Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מהיכן נכנסו לי מים לרכב?

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 2647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בסופ"ש האחרון ירדו גשמים רבים. ביום ראשון בבוקר שמתי לב שעל הפנל התחתון, על יד הרגל השמאלית שלי, יש טיפות מים. מצאתי שהם חילחלו לכיוון הצד השמאלי של השטיח שלרגלי הנהג.

החלון היה סגור ואין לי מושג מאיפה הם נכנסו או חדרו. שני פתחי הניקוז בתחתית הדלת פתוחים, ובניעור של הדלת אין רעש של מים בתוך הדלת. גם הגומי האוטם את המשקוף שלם ותקין ולא יבש.

הרכב הוא גולף 2010.

איפה עוד כדאי לבדוק? האם יש עוד מקום שבו יש ניקוז שיתכן וניסתם?

החיצים בתמונות מסמנים את המקום שבו ראיתי טיפות מים.

20170129_151833s.jpg 20170129_151913s.jpg 20170129_152542s.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

כמו שכתבו לפני- חלון גג. אצלי היה אותו דבר...

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלולית לא יכול להיות, הרכב עמד כל סוף השבוע.

לגבי חלון הגג, קודם כל, לפחות שנתיים לא פתחתי אותו, איך הוא עשוי להיסתם?. עדיין יש למים לאן ומאיפה להיכנס? איך לבדוק, לפתוח אותו ולהסתכל במסגרת מסביב? מה לחפש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חלון גג מקורי הוא לא 100% אטום ובשביל זה יש מתחתיו תעלות ניקוז שמוציאות את המים מחוץ לרכב.

במקרה שלי אפשר היה לראות מים עומדים בתעלה מקדימה, אם פותחים את חלון הגג.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נניח שזו הבעיה, למה המים נכנסים לתוך הרכב? איזור הגג מבפנים יבש. באיזה שלב הם מגיעים לאיזור המופיע בתמונות?

אם אכן זה מה שאמצא, איך פותחים את ניקוז עד סוף מהלכו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגיל, העצות והתובנות כאן שוות זהב.

יום שישי הגיע, יש שמש ומוטיבציה.

פתחתי את חלון הגג, שפכתי מים לתעלה, וחור הניקוז השמאלי (ברור) לא מנקז את המים. נעצתי בו קשית שתייה, עליתי על שרפרף ונשפתי פנימה. הסתימה לא נפתחה ודלפו מים על הפאנל, כפי שסימנתי בפוסט הראשון.

פרקתי את מכסה תיבת הנתיכים ואת הפאנל הקרוב אליו, ונשפתי שוב. הנזילה מגיעה מהפאנל שמעליו, ואותו אני לא מתכוון לפרק, יש עליו סימון של כרית האוויר הצידית.

ביום ראשון אגש למוסך. אעדכן בהתפתחויות.

20170203_095240s.jpg 20170203_095326s.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקבות השרשור הזה, גם אני רציתי לבדוק מה קורה עם הניקוז אצלי בסאן רוף.

פתחתי את גג השמש וראיתי 2 ניקוזים קדמיים שקועים אך ראיתי גם שיש לי ניקוז מעל כל דלת מובנה בתוך השלדה של הרכב.

הכנסתי אקח לחץ אוויר חזק לתעלה עם פיה צרה ולאחר מכן שפכתי מים.

לקח כמה שניות אבל מסתבר שהמים נוזלים ליד בית הגלגלים מתחת לרכב ולא דרך החריצים בקורת הדלת מעל הראש כשיוצאים.

עשיתי כך גם לפיה השניה.

העלתי פתרון נוסף, לקחת מזרק עם צינורית גומי בקוטר כזה בערך, לקחת מים ולהשחיל את הצינורת כמה שאפשר ולתת פוש עם המזרק, לאחר שעושים לחץ אוויר כמובן.

בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי Automatic1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנס עם האוטו שמכונת שטיפה ותראה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנסתי הבוקר למוסך.

כפי שניתן לראות בשרטוט המצורף, צינור הניקוז מסתיים בתעלה שתחת החלון הקדמי.

מתוך תא המנוע, פרקו את מכסה הפלסטיק שמכסה את התעלה, מחצו ומוללו ידנית את קצה הצינור, מה ששחרר את הלכלוך שהיה בקצהו, וחסם את יציאת המים. בשלב הבא שפכו מים במסגרת החלון, והזרימו לחץ אוויר בעדינות מהפתח העליון.

עכשיו המים זורמים חופשי ואין יותר כניסת מים אל תוך הרכב.

לדברי מנהל המוסך, הסיבה לכניסת המים לרכב היא, שהצינור אינו יחידה אחת, אלא הוא מפוצל באיזור אמצע החלון. מוזר ולא ברור למה.

לפי השרטוט, ניתן לראות שיש גם ניקוז לצד האחורי, היכן שמסתיימות המסילות.

20170205_083527s.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...