Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היבהוב אורות בקיה ספורטאג' 2018

SeazeR
מעבר לפיתרון נפתר ע"י SeazeR,
שימו לב! השרשור הזה בן 1383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תופעת ההבהובים/ריצודים בתדירות גבוהה מוכרת בספורטאג'.

עוד תופעה בספורטאג', אם האור נמוך דלוק, ומופעל איתות, האור הנמוך באותו פנס כבה.

ראיתי את זה קורה בהמון ספורטאג'ים שעמדו אחריי בצומת ואותתו (השאר פשוט לא טרחו להפעיל איתות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בתאריך 1.6.2020 בשעה 00:24, SeazeR כתב:

אז אם הבעיה לא באלטרנטור, איפה הבעיה? למה האורות מהבהבים ?

מותקנת ברכב מערכת די בסיסית שמכילה מגבר + סאב וופר + DSP לשיפור השמע ברמקולים.

אודה ואומר שבזמן נסיעה עם חלון פתוח (לא משנה איזה חלון) במהירות מעל 120 אני שומע כמו רעש של "מנוע" מהרמקול הקדמי ימני.

אולי כל הבלאגן נגרם ע"י המערכת ?

חשוב לציין שהוחלף כל החיווט במערכת לפני כחודש. 

בהחלט, קודם כל תנתק את המערכת סאונד שלך מהרכב ותבדוק האם התופעה עדיין מופיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשך הסאגה: החלטתי לא לוותר ליבואן. פניתי ליבואן והסברתי שאם הבעיה לא תיפתר מול היצרן, אנחנו ניפגש בבית המשפט.

הם טוענים שהם לא מכירים את הבעיה הזו ואני אישית ראיתי ספורטאג מהבהבת, אני פשוט מניח שאף בעל ספורטאג לא שם לזה לב כמוני.

בהתחלה, כשהרכב היה חדש, לא הייתה התופעה הזו.

ב 20 אלף הק"מ האחרונים, החל להופיע רעש נהימה בעת האצה (או בעת לחיצה על הגז בעמידה במקום) שלא היה קודם + היבהוב האורות.

תופעה מעצבנת ומה שעוד יותר מעצבן- שלמוסך שמגדיר עצמו "מורשה יבואן" אין שום מושג איך לפתור בעיות ברכב.

HU: Pioneer 4900IB Front Speakers: JBL GT06508C Rear Speakers : none

Amp: Infinity 475A Sub: JBL GT5-12

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל רמזור שעומדת ספורטאג' אני רואה שהאורות  מרצדים מעט.

יתכן והרכב יוצר כך עם ה"פגם" הזה והוא נחשב לתקין מבחינת היצרן ואסביר.

אלטרנטור בסלד מנוע 1000 מסתובב 4000סל"ד לערך בהנחה והיחס הוא 1:4

סל"ד סרק שהוא כ650סל"ד כפול 4 אומר שהאלטרנטור מסתובב 2600סל"ד.

אלטרנטור מתחת לסל"ד מסויים מעל עומס מסויים יספק מתח לא יציב וזאת בשל מבנה הרוטור. משולש לצד משולש הפוך.

נכון שיש דויודות יישור ווסת מתח אך הם אינם יכולים לסנן את "הרעש" הזה מעל גבול מסויים שקורה בדיוק בסל"ד נמוך.

נוסיף על כל זה שברכב קיימות נורות מסוג לד שמסוגלת לרצד מהר יותר מנורת להט.

ונוסיף על כך שמנוע לא מסתובב באופן רציף אלא מקוטע וככל שהסל"ד נמוך יותר זה מורגש יותר, כאן יכול לסייע מעט גם פולי אלטרנטור חד כיווני אבל לא ניכס לזה כרגע כל יצרן בוחר את שיטת ואופן השיכוח תנודות גם לרצועה ולמותחן הקפיצי. זאת תורה שלמה.

הייתה לי את התופעה הזו באלפא 166 הרכב הקודם שלי לא רק שהאורות היו מרצדים מעט אלא מתחת הטעינה בעומס בסרק היה 12.8v

פישפשתי באינטרנט באתרים מחול לשמוע האם זו בעיה מוכרת ומסתבר שכן ועוד קיים TSB של היצרן והוא פשוט מאוד. התקנת גלגלת אלטרנטור קטנה יותר, מה שגורם לאלטרנטור בסל"ד סרק להסתובב מהר יותר. ואכן זה מה שעשיתי ופתר את הבעיה. למעשה הקטנת גלגלת האלטרנטור יוצרת יחס גבוה יותר נניח 1:3.8 וגורמת לאלטרנטור לעבוד במהירות גבוהה יותר.

לגבי הרעש מהרמקולים אני בטוח שזה נובע עקב התקנת המגבר ובמצב מקורי ללא המגבר אין את הרעש שאתה שומע.

חפש בפורום אודיו כיצד מתקינים מסנן רעשים או גישור rca לאדמה.

ודרך אגב, נניח והאלטרנטור שלך נפגם כאשר במוסך היבואן יגלו התקנה חיצונית של מגבר שידוע כצרכן זרם גדול האחריות תוסר ותאלץ לשלם על התיקון מכספך.

אז במקום להאשים את היצרן והיבואן תחשוב מה אתה עשית קודם. אם כי למזלך הבעיה שאתה מתאר מוכרת אצל כנראה כולם.

עריכה אחרונה על ידי ba323f
  • אהבתי 1
  • רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Ba323f,

הרכב נסע ותיפקד נהדר הרבה אחרי התקנת המערכת. המערכת נותקה היום(אני כרגע במוסך ממתין) וחובר מצבר חדש, הוחלף גם החיישן שעל המצבר, שום דבר לא עוזר.

