Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדמ"ח - מי כמה איך ולמה?

HellCat
שימו לב! השרשור הזה בן 1441 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שבוע טוב חברים , לאחר שהעברתי עוד שנה בלחפש את עצמי לבסוף החלטתי שאני רוצה לחזור לצפון וללמוד כנראה במכללת תל חי . לכן התעניינתי בחוגים שיש להם וראיתי שיש מדעי המחשב שדווקא נראה מעניין מבחינת תוכן הלימודים , אשמח אם מישהו יוכל לפרט לי על התואר הנ"ל ועל המכללה אם מישהו מכיר . מעוניין לשמוע איזה עבודות ניתן לעבוד בסיום התואר והאם זה נחשב "תואר שימושי" ?בקיצור אשמח לכל פיסת מידע בנושא !

תודה רבה לכם :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 280
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תואר במדמ"ח הוא מאוד שימושי. אינני יודע לגבי מכללת תל חי, אבל בלי קשר למוסד תואר במדמ"ח זהו תואר מאוד קשה.
רמת המתמטיקה בתואר היא מאוד גבוה, וכ50% מהתואר שלך יהיה מתמטיקה. כמו כן גם קורסים אחרים כגון אלגוריתמים, מבני נתונים ועוד ידרשו ממך הבנה מתמטית גבוה.
זה לא אחד מהתארים שתוכל להעביר בכיף, ולהנות משנות הסטודנט שלך על הספסלים בקפיטריה, זהו תואר שדורש המון ישיבה, המון למידה והמון השלמות מאתרים בגווגל.

כמו כן התואר הזה יתן לך קצת מהכל, אבל בשביל למצוא עבודה אתה תצטרך לדעת משהו 1 ממש טוב.
ככה שאחרי כחצי תואר תצטרך להשקיע מזמנך על קורסים באיטנרנט ודברים בסגנון כדי שיהיה לך מה להראות למקומות בהם תרצה לנסות לעבוד.

שים לב שאם אין לך "קומבינות" בשביל למצוא משרת סטודנט טובה או עבודה ראשונה כבוגר תצטרך להיות ממש טוב במשהו, במיוחד לאור העובדה שאתה תהיה בתחרות מול המון בוגרי אוניברסיטה ומוסדות אחרים שנחשבים להרבה יותר איכותיים ממכללת תל חי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תואר במדעי המחשב זה טוב. כמה טיפים:

- תדאג שיהיה מספיק כסף למחייה והתניידות וביטוח לאומי 100+- ש"ח בחודש - לפני שאתה נכנס לתקופה הקשה הזו.

- אתה מסתדר עם מתמטיקה (!!!) אחרת חבל על הזמן שלך.

- מודע לעובדה שאתה הולך להקריב את שנה מהחיים שלך בהשקעה בלימודים (שנה שנייה שלישית ואולי רביעית כבר יהיה קל יותר)

- במידה ותעבור ותאהב את המקצוע (2 דברים שונים לחלוטין) תהנה מרמת חיים גבוהה יחסית (עד גיל 45).

עזוב תל חי - תתאמץ ותגיע לאוניברסיטה נורמלית.

גם אם זה אומר להפסיד שנה לעשות עוד פסיכומטרי ולטחון קצת יותר.

וודא שאתה לא מבזבז זמן: כסף מגיע כסף הולך הבעיה היחידה זה הזמן. זמן הוא קריטי ויותר יקר מהכסף במיוחד בתחום הזה.

להתחיל, להיכשל, לא אומר עלייך או על היכולות שלך כלום ושום דבר.

יש לא מעט שמצליחים ומגיעים די רחוק גם ללא התואר. ועדיין התואר יפתח לך דלתות רבות יותר.

אחרי שהדלת נפתחה - זה אתה מול היכולות שלך וכמות ההשקעה שאתה נותן.

אחרי התואר - הלימודים רק מתחילים. ולא נגמרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 30 דקות, stum כתב:

תואר במדעי המחשב זה טוב. כמה טיפים:

- תדאג שיהיה מספיק כסף למחייה והתניידות וביטוח לאומי 100+- ש"ח בחודש - לפני שאתה נכנס לתקופה הקשה הזו.

