Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם חוקי לבן אדם לשמור על חניה?

שימו לב! השרשור הזה בן 1338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל אחד ומה שחשוב לו. 2 דוגמאות מאתמול :1. בטיול עם כלב, ראיתי רכב מסחרי עומד צמוד למעבר חציה (כ2 מטר ממנו), כמובן על אדום לבן, מול עיניסבתא עם ילדים כמעט נפגעו מרכב חולף כי היו צריכים להימתח כמו מתעמלים אולימפיים על מנת להציץ ולראות שאין רכבים מגיעים בשביל לעבור כביש במעבר חציה. התקשרתי ל100 ודיווחתי. כאשר יצאתי לריצה כעבור שעתיים, שמחתי מאוד לראות דו"ח על השמשה של המסחרית.

כמה זמן זה לקח לי -0:54 ,זמן שיחה על הטלפון. 

2. נוסע ברחוב חד סטרי (די רחב יש לומר), קולט רכב מגיע ממול, חולף על פני תמרור אין כניסה, הוא מנסה להצמד לימין שלו בהתקרב אליי, אני עובר למרכז הרחוב, עוצר את הרכב (השיחה מתבצעת דרך חלון), אומר לו שהוא נוסע באין כניסה, הוא אומר שיודע ואין לו כוח לעשות את הסיבוב, אני מצביע על מצלמת דרך ברכב שלי ואמור לו שיסתובב ויסע כחוק, הבחור נענה, מפרסס ונוסע חזרה. העניין עיכב אותי בכ-2 דקות סה"כ. 

לסיכום כ3 דקות ביום, -2 האנשים האלה אולי לא ישנו את דרכם במיידי, אבל בהחלט יחשבו פעמיים בפעם הבאה שירצו לבצע עבירה. ואם ייתקלו בעוד אנשים שלא מתעלמים מבריונות וחוצפה בולטת שכזו, כנראה גם יישנו התנהגותם בהדרגה

• אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1

God decides how long your life will be,you decide how wide it will be

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לגבי תפיסת חניה- אולי זה לא חוקי, אבל בפועל ראיתי לפני שבועיים בחוף הרידינג בת"א איפה שתחנת הכח, שיש שם שורה של חניות בחינם, ואנשים רבים תפסו חניה לבני משפחתם, וכולם קיבלו את זה בהבנה ולא התווכחו.

אז יש אנשים טובים במדינה שיודעים לוותר לפנים משורת הדין. כל הכבוד.

ולגבי רכב חוסם בעיני ראיתי לא מזמן רכב חונה לרוחב מדרכה שלמה ומסכן אנשים היורדים לכביש- חוטף 500 ש"ח משוטר מזדמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 52 דקות, fatboy1340 כתב:

2. נוסע ברחוב חד סטרי (די רחב יש לומר), קולט רכב מגיע ממול, חולף על פני תמרור אין כניסה, הוא מנסה להצמד לימין שלו בהתקרב אליי, אני עובר למרכז הרחוב, עוצר את הרכב (השיחה מתבצעת דרך חלון), אומר לו שהוא נוסע באין כניסה, הוא אומר שיודע ואין לו כוח לעשות את הסיבוב, אני מצביע על מצלמת דרך ברכב שלי ואמור לו שיסתובב ויסע כחוק, הבחור נענה, מפרסס ונוסע חזרה. העניין עיכב אותי בכ-2 דקות סה"כ. 

בפארק שבו אני עובד* (עד לפני הקורונה) יש טבעת מעגלית חד סטרית שממנה כל הכניסות והיציאות לפארק וגם לחניונים השונים.

זה היה סופר-נפוץ (והטבעת היא דו נתיבית), והתלוננתי שוב ושוב ושוב, עד ששמו מחסומי דוקרנים.

