Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אתה עונה לטלפונים/מיילים/הודעות בענייני עבודה כשאתה בחופשה?

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 2016 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

האם אתה עונה לטלפונים/מיילים/הודעות בענייני עבודה כשאתה בחופשה?  

102 הצבעות

1. 1. האם אתה עונה לטלפונים/מיילים/הודעות בענייני עבודה כשאתה בחופשה?

• מנתק את הטלפון, לא בודק מיילים, מגדיר Out of office, לא קורא ולא עונה להודעות. חופש זה חופש!
    • לא עונה לטלפונים, קורא מיילים והודעות פעם בכמה ימים, עונה לדברים החשובים ביותר בקצרה.
    • עונה לטלפונים כשאפשר, פעם בכמה שעות עובר על המיילים וההודעות או שמקדיש לזה שעה בערב.
    • כאילו לא יצאתי לחופש. עסקים כרגיל, עונה להכל רק פיזית לא נמצא במשרד.

פוסטים מומלצים

• אחראי פורום
כל העצמאים שטוענים "אני לא יכול לצאת לחופשה של יומיים בלי לענות לטלפונים", באירופה הם מישום מה מצליחים לסגור את העסק לחודש ולהעלם לחופשה.

זה הכל בראש ובהכנה מבעוד מועד של החופשה.

שוב, תלוי מצב ספציפי.

בעסק קטן שבו הבעלים עובד בעיקר לרוחב, אין לך ממש אופציה (כן, אני מכיר את היכולת לבחור ועדיין).

יש גרף של עבודה ופעולות, לקוחות שתלויים בך, אתה לא יכול לחתוך ככה.

כלומר, אתה יכול, אבל זה יהיה חוסר אחריות וחוסר דאגה ללקוחות שנמצאים בתהליך. לא ככה משמרים.

בחברות יותר "משוכללות", יש עוד קודקודים או שותפים שאפשר לעשות להם "עקוב אחריי" למשימות שלך ולכבות את המוח כמעט לגמרי.

כשאני יוצא למשל לשבוע רצוף (קורה אחת לשנה ובעיקר באוגוסט הנורא), אני דואג במשך שבועיים-שלושה ליידע את הלקוחות שנמצאים באיזשהו רצף של עבודה.

מי שמתחיל תהליך או לקוח חדש, מוזז באדיבות לאחרי החופש, פשוט כי אני יודע שאותם שבועיים-שלושה יופצצו בהזמנות דחופות.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 229
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

זה נשמע נורא אצילי כשאתה כותב את זה ככה, אבל בוא לא נשלה את עצמנו. אתה עדיין עובד במשהו שמצריך 'חופשה' מדי פעם (כלומר מעמיס עליך פסיכולוגית ואולי גם פיזית), כנראה תלוי בהכנסה הזאת כדי לשלם משכנתא, והילדים שלך הולכים לבי"ס ציבורי שבו הורגים כל חלקה טובה בהתפתחות המנטלית שלהם. אז המציאות לא הלכה לשום מקום ואתה עדיין הביץ' שלה, סה"כ הצלחת לגדל לעצמך חלקה קטנה של עצמאות יחסית.

לקחת את זה רחוק מידי.

קודם כל אני לא עובד במשהו שמצריך חופשה, אני כל יום בחופשה [emoji41]

החופשה זה בשביל האישה/הילדים.

לקחתי את הכלי שמשמיד הכי הרבה מהמח והפנאי של האדם הממוצע ומסובב אותו סביבו כל היום = וואצפ

והוצאתי אותו ממעגל היום שלי.

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספר את זה לאירופים, לא לי.

גם באירופה נשאר כונן ויש מענה. אני עובד מול עסקים דומים לשלי בגודל ובעיסוק וגם שם הבעלים זמין 24/7

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל העצמאים שטוענים "אני לא יכול לצאת לחופשה של יומיים בלי לענות לטלפונים", באירופה הם מישום מה מצליחים לסגור את העסק לחודש ולהעלם לחופשה.

זה עובד באירופה כי כולם יוצאים לחופשה באותו זמן, כולל המתחרים ורוב הלקוחות. נסה את זה בישראל או בארה"ב ותראה מה יקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגלל זה אני יוצא לחופש רק בחול המועד פסח וחול המועד סוכות כי ארץ רוב הלקוחות שלי לא עובדים. זה כמובן לא עוצר את הלקוחות והספקים מחול שאצלם הכל כרגיל ולכןם עונים כרגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עצמאי ושכיר. מגיב שאני לא בארץ ואטפל בנושא כשאחזור, אבל שם זה נגמר.

א. ממילא אין לי כל כך מה לעזור כאשר אני לא בארץ.

ב. מצטער, אבל הסורים לא על הגדרות והריטיינר החודשי של הלקוח לא קונה את החיים שלי.