- אתה מסתדר עם מתמטיקה (!!!) אחרת חבל על הזמן שלך.

- מודע לעובדה שאתה הולך להקריב את שנה מהחיים שלך בהשקעה בלימודים (שנה שנייה שלישית ואולי רביעית כבר יהיה קל יותר)

- במידה ותעבור ותאהב את המקצוע (2 דברים שונים לחלוטין) תהנה מרמת חיים גבוהה יחסית (עד גיל 45).

עזוב תל חי - תתאמץ ותגיע לאוניברסיטה נורמלית.

גם אם זה אומר להפסיד שנה לעשות עוד פסיכומטרי ולטחון קצת יותר.

וודא שאתה לא מבזבז זמן: כסף מגיע כסף הולך הבעיה היחידה זה הזמן. זמן הוא קריטי ויותר יקר מהכסף במיוחד בתחום הזה.

להתחיל, להיכשל, לא אומר עלייך או על היכולות שלך כלום ושום דבר.

יש לא מעט שמצליחים ומגיעים די רחוק גם ללא התואר. ועדיין התואר יפתח לך דלתות רבות יותר.

אחרי שהדלת נפתחה - זה אתה מול היכולות שלך וכמות ההשקעה שאתה נותן.

אחרי התואר - הלימודים רק מתחילים. ולא נגמרים.

הלחצת קצת , כרגע אני עם 3 יח"ל במומצע 90 ומשיחה עם המכללה עליי לבצע מכינה שאורכה כחודש שמשלימה לרמה של 4 יח"ל ולקבל בה מעל 90 על מנת להתחיל מכינה למדעים(כללית) שנמשכת כשלושה חודשים . האמת מאז הבגרויות לא התעסקתי במתמטיקה ברמה של בגרות או יותר ולכן התקווה שלי שעכשיו כשאני קצת יותר בוגר - זה יילך לי טוב יותר ....

עד כמה הרמה של מדמ"ח מבחינת מתמטיקה גבוהה יותר מאשר רמה של הנדסה(מכונות/אזרחית)?

תודה על התגובה !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקורסים במתמטיקה זהים כמעט לחלוטין לקורסים שעושים בהנדסה ובחלק מהמסודות כמעט לחלוטין.
אם אתה רוצה לעבור אינפי 1/2 לינארית וכו' אתה צריך מתמטיקה ממש טובה. מדובר על כמה רמות מעל 5 יחידות בתיכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, Alkash כתב:

אם אתה רוצה לעבור אינפי 1/2 לינארית

אתה בוגר אוניברסיטה ?

אני חושב שבמכללות לרוב עושים חדוא ולא אינפי , גם לינארית במכללות בדרך כלל מועבר יותר פרקטי ופחות תאורתי.

לדעתי, החסרון של פחות תאוריה מאשר באוניברסיטה בכלל לא ישפיע עליך אם לא תמשיך לתואר שני ומחקר. 
בגלל זה הייתי ממליץ לך ישר אחרי שאתה מסיים את המסה המתמטית של שנה א' לפתוח חשבון גיטהב ולשלב פרויקטים שלך אישיים מהצד.
כמו שאמרו, אתה מתחרה עם בוגרי אוניברסיטאות, ה"באג" במערכת הוא שרובם יוצאים לראיונות עבודה בלי שום פרויקט משמעותי שהם עבדו עליו (למעט פרויקט גמר ואיזה מטלה בקורס תכנות).
יש לך זמן עכשיו, בדרך כלל השפה הראשונה שלומדים בתואר היא C או JAVA, תלמד אותן מעכשיו כדי שתוכל להתמקד במתמטיקה.

בהצלחה !! 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בטוח היכל זה הובן מהתגובה. 
רמת המתמטיקה זהה לרמת המתמטיקה בהנדסה.

Just now, Katom כתב:

אתה בוגר אוניברסיטה ?