ואני מבין אלו שהיו הכי סובלים מכך, היציאה מהחניון שבו אני חניתי ליציאה מהפארק הייתה כמעט סיבוב מלא. אם הייתי מאלה שמקצרים נגד הכיוון זה ממש באופן מילולי 20 מטרים של נסיעה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, ישה כתב:

סליחה אבל התנהגות  עבריינית

לפני 5 שעות, vladclar כתב:

אתה מודע שבעצמך אתה הופך לעבריין?
ואם העבריין הראשון שייתקע שעות עד שיצליח לזוז מהמקום, יחליט להגיש תלונה במשטרה, בצירוף סרטון ממצלמות אבטחה ( לא חסר במרחב הציבורי ), יפתחו לך תיק פלילי על גרימת נזק בזדון?
אני לא שופט אותך, רק שואל האם הינך מבין זאת.

כן.

ואתה מודע לכך שכשאתה (לא בהכרח אתה ספציפית) נוסע 110 קמ"ש במקום שמותר בו 90 קמ"ש אז גם אתה עבריין? או כשאתה שוטף את הרכב בחוץ עם צינור/גרניק? או כשאתה מתקין תוכנה לניהול מנוע ברכב? וכו' וכו'

אני עושה את הדבר שאני חושב לנכון לעשות, גם אם הוא לא חוקי. אותם אנשים צריכים להפסיק לעשות את מה שהם עושים ולא להתנהג כמו ערסים, ואם נלמד אותם לקח, אולי נצליח להפחית את התופעות האלה.

עריכה אחרונה על ידי motek
  • רעיון גרוע 1
לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן , אני מבין אותך - כדי ללמד ערס לקח, צריך להפוך לערס בעצמך.
בפעם הבא שמישהו יידחף בלי תור לפנייך בקופה בסופר, תשבור לו רגליים כדי ללמד את הערס הזה לקח.

ככה נראית המדינה שלנו...

• אהבתי 3

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@motek

מבין לגמרי כמה שזה מעצבן, אך הבעיה יכולה להיות שאותו ״ערס״ יכול להגיב ואז נשמע את המקרה בחדשות.

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 דקות, vladclar כתב:

כן , אני מבין אותך - כדי ללמד ערס לקח, צריך להפוך לערס בעצמך.
בפעם הבא שמישהו יידחף בלי תור לפנייך בקופה בסופר, תשבור לו רגליים כדי ללמד את הערס הזה לקח.

ככה נראית המדינה שלנו...

לא, אבל אתווכח איתו ואגרום לו למצב לא נעים בתקווה שבפעם הבאה הוא יחשוב שוב אם לעשות את זה.

לפני 8 דקות, yulianx כתב:

@motek

מבין לגמרי כמה שזה מעצבן, אך הבעיה יכולה להיות שאותו ״ערס״ יכול להגיב ואז נשמע את המקרה בחדשות.

בשביל זה אני עושה את זה אחרי שאותו אדם כבר חנה ולא ליד הרכב. בהצלחה לו באיתור הבן אדם שהוריד לו אוויר.

עריכה אחרונה על ידי motek
לפני כשעה, SlowRide כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, fatboy1340 כתב:

כל אחד ומה שחשוב לו. 2 דוגמאות מאתמול :1. בטיול עם כלב, ראיתי רכב מסחרי עומד צמוד למעבר חציה (כ2 מטר ממנו), כמובן על אדום לבן, מול עיניסבתא עם ילדים כמעט נפגעו מרכב חולף כי היו צריכים להימתח כמו מתעמלים אולימפיים על מנת להציץ ולראות שאין רכבים מגיעים בשביל לעבור כביש במעבר חציה. התקשרתי ל100 ודיווחתי. כאשר יצאתי לריצה כעבור שעתיים, שמחתי מאוד לראות דו"ח על השמשה של המסחרית.

כמה זמן זה לקח לי -0:54 ,זמן שיחה על הטלפון. 

