Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדמ"ח - מי כמה איך ולמה?

HellCat
שימו לב! השרשור הזה בן 1455 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 2 דקות, Alkash כתב:

אחד הבנים שלי השלמים מ60 ב4 יחידות מתמטיקה ל90 ב5 יחידות דרך גוול.
השני שתכף מסיים תואר במדמ"ח באוניברסיטה עשה חצי תואר דרך גוול במקום ללכת להרצאות.
(אין לי קשור קשר כספי לגוול).

אתה מבין אבל שזה דפוק,

משלם המון כסף על תואר,ובסוף לומד מאתר צד ג' שעולה לך גם כסף.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 280
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

Just now, halperin96 כתב:

אתה מבין אבל שזה דפוק,

משלם המון כסף על תואר,ובסוף לומד מאתר צד ג' שעולה לך גם כסף.

כמוני כמוך למדנו באוניברסיטאות בזמננו, אז לא הייתה לנו ברירה. היה לנו את המרצה המתרגל ולחרוש על ספרים משעממים של שחור על גבי לבן בבית עד צאת הנשמה.
גם אז וגם היום יש מרצים יותר טובים, פחות טובים ומרצים ממש גרועים שמושכים זמן לפנסיה ועושים טובה שהם מעבירים הרצאה שאף אחד לא מבין.
אין שום דבר פסול בלשפר את איכות חייך ולהקל על עצמך בלשלם כמה גרושים למורה מוכשר שילמד אותך את הקורס באינטרנט. מחירים של קורס בגוול נעים בין 50-200 ש"ח תלוי בהסדרים עם מוסד הלימודים.
מחיר של קורס חוזר באוניברסיטה הוא מעל ל1000 ש"ח.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Gosser1860 כתב:

תואר נחשב יותר יכול להוביל למשרה ראשונה (יותר נכון ראיון) במקום טוב/עדיף יותר ולזכות אותו בניסיון טוב יותר. זה לא שעושים ריסטארט אחרי התואר, אלא שהפונקציה סוכמת, קצת כמו אינטגרל.

לפני 8 דקות, Gosser1860 כתב:

זה נכון שאולי המראיין לא ישאל איפה סיימת את התואר, אבל תשים לב לנקודה שהגבתי עליה למעלה.

לא חושב, ביחד איתי למקומות הכי "נחשבים" הגיעו בוגרים מכל מיני מסלולים, מהנדסת תוכנה בקצה אחד ועד הנדסאי תוכנה בצד השני כולל בסמ"חניקים ומודיעינצ'יקים בדרך.

יש מעט מאוד מקומות (שדווקא לא הכי טובים) שמסננים למשרת ג'וניור לפי טכניון או את"א.

יש לא מעט מקומות שיסננו החוצה הנדסאים או טכנאים, ואפילו מכללות מסוימות, לא אומר שצריך להתרגש מזה, פשוט שאתה תקבל פחות ראיונות למשרה הראשונה שלך.

משם זה לא ממש אינטגרל, אלא כל אחד והמסלול שלו, יש כאלה שנשארים בעבודה הראשונה שנים (אני סגרתי כבר 7 שנים במקום הנוכחי) ויש כאלה שכל שנתיים שלוש יעברו.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טיפה מהצד, ניסיון במשפחה:

לגבי דמיון להנדסה - הבן הבכור סיים הנדסת אוירונאוטיקה בטכניון. לצורך קבלה לתואר שני במדמ"ח דרשו ממנו השלמות (כנראה בעיקר מתמטיקה) שהצטברו ל-2-3 שנות לימוד. וויתר וסיים את התואר השני באוירונאוטיקה. לקבלה לעבודה עתידית יסתמך על הניסיון בתכנות שצבר במקביל בעבודה. מדגיש את ההבדל בין הנדסה למדמ"ח בדרישות למתמטיקה ושאר קורסי יסוד.