בעולם הטכנולוגי בו אנו חיים וכל הזמן מחוברים חייבים ללמוד להציב גבולות אחרת אפשר לעבוד גם 24/7.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמגיא - העלית כא נקודה חשובה: הלקוח לא קונה אותי (או אותך, או כל אחד אחר) - אלא את הזמן שלנו. הזמן שלי נמכר ביחידות של 10 או 20 או 30 דקות, ובתום הזמן הזה האינטראקציה מסתיימת עד ההפעם הבאה. בסוף יום העבודה אני מתנתק מהלקוחות. יש כאלה שמתקשרים לביתי, אני לא עונה פשוט כיון שהטלפון הקוי נמצא במקום מרוחק ואני לא שומע אותו, והנייד חסוי. רוצה ליצור קשר אתי? התקשר למשרד בשעות הפעילות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להיות מעורב בעבודה גם כשאני רחוק, הלקוחות לא מציקים או משהו, בדרך כלל הם פונים אלי עם שאלות אישיות כמו "איך הייתה הטיסה?" ו"איך מזג האוויר?".

אני עצמאי, גם אם אני מנסה להיות לא מעורב לכמה ימים אני אבדוק שהכל תקין, העובדים שלי אחראים מספיק ובפעם האחרונה שהתרחקתי לשבועיים איפשהו שיחררתי את האחיזה בראש כי ידעתי שהכל נמצא בידיים טובות.

כבר סגרתי 2 חוזים גדולים במהלך חופשה.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גישת ה״אף אחד לא יחליף אותי / יכול להחליף אותי״ בעיני משעשעת.

לכל אדם יש תחליף, הכל פונקציה של קושי למצוא כזה.

מצד שני, אם אתה אוגר ידע, ובונה את עצמך בתור חסר תחליף, אתה חופר לעצמך חתיכת בור. מצד אחד תמיד יפילו עליך משימות כי רק אף אחד חוץ ממך לא יודע איך לעשות אותן, ישגעו אותך עם בקשות שרק אתה יכול לפתור (כי אף אחד לא יודע חוץ ממך), ומצד שני אתה תיתקע באותו מקום, כי אם תתקדם הלאה, אז העבודה תיעצר, אז למה לאבד עובד טוב.

ZX 94 > קסנטיה 97 > לנסר 2007 > מונדאו 2007 > קורולה 2013 > קורולה 2015 > איוניק 2018 > סיוויק 2002 > מזדה3 2018

Everybody in the galaxy tries to take over the galaxy. The trick is to be left alone by whoever succeeds

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מדברים על ארגונים גדולים, בארגון גדול זה אחרת.

תארו לעצמכם מוסך קטן שעובד בו הבעלים עצמו ועוד עובד. למוסך יש לקוחות קבועים שמתקשרים לשאול שאלות, מתקשרים לקבוע טיפול וכו'. בעל המוסך לא צריך קידום בתפקיד, הוא צריך את הלקוחות שלו שישארו אצלו ולא יעברו למוסך אחר.

נראה לך הגיוני שבעל המוסך יסע לחו"ל לשבועיים ולא יענה לטלפונים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמגיא - העלית כא נקודה חשובה: הלקוח לא קונה אותי (או אותך, או כל אחד אחר) - אלא את הזמן שלנו. הזמן שלי נמכר ביחידות של 10 או 20 או 30 דקות, ובתום הזמן הזה האינטראקציה מסתיימת עד ההפעם הבאה. בסוף יום העבודה אני מתנתק מהלקוחות. יש כאלה שמתקשרים לביתי, אני לא עונה פשוט כיון שהטלפון הקוי נמצא במקום מרוחק ואני לא שומע אותו, והנייד חסוי. רוצה ליצור קשר אתי? התקשר למשרד בשעות הפעילות.

אתה מוכר זמן אז טבעי שתמכור ממנו כמה שתחליט. אני מוכר מוצרים טכניים שאם לא אענה לא יימכרו גם בשעות העבודה הרשמיות.

אני אחראי לפרנסה של עוד 30 משפחות ואני חייב לעשות הכל כדי להבטיח את הפרנסה שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק, כשאתה בעלים של עסק יש לך מחוייבות מאוד גדולה, בדרך כלל העובדים פונים אלי כשיש בעיה שצריך לפתור, הלקוחות פונים אלי כשיש להם שאלה חשובה שהעובדים שלי לא ידעו לענות עליה או לא רצו לענות מכיוון שהתשובה יכולה ליצור בעיה.

אני בוחר להיות זמין כל הזמן ולא פעם עניתי לאימילים או הודעות אחרי חצות, זה גם משאיר רושם מעולה של מחוייבות.

בשורה התחתונה אני אחראי לפרנסה של הרבה אנשים וההכנסה שלי הולכת בקו אