Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם חוקי לבן אדם לשמור על חניה?

שימו לב! השרשור הזה בן 1333 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עבודה באבטחה ומגורים מעבר לקו הירוק הם שני תבחינים.

שניהם יכולים להיות סיבה לקבל אישור לנשיאת נשק.

סתם הייטקיסט שגר ברעננה לא עונה על שני התבחינים ולכן יצטרך למצוא תבחין אחר שיענה

הנה לך רשימת תבחינים

לפני 1 דקה, Be roo כתב:

גם לא עניין אותו שהיא עמדה על הכביש בניגוד לחוק, או ש-100 מטר אחרי כן מישהו חצה את הכביש שלא במעבר חציה.

שוטר לא עוצר ונותן דו״ח לכל עבירת תנועה שהוא רואה, הוא מתמקד שבמה שהגדירו לו מפקדיו.

זה דיי ייחודי לישראל השטות הזו.

בגרמניה, צרפת, ארה"ב וכו' שוטר לא מתעלם מעבירה שקורית מולו רק בגלל שאמרו לו להתמקד בעבירה אחרת

• אהבתי 1

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 8 שעות, m3x7r3m3 כתב:

סתם אדם מן היישוב בלי סיבה ממש טובה לא יקבל אישור נשיאת נשק*

* מדובר על המצב ב-20 ומשהו שנים האחרונות, בשנות ה-90 מספיק למשל שהיית קצין בשירות הצבאי או שאתה יוצא לטיולי שטח כדי לקבל אישור.

לאבא שלי יש רישיון לנשיאת נשק, הוא גר בשטח ישראלי, לא היה לוחם ולא קצין, עובד הוראה. 

ליעד

2007 TOYOTA Corolla 1.6L Runx

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאן זה לא ארה"ב, בשביל לקבל רשיון נשק וגם להמשיך לשמור עליו נדרש ממך:

לעבור בדיקה פלילית במשטרה

-לחדש הצהרת בריאות חתומה שלך ושל רופא המשפחה אחת לשנה

-לעבור אבחון פסיכולוגי ומבחן אמינות במחשב (נמאוד מתיש, מנסיון) ובנוסף, נדרש ממך לחדש אישור פסיכולוג אחת לשלוש שנים

-לקיים יום ריענון אחת לחצי שנה במטווח

-תמיד להחזיק איתך יחד עם הנשק, רצועת ביטחון, רשיונות בכיס, תעודה מזהה, וכובע זיהוי.

לא סתם מעולם לא שמעתם בארץ על מקרה ירי המוני כמו שקורה לא מעט בארה"ב.

ההקפדה היא טובה, וגם שיש נפילות כמו המקרה הנ"ל ברמלה, הם תמיד נקודתיות מול קורבן ספציפי ולא ירי ללא הבחנה בטירוף הדעת.

עריכה אחרונה על ידי TsachiE

What worries you, masters you. - John Locke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק. שכחתי משני המקרים הללו. בהחלט מקרים מצערים אך ניתן לספור אותם על כף היד מאז קמה המדינה. להבדיל מארה"ב, קנדה, צרפת ומקומות אחרים שם זה קורה כמעט על בסיס שנתי.וגם כאן, זה לא בדיוק  ירי ללא הבחנה כמו שקורה חדשות לבקרים בבתי הספר  ומרכזי קניות בארה"ב. כאן זה היה על רקע לאומני מול אוכלוסיה ספציפית.  

מעבר לכך,  נתן זאדה הוא חייל. חיילים עוברים בדיקות אחרות, פחות נוקשות ולא דיברתי עליהם. וגם שם, שלפת מקרה אחד בודד. 100% אף פעם לא תגיע, אבל הרגולציות  מאוד טובות סה"כ. תחשוב כמה אנשים עם נשק מסתובבים ביננו כל יום,  מאות אלפים אם אתה מחשיב גם את החיילים, אז שתי מקרי ירי המוני ב70 שנה? זה מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פה ושם הם רוצחים את בנות זוגם

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 שעות, pl7410 כתב:

או שאתה חייל כמו נתן זאדה. או מתנחל כמו ברוך גולדשטיין

או עמי פופר.

בסופו של דבר רוב מקרי הירי ההמוני בארץ היו ארועי טרור. לא זכור לי ארוע ירי המוני על רקע אחר. גם באירופה הארועים נדירים מאד, במרבית המדינות בקרה הדוקה מאד על כלי נשק, אם כי יש מדינות בהן נשק חם בידי האוכלוסיה האזרחים נפוץ מאד. הטבלה הזו מעניינת מאד, בישראל הרבה פחות כלי נשק בידי אזרחים מאשר בלא מעט מדינות אירופיות.