לגבי הכנה - הבן השני נזקק לשיפור בגרויות, אמנם היה בעל  5 יח"ל מתמטיקה אבל בציון לא מספק. השקיע מאמץ במכינה ארוכה בטכניון וסיים אותה בהצטיינות, אחר כך (עם הידע מהמכינה) ניגש לפסיכומטרי ושיפר אותו באיזה 160 נקודות והתקבל לפקולטה המבוקשת. אבל, כאמור, השקיע בערך שנה וחצי בסגירת פערים. נותן מושג על לוחות זמנים, והמאמץ הנדרש.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, halperin96 כתב:

כולם בוכים בכל מקום.

וכל מחזור בטוח שאותו דפקו הכי חזק ולכל השאר היו הקלות שלא הגיעו להם.

חבר טוב לומד חשמל-מדמ"ח,התלונות שלו לא על רמת המבחנים(רובם דיי הוגנים) אלא על זמני הבדיקה הארוכים והמשוב הבעייתי.

תראה, השוואות כאלו הן נורא בעייתיות. יותר מידי משתנים, יותר מידי נק' מבט סובייקטיביות. אז אני לא אומר "ת"א הכי חרבנה". כי ברור לי גם אם זה נכון, קשה עד בלתי אפשרי להוכחה. וזה נכון באופן כללי לגבי שאר האונ'. גם רמת ההוראה זה פונק' של משתנים שבבחירה קפדנית שלהם אפשר לצייר ציור עקום שלא משקף את המצב במציאות.

דווקא כשאתה פותר את כל המבחנים מסוף שנות ה90 ועד 2015+-, אתה מקבל תמונה די טובה של הרמה (לפחות מבחינת המבחן). בשילוב התפלגות הציונים אפשר להגיד מתי היה מבחן קשה ומתי היה מבחן קל. מתי למחזור מסויים היה סביר ומתי היה נוראי. שוב, גם זה כמובן מוטה (אולי הסטודנטים שהגיעו היו טובים במיוחד? אולי לא מספיק טובים?).

משוב זה נחמד. היו קורסים בהם היה מועיל היו קורסים בהם קישקשו דברים מעליבים רק כדי להאדיר את האגו של הבודק. יצא לחוות את כל הקשת. 

הטענה שלי על את"א היא דווקא היעדר אחידות. משהו שקיים ברמה גבוהה בפתוחה למשל. שמה לפחות כולם נדפקים באותה מידה ובצורה אחידה לאורך זמן. אין כזה דבר מבחן קל אצל מרצה X ומבחן קשה על סף קורס חוזר אצל מרצה Y.

לפני 4 דקות, m3x7r3m3 כתב:

לא חושב, ביחד איתי למקומות הכי "נחשבים" הגיעו בוגרים מכל מיני מסלולים, מהנדסת תוכנה בקצה אחד ועד הנדסאי תוכנה בצד השני כולל בסמ"חניקים ומודיעינצ'יקים בדרך.

יש מעט מאוד מקומות (שדווקא לא הכי טובים) שמסננים למשרת ג'וניור לפי טכניון או את"א.

יש לא מעט מקומות שיסננו החוצה הנדסאים או טכנאים, ואפילו מכללות מסוימות, לא אומר שצריך להתרגש מזה, פשוט שאתה תקבל פחות ראיונות למשרה הראשונה שלך.

משם זה לא ממש אינטגרל, אלא כל אחד והמסלול שלו, יש כאלה שנשארים בעבודה הראשונה שנים (אני סגרתי כבר 7 שנים במקום הנוכחי) ויש כאלה שכל שנתיים שלוש יעברו.

זה בסדר שהגיעו, אני מדבר על הממוצע. ד"א הסינון הראשוני הוא הכלי היחיד שיש למעסיק בהיעדר ניסיון קודם (כי יש קיבולת מקסימלית לזמן, זמן לראיונות, זמן למבחנים וכו').

דווקא בגלל שיש (לא מעט לפי מה שכתבת) מקומות שיסננו החוצה כאלה שהם לא מאונ' יכול להשפיע על הניסיון של אותו אחד.

אם יש לך אפשרות להתחיל גבוה יותר, או בממוצע למצב את עצמך בקבוצה בה הניסיון ההתחלתי שלך יהיה טוב יותר, כדאי לקחת אותה.

