Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ליאון קופרה משומשת או מאזדה 3 חדשה

מתן רביב
שימו לב! השרשור הזה בן 1314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום קוראים לי מתן אני חדש פה :)

רציתי להתייעץ לגבי רכישת רכב , מעניין אותי ביצועים ויופי של הרכב בעיקר....כמובן שגם נוחות טכנולגיה ואני רוצה לדעת לגבי מה הכי משתלם והכי אמין

אני רוצה לקנות ככל הנראה אחד מהשניים :

1.לאון קופרה 2016 - בין 40 - 70 ק"מ הטווח מחירים שלה היא בין 135 - 160 למיטב הבנתי - הפחד שלי לגבי הקופרה שהמחירון שלה יצנח מהר ושאני אמצא את הרכב מהר, או שנסעו ברכב בצורה פראית ואימצו את המנוע , שיפורים שהיו ואי אפשר לדעת. (הסוכנות אמרה לי שאני אקבל מחירון פחות 5000שקלים מתי שארצה להחזיר את הרכב)

2.מזדה 3 ספיריט 2020 - חדשה מהחברה במימון עם אפשרות להחליף את הרכב במחירון לאחר 3 שנים

אשמח לעוד הצעות תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני הרכבים שונים לגמרי.
אם הכוח של מאזדה 3 מספיק לך, במקום קופרה ( שזה רכב משמעותית יותר מהיר, חזק אבל פחות נוח ויותר יקר לתחזוקה, בעיקר ביטוחים ), תשקול לאון FR. יש עם מנוע 1.4 עם 150 כ"ס ויש מנוע 1.8 עם 180 כ"ס ( בשנתונים שונים ).
תברר באוטו דיל או טרייד מוביל גם לגבי הרכבים וגם לגבי המימון.

• רעיון טוב! 1

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר אלך על סיאט אז קופרה הרבה יותר מדברת אלי , עכשיו אצלי זה לא שחור ולבן כי אני יודע שההבדלים בכוח של הקופרה והמזדה הם גדולים אם המחירון של הקופרה בעייתי וקשה למכור את הרכב אלך על המזדה אלו נתונים שארצה לדעת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק עלויות ביטוח לפני שתרכוש - יש לי הרגשה שהביטוח של הקופרה יהיה יקר בהרבה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממליץ לך לשקול לאון 1.8. תקבל את העיצוב של הלאון (לדעתי מראה הרבה יותר "קרבי" וספורטיבי מהמאזדה) וגם ביצועים טובים יותר מהמאזדה 3.

ברור שקופרה זה עולם אחר, זה רכב ספורט ולא רכב משפחתי כמו הלאון 1.8 והמאזדה, אבל עם זאת גם עלויות האחזקה יהיו גבוהות יותר, ולדעתי גם קשה יותר למצוא רכבים כאלה שמורים. בד"כ אותם אנשים שקונים רכבים כאלה די מתעללים בהם לדעתי.

לפני כשעה, SlowRide כתב:

לא אכפת לי שמעלים כל הזמן את מחיר הדלק כי אני תמיד מתדלק ב100 שקל 🙂

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה להשוות בין הקופרה למאזדה, מצד אחד האצ'ית ספורטיבית מול רכב משפחתי. רכב יקר לתחזוקה מול כלי עם אחריות חברה ותג אמינות גבוה...

המאזדה לא קרובה לליאון לא בכוח ובתאוצות ולא בזמינות הכוח ומצד שני תיתן לך שקט בלי דרמות ובלי מוסכים, תקבל רכב חדש ומהנה מאוד לנהיגה ביחס לקטגוריה אבל בטח לא רכב ספורט, יציב אבל לא ספורטיבי, מהנה לנהיגה אבל לא מכונית מסלול וזה בדיוק מה שכן תקבל מהקופרה יחד עם עלות ביטוח בשמיים וחוסר ודאות לגבי הכניסה הבאה שלך למוסך.

אם אתה רוצה משהו באמצע אתה כן יכול לשקול סיוויק 1.5 טורבו שתיתן לך יותר כוח מהמאזדה שיהיה זמין בסל"ד נמוך יותר ואם תסכים להמתין גם תוכל להזמין כזו עם גיר ידני (למרות שאולי תהיה היחיד בארץ עם כזו ואז תתקשר אלי כשתרצה למכור אני כבר אקח אותה ממך)...

לסיוויק של בולמים אדפטיביים ומערכת היגוי לא ליניארית בהחלט מהנה ששותלת אותך לתוך הפנייה ועדיין יהיה לך רכב חדש תחת אחריות.

נקודה למחבה לגבי ההונדה היא שישנה שמועה עיקשת שבחו"ל מי נוהג עליה אגרסיבי נאלץ להכנס להחלפת שמן מנוע כל 7500 ק"מ אבל היבואן בארץ ומוסכי השירות לא מכירים בדבר הזה ולא יחליפו לך שמן ללא צורך (מניסיון של רכב כזה במשפחה).

עריכה: 

לפני כמה חודשים עמדה סיוויק R יד ראשונה עם 20K במגרש של אוטוסנטר בנס ציונה, שווה לך להרים צלצול אולי היא עדיין זמינה, אם כן היא יכולה להכנס לך בתקציב ותלעס כל ליאון קופרה על המסלול ומחוצה לו...

עריכה אחרונה על ידי Roycohen1979
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי fk2 אפשר למצוא במחיר הזה . אבל לנהוג ברכב הזה לא במסלול זה רועש ולא נוח  . לא הייתי ממליץ על fk2 .

תעשה נסיעת מבחן ברכבים שאליהם אתה מתכוונן .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך את הכסף, אתה צעיר, נוסע בעיקר לבד ואוהב לנהוג - לך על קופרה. חיים רק פעם אחת. אם יש לך משפחה וילדים - מאזדה 3. פשוט

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כי אם אתה מוכן להתפשר על מאזדה 3 - קופרה זה לא בשבילך כי זה בשביל מי שלא מוכן להתפשר על משהו אחר.

• מצחיק 1
  • רעיון טוב! 2

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמינות ונוחות - מזדה

מוסכים ביטוחים אחזקה יקרה וביצועים - קופרה

קח בחשבון בקופרה שזה מתחיל ב160 ואתה צריך ישור קו צמיגים וכו בעוד הרבה אלפים, אם יש לך כיס עמוק לך על זה.

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 31 דקות, motek כתב:

סלח לי, לא הבנתי מה הקשר.

zvit ענה, אבל ארחיב בכל זאת.

הקופרה היא הוט האץ', מצמרת הקטגוריה. לא הכי טובה לדעתי, אבל בהחלט בצמרת, עם יכולות ספורטיביות מוכחות. המאזדה 3 היא בסך הכל מכונית משפחתית. לא רעה, אבל עדיין מכונית משפחתית. פחות חדה מהדור הקודם. אם אתה מתלבט בין מכונית משפחתית מן השורה למכונית ספורטיבית מצמרת הקטגוריה שלה, סימן שהיכולות הספורטיביות שלה לא מספיק מעניינות אותך. לכן, אין במקרה שלך שום הצדקה לשלם אקסטרה בביטוח, צריכת דלק ועלות טיפולים וחלקים בשביל משהו שלא תנצל.

לפני שתקפוץ שוב - זכותך, זכותך המלאה (וזכותו של פות"ש). זכותכם גם לקנות מיאטה ולקחת אותה לשטח או לקנות רנגלר רוביקון ולקחת אותו לפצאל. 

• רעיון טוב! 3

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסכים עם @RK המרחק כל כך גדול, שרק ההצבה של שניהם בגלל שהם באותו תג מחיר בערך היא הזויה (בערך כמו לקחת מיאטה לשטח).

אגב אתה צודק שהיא מרגישה פחות חדה, אבל בפועל היכולות עלו (משווה דור 3 לדור 4, לא נהגתי מספיק ב-3.5 כדי להשוות)

אגב @Roycohen1979 ה-3 בהחלט ספורטיבית, אולי המשפחתית הכי ספורטיבית מחוץ להוט האצ' ו-308GT (עדיין מוכרים אותה?)

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1314 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...