Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

היבהוב אורות בקיה ספורטאג' 2018

SeazeR
מעבר לפיתרון נפתר ע"י SeazeR,
שימו לב! השרשור הזה בן 1381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לא ראיתי מה בדיוק הגודל אבל למיטב הבנתי ממנהל השירות, מדובר באותו פולי אלטרנטור מדוייק שמגיע עם הרכב מהיצרן. 

HU: Pioneer 4900IB Front Speakers: JBL GT06508C Rear Speakers : none

Amp: Infinity 475A Sub: JBL GT5-12

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סביר להניח שכך הדבר.

אני הייתי מאוד מופתע לשמוע ולראות לאחר מכן שמדובר בפולי אלטרנטור, אני לכל אורך הדרך סברתי שהאלטרנטור תקול והופתעתי.

אמשיך לעקוב כמובן ונקווה שהבעיה לא תחזור לעולם. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 2 שעות, ba323f כתב:

בדיוק מה שחשדתי בו

:classic_love:

אם מלכתחילה המכונאי או איש הדיאגנוסטיקה היה בודק כפי שכתבתי באחת ההודעות שלי בעזרת סקופ או בעזרת אנלייזר של מידטרוניק או שווה ערך של חברת KIA לדעתי הוא היה עולה על הבעיה.

בעצם אם המאבחן היה מחבר מד מתח/מד זרם ומנטר את המתח לאורך זמן הוא היה אמור לגלות את השינויים במתח.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ונניח שהיה מחבר סקופ ומגלה שינויי מתח חריגים, אז היה מחליף אלטרנטור, את זה כל דיאגנוזיסט היה עושה.

זה היה פותר את הבעיה כמובן , כי אלטרנטור מגיע עם פולי חדש, אבל לחשוב שפולי יכול לעשות זאת? 

זה חדש לי וכלל לא מוכר לי התופעה, של שינוי מתח בגלל פולי אלטרנטור תקול. 

בכלל גם העניין שהחלפת חיישן על מצבר, אני מניח שמדובר בחיישן זרם, פתרה את הבעיה לזמן קצר, גם מוזר. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הערב נסעתי עם הרכב ושוב בדקתי את האורות, בהחלט הפסיק להבהב לחלוטין והבעיה נפתרה.

אם זה יחזור על עצמו, בהחלט אעדכן :) 

• רעיון טוב! 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יתכן שהפולי שהוחלף הוא מסוג פוליקלאץ(פולי עם מייסב חד כיווני) שהיה תקול ותפוס או שהותקן פולי קטן יותר גם אם לא נראה לעין.

מעניין היה לבדוק אם הפולי היה תפוס ולמדוד את הקוטר בין הישן לחדש למרות מה שנאמר בעל פה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 13 שעות, ba323f כתב:

יתכן שהפולי שהוחלף הוא מסוג פוליקלאץ(פולי עם מייסב חד כיווני) שהיה תקול ותפוס או שהותקן פולי קטן יותר גם אם לא נראה לעין.

מעניין היה לבדוק אם הפולי היה תפוס ולמדוד את הקוטר בין הישן לחדש למרות מה שנאמר בעל פה.

במקום להפציץ את האשכול בניחושים ובנסיון להסביר לנו כיצד עובד אלטרנטור תן לנו קישור ל-TSB באלפא שהייתה לך.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמתין שאמצא את הקישור זה היה לפני מספר שנים.

כדאי שאתה זה שתירגע ותפסיק להעלות כל מיני מסמכים לא קשורים של ידית אורות בינתיים אני זה שצדקתי אבל לא משנה הבעיה נפתרה וכנראה שצורם לך.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

אספתי היום ספורטאג 2017. כשהגענו הביתה לחניון המקורה, מנוע עובד ופתחנו דלת, שמנו לב לריצוד באורות הפנימיים בתקרה. הרכב היה גם קרוב לקיר ושמנו לב שהפנסים הראשיים גם מרצדים. חזרנו למוסך שם הרכב היה לטיפול, דקה לאחר שהבוחן ראה את התופעה אמר שמדובר בפולי (גלגלת) אלטרנטור ויוחלף באחריות (הקורונה גרמה להארכה). אז נראה שמודעים לבעיתיות וכבר יודעים לאבחן די זריז. אעדכן אם נפתר לאחר שאקבל את הרכב חזרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 5.6.2020 בשעה 16:02, Igalz כתב:

זה באמת לא באג אלא פיצ'ר. וזה לא האור הנמוך שנכבה בזמן האיתות, אלא תאורת DRL (אורות יום)

אתה צודק בהחלט.

לפני כמה ימים שמתי לב לזה, במקרה ראיתי נהג שמפעיל את האיתות בספורטאג' (נדיר מאוד).

לא הבנתי את ההיגיון מאחורי הפיצ'ר הזה, היות ומדובר במנורות נפרדות, הלוגן לאיתות ולד ל-DRL, בניגוד למרצדס לדוגמא, שבה ה-DRL מהבהב בכתום כשמפעילים איתות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1381 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...