Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פס הפרדה רצוף - לעבור או לא לעבור?.

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני גר בעין גדי ונוסע כל שבוע על כביש 90 לכיון ירושלים או לכיוון ב"ש.

לכיוון ב"ש, הכביש יותר פתוח ויש קו הפרדה מקוקו רוב הדרך.

לכיוון י-ם, רוב הדרך זה קו הפרדה רצוף.

לא פעם ולא פעמיים יוצא שאני רואה נהגים עוקפים בקו הפרדה רצוף או שעוקפים אותי.

לאחר שיחה עם חבר, הוא אמר כי לעתים הוא עובר גם בקו הפרדה רצוף, כי מה לעשות לעתים נתקעים לאחר רכב כבד שנוסע באטיות או ברכב שפשוט נוסע לאט.

לדעתי האישית, אין ספק כי היו יכולים לעשות קטעים רבים יותר עם קווים מקוטעים לעקיפה, הראות נקייה ויש זמן ומיקום טוב לעקיפה, אך הקו הוא רצוף.

בקיץ האחרון נסעתי באוסטריה באיזו הררי שהיו מקטעים שלא ראית לפנים, אבל כל הדרך הנתיב היה מקווקו שנראה שהשאירו בידי הנהג את ההחלטה אם לעקוף או לא.

אני לא מדבר על הסוגיה החוקית אם מותר או לא, אני מדבר על הכביש עצמו כי פשוט זה מסקרן.

בניגוד לכביש בירידות מערד למשל, הכביש לכיוון ירושלים רובו נתון בראייה רחבה, ניתן לראות להמשך הדרך אם בא רכב או לא.

אני "פחדן" ולא עוקף על קו רצוף לב.

במידה ויצאתי לעקיפה והקו המקווקו נגמר, אני מסיים אותו גם כאשר יש קו רצוף, אני לא אתן ברקס באמצע ואחזור חזרה לנתיב.

במידה והייתם נתקעים ומשתרכים מאחורי שיירה, רכב או משאית איטית, ואתם רואים כי הכביש נקי לגמרי מרכבים בצד הנגדי, האם הייתם יוצאים לעקיפה?.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 45
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לדעתי,

כמו עניין הרמזורים במדינת ישראל ששונה ממדינות אחרות.

למשל פניה שמאלה בירוק מחייבת לתת זכות קדימה לרכב שנוסע ישר (ממול)

פנייה ימינה אפשרית באדום.

אני בטוח שיש עוד דברים כמו קו הפרדה מקוקו במקומות שנותנים לנהג את שיקול הדעת..

בארץ, לא יעבוד. תרבות הנהיגה פה היא כזאת שמחייבת לתת לנהג חוקים ברורים ו-0 מקום לשיקול דעת..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי,

כמו עניין הרמזורים במדינת ישראל ששונה ממדינות אחרות.

למשל פניה שמאלה בירוק מחייבת לתת זכות קדימה לרכב שנוסע ישר (ממול)

פנייה ימינה אפשרית באדום.

אני בטוח שיש עוד דברים כמו קו הפרדה מקוקו במקומות שנותנים לנהג את שיקול הדעת..

בארץ, לא יעבוד. תרבות הנהיגה פה היא כזאת שמחייבת לתת לנהג חוקים ברורים ו-0 מקום לשיקול דעת..

נתקעת אחרי משאית או רכב איטי, נגיד לצורך הדיון, 2-5 קילומטר נסיעה...היית עוקף או מחכה לקו מקווקו? (לא מדבר על החוק, כמו שאמרתי מקודם)

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא עוקף בחיים. אגב, יש גם מקומות בנס הרים, למשל, בהם מותר לעקוף רגע לפני היירפין עיוור, וגם זה לא חכם לעשות לרוב.

תודה יבגני. הרסת לי את באטמן לתמיד.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקעת אחרי משאית או רכב איטי, נגיד לצורך הדיון, 2-5 קילומטר נסיעה...היית עוקף או מחכה לקו מקווקו? (לא מדבר על החוק, כמו שאמרתי מקודם)

מחכה. חד משמעית.

לפעמים מתעצבן, לפעמים מקלל ביני לבין עצמי 7 דורות אחורה של הנהג/ת מלפניי, אבל ממתין.

נוסע בכביש הבקעה לא מעט. זה אותו סיפור כמו הכביש מעין גדי לירושלים כך שאני בהחלט מבין ומזדהה עם מה שכתבת.

אל תשכח שיש בכביש הזה לא מעט נהגי ראלי מקצועיים שנוסעים עם ההונדה סיוויק שלהם עם עוד 4 חברים ברכב כאילו הם מנסים למות בכח. כמות העקיפות בקו לבן בכבישים האלה היא עצומה, מה שאמור לגרום לך לחשוב : מה יקרה אם כשתעקוף בקו לבן תפגוש ממולך אחד שהוא עוד יותר אדיוט ממך.

הפתרון- מים קרים, מזגן תקין ומוסיקה טובה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לעקוף פס הפרדה רצוף בשום מקרה.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה מקום לדיון - פס הפרדה רצוף הוא פס רצוף.

מי שיוצא לעקיפה הוא עבריין שמסכן את עצמו במודע וגם אחרים. שיירה או רכב איטי, זה לא משנה - חוק הוא חוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לעקוף פס הפרדה רצוף בשום מקרה.
ואם המשאית עומדת וכל הנתיב חסום?

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקרה היחידי כמעט שאולי "מותר" לעשות זאת זה במידה ויש רכב תקוע/מכשול שאין ברירה כך שהעקיפה עוד קצרה יחסית. או שנניח בתוך רחובות עירוניים מידי פעם ניתן להיתקל בקו לבן (מרכז ת"א וירושלים) ופתאום רכב חוסם נתיב אז גם כאן אין ברירה. כמובן הכל בשיקול דעת, יש גם מקומות עם קו מקווקו שלא הייתי מנסה לעקוף.

שאר המקרים אין סיבה חוץ מאמבולנס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם המשאית עומדת וכל הנתיב חסום?

גם כשהנתיב חסום אסור לחצות קו הפרדה לבן, אלא אם יש הנחיות מסודרות משוטר במקום שמוודא שאין תנועה ממול ומכוון את התנועה, שיש משאית תקועה וכל הנתיב חסום.

בכל מקרה זה לא המקרה שתיאר פותח השרשור.

אין לחצות קו הפרדה רצוף גם כשהוא ממהר והמשאית לפניו נוסעת לאט לטעמו.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקרה היחידי כמעט שאולי "מותר" לעשות זאת זה במידה ויש רכב תקוע/מכשול שאין ברירה כך שהעקיפה עוד קצרה יחסית. או שנניח בתוך רחובות עירוניים מידי פעם ניתן להיתקל בקו לבן (מרכז ת"א וירושלים) ופתאום רכב חוסם נתיב אז גם כאן אין ברירה. כמובן הכל בשיקול דעת, יש גם מקומות עם קו מקווקו שלא הייתי מנסה לעקוף.

שאר המקרים אין סיבה חוץ מאמבולנס.

אז אם עוצר אותי שוטר, אני אומר לו שזה אושר ע"י המשתמש windows מקארספורום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כביש בין עירוני עם שוליים צרים, מהירות מותרת 80, טרקטור נוסע בשוליים אך בולט לנתיב כך שעקיפה תחייב חצי רכב לעבור את קו ההפרדה הרצוף. קו מקווקו לא נראה באופק. עוקפים או זוחלים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1997 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...