אני חושב שבמכללות לרוב עושים חדוא ולא אינפי , גם לינארית במכללות בדרך כלל מועבר יותר פרקטי ופחות תאורתי.

לדעתי, החסרון של פחות תאוריה מאשר באוניברסיטה בכלל לא ישפיע עליך אם לא תמשיך לתואר שני ומחקר. 
בגלל זה הייתי ממליץ לך ישר אחרי שאתה מסיים את המסה המתמטית של שנה א' לפתוח חשבון גיטהב ולשלב פרויקטים שלך אישיים מהצד.
כמו שאמרו, אתה מתחרה עם בוגרי אוניברסיטאות, ה"באג" במערכת הוא שרובם יוצאים לראיונות עבודה בלי שום פרויקט משמעותי שהם עבדו עליו (למעט פרויקט גמר ואיזה מטלה בקורס תכנות).
יש לך זמן עכשיו, בדרך כלל השפה הראשונה שלומדים בתואר היא C או JAVA, תלמד אותן מעכשיו כדי שתוכל להתמקד במתמטיקה.

בהצלחה !! 

נכון אני בוגר אוניברסיטה,
אבל אחד הילדים שלי כרגע לומד במכללה מדמ"ח והוא לומד אינפי. 
אני יודע שבחלק מהמכללות מלמדים חדו"א, אך גם החדו"א הזאת היא לכל הפחות ברמה גבוה יותר מחדו"א של 5 יחידות מתמטיקה בתיכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 3 דקות, Alkash כתב:

אבל אחד הילדים שלי כרגע לומד במכללה מדמ"ח והוא לומד אינפי. 
אני יודע שבחלק מהמכללות מלמדים חדו"א, אך גם החדו"א הזאת היא לכל הפחות ברמה גבוה יותר מחדו"א של 5 יחידות מתמטיקה בתיכון.

החדו"א היא כמה רמות מעל 5 יח' מתמטיקה, אי אפשר בכלל להשוות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 11 דקות, Katom כתב:

השפה הראשונה זה בד"כ C או C++, כי להתחיל ללמוד תכנות מJAVA זה כמו להתחיל ללמוד נהיגה בגיל שנתיים על אוטו עם גלגלים מפונצ'רים בזמן שבועטים בך.

לרוב זה C, וזאת לדעתי ה-שפה להתחיל ללמוד תכנות ממנה, כי זאת האמא והאבא של שפות התכנות המודרניות, וגם נמצאת בשימוש נרחב בתעשיה, על אף שהיא יחסית מיושנת.

יתרונות נוספים - היא יחסית קלה ללימוד, והיא גם "קרובה לחומרה" ביחס לשאר השפות העיליות.

• רעיון טוב! 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואדים זה כנראה תלוי במוסד הלימוד.
ממה שאני מכיר בבאר שבע לומדים Java כשפה ראשונה. בתל אביב לומדים פייתון. אומנם הן שפות הרבה יותר "גבוהות" מ-C. מצד שני יש (באופן מפתיע) לא מעט אנשים שמגיעים ללמוד מדמ"ח בלי שום רקע במדעי המחשב מהבית ספר, והרבה יותר קל ללמד אותם קוד, מה זה לולאה וכו' בשפות "גבוהות" כאלה.
הם די מהר יכולים לכתוב תוכנית שעובדת ולא להתעכב על כל מני באגים קטנים ומעצבנים או שמאוד קשה לדבג, ולא להתעכב על בירוקרטיות כמו התקנה של קומפיילר, קימפול של תוכניות וכו'.

זה גם הופך את הקורס להרבה יותר נחמד ומעניין כי אפשר להתקדם מהר יותר. עשיתי גם את הקורס בת"א במסגרת תואר שהתחלתי וגם את הקורס בב"ש (החלפתי תואר לאחר שנה). הקורס בת"א מאוד נחמד, היו שם כמה עבודות מאוד כיפיות.

בקורסים יותר מתקדמים עוברים לC++/C.

אני באופן אישי מוצא את זה כמאוד הגיוני.

לגבי מתמטיקה. בחלק מהאוניברסיטאות עברו ללמד חדו"א גם במדעי המחשב. אלגברה לינארית לפחות איפה שאני הייתי נשאר קורס מתמטי אמיתי, לא עברו שם לפורמט של הנדסות.

זה לא תואר שהייתי לומד במכללת תל חי. אציין שלא ביקרתי במכללה הזו מעולם ואני לא מכיר אותה לטוב ולרע.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה שאני לומד (הנדסת מחשבים ברופין) זה C, אבל זה אולי משהו יותר אופייני להנדסת מחשבים/חשמל/אלקטרוניקה, כי מצופה מבוגרי התארים האלה להתעסק בembedded.

בהנדסת תוכנה בבן גוריון אני יודע שלא מלמדים C בכלל, וחבל לדעתי.

מתמטיקה במדמ"ח אמורה להיות באותה רמה כמו בהנדסה (תלוי איזה הנדסה, מתמטיקה בהנדסת חשמל תהיה ברמה יותר גבוהה מהנדסת תעו"נ או חומרים), אבל מצד שני במדמ"ח אין פיזיקה, מה שמוריד חלק גדול מהכאב ראש.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באוניברסיטה הפתוחה זה אינפי, בבראודה זה חדוו"א ובמכללות ואונבירסיטאות אחרות, שאני מכיר בכל אופן, זה חדוו"א.

הראשונה נבלה השניה טרפה.

בפתוחה מתחילים מ JAVA (עם IDE מצועצע - ממש לא ECLIPSE).

אגב, מתמטיקה 5 יחידות זה מדד די טוב - אם קיבלת ציון נורמלי ב5 יחידות בתיכון, סביר להניח שתסתדר.

אם היית 3 יחידות או 4 ככה-ככה, או שנדרש מכינה - תחשוב טוב טוב למה קיבלת כמה שקיבלת בתיכון וגם אם אתה חושב שזה בגלל ש "לא השקעתי בתיכון וקיבלתי 70" שוב תחשוב טוב טוב.

לא חבל על הכסף כמו שחבל על הזמן שיתבזבז.

הרבה מאלו שמתחילים שנה לא מסיימים תואר. או יותר נכון, מעט מאלו שהתחילו, אשכרה יסיימו את התואר הזה.

הרוב או ינשרו או יעברו לתואר אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתמטיקה באוניברסיטה מסיימת לעבור על הטופ של המתמטיקה של 5 יחידות בתור חימום בשבוע / שבועיים הראשונים.

אם אתה לא ברמה הזו או חלוד כשאתה מגיע לתואר - אתה כנראה תפגר בחומר מאוד מהר.

ובמאמר מוסגר - הרמה לפחות בבין תחומי כשעשיתי את התואר במתמטיקות היתה דיי זהה לרמה של הקורסים המקבילים בהנדסה בתל אביב. (נכון ללפני 15 שנה)

היה כיף.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 15 דקות, stum כתב:

חבל על הכסף כמו שחבל על הזמן שיתבזבז.

הרבה מאלו שמתחילים שנה לא מסיימים תואר. או יותר נכון, מעט מאלו שהתחילו, אשכרה יסיימו את התואר הזה.

הרוב או ינשרו או יעברו לתואר אחר.

הרבה גם ינשרו כי החומר הנלמד זה לא מה שהם חשבו שזה, במיוחד כאלה שבאים בגישה "אני הולך לעשות בוחטות בהייטק" או "אני אוהב לשחק במחשב, אז אני רוצה לפתח משחקים".

אני הייתי ממליץ קודם לעבוד במשהו שקשור לתחום (כמו QA או הלפדסק), לראות את העבודה של מתכנתים, ואז לראות אם בכלל בא לך לפתח קריירה בתחום.

יש הרבה שפורשים אחרי שהם מתחילים לעבוד במקצוע, ורואים שזה לא רק שלא קרוב למה שהם חשבו שזה, אלא גם לא דומה למה שהם עשו בלימודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...