Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדמ"ח - מי כמה איך ולמה?

HellCat
שימו לב! השרשור הזה בן 1444 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני 3 דקות, Katom כתב:

אמרתי כנראה,אולי הייתי צריך להשתמש ב"לדעתי", ושים לב לניסוח - המקום הטוב ביותר ללמוד בו, כלומר שילוב של רמה ואווירת לימודים.

לא חושב שיש תשובה חד משמעית לשאלה הזאת, (גם אם מורידים את אווירת הלימודים).

מצוין לשמוע! אני כמובן לא בקיא בכל קורס שמועבר בכל מוסד.
אני מדבר מניסיון שלי ושל חברים 

בטכניון יגידו לך שהטכניון הכי טוב בגלל רמת ההוראה בת"א יספרו לך שיש לך הרבה אפשרויות תעסוקה באיזור וזה מה שחשוב..

אם תשאל סטודנטים בבראודה יספרו לך שאותם מלמדים את מה שמחפשים בתעשיה.

ואם תקפוץ לעברית תשמע סיפורים על הפקולטה שלהם למדויקים(היא באמת פקולטה חזקה) ושמלמדים הטובים מהתחום.

יש גם מוסדות לימוד גרועים,על סמי שמעון לא שמעתי דברים טובים וגם לא על מכללת נתניה.

אתה תשמע דעות לכאן ולכאן.

בתור סטודנט בטכניון,אני יכול להגיד לך שאם חשובה לך אווירה סטודנטיאלית,זה לא המקום.

כולם פה דיי תקועים בתחת של עצמם מבחינת למידה,אבל יש תשתית טובה וסגל נרחב עם אנשים טובים.

עוד לא היה לי קורס שנתקעתי בו ולא קיבלת תשובה ממתרגל או מרצה.

בשנה א הייתי בשעת קבלה אצל מרצה במתמטיקה,הבן אדם לא שחרר אותי שעה וחצי אחרי שנגמרה השעת ייעוץ עד שהבנתי הכל+דוגמאות.

עריכה אחרונה על ידי halperin96
  • רעיון טוב! 1

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 280
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפני 1 שעה, Katom כתב:

יש דומה ויש שונה, אני לא ראיתי בחדוא שמוכיחים את כלל לופיטל או משפט ערך הביניים או עושים אינטגרל עם סכומי רימן או מוציאים גבול לפי היינה.

אצלנו דווקא היה, אבל כבר הספקתי לשכוח. לא שיש לי יותר מדי מה לעשות עם הידע הזה בחיים באמיתיים.

מבחינתי אינטגרל בא מספר, ספר עשוי מנייר, נייר עשוי מעצים.

• מצחיק 1

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 4 דקות, halperin96 כתב:

בטכניון יגידו לך שהטכניון הכי טוב בגלל רמת ההוראה בת"א יספרו לך שיש לך הרבה אפשרויות תעסוקה באיזור וזה מה שחשוב..

אם תשאל סטודנטים בבראודה יספרו לך שאותם מלמדים את מה שמחפשים בתעשיה.

ואם תקפוץ לעברית תשמע סיפורים על הפקולטה שלהם למדויקים(היא באמת פקולטה חזקה) ושמלמדים הטובים מהתחום.

אין ספק שבאוניברסיטאות יש יותר "גאוות יחידה" מאשר ברוב צה"ל 😂

לפני 1 דקה, vadim6385 כתב:

לא שיש לי יותר מדי מה לעשות עם הידע הזה בחיים באמיתיים.

למה לא ? עכשיו אם יגידו לך שמכונית נסעה מת"א לחיפה במהירות ממוצעת של 100 קמ"ש אתה יכול להסיק שלפחות ברגע אחד בדרך היא נסעה ב100 קמ"ש בדיוק😂

עריכה אחרונה על ידי Katom
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, HellCat כתב:

חשבתי על זה , אפילו רציתי - אך מכיוון שאני כבר בן 23 אני מתחיל להיות "לחוץ" על זמנים וכן הבנתי סוףסוף שאני רוצה ללמוד משהו ..... מבחינת הנדסה ביררתי ואני צריך מכינה של שנה ופלוס ארבע שנים ללמוד לעומת מדמ"ח שדורש ממני מכינה קצרה יחסית(קיץ) ולהתחיל ללמוד כבר השנה

מה?

לאן אתה ממהר?

התחלתי ללמוד בגיל 24 כמעט, סיימתי בגיל 26 וחצי (היום אני בן 27).

לא קרה לי כלום. מצאתי עבודה די מהר.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 6 דקות, vadim6385 כתב:

אצלנו דווקא היה, אבל כבר הספקתי לשכוח. לא שיש לי יותר מדי מה לעשות עם הידע הזה בחיים באמיתיים.