אין קשר למערכת, מדובר במגבר אומלל ולא איזו מערכת יוצאת מגדר הרגיל.

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 10 שעות, ba323f כתב:

הייתה לי את התופעה הזו באלפא 166 הרכב הקודם שלי לא רק שהאורות היו מרצדים מעט אלא מתחת הטעינה בעומס בסרק היה 12.8v

פישפשתי באינטרנט באתרים מחול לשמוע האם זו בעיה מוכרת ומסתבר שכן ועוד קיים TSB של היצרן והוא פשוט מאוד. התקנת גלגלת אלטרנטור קטנה יותר, מה שגורם לאלטרנטור בסל"ד סרק להסתובב מהר יותר. ואכן זה מה שעשיתי ופתר את הבעיה. למעשה הקטנת גלגלת האלטרנטור יוצרת יחס גבוה יותר נניח 1:3.8 וגורמת לאלטרנטור לעבוד במהירות גבוהה יותר.

אשמח לקישור ל-TSB המדובר.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית לא שמתי לב שיש להם איזה הבהוב תאורה מיוחד בדגמי קיה בכלל וספורטאז' בפרט, אבל אם זה מופיע בכל רכב או בכל דגם כמו לפות"ש, לא בטוח שיצרן בכלל מחשיב את זה כתקלה ולא יעזור שום החלפת אלטרנטור או חלק אחר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכמה דגמים של KIA אשר נמכרו בחו"ל הייצרן טיפל בבעיה על חשבונו. ראה קבצים מצורפים.

TSB 152 Light Switch_Page_1.jpg

1.jpg

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה שצירפתי את המידע בקבצים שצורפו היא לידע את חברי הפורום שבעיית היבהובי אורות ברכבי KIA מסויימים מתרחשת גם מסיבות אחרות ולאו דווקא מבעיה במערכת הטעינה והייצרן מכיר בתופעה של היבהובי אורות כבעיה שיש לטפל בה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 2.6.2020 בשעה 18:57, Legend כתב:

תופעת ההבהובים/ריצודים בתדירות גבוהה מוכרת בספורטאג'.

עוד תופעה בספורטאג', אם האור נמוך דלוק, ומופעל איתות, האור הנמוך באותו פנס כבה.

ראיתי את זה קורה בהמון ספורטאג'ים שעמדו אחריי בצומת ואותתו (השאר פשוט לא טרחו להפעיל איתות).

זה באמת לא באג אלא פיצ'ר. וזה לא האור הנמוך שנכבה בזמן האיתות, אלא תאורת DRL (אורות יום)

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשעה, מרק10 כתב:

הסיבה שצירפתי את המידע בקבצים שצורפו היא לידע את חברי הפורום שבעיית היבהובי אורות ברכבי KIA מסויימים מתרחשת גם מסיבות אחרות ולאו דווקא מבעיה במערכת הטעינה והייצרן מכיר בתופעה של היבהובי אורות כבעיה שיש לטפל בה.

מה שצרפת מדבר על תקלה שמופיעה לסרוגין באורות ראשיים כתוצאה של מגעים לא תקינים במתג אורות. 

בנוסף זה לא מתאים לדגם ולא לשנה. 

בשרשור מודבר על תקלה קבועה שמופיעה בסרק רק כאשר המנוע עובד. מנוע לא עובד (מתח מצבר ולא מתח טעינה) אז אין ריצודים. 

@SeazeR מה אתה אומר? זה נשמע לך מתאים לתקלה אצלך? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• פיתרון

טוב חברים יקרים,

עידכון פעולות המוסך על דרך השלילה: 

הוא בדק תחילה את המצבר - שם המחשב הוציא פלט שהמצבר חלש (שנתיים וחצי) והמליץ להחליף. לאחר מכן החליף למצבר אחר ובדק שוב את הרכב- ההיבהובים המשיכו.

המשכנו לשלילה הבאה - הוחלף חיישן על המצבר. הרכב אכן הפסיק להבהב, אך חזר שוב להבהב במהרה.

המשכנו לשלילה הבאה שפתרה את הבעיה- החלפת פולי אלטרנטור. ההיבהובים פסקו באופן מוחלט

נכון לכרגע, לא נתקלתי באורות מהבהבים, אך אני עדיין עוקב אחרי זה על מנת לראות אם זה חוזר על עצמו או לא.

מסקנה? לפעמים צריך להתעקש עם היבואן. אם יש בעיה, לא לשקוט על השמרים.

ולא לשבת ולומר "כנראה שזו בעיה אצל היצרן ואין פתרון" . אין דבר כזה שאין פתרון, יש פתרון להכול, אין שום תקלה שאני מוכן לקבל.

מה שאמר לי שזו לא בעיה אצל היצרן אלא בחלק מסויים במערכת היא פשוט העובדה הפשוטה שלא מצאתי על זה שום מידע ברחבי האינטרנט.

לגבי מה שצירתם על הקיה סול כמה תגובות לפניי- מדובר בתקלה שמצאתי עליה כתבה ביויטיוב על כך שהאורות מקדימה לפתע נכבים ולא נדלקים, ספציפית בקיה סול בדגם שנמכר בארה"ב. 

עוד בעיה נפתרה, בדרך לפתרון בעיה מוזרה אחרת שצצה- רעש של תיקתוקים מהגלגל בזמן נסיעה בכיכר (?!) - המשך יבוא

• אהבתי 2
  • מעניין 1
  • רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1383 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...