לסיכום כ3 דקות ביום, -2 האנשים האלה אולי לא ישנו את דרכם במיידי, אבל בהחלט יחשבו פעמיים בפעם הבאה שירצו לבצע עבירה. ואם ייתקלו בעוד אנשים שלא מתעלמים מבריונות וחוצפה בולטת שכזו, כנראה גם יישנו התנהגותם בהדרגה

לא אמרתי לא לפעול אבל פעולה חוקית ולא להיות בריון ולהוציא אויר בשני גלגלים.

וובוא ניקח את הנושא של השרשור

הרי אותו אדם ששומר על החניה אינו שומר אותה עכשיו לרכב שיבוא בעוד שלוש שעות אלא הרכב הזה תר אחרי חניה בדיוק כמוך ויגיע בעוד דקה שניים למקום להחנות.

והרי במקומות מסחריים שומרים מקום ללקוח מזדמן או לרכב של העסק שיחזור בעוד כמה שעות ולא ראיתי פעם אחד שנעשה משהו בנדון.

עריכה אחרונה על ידי ישה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, ישה כתב:

לא אמרתי לא לפעול אבל פעולה חוקית ולא להיות בריון ולהוציא אויר בשני גלגלים.

איזו פעולה? להתקשר למשטרה? להגיש תלונה? במסגרת החוק לא ניתן לעשות שום צעד יעיל בנידון.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים עם ישה.

גם אם זה לא בדיוק "חוקי", אפשר להיות טיפה סלחניים למישהו ששומר חנייה לרכב שנמצא בצד השני ויעשה פרסה עוד 50 מטר.

לא צריך להיות כל כך מרובע ולקחת את הדברים בפרופורציה.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז איפה הגבול? עושה פרסה בעוד 50 מטר, ועוד 500? ומגיע בעוד 5 דקות? או 10?
חניה מיועדת לרכב, הרכב שהגיע ראשון הוא זה שזכאי לחנות בה.

כן, זה מבאס לראות חניה פנויה בצד השני של הכביש ואז להפסיד אותה למישהו שהגיע מהצד השני, ומה אם הוא נסע לעשות פרסה בדיוק כמו שאתה רצית רק דקה לפניך?

• אהבתי 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, motek כתב:

לא, אבל אתווכח איתו ואגרום לו למצב לא נעים בתקווה שבפעם הבאה הוא יחשוב שוב אם לעשות את זה.

😂😂😂

אתה לא יוצא מהבית לעיתים תכופות, אה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תסלחו לי לפני שתקראו את התגובה,

אבל אני לא מבין למה הנושא הופך לבדיחה!

אדון @motek היקר,

בריב הבא על חנייה מישהו ישלוף סכין, גם אז תהיה גיבור ותוריד לו אויר בצמיגים?

גם אני הייתי צעיר, גם אני פעלתי מתוך אגו בכביש (קרה כמה פעמים שזה הגיע לעימות מחוץ לרכב), היום יש לי אישה, תינוק, בית, משפחה, אל תהיו גיבורים!!!!

החיים שלך שווים יותר מחנייה,

הגעת פעם למצב שלא נשארה לך חנייה בכלל?

תמיד מישהו ייצא, תמיד תתפנה חנייה, 

אין סיכוי שתשאר בכביש או באדום לבן. 

אני יכול רק לבקש מכם להיות סבלניים.

השנה נרצח לי חבר בויכוח על חניה!

עריכה אחרונה על ידי Mr.Hybrid
  • אהבתי 3
  • מבאס 1
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 3

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא נאמר ככה, אולי הטריגר היה הויכוח על החניה, אבל במקרים כאלה זה בד"כ רצח שמחכה לקרות.

אותו בחור מבוגר ששלף נשק וירה בגלל שהוא עצמו חנה על 2 חניות נכים, היה שולף ויורה על מישהו שלקח לו את השוקי עוף האחרונים בסופר, או מישהו שחנה קרוב מדי אליו לדעתו, או מה שלא יהיה.

זה פשוט לא פופולרי לומר, אבל מסתובבים בינינו אנשים שהשאלה היחידה היא את מי הם ירצחו ומתי, ולא "האם".

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...