מבחינתי אינטגרל בא מספר, ספר עשוי מנייר, נייר עשוי מעצים.

ההוכחות האלה לא נכנסו לסילובוס כדי שתזכור אותן בעל פה או שתרשים ככה בחורות בדייטים.

הן מקנות לך תהליך חשיבה והסקת מסקנות שמלווה אותך המון אחרי זה.

לצורך העניין,בנגזרת לפי הגדרה ייצא לי להשתמש מעבר לחדוו"א.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בדיוק הסיפור עם "פליטי הייטק" למיניהם, שהולכים להיות מאמנים אישיים וכאלה - רצו ללמוד משהו שמכניס משכורת טובה, ואז גילו שהם למדו משהו שלא מעניין אותם, ועכשיו עובדים בעבודה שהם לא סובלים.

לפני 3 דקות, halperin96 כתב:

ההוכחות האלה לא נכנסו לסילובוס כדי שתזכור אותן בעל פה או שתרשים ככה בחורות בדייטים.

הן מקנות לך תהליך חשיבה והסקת מסקנות שמלווה אותך המון אחרי זה.

לצורך העניין,בנגזרת לפי הגדרה ייצא לי להשתמש מעבר לחדוו"א.

יצא לך להשתמש בזה מעבר לתואר?

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 19 דקות, halperin96 כתב:

יש גם מוסדות לימוד גרועים,על סמי שמעון לא שמעתי דברים טובים וגם לא על מכללת נתניה.

בסמי שמעון, לפחות נכון ללפני עשור, לא היה מדמ"ח רק הנדסת תוכנה.

הפקולטה להנדסת תוכנה דווקא טובה (לפחות בתקופתי, הדיקן פקולטה הקשה לא פחות מחלק מהאוניברסיטאות בארץ), על האחרות לא שמעתי יותר מדי.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שפספסת את הנקודה.

המקום שבו תלמד זה ההבדל בין זה שהפקידה תשים את קורות החיים שלך בערימה א' ולא בערימה ב'.

פה זה מתחיל פה זה נגמר - מאותו הרגע שאתה בערימה א' - הוזמנת לראיון ומפה אין הבדל בינך לשאר המועמדים בערימה א'.

היום זה לא חוכמה, היום כולם מחפשים אנשי פיתוח (טובים! כי לא טובים לא חסר) והביקוש עולה על ההיצע.

אבל זה לא אומר שזה מה שיהיה עוד 5, 10, 15 שנה. וכשזה יקרה, תרצה להיות בערימה א'.

ולכן לך או לטכניון או לאוניברסיטה גדולה ומוכרת אחרת גם בעלות של עוד שנת לימודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא רואה איך ההיצע יעלה על הביקוש בטווח של 5 שנים.

ובעוד 5 שנים הוא צריך להיות כבר אחרי התואר ככה או אחרת, ואז מה שישחק תפקיד זה אך ורק הניסיון ולא תואר מפה או תואר משם

אבל יש מקומות שבהם כבר היום ה-HR יקבלו קו"ח שכתוב בהם "בראודה" או "סמי שמעון" או מה שלא יהיה ויזרקו הצידה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א' - זה לא נכון.

ב - עיקר הכוונה הייתה שיש הרבה מקומות איכותיים מאוד שלא יזמנו אותך ללא תואר מהטכניון או אוניב' מוכרת (מוצדק או לא מוצדק לא רלוונטי בכלל).

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 7 דקות, m3x7r3m3 כתב:

בסמי שמעון, לפחות נכון ללפני עשור, לא היה מדמ"ח רק הנדסת תוכנה.

הפקולטה להנדסת תוכנה דווקא טובה (לפחות בתקופתי, הדיקן פקולטה הקשה לא פחות מחלק מהאוניברסיטאות בארץ), על האחרות לא שמעתי יותר מדי.

הנדסת תוכנה זה בגדול מדמ"ח עם עוד שנה של קורסים כלליים.

עוד לא נתקלתי במקום שמתעדף אותם אחד על השני.

יש סיכוי ששמעת דברים שונים ממה שאני שמעתי,הכל יכול להיות-בסופו של יום,זה האנשים שאתה באינטרקציה איתם.

לפני 2 דקות, stum כתב:

נראה לי שפספסת את הנקודה.

המקום שבו תלמד זה ההבדל בין זה שהפקידה תשים את קורות החיים שלך בערימה א' ולא בערימה ב'.

פה זה מתחיל פה זה נגמר - מאותו הרגע שאתה בערימה א' - הוזמנת לראיון ומפה אין הבדל בינך לשאר המועמדים בערימה א'.

היום זה לא חוכמה, היום כולם מחפשים אנשי פיתוח (טובים! כי לא טובים לא חסר) והביקוש עולה על ההיצע.

אבל זה לא אומר שזה מה שיהיה עוד 5, 10, 15 שנה. וכשזה יקרה, תרצה להיות בערימה א'.

ולכן לך או לטכניון או לאוניברסיטה גדולה ומוכרת אחרת גם בעלות של עוד שנת לימודים.

זה לא נגמר שם,למוסד לימודים טוב ש"קורע" אותך בדרך יש עוד יתרונות.

הוא מקנה לך יכולת למידה עצמית ויכולת להתמודד עם בעיות ולדעת איך לגשת אליהן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 דקות, halperin96 כתב:

הנדסת תוכנה זה בגדול מדמ"ח עם עוד שנה של קורסים כלליים.

עוד לא נתקלתי במקום שמתעדף אותם אחד על השני.

יש סיכוי ששמעת דברים שונים ממה שאני שמעתי,הכל יכול להיות-בסופו של יום,זה האנשים שאתה באינטרקציה איתם.

בכלל לא, זה התמקדות שונה פשוט.

וכמובן שרוב המקומות לא מתעדפים אותם אחד על פני השני, יש ביקוש מספיק גדול שכל הבוגרים של הנדסת תוכנה + מדמ"ח + יוצאי קורס תכנות + יוצאי מודיעין + אנשים שלמדו בעצמם לא מספיקים כדי למלא את המחסור

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוא הלפרין, עזוב, זה מנטרות שנועדו בעיקר להצדיק את ה50 אלף שקל שאנחנו משלמים על התואר ועוד מי יודע כמה רק כדי להתקבל למוד הלימודים.

בעולם האמיתי, אתה לא תצטרך 95% ממה ש"רכשת" שם. גם מה שתצטרך - זה בעיקר לראיונות עבודה ולא לעבודה עצמה.

קל לשכוח שיש אוניברסיטאות ומכללות לא פחות טובות בחו"ל. 

הודו וסין מייצרות מאות אלפי מהנדסי תוכנה בשנה. כל שנה.

אוקראינה נכנסה לתחום הפיתוח די חזק בשנים האחרונות, במיוחד בארץ.

אני בכלל לא מזכיר את המגזר החרדי שמכשיר המון גברים ונשים חרדיות להיכנס לעולם הזה.

אני לא נביא, אבל מנחש שכל עולם התוכן הזה יהפוך להיות גלובלי וההיצע של אנשי פיתוח יעלה משמעותית.

כשזה יקרה, והבחירה תיהיה בין מישהו שלמד בגליל מערבי לבין מישהו שלמד בטכניון. הבחירה תיהיה ברורה.

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאוד תלוי משרות.

Just now, stum כתב:

בוא הלפרין, עזוב, זה מנטרות שנועדו בעיקר להצדיק את ה50 אלף שקל שאנחנו משלמים על התואר ועוד מי יודע כמה רק כדי להתקבל למוד הלימודים.

בעולם האמיתי, אתה לא תצטרך 95% ממה ש"רכשת" שם. גם מה שתצטרך - זה בעיקר לראיונות עבודה ולא לעבודה עצמה.

קל לשכוח שיש אוניברסיטאות ומכללות לא פחות טובות בחו"ל. 

הודו וסין מייצרות מאות אלפי מהנדסי תוכנה בשנה. כל שנה.

אוקראינה נכנסה לתחום הפיתוח די חזק בשנים האחרונות, במיוחד בארץ.

אני לא נביא, אבל מנחש שכל עולם התוכן הזה יהפוך להיות גלובלי וההיצע של אנשי פיתוח יעלה משמעותית.

כשזה יקרה, והבחירה תיהיה בין מישהו שלמד בגליל מערבי לבין מישהו שלמד בטכניון. הבחירה תיהיה ברורה.

אני לא חושב שזה מנטרות.

ואני כרגע סטודנט שאוכל את החרא הזה,זה לא שאני בא בגישה הזו לאחר שנים בתעשייה.

לגבי הודים,יכול מאוד להיות שהחברים שלי הם חבורה של פלצנים-אבל הם טוענים שההודים לא עושים עבודה טובה מידי ומוציאים תוצרים מסורבלים ולא נוחים לעבודה.

בנוסף לתקשורת הלא  נוחה איתם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אולי נכון להיום, לא למחר.

בצוות שלי יש הודי אחד שעזב לפני שבוע בערך, והיה די טוב.

בדומה למוצרים מסין - what you pay is what you get

עריכה אחרונה על ידי stum
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...