גם חיילים יוצאים היום הביתה בדרך כלל בלי נשק. כיום רואים ברחובות הרבה פחות חיילים חמושים מאשר לפני כמה עשורים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 39 דקות, ישה כתב:

פה ושם הם רוצחים את בנות זוגם

זו בדיוק הנק' שלי, שהרגולציות כאן טובות. אפשר לראות שרב  רובם של מחזיקי הנשק עברו בדיקות יחסית נוקשות לקבל היתר נשיאה, והתוצאה? שגם אם יש נפילות ופיספוסים באבחנה, שדמביאים לשימוש לרעה בנשק לטובת נטילת חיי אדם שלא להגנה עצמית , היא בד"כ ספציפית-אישית- לאדם מסוים (בנות זוג למשל כפי שציינת), ולא ירי ללא הבחנה באמוק בתוך קניון או בית ספר תיכון.

יש טירוף, ויש טירוף, ואי אפשר להשוות טירוף של רצח בת הזוג עם האקדח האישי, מצערת ככל שתהייה,  לטירוף של ריסוס ללא הבחנה בתת מקלע בקולג' בארה"ב.

אגב, עוד יתרון כאן בארץ, שאפילו אם מחר נושא נשק יפתח במסע הרג באיזה קניון אצלנו, יהייה לו מאוד קשה להגיע למימדי קורבנות כמו שרואים בארה"ב, כי כאן בארץ אתה מוגבל לאקדח בלבד ול2 מחסניות בלבד. לא כמו ארה"ב שאתה יכול לקנות קאלצניקוב בוול מארט עם תיק מלא מחסניות .

עוד הוכחה למצב המצויין בארצנו, שאפילו המאבטחים בסופר ובמוסדות החינוך, שעוברים את ההכשרה הכי פשוטה (יחסית), עוברים סינון  מאוד מקצועי של המשרד לביטחון פנים, כולל הערכה נפשית, ולכן ככל שידוע לי, מעולם לא שמעת על מאבטח שירה בלקוח בסופר שעיצבן אותו. והו הו, הדברים שלקוחות ישראלים נחמדים עושים למאבטחים האלה על בסיס יומיומי. קללות, נאצות עד לאלימות פיזית של ממש. ומעולם לא שמעתי על מאבטח שלא שלט על עצמו ברגעים אלו  וירה בלקוח כתוצאה מכך. 

וזאת אפילו שעל פי החוק היבש, אם אני מרביץ למאבטח חמוש והוא מרגיש סכנה לחייו, או הרגיש שאותו לקוח נוגע לו בנשק וניסה לקחת לו אותו,  מותר לו לירות כדי לנטרל את האיום. אמנם הוא יצטרך אח"כ להוכיח בבית המשפט שאכן הייתה סכנה לחייו, או נגיעה בנשק, וזה לא יהייה טיול בפארק, אבל החוק לצידו סה"כ.

הרגולציות פה בארץ מצוינות. ואין שום סיבה לחשוש להסתובב ליד נושאי נשק, רק להפך.

עריכה אחרונה על ידי TsachiE

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוסיף לאלימות הביתית גם מעשי התאבדות. בקרה על החזקת נשק מפחיתה גם אותם.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • רעיון טוב! 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 14 שעות, Mr.Hybrid כתב:

לאבא שלי יש רישיון לנשיאת נשק, הוא גר בשטח ישראלי, לא היה לוחם ולא קצין, עובד הוראה. 

שאלת השאלות - ממתי מחזיק ברישיון? לפי איזה תבחין?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה בעלי רישיון נשק בתחומי הקו הירוק. השאלה שלי לא הובנה נכון . האם אבא שלך , בעל רישיון , לוקח איתו את הנשק ביום יום ? למכולת ? לקניון עזריאלי ? מצב בטחון אישי בארץ לא כזה רע.
זה מה שמפתיע בסיפור של ויקטור קטן.
יצא מהאוטו. שם את התיק על האוטו . מוציא ממנו את האקדח ובלי אזהרה יורה בחסדאי.אחרי דין ודברים בינהם, מוסיף עוד ירייה לבית החזה. זכה בשתי החניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 שעות, Mr.Hybrid כתב:

הגנה עצמית?

זה לא תבחין

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
בתאריך 17.8.2020 בשעה 23:26, TsachiE כתב:

לחדש הצהרת בריאות חתומה שלך ושל רופא המשפחה אחת לשנה

-לעבור אבחון פסיכולוגי ומבחן אמינות במחשב (נמאוד מתיש, מנסיון) ובנוסף, נדרש ממך לחדש אישור פסיכולוג אחת לשלוש שנים

-לקיים יום ריענון אחת לחצי שנה במטווח

אני ממלא הצהרת בריאות בחידוש הרישיון אחת ל 3 שנים.

אין אישור פסיכולוג אחת ל 3 שנים או בכלל

רענון מטווח עם חידוש הרישיון אחת ל 3 שנים.

מה שכן הרישיון שלי הסטורי,  אולי שונה למי שמקבל עכשיו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בעל רשיון ארגוני, כנראה שלך פרטי ואולי בפרטי פחות מחמירים. מטריד לשמוע שלא היה לך זימון לפסיכולוג, מצב מנטלי עשוי להשתנות ועקב כך בוחנים אותנוו מחדש אחת ל3 שנים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1333 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...