כי שוב, בממוצע, הסיכוי להמשיך משם לתפקיד טוב יותר עולה (בהנחה שמעסיקים מעדיפים ניסיון טוב יותר ככל שעובר הזמן). מכאן הטענה שלי על האינטגרל.

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 28 דקות, Gosser1860 כתב:

זה בסדר שהגיעו, אני מדבר על הממוצע.

ממוצע לא מעניין מאותה סיבה של ההוא שטבע באגם שעומקו הממוצע 10 ס"מ.

מי שמעניין אותו ממוצע זה מעסיק שלוקח בוגרי X כ-Bulk, תביא לי 20 מדמ"חניקים מהטכניון.

את השאר ממש לא, כי גם ככה המסננות הבאות צפופות בהרבה.

ד"א הסינון הראשוני הוא הכלי היחיד שיש למעסיק בהיעדר ניסיון קודם (כי יש קיבולת מקסימלית לזמן, זמן לראיונות, זמן למבחנים וכו').

אני ראיינתי אנשים במשך כמעט שנה, בהתחלה למשרה אחת ואחר כך למשרה שנייה שנפתחה.

כולל כאלה שעברו מסלול עוקף HR (הסמנכ"ל פיתוח העביר את הקו"ח שלהם ישירות אליי). בממוצע בערך יום עבודה מתוך השבוע זה מה שעשיתי, שיחות טלפון וראיונות.

2 אנשים הגיעו למסננת האחרונה ועברו אותה, ועד היום עובדים בחברה. את האחרים חתכתי הרבה לפני כדי לא לבזבז זמן.

איך אני יודע שעשיתי עבודה טובה? ה-2 שנבחנו בראיון האחרון, המסננת האחרונה, עברו.

דווקא בגלל שיש (לא מעט לפי מה שכתבת) מקומות שיסננו החוצה כאלה שהם לא מאונ' יכול להשפיע על הניסיון של אותו אחד.

לא בהכרח, אלה בכל מקרה לא המקומות שהניסיון שלהם היה נראה לי וואו.

אם יש לך אפשרות להתחיל גבוה יותר, או בממוצע למצב את עצמך בקבוצה בה הניסיון ההתחלתי שלך יהיה טוב יותר, כדאי לקחת אותה.

זה תמיד נכון, אבל בבחירה בין בוגר בראודה עם ממוצע 90 או בוגר טכניון עם 70, אני גם ככה אזמין את שניהם לראיון ומשם הכל פתוח.

כי שוב, בממוצע, הסיכוי להמשיך משם לתפקיד טוב יותר עולה (בהנחה שמעסיקים מעדיפים ניסיון טוב יותר ככל שעובר הזמן). מכאן הטענה שלי על האינטגרל.

לא בדיוק, מעסיקים מעדיפים ניסיון רלוונטי.

ראיינתי מספיק אנשים שהיו עם עשר ועשרים שנות ניסיון, אבל לא ניסיון רלוונטי

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממוצע לא מעניין מאותה סיבה של ההוא שטבע באגם שעומקו הממוצע 10 ס"מ.

אם אתה חושב שאתה תיהיה/היית סטודנט מעל הממוצע, ברור שאין לך מה לדאוג.

לא בהכרח, אלה בכל מקרה לא המקומות שהניסיון שלהם היה נראה לי וואו.

זה תמיד יכול לקרות. אתה יכול לעבוד במקום X נחשב ככל שיהיה, ולצבור הרבה פחות ניסיון והן ניסיון רלוונטי מאשר מישהו בחברה Y, פחות נחשבת.

זה תמיד נכון, אבל בבחירה בין בוגר בראודה עם ממוצע 90 או בוגר טכניון עם 70, אני גם ככה אזמין את שניהם לראיון ומשם הכל פתוח.

אז אתה לאו דווקא מייצג את הביג דאדיז. שהם מעבירים קו (כי תמיד צריך להעביר קו, איפשהו) ומזמנים רק בוגרי אונ' X, Y, Z בממוצע W ומעלה.

גם כשהגיעו אלייך 2 בוגרים ממקומות שונים, זה לא אומר שהדף נקי. אתה רוצה שהפער בין הידע הנוכחי לידע שהתפקיד דורש לא יהיה גדול מידי, אחרת תהליך הramp up הופך ליקר מידי.

