Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם חוקי לבן אדם לשמור על חניה?

שימו לב! השרשור הזה בן 1338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה לא קשור לאירגוני מול פרטי, אלא לרישיון היסטורי, פעם התנאים היו שונים.

• רעיון טוב! 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 17.8.2020 בשעה 12:02, Be roo כתב:

גם לא עניין אותו שהיא עמדה על הכביש בניגוד לחוק, או ש-100 מטר אחרי כן מישהו חצה את הכביש שלא במעבר חציה.

שוטר לא עוצר ונותן דו״ח לכל עבירת תנועה שהוא רואה, הוא מתמקד שבמה שהגדירו לו מפקדיו.

השאלה היא כמו תמיד, איפה הגבול של הקטנת הראש.

מניח שמרמזור אדום ותאונה אף שוטר לא יתעלם גם אם שלחו אותו לאכוף דיבור בנייד.

תסכימי איתי שיש ציפייה לכך, שאם כבר שוטרים נקלעו למחלוקת בין שני אזרחים, הם יצדדו בצד ששומר חוק ולא עובר על החוק? 

או שזו ציפייה רק שלי? 

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא הקטנת ראש, זה תעדוף לאור משאבים מוגבלים.

השוטר בניידת שעברה לא נוסע להנאתו, הוא בתפקיד, הוטלה עליו משימה, הוא בדרך ליעד מסויים או אפילו בפטרול לאכיפת עבירות ששהוגדרו ספציפית.

אם הוא יעצור להתערב בכל מחלוקת שהוא רואה או לתת דו״ח על כל עבירה שיראה, הוא לא יגיע לבצע את המטלה הספציפית שניתנה לו.  אז כן, אם קורה משהו חריג זה יתועדף גבוה יותר מהמטלה, ואם לא, אז הוא ימשיך בדרכו. סכסוך אזרחי פשוט לאו דוקא יותר חשוב מהמטלה שלו, אם הייתם עוברים למכות אז אולי הייתם זוכים להתייחסות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את השרשור,
וזה פשוט מדהים ששאלה תמימה על שמירת חניה נהפכה תוך כמה הודעות לדיון מעמיק על נשיאת נשק 😮

אולי זה בעצם אומר הכל, נכון שלא חוקי לשמור חניה, אבל עשה עשה לעצמך טובה ואל תיכנס לעימותים.
אם נתקלת במישהו ששומר חניה - נסה בנימוס להסביר לו שזה לא חוקי ואתה רוצה לחנות - אם הוא מתעקש אני (כמו רוב האנשים) הייתי מוותר וממשיך הלאה...

אין מה לעשות בארץ כמו שלנו צריך לדעת לנהוג בשיקול דעת - תרתי משמע - ולא לתת לאגו להשתלט 🤔

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 19.8.2020 בשעה 10:53, dani666 כתב:

אני ממלא הצהרת בריאות בחידוש הרישיון אחת ל 3 שנים.

אין אישור פסיכולוג אחת ל 3 שנים או בכלל

רענון מטווח עם חידוש הרישיון אחת ל 3 שנים.

מה שכן הרישיון שלי הסטורי,  אולי שונה למי שמקבל עכשיו.

הבט"פ הוסיפו לאחרונה תעלול חדש שנקרא "רענון רישיון". בשנה השניה אחרי שביצעת חידוש תקבל מכתב שמזמין אותך לבצע רענון - תהליך זהה לחידוש רישיון מלבד העובדה שלא צריך אישור רפואי. כך יוצא שאתה מחויב לעבור מטווח שנה כן שנה לא.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 17 שעות, Be roo כתב:

זו לא הקטנת ראש, זה תעדוף לאור משאבים מוגבלים.

השוטר בניידת שעברה לא נוסע להנאתו, הוא בתפקיד, הוטלה עליו משימה, הוא בדרך ליעד מסויים או אפילו בפטרול לאכיפת עבירות ששהוגדרו ספציפית.

אם הוא יעצור להתערב בכל מחלוקת שהוא רואה או לתת דו״ח על כל עבירה שיראה, הוא לא יגיע לבצע את המטלה הספציפית שניתנה לו.  אז כן, אם קורה משהו חריג זה יתועדף גבוה יותר מהמטלה, ואם לא, אז הוא ימשיך בדרכו. סכסוך אזרחי פשוט לאו דוקא יותר חשוב מהמטלה שלו, אם הייתם עוברים למכות אז אולי הייתם זוכים להתייחסות.

זו ראייה צרה והיא במלוא מובן המילה הקטנת ראש, הבעיה היא שהקטנת הראש שעוד איכשהו נסבלת ברמת השוטר הבודד, מאפיינת את המשטרה כגוף.

אם השוטר בדרכו לאירוע מילא, אם הוא בדרך לפטרול, ומתעלם מעבירה, המסר שהוא מעביר זה שיש עבירות שבסדר לעשות, ולא יקרה כלום, ויש עבירות שלא.

ותראי איך זה עובד, רוב מוחלט של האוכלוסיה יודע לבלום קצת לפני המצלמה ולהאיץ חזרה אחריה, אבל לאותת לפני שעוברים נתיב? או חו"ח לתת ז"ק? למה? מי אוכף את זה?

הקטנת הראש הזו היא הגורם מספר אחד לכך שהכבישים שלנו נראים כמו שהם נראים ומספר התאונות נראה כמו שהוא נראה.

המזל היחיד הוא שהבטיחות של הרכבים משתפרת, אז יש פחות הרוגים ופחות פצועים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מכיר את ההוראות שמקבלים שוטרים. עם זאת, במספר מקרים ראיתי רכבים שחצו באדום בנוכחות שוטרים. בחלק מהמקרים השוטרים רדפו אחריהם ועצרו אותם ובחלק מהמקרים נשארו במקומם. כנראה שיש לשוטרים שיקול דעת לגבי תעדוף המשימות והסיכון שייקחו, הרי לצורך המרדף גם השוטר צריך לחצות באדום, ומבחינתו לא תמיד הסיכון מוצדק.

דרך אגב, יש חבר פורום (שהשתתק בשנים האחרונות) שהעלה לשרשור הסרטונים לא מעט דוגמאות להגדלת ראש. אבל גם לו היה גבול.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, Be roo כתב:

זה לא המסר שהוא מעביר, אלה ההוראות שהוא קיבל. כן זו החלטה מערכתית.

אתה לא מסכים? אתה לא היחיד.

שוב, כמערכת היא מערכת ראש קטן, ומערכת ראש קטן מגדלת "ברגים" שהם ראשים קטנים.

כמערכת המסר שהיא מעבירה זה בדיוק זה.

ברור שזה לא נעים לשמוע, אבל שם אנחנו נמצאים, כולם יודעים שיש עבירות שלא עושים, ועבירות שגם אם תעשי מול השוטר לא יקרה כלום.

מה זה אם לא זילות של החוק ושל גופי האכיפה?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1338 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...