Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

גולף GTI 2019 - שרשור עלויות טיפולים ותחזוקה

pasat04

פוסטים מומלצים

לפני 22 שעות, Fraysa כתב:

האחריות לא נפגעת כל עוד אתה מטפל במוסך מורשה.

כשאגיע הביתה, אשלח לך.

לא משחקים עם דברים כאלה כשהרכב באחריות. 

בשביל לחסוך כמה מאות שקלים בשנה על רכב של 200K כשמדובר בטיפול שוטף זה לא שווה את זה.

אחרי תקופה האחריות ישירות לרון.

ברכב הנוכחי שלי התגלה איזה רעש שרק פסיכים שומעים 8 חודשים אחרי תום האחריות, מכיוון שבחרתי לעשות את הטיפול הראשון במורשה ובכך שמרתי על רצף טיפולים, היבואן לקח על עצמו 90 אחוז מעלות התיקון למרות שלא היה חייב .  וזה לא היה זול. 

• רעיון טוב! 2

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 75
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני לא רוצה להמשיך להגיב מאחר לתגובה הזו כי זה הורס את מהות השרשור, אך שוב אסביר את עצמי.

מי שרוצה להמשיך לטפל במוסך היבואן - שיבושם לו. אני עברתי מספיק התעללות שם ובזבזתי בדרך המון זמן, כסף והרבה עצבים. אני לא מוכן לטפל במוסך שלא מרשה לי להיות לצד הרכב שלי ולראות מה עושים לו, שמנסה לדחוף לי דברים ושעוד בשיא חוצפתו מבצע את הטיפולים ברמה ירודה.

גם כשארכוש ואגית חדשה - הטיפול הראשון יבוצע אצל רון. התקלות שאתם מדברים עליהם זה רק בגדר דיבור, ובמקרה הכי גרוע שתהיה תקלה (מה כבר יכול לקרות???) - אתקן גם אותה אצל רון. הסיכוי שרון לא ידע לפתור את הבעיה הוא אפסי, ואעדיף לשלם לרון מאשר לממש את האחריות ברוב המקרים. במקרה שאצטרך לממש את האחריות - לא צריך לשחק עם שום רצון טוב. רון מוכר כמוסך הפרטי הכי גדול בארץ (לא רק של ואגיות, אלא בכללי) וצ'מפיון מכירים אותו. זה לא מוסך מכונאות רכב כללית יוני באור יהודה. 

רק בריאות לכולם ונסיעות טובות.

Fraysa out.

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 5 שעות, MMZ1973 כתב:

זה היה טיפול שני. יחידות זמן 90 דקות ולא שעה. 240 ש"ח לשעה - גנבים!!! שילמתי הרבה מאוד על העבודה - 380 ש"ח כולל מע"מ.

240 שקל זה סביר ביותר למוסך מורשה. 

חוץ מזה, מדובר על טיפול שני והשעתון יצרן אוט' עולה כי יש צורך בהחלפת מסנן אוויר (ומסנן מזגן כל שנה בלי קשר) ונוזל בלם שלא הוחלף אפילו מה שמקפיץ את השעתון משמעותית.

אם הרכב באחריות למה אתה מחליף מסנן אוויר לבד(הטיפול נעשה יומיים לפני תום האחריות).

שילמת על שעתון של טיפול שני אבל בפועל חוץ מהחלפת שמן לא נעשה דבר נוסף שצריך לכלול בטיפול שני אז יכלת לבקש רק החלפת שמן ובד' בלמים והיית מקבל מחיר זול יותר.

בקיצור שילמת על משהו שלא קיבלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. על החלפת מסנן אוויר ומסנן מזגן צריך לשלם עוד 120 ש"ח (60 ש"ח על כל אחד). אני החלפתי את מסנן מזגן לבד ב 3 דקות. להחליף את מסנן אוויר בגולף זה הרבה יותר מסובך, אבל גם את זה עשיתי בעצמי. אז למה סתם לזרוק עוד 120 ש"ח? גם אם רכב באחריות, מי אמר שאסור לי להחליף מסנן אוויר ומסנן מזגן?

2. לא החליפו לי מסנן מזגן בטיפול הראשון.

3. נוזל בלמים מחליפים בטיפול השלישי. זה מה שאמרו לי. אם היו מחליפים לי נוזל בלמים, אז גם על העבודה הייתי צריך לשלם מחיר נוסף.

4. מחיר על העבודה של החלפת מסנן אוויר, מסנן מזגן, נוזל בלמים הוא בנוסף למחיר של טיפול. ככה זה במוסך מורשה.

5. האחריות על גולף 3 שנים ולא שנתיים.

6. שילמתי את המחיר שנקבע לטיפול השני במוסך מורשה של VW. לא אהבתי את זה, אבל זה מחירון שלהם.

7. לבקש אפשר הכל. תנסה. נראה מה תקבל. אני התלוננתי על המחיר של הטיפול. קיבלתי תשובה - "זה המחיר. אין מה לעשות".

8. אחרי שקיבלתי את הצעת מחיר על הטיפול בסכום של 1700 ש"ח אמרתי לנציג שירות להוריד את השמן ופילטרים כולל מחיר של החלפת פילטרים. הראתי לו את השמן Castrol ואמרתי שאת הפילטרים החלפתי לבד. הוא אמר לי "כל הכבוד, אני מאוד מעריך אנשים כמוך". הופתעתי מהתגובה שלו.

9. ברור שאת הטיפול הבא אני כבר אעשה במוסך רגיל.

