Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדמ"ח - מי כמה איך ולמה?

HellCat
שימו לב! השרשור הזה בן 1437 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 2 שעות, carkin כתב:

מה ניתן לעשות עם הנדסה / מדעי המחשב?

האם באמת בגיל 40-45 אתה בחוץ?

מה עושים מי שנפלטו מהמקצוע? לאיזה תחום הם פונים?

מה ניתן לעשות?

המון , מלפתח , לתכנן , להיות מנהל (אנשים , פרוייקטים , מוצר) ...

האם באמת בגיל 40-45 אתה בחוץ? זה תלוי. לאנשים טכנולוגים שממשיכים ״לעשות״ - לא ממש.

למי שהלב שלו לא שם והוא בא לעשות 9-5 וללכת הביתה - כנראה הם ביותר סיכון.

לפני 1 שעה, carkin כתב:

מגיע לגיל מסוים הסיכוי שלך למצוא עבודה קטן וגם המשכורת קטנה.

נו זו אמרה מעניינת.

המשכורת קטנה. אבל משכורת נמוכה של מפתח נשמעת דיי כמו משכורת גבוהה של רוב התחומים האחרים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 280
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 2 שעות, carkin כתב:

הייתי אולי שוקל הוראה, אבל קשה לי למצוא פרטים בנוגע למשכורת התחלתית והעלייה בשכר (יש איזה מחשבון לא ברור באינטרנט).

שאלתי את אשתי, אשר פרשה לא מזמן מהוראה (ניהלה בית ספר)

השכר ההתחלתי של מורה לא הרבה מעל שכר מינימום. יש זחילה שנתית מתונה מאד.

יש גמולי השתלמות - 2% על 240 שעות השתלמות עם מבחן (עניין של כשנתיים) ויש הגבלה על סה"כ מספר ההשתלמויות המוכרות לשכר. כמוכן כ-10% על תואר שני. כל אלה  - לגבי שכר היסוד בלבד.

כדי להתקדם כלכלית צריך להתברג למסלול ניהול.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, carkin כתב:

יש הבדל משמעותי בין מקצוע כמו הנדסה שכשאתה מגיע לגיל מסוים הסיכוי שלך למצוא עבודה קטן וגם המשכורת קטנה.

בראיית חשבון המשכורת יחסית יציבה והניסיון מוערך בשוק ולא מהווה חיסרון (אבל כמו שרשמתי, כנראה זה לא התחום שאני ארצה להיות בו).

לא ממש לא. גם בראיית חשבון אם אתה לא לומד ומתפתח כל הזמן אתה מגיע לסיטואציה שעובד חרוץ עם 3-4 שנות ניסיון ידע לעשות פחות או יותר מה שאתה תדע כעבור 15-20 שנות ניסיון.

אני רואה המון, המון, המון רואי חשבון ויועץ מס בוכים "אני עם 12 שנות ניסיון מציעים לי שכר נמוך!!23%". זה קרה כי מה שהם יודעים לעשות אחרי 12 שנים יודע לעשות כל עובד אחרי 2-3 שנים. לאקסטרה שנות ניסיון שלהם בטחינת מים אין ערך מוסף בשוק. כל הזמן צריך להתפתח ולייצר יתרון יחסי. בקיצור בשום מקצוע אין לך אפשרות לקפוא על השמרים וביטחון תעסוקתי זה מושג שלא קיים יותר. שכח ממנו.  

אני אמליץ לך עם משהו שהמליצו לי כאשר הייתי בדילמה דומה וזה לקחת קורס מקוון בפייטון. אם זורם תבדוק אפשרות לעשות מסלול הסבה של אקדמאים להייטק. אם לא זורם לפחות לא בזבזת 4 שנים נוספות על לימודי תואר. בכל מקרה תסיים את כל הבחינות של רואי חשבון שלא תמצא את עצמך קירח מכאן ומכאן. 

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 שעות, carkin כתב:

מה ניתן לעשות עם הנדסה / מדעי המחשב?

האם באמת בגיל 40-45 אתה בחוץ?

מה עושים מי שנפלטו מהמקצוע? לאיזה תחום הם פונים?

אתה מדבר על הנדסת מחשבים/תוכנה ספציפית, או על הנדסה בכלל?

בתחומים של הנדסה "של דברים שאפשר למשש ולגעת" (בניין, מכונות לסוגיהן, אוירו', חשמל קלאסי, אלקטרוניקה-חומרה, RF וכדומה) אתה תמצא הרבה מאוד אנשי מקצוע ותיקים עם שיער מאפיר ומלבין.

מי שבגיל 40-45 מחוץ למקצוע אלה אנשים שבאו להיות "עציצים", או דרגי ניהול שאינם בכירים מספיק מצד אחד, ומצד שני רחוקים יותר מדי שנים מהעיסוק המקצועי. אז כן הם הראשונים שעפים.

זה השנקל שלי בעניין, ולא מהווה המלצה ללמוד מקצוע כזה או אחר.

• רעיון טוב! 1

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 1 שעה, קורן בן אשר כתב:

מי שבגיל 40-45 מחוץ למקצוע אלה אנשים שבאו להיות "עציצים", או דרגי ניהול שאינם בכירים מספיק מצד אחד, ומצד שני רחוקים יותר מדי שנים מהעיסוק המקצועי. אז כן הם הראשונים שעפים.

מדויק גם לרוב המשרות של מדעי מחשב.

או שעלית גבוהה מאוד בסולם הניהול , או שכדאי לך להישאר ״קרוב לברזלים״

זה אחד הדברים הטובים בחברות גדולות איפה שמסלול של מפתח בכיר לא הופך למסלול של ראש צוות וניהול ביניים לדעתי.

אפשר לעלות גבוהה מאוד בסולם הטכני במקביל לסולם הניהולי - והם לא מתכנסים.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 שעות, קורן בן אשר כתב:

תחומים של הנדסה "של דברים שאפשר למשש ולגעת" (בניין, מכונות לסוגיהן, אוירו', חשמל קלאסי, אלקטרוניקה-חומרה, RF וכדומה)

אתה ממשש חשמל ו-RF?

ידעתי שפיספסתי משהו 🤣

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא ממשש את הרכיבים, את המוליכים, את המנועים. בהחלט לא וירטואלי.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרגת את הבדיחה ספריאל 🤣

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פעם היה איזה להיט "חשמל זורם בכפות ידיך". גם זה מישוש.

עריכה אחרונה על ידי sperial
  • מצחיק 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 11.5.2020 בשעה 19:08, Intergalaxy כתב:

דיברתם כאן על חשיבות המוסדות (לפחות לעבודה ראשונית). ישנה אינדיקציה למישהו על טיב התעודה מהאונ' הפתוחה?

אני סיימתי לימודי תואר ראשון במדמ"ח באו"פ.

זה לקח לי המון שנים, בעיקר כי רוב הזמן עבדתי במשרה מלאה, התחתנתי, ילדים וכו'...

התחלתי לעבוד כשהייתי סטודנט ומאז התגלגלתי בלא מעט חברות (עובד כבר 20 שנה בהייטק) ומעולם לא הרגשתי שהתעודה שלי שווה פחות משל מוסדות אחרים.

בתאריך 11.5.2020 בשעה 21:05, carkin כתב:

ההתלבטות העיקרית שלי היא מה עושים בגיל 40-45? האם זה נכון שאתה כבר עם רגל בחוץ מהמקצוע? מה עושה מי שמפוטר מהייטק בגיל כזה?

אני בן 47, בפעם אחרונה שחיפשתי עבודה הייתי בן 45. תוך זמן קצר היו לי כמה הצעות עבודה ושידרגתי את השכר שלי בצורה משמעותית.

מה שכן, אני עובד בתחום החומרה, שהוא תחום יותר שמרני ויש בו משמעות רבה לנסיון. אני ממש לא מבוגר במיוחד במקום העבודה שלי.

כמו כן, תמיד הייתי "פועל פשוט" שעוסק רק בעבודה נטו ומעולם לא התעניינתי בניהול, ויש לזה יתרונות (וגם חסרונות) בחיפוש עבודה.

• רעיון טוב! 1

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאני קראתי:

לפני 15 דקות, פינדר כתב:

ויש לזה יתרונות (וגם חסרונות) בחיפוש עבודה.

ומה שאני הרגשתי:

image.jpeg.d1b13ef28d29bef93e5b72d42efec1df.jpeg

• מצחיק 2
בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...