האם באמת "הכל פתוח"? אתה מראיין ללא bias והטייה? אם כן, זה נהדר לשמוע. מהניסיון שלי ושל חבריי, יש הטייה ברורה מאוד אצל חלק מהמראיינים.

לא בדיוק, מעסיקים מעדיפים ניסיון רלוונטי.

ראיינתי מספיק אנשים שהיו עם עשר ועשרים שנות ניסיון, אבל לא ניסיון רלוונטי

כמובן שאני מדבר על ניסיון רלוונטי. גם אצלנו אם יגיע מתכנת פול סטאק, יהיה לו קשה לעבור את הראיון לעומת מתכנת C, אפילו אחד צעיר.

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, Gosser1860 כתב:

אז אתה לאו דווקא מייצג את הביג דאדיז. שהם מעבירים קו (כי תמיד צריך להעביר קו, איפשהו) ומזמנים רק בוגרי אונ' X, Y, Z בממוצע W ומעלה.

מעניין , עם תואר מהבין תחומי וציון לא להיט - אחרי העבודה הראשונה של אחרי התואר לא היתה לי שום בעיה להגיע לראיונות (כולל בינלאומיים) ב״ביג דאדיז״ (מייקרוסופט, אפל , פייסבוק , טוויטר , אמזון, גוגל) או לעבור ולעבוד באחת.

זה לגמרי קו בחול רק של העבודה הראשונה. מעבר לזה אף אחד לא שאל אותי מעולם על המשרה (כן וידאו שיש לי את התואר אבל).

(יש לציין בנוסף לזה שבמשך כמה שנים בעבודה הקודמת גם ראיינתי אנשים)

אם אתה מחפש איפה באמת עובר הקו בחול זה מה שציינו פה - מסלול עוקף HR - מי שאתה מכיר (internal reference) ומי שפגשת בתואר זה פותחי דלתות משמעותיים מאוד.

ולגבי המוסד נתונים מראה את איכות הבוגרים. זה מאוד תלוי - בשנתון שלי - חצי מהמחזור היה אנשים שעובדים , אנשים שבאו לעשות את התואר אחרי 3-4 שנים במודיעין וכו.

(ואגב רובם כמוני - לא סיימו בציון מי ישמע מדהים , אלו שכן - בא נגיד שלא היתה קורלציה מדהימה בין זה למפתחים מעולים :) העולם לא שחור לבן)

זה מאוד תלוי במכללה ובשנתון כן ?

בסופו של דבר - הכי חשוב לעשות קשרים , להבין מה זה באמת תכנות ושאוהבים את זה ולהיכנס למשרה ראשונה (בפיתוח!) כמה שיותר מהר

• רעיון טוב! 2

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 22 דקות, Gosser1860 כתב:

אם אתה חושב שאתה תיהיה/היית סטודנט מעל הממוצע, ברור שאין לך מה לדאוג.

אם אתה לא, אז גם תואר מהטכניון לא יציל אותך

זה תמיד יכול לקרות. אתה יכול לעבוד במקום X נחשב ככל שיהיה, ולצבור הרבה פחות ניסיון והן ניסיון רלוונטי מאשר מישהו בחברה Y, פחות נחשבת.

בדיוק, ולכן השיקול הוא האם הנסיון שאצבור יהיה משמעותי, בעל ערך ורלוונטי לתחום שמעניין אותי.

גם כשהגיעו אלייך 2 בוגרים ממקומות שונים, זה לא אומר שהדף נקי. אתה רוצה שהפער בין הידע הנוכחי לידע שהתפקיד דורש לא יהיה גדול מידי, אחרת תהליך הramp up הופך ליקר מידי.

האם באמת "הכל פתוח"? אתה מראיין ללא bias והטייה? אם כן, זה נהדר לשמוע. מהניסיון שלי ושל חבריי, יש הטייה ברורה מאוד אצל חלק מהמראיינים.

דווקא כמו שליביו ציין, הביג דאדיז בכלל לא מפחדים מכשרונות שגדלו במכללה או בערוגה בבית (חסרי תואר לחלוטין). הכל תלוי כמה אתה טאלנט.

כל התחומים שבהם התעסקתי לדעתי ב-12 שנים האחרונות כללו Ramp Up שנמדד בחודשים למתכנת או אפילו לסניור, אז אני האחרון שאתחשב בזמן Ramp Up.

אצלי הכל היה פתוח, אבל זה ככה התחום שלי, הרבה יותר יקר לי להביא בוגר טכניון בלי עין לדאטה (ובלי עין הרע, להסתכל על דאטה זה חלק מובנה מהתפקיד), הבן אדם יישב יסתכל על הקלטות USB של עשרות מגה בייטים, אחרי שבועיים ירצה לעשות אחד מהבאים:

1. להתפטר

2. לירות בעצמו

3. לירות בי

לפעמים אפשר למצוא הטיה אצל מראיינים - בד"כ זה יהיה הטייה ל"פקולטה שלהם"

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 8 דקות, Liviur כתב:
לפני 19 דקות, Gosser1860 כתב:

מעניין , עם תואר מהבין תחומי וציון לא להיט - אחרי העבודה הראשונה של אחרי התואר לא היתה לי שום בעיה להגיע לראיונות (כולל בינלאומיים) ב״ביג דאדיז״ (מייקרוסופט, אפל , פייסבוק , טוויטר , אמזון, גוגל) או לעבור ולעבוד באחת.

שים לב למודגש. בכוונה ציינתי את זה. ברור לי שהעולם שונה אחרי העבודה הראשונה, והניסיון (והידע) הפורמאלי (עבודה) והלא-פורמאלי (פרוייקטי צד) משפיעים הרבה יותר ממקום סיום הלימודים. אפילו אם חבוב בא ומספר שבזמנו החופשי הוא מאזין לפודקאסטים/סרטוני tech talks על עולם התוכנה/שפות תכנות/ארכיטקטורה הוא מקבל עוד כמה נק' בונוס. כי זה מראה על מישהו שיש לו תשוקה מסויימת למקצוע.

אבל אי אפשר להתעלם מכך שבעבודה הראשונה בפיתוח יש הבדל בין מקומות שונים, ואותו קו שמעסיקים רבים מעבירים בין אם "ביג דאדיז" (או גאמפ"א בשמם השני) וגם חברות אחרות לא צריך להוות מכשול אם אפשר. לא חייב כמובן, אני לא טוען אחרת.

לפני 6 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אז אני האחרון שאתחשב בזמן Ramp Up.

אתה אולי לא, אבל הבוס שלך אולי כן. אני לא אומר שזה הפאקטור היחיד כמובן, יש עוד הבדלים בין בוגרים ממוסדות שונים כמו ברמת הקורסים. לדוגמא בתחום שלי, הידע במע' הפעלה רלוונטי מאוד. ואם במקום אחד לימדו ברמה בסיסית ביותר ובמקום אחר סטודנטים היו צריכים למממש דרייבר למשל, ברור שיש כאן הבדלים שלא הכי פשוט לבחון בראיון עבודה (כי חסר את הידע) ולא ברור אם יש לבן אדם את היכולת להבנה עמוקה. סתם דוגמא, מקווה שהיא ממחישה את הטיעון.

לפני 9 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אצלי הכל היה פתוח, אבל זה ככה התחום שלי, הרבה יותר יקר לי להביא בוגר טכניון בלי עין לדאטה

זה נכון תמיד. להביא את העובד הלא נכון עולה יקר לאירגון בכמה אופנים. ביזבוז משאבים על גיוס, ביבוז משאבים בניסיון להכשיר, ביזבוז משאבים נוסף על גיוס מחדש.

עלויות, שאם מתרחשות באופן תדיר, יכולות להעמיס על העסק.

לפני 5 שעות, falou כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ בעבודה הראשונה זה גם ככה אתה תתראיין למקומות הספורים שיש להם משרות ג'וניור באותו זמן שאתה מחפש.

הבוס שלי אז התחשב פחות ממני ב-Ramp Up, כי המטרה הייתה (והצליחה) לבנות צוות לשנים קדימה.

כמובן שדרייברים זה עולם אחר, ואם אין לבנאדם משהו ברזומה שנוגע לדרייברים ואני מחפש דרייברים אני לא אזמן אותו בכלל.

ד"א היו מקרים שלקחו אנשי דרייברים בגלל הידע ולא בגלל הקוד היפה (שלא היה) או בגלל היכולות עבודה בצוות (שלא היו קיימות), רק כי הם היו עם רקע בתחום המתאים.

אנקדוטה מעניינת - ברגע שהסמנכ"ל פיתוח דאז ראה בקורות חיים שלי שיש לי נסיון עם עבודה ב-USB ועוד עם מכשירים סלולריים השאלה הבאה שלו הייתה "טוב אני רוצה אותך", אמרתי שגם אני רוצה לעבוד שם אז הוא שאל מתי אני יכול להתחיל.

זה כמובן אחרי שעברתי את המבחנים המקצועיים, אבל אותו ניסיון גם הביא אותי לאותם מבחנים מקצועיים

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, halperin96 כתב:

זה שעשית 3 יחידות בתיכון לא הופך אותך למצורע עד סוף חייך.

בגיל 17 העדפת להסתובב או ללכת לים,זו "טעות" שניתן לכפר עליה בקלות.

כן,כל אחד יכול להשלים ל5 יחידות ולהוציא ציון טוב בפסיכומטרי.

שכח ממה שהיה לך קשה,תפתח דף חלק ותתחיל ללמוד מאפס.

לכל שאלה במתמטיקה/פיזיקה אתה מוזמן לפנות אלי בפרטי ואני מבטיח לעזור.

לא מסכים. לא כל אחד יכול להוציא ציון טוב ב-5 יחידות מתמטיקה ובטח ובטח שלא כל אחד יכול להוציא ציון טוב בפסיכומטרי.
אם יש לבנאדם ראש למתמטיקה ובעיקר תחת אז כן. גם אם לא למד בחייו מתמטיקה עם המון עבודה קשה ומורה טוב הוא יעשה 5 יחידות.
לא לכל אחד יש ראש טוב למתמטיקה בשילוב עם תחת.

לגבי פסיכומטרי, עקומת הציונים מוכיחה שאתה טועה. מעט מהאנשים מקבלים "ציון טוב". אפשר כמובן לשפר את הציון, אבל זה תלוי בנקודת הזינוק שלך, ויש לזה גבול והוא לא 800.
מי שקרא למשל המון ספרים באנגלית ובעברית בחייו הצטרך לתת דגש בעיקר לצד המתמטי. את השאר הוא "יקבל בחינם" עבור שנים של קריאה.
יש כמובן גם את העניין של יכולות מולדות, ואת ההתאמה של כל אדם למבחן מהסוג הזה, לחץ של זמן, דורש ריכוז לאורך זמן, מאוד ארוך.

בקיצור לא ולא.

אני צופה שלאדם שבא עם רקע מתמטי של 3 יחידות מתמטיקה ובלי שום רקע במדעי המחשב יהיה קשה מאוד לסיים את התואר הזה גם במכללה. ברור שיש יוצאים מהכלל, אבל זה לא אומר שכל אחד יכול, זה אומר שהם יוצאים מהכלל.
מצד שני אדם שהשלים בהצלחה בגרויות ל-5 יחידות והצליח להגיע לסף הפסיכומטרי הנדרש כנראה יהיה נקודת פתיחה טובה יותר מאשר מישהו שנחת מפנמה ישר לתואר.

ההמלצה שלי לבחור צעיר בן 23, אתה עדיין לא בשלב של להתפשר ואתה עדיין לא בשלב של להתחיל את הלימודים.
שפר בגרויות. שפר פסיכומטרי. נסה להתקבל לאוניברסיטה ואם לא לפחות למכללה במרכז עם שם טוב, לפחות תוכל לעבוד תוך כדי התואר וזה שווה הרבה.
במה בדיוק תעבוד בתל חי? תשקה את הדשא?