עריכה אחרונה על ידי MMZ1973
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 6.8.2020 בשעה 16:58, Fraysa כתב:

אני לא רוצה להמשיך להגיב מאחר לתגובה הזו כי זה הורס את מהות השרשור, אך שוב אסביר את עצמי.

מי שרוצה להמשיך לטפל במוסך היבואן - שיבושם לו. אני עברתי מספיק התעללות שם ובזבזתי בדרך המון זמן, כסף והרבה עצבים. אני לא מוכן לטפל במוסך שלא מרשה לי להיות לצד הרכב שלי ולראות מה עושים לו, שמנסה לדחוף לי דברים ושעוד בשיא חוצפתו מבצע את הטיפולים ברמה ירודה.

גם כשארכוש ואגית חדשה - הטיפול הראשון יבוצע אצל רון. התקלות שאתם מדברים עליהם זה רק בגדר דיבור, ובמקרה הכי גרוע שתהיה תקלה (מה כבר יכול לקרות???) - אתקן גם אותה אצל רון. הסיכוי שרון לא ידע לפתור את הבעיה הוא אפסי, ואעדיף לשלם לרון מאשר לממש את האחריות ברוב המקרים. במקרה שאצטרך לממש את האחריות - לא צריך לשחק עם שום רצון טוב. רון מוכר כמוסך הפרטי הכי גדול בארץ (לא רק של ואגיות, אלא בכללי) וצ'מפיון מכירים אותו. זה לא מוסך מכונאות רכב כללית יוני באור יהודה. 

רק בריאות לכולם ונסיעות טובות.

Fraysa out.

מסכים איתך שהיבואן בעייתי ואין אמונה במוסכי היבואן . עם זאת במידה ומדובר רק בטיפולים שוטפים הסיכון הוא נמוך ואפשר לגדר אותו באמצעות נוכחות פיזית במקום.  

אני גם מסכים איתך שהחוק היבש הוא טיפול במוסך מורשה משרד התחבורה אבל כשעובדים לפי חוק יבש גם מקבלים תמיכה בהתאם לחוק היבש.  

אני סומך אך ורק על רון ,אבל אם נניח תהיה לך בעיית מנוע או גיר אתה לא תלך לרון בתוך תקופת האחריות מן הסתם.  יותר נכון אתה תלך לדיאגנוזה אבל כשיהיה מדובר בכסף גדול אתה קודם תנסה להוציא את זה מהחברה.

• אהבתי 1

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקבל את מה שאתה אומר, ואתה כנראה צודק שהגישה של היבואן תהיה יותר חיובית כאשר טיפלת במוסך שלו בעת מימוש אחריות. עם זאת, מנסיוני ומניסיון אחרים, כיום אני מעדיף לקחת את הסיכון שאצטרך "לשבור את הראש" כדי לשכנע אותם במידה ואצטרך לממש אחריות ברכב חדש ולטפל במוסך שאני סומך עליו מאשר לטפל אצלם. כל אחד שיעשה את הבחירה שלו :-). 

2016 BMW M235i.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 חודשים מאוחר יותר...

עברה שנה מטיפול קודם, הרכב עם 14,966 ק"מ. נסעתי בשנה זו רק 4,620 ק"מ. שנת קורונה.

מדובר בטיפול "גדול", הכולל גם החלפת מסנן אוויר ושרות החלפת נוזל בלמים. ביקשתי שיבדקו וינקו את צינורות ניקוז חלון הגג (ברכב הקודם הופתעתי למצוא מים באזור רגלי הנהג).

לפני הטיפול ידעו אותי שתקן השמן לרכב שלי שונה מ-VW502 ל-VW508, וכפועל יוצא, הצמיגות שונתה מ-5W40 ל-0W20, שכנראה גם יקר יותר.

עלות לפני מע"מ 1,633 ש"ח, כולל מע"מ 1,911 ש"ח (לאחר 10% הנחה).

gti_tipul30.thumb.jpg.6a98feb655f156599220a9a3c30447b5.jpg  gti_oil30.thumb.jpg.0648a84c00e241affa4a9b301aedb448.jpg 

gti_dustfilter30.thumb.jpg.45a9712609020c8976cf9009d7b90a0d.jpg gti_airfilter30.thumb.jpg.07b14bccc0753ffee2edeea6fdf542f1.jpg 

gti_oilfilter30.jpg.5e5b9c55e4b6f92483cfdca13cb45914.jpg gti_brakefluid30.thumb.jpg.a90c472de27330d4a7565dc5754567e0.jpg 

בתמונות הבאות תיעדתי את המכשיר שמחליף את נוזל הבלמים. הנוזל הטרי נמזג למיכל שצמוד למכשיר, ומוזן למערכת על ידי חיבור לפתח המילוי. הנוזל המשומש נשאב מהמערכת על ידי חיבור (לסירוגין) לכל אחת מהפטמות שמצויות בכל אחד ממכלול הגלגלים.

gti_bfluid2.thumb.jpg.ef377a00f2631161ec5a78fc84be8450.jpg gti_bfluid1.thumb.jpg.75a3df9e59b9cef0fc9e465970680aaa.jpg 

gti_bfluidchange3.thumb.jpg.a1aea8de7a36d44e4c0159b3b0e11c49.jpg

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא זכור לי שיש בדגם שלך מסנן חלקיקים למנועי בנזין ולכן הייתי מעדיף את התקן הקודם. התקן החדש נועד לזיהום ופחות נכון בכל הקשור לשמירה על המנוע. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוי ואבוי.

צמיגות 0w20 לרכב GTI??

אצלי זה לא היה נכנס. 

תמצא מה ההמלצה לרכבים שעובדים קשה, ולך איתה. זה שמן לחיסכון בדלק ולא למאמץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...