בישנים (2015) זה פגם בייצור הרכב שלי שמור מאוד וכברלאחר 3 שנים החליפו מסך באחריות. זה קורה לרובם המוחלט (כמו המערכת להתרעת סטיה מנתיב של99% לא עובדת)

מה שכן שאר הפיצ'רים ברכב מאוד נחמדים. קייליס מצלמת רווס התרעה על קירבה חיישנים מקוריים חנייה אוטומטית (חצי אוטומטית)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 264
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

הפגם במסך העליון באקסקלוסיב, זו בעיה מוכרת בכל הדגמים שבין 2014-2017. אחרי 2017 החליפו את מערכת ההפעלה והתצוגה, והבעיה נעלמה. לפגם אין קשר לחשיפה לשמש (יש דיווחים רבים מאנגליה, שבה אין שמש ישירה כמו אצלנו). לפגם גם אין קשר לתחזוקת הרכב (כי אין טיפול מיוחד למסך, והוא לא מושפע בשמן מנוע או טיימינג....). זה פשוט עניין של מזל טהור. יש מכוניות שהתופעה החלה תוך שנתיים ויש כאלה שלא הופיעו בכלל. היצרן לא לקח אחריות וקרא לריקול, כך שהמסכים הוחלפו רק במסגרת האחריות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שאלה לקראת רכישה, לאחר קריאה של כל השרשור.

שנת 2017-2018, האם נפתרו רוב הבעיות של החלקים המוזכרים? (בנזין 1.6) 

ויש אופציה לרכישת הדיזל עם 120 כ"ס, שנת 2017 עם המסך המדובר( אקסלוסיב), האם המסך בשנה הזו עבר עדכון/ שינוי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אזרוק סתם לגבי הבעיות.
אישית לא הייתי קונה את הגרסא של 120 כ''ס כי היא מגיעה עם גיר רובוטי.

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעה, system_x כתב:

לא אזרוק סתם לגבי הבעיות.
אישית לא הייתי קונה את הגרסא של 120 כ''ס כי היא מגיעה עם גיר רובוטי.

אתה בטוח? 

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שעתיים, system_x כתב:

כן, זה ה 1.6 טורבו דיזל.

אני שואל כי הרובוטיות היו 115 כס וה 120 היו בדכ כמו ב 3008 2017, פלנטרית של אייסין (גם ה 2.0 ליטר דיזל מ 2014 היתה עם אייסין פלנטרית) 

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק יש מצב שאתה צודק אגב, לא התעמקתי.

עוד 2000 ק''מ טיפול 100k.
עוד חודש חידוש ביטוח.
אדאג לעדכן.

244d3d32a720eebf2bc2b21275921dac.jpg

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון קטן?

אז מה יש לומר? האמת לא הרבה אבל יש, הרכב כרגע על כ 98500 ק''מ, עוד מעט טיפול וכנראה באופן יזום הוא יהיה גדול כי התחיל מעט רעש ככל הנראה מהשרשרת/מותחן בהתנעות קרות, כשאביא את הרכב לטיפול נראה אם באמת יש צורך להחליף קיט טיימינג או לא.

הדבר העיקרי שקרה שאשתי ילדה בת ב 22.2.21, כעת אנחנו עם 4 ילדים כאשר הגדולה כמעט בת 6. סידור הכסאות השתנה בהתאם וכסאות 6 ו 7 נכנסו לפעולה כדי שה''גדולים'' ימשיכו להיות ביחד, שורה שניה יש כסא בטיחות נוסף של הבן שנה וחצי ומקדימה סלקל (לדואגים כרית אויר בוטלה).

הותקן תא מטען לגג, האמת נכנסתי להוצאה גדולה ודאגתי בטעות לנפח אותה, תחילה נרכש גגון של טורטל באיביי שמתאים לרכב בעלות 570 ש''ח, הבעיה הייתה שיש סוגי גגונים וזה היה גגון מה שנקרא צמוד גג, ברגע שניסיתי להרכיב את התא מטען הבנתי שלתא מטען יש מבלעות לגגון והיות והגגון נמות זה בעיה והתא מטען שוכב על הגג, כמובן שזה לא הורכב ככה, הגגון נמכר ב 400 ש''ח ואני הזמנתי גגון (גבוה) מהארץ של חברת קרוז בעלות 1200 ש''ח. התא מטען גג עלה 2100 ש''ח, משומש קלות של חברת קרוז גם כן ובנפח 460 ליטר.

מה יש בפנים? כמה זה שוקל? יש הבדל בנהיגה?
אז נתחיל מזה שיש לי חליל שמלווה כל נסיעה מעל 40 קמ''ש וזה דיי.... דיי מבאס אבל אנסה עוד להלחם בזה! אשכרה הילדה שאלה אם יש חליל ברכב!
בהתנהגות הרכב לא הבחנתי בהבדל כלשהו אבל שוב לא שבאמת מדדתי דלק במדויק מתישהו ולא שאני לוקח את המיניבוס לקצה היכולת ככה ש.... בהתנהלות הרגילה אין הבדל.
משקל? הגגון לא זוכר כמה שוקל, התא מטען 18 קילו, 2 עגלות שקבוע בפנים שוקלות בערך 20 קילו ביחד, אולי 25 וזהו. ז''א במידה והגגון שוקל 5 אז יש בערך 50 קילו על הגג.
העמסה, נעשית עם דלת פתוחה ועומדים על הסף של הרכב, אין דרך אחרת ושום שרפרף לא יעזור!
סה''כ אחלה פתרון לרכב 7 מקומות ללא תא מטען. הרעש סביל למרות ששומעים אותו אפילו בשיחה בדיבורית, אנסה להלחם מעט ברעש, ראיתי כל מיני שיטות ביוטיוב.

אגב מי שמחפש למשל עריסה הגגון הזול והצמוד גג לדעתי יכול להתאים לעריסה, חייב לציין שהרגיש מאוד איכותי אולי אפילו יותר איכותי מזה שעלה 1200 ש''ח.

חוץ מזה מוזמנים לשאול שאלות!1993f630995b2f8a8b7552ce08b80237.jpg24a383c6db20e5e5237b7c6eaf7c1f52.jpgbd37b87a01f9537f77bff1e8d0acbb8d.jpg

• אהבתי 1

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוגע לחליל,

שים לב שכל המרווחים בקורות הרוחביות אטומים או לא קיימים בכלל, במיוחד בצד הקורות שפונות לגג הרכב ולא למטען. בקיטים האיכותיים דואגים לצרף גומיות איטום מיוחד וחשוב מאוד להתקין את כולם במקום ובצורה טובה.

בדרך כלל ככל שהמרווח קטן יותר הצליל יהיה מעצבן יותר ובתדר גבוה יותר.

תנסה לבודד את האזור הבעייתי על ידי שימוש באיזולירבנד שמיושם כל פעם באזור "חריצים" אחר.

• מעניין 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

טוב אמרתי טיפול? טיימינג? עדכון?

אז הרכב עומד על 99700 ומשהו אלף ק''מ, מצאתי זמן בין לבין שגרת העבודה והבית ללכת לבצע את הטיפול ברכב, העדפתי להשחיל את זה עכשיו כי לא יודע מתי עוד הייתי מספיק ועוד שבועיים יורדים לאילת.

אבהיר כמה דברים לפני שיגידו סיטרואן חרא, לא אמין, יקר וכו':
א. הטיימינג בוצע באופן יזום כאשר הוא רק התחיל להרעיש בהתנעות קרות בבוקר, יש מצב למשוך עם זה אולי גם עוד 40-50 אלף ק''מ וגם בהחלפה נאמר לי שהוא היה נראה סביר, אבל ככה אני, פדנט ואם כבר התחיל נמנע את המאוחר.
ב. אני בקושי משתמש ברכב, ביום יום זאת אשתי שמפזרת במסגרות את היקר לי מכל ואלו הילדים שלי, אני רואה את הרכב בנסיעות ארוכות שמשותפות לכל המשפחה, שורה תחתונה אם זה מסיע את משפחתי זה צריך להיות במצב מעולה +.
אחרי שהבנו שלא הסיטרואן דפוקה אלא אני אפשר להמשיך.

ייצאתי מהבית באריאל ב 7:50 אחרי שפיזרתי את הילדים במסגרות רק כדי לקלל כל הדרך למוסך גבע בגלל הפקקים, מה לעשות ככה זה כשכל שגרת היום שלך היא באזור אריאל ופקקים אין פה. סביבות 9:40 נוחת בגבע, מאוחר בהרבה ממה שרציתי אבל זה מה יש. החלק הגרוע שאני חייב את הרכב כי? אשתי מתנהלת איתו ביום יום וגם צריך להוציא איתו את הילדים לא יאוחר משעה 17:00.
השארתי את הרכב והלכתי לשוטט ברחבי ת''א, חזרתי בסביבות השעה 13:30 כשהרכב היה כבר כמעט גמור, בשעה 15:30 ישבנו להתחשבן.

מה בעצם נעשה? טיימינג על כל חלקיו ניתן לומר (יש שמחליפים רק חלק), שמן גיר שהוחלף יזום (3 ליטר), נוזל קירור, שמן מנוע, פילטרים, רצועת אביזרים שהייתה סדוקה (לא מופיע בחשבונית משום מה).

שוב חשוב לחדד עם הטיימינג ניתן היה למשוך כנראה עוד לפחות שנה, שמן גיר ניתן לא להחליף בכלל כמו רוב עם ישראל וזה יזום. הטיפול הרגיל גם הוקדם ומאז שהרכב אצלי נעשה כל 10 אלף ק''מ בשונה מהוראות יצרן.

את החשבונית אני מצרף שתוכלו לשפוט במו עיניכם.

מיותר לציין שב 17:00 לא הייתי באריאל עם כל הפקקים ולמזלי אשתי דאגה שחברות שלה יביאו את הילדים שלנו.

מה בעתיד? עוד כמה חודשים צמיגים, כרגע יש ברידג'סטון שניים מסוף 18 ושניים מתחילת 19 שמתחילים להראות מעט סימני התייבשות.

ושוב דואג לציין, הסיטרואן בסדר, אני דפוק!

אופק החזקה? לפחות עוד 3-4 שנים, כל שנה כ 20 אלף ק''מ.

כמובן תודה ל @מוסך גבע

1156d765d14b234504a8d7d5927abe3d.jpg8c876022b4fce09a2bc07fad6a97871b.jpg

7d57fee76dd9cfc8b3ed161339b34a80.jpg

עריכה אחרונה על ידי system_x
  • אהבתי 2
  • מעניין 1

VW GOLF MK2 1.3

FIAT 500L 1.4

MG4 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 714 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...