עריכה אחרונה על ידי farkash7
  • רעיון טוב! 2

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישקה עצים בינאריים

• מצחיק 2

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 12 דקות, farkash7 כתב:

לא מסכים. לא כל אחד יכול להוציא ציון טוב ב-5 יחידות מתמטיקה ובטח ובטח שלא כל אחד יכול להוציא ציון טוב בפסיכומטרי.
אם יש לבנאדם ראש למתמטיקה ובעיקר תחת אז כן. גם אם לא למד בחייו מתמטיקה עם המון עבודה קשה ומורה טוב הוא יעשה 5 יחידות.

לגבי פסיכומטרי, עקומת הציונים מוכיחה שאתה טועה. מעט מהאנשים מקבלים "ציון טוב". אפשר כמובן לשפר את הציון, אבל זה תלוי בנקודת הזינוק שלך, ויש לזה גבול והוא לא 800.
מי שקרא למשל המון ספרים באנגלית ובעברית בחייו הצטרך לתת דגש בעיקר לצד המתמטי. את השאר הוא "יקבל בחינם" עבור שנים של קריאה.
יש כמובן גם את העניין של יכולות מולדות, ואת ההתאמה של כל אדם למבחן מהסוג הזה, לחץ של זמן, דורש ריכוז לאורך זמן, מאוד ארוך.

בקיצור לא ולא.

זה כולה 5 יחידות,מה עשית מזה?-אתה לא צריך ראש טוב,צריך רק לשבת.

כל אחד שיישב על התחת ויפתור 100 תרגילים בכל נושא יידע לפתור את התרגיל ה101 בלי יותר מידי קושי.

עם מה יפתיעו אותך?בעיה מילולית שבמקום מכונית יש רכבת/נגזרת של מכפלה?עץ בהסתברות?

אף אחד לא מחפש אותך בקטנות בבגרויות וספרי ההכנה עושים עבודה מעולה.

להרבה ילדים בני 16-17 יש עיסוקים אחרים שכוללים להסתובב/בנות/לריב עם ההורים אז לא עשו את זה.

כל מי שניגש לשפר ברצינות משפר.

פסיכומטרי זו בחינה שצריך לדעת איך לפתור,ולא רק את החומר שבה.

ולהוציא 680-700 זה לא בשמיים,וזה יספיק להתקבל לרוב המוסדות,לא אמרתי שכולם יקבלו 780.

את ההתאמה המולדת/ראש טוב שלך למתמטיקה אולי תכיר באמצע השנה השניה של התואר למתמטיקה,כשהעניינים באמת מסתבכים ונדרשת חשיבה מיוחדת.

אבל לגזור ולהציב בנוסחה או לזכור כמה כללים על זוויות במשולש? בחיאת...

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, farkash7 כתב:

בקיצור לא ולא.

אני צופה שלאדם שבא עם רקע מתמטי של 3 יחידות מתמטיקה ובלי שום רקע במדעי המחשב יהיה קשה מאוד לסיים את התואר הזה גם במכללה. ברור שיש יוצאים מהכלל, אבל זה לא אומר שכל אחד יכול, זה אומר שהם יוצאים מהכלל.
מצד שני אדם שהשלים בהצלחה בגרויות ל-5 יחידות והצליח להגיע לסף הפסיכומטרי הנדרש כנראה יהיה נקודת פתיחה טובה יותר מאשר מישהו שנחת מפנמה ישר לתואר.

ההמלצה שלי לבחור צעיר בן 23, אתה עדיין לא בשלב של להתפשר ואתה עדיין לא בשלב של להתחיל את הלימודים.
שפר בגרויות. שפר פסיכומטרי. נסה להתקבל לאוניברסיטה ואם לא לפחות למכללה במרכז עם שם טוב, לפחות תוכל לעבוד תוך כדי התואר וזה שווה הרבה.
במה בדיוק תעבוד בתל חי? תשקה את הדשא?

אני מאוד שמח לראות ולשמוע גם צדדים כאלה , באמת ! 

הענייו של תל חי - זה לחזור לצפון להורים לטובת הלימודים (עברתי לפני כשמונה חודשים למרכז ומאז עובד ומרוויח דיי יפה ושופך הכל על המחיה ) לכן זאת המחשבה שעוברת לי בראש לטובת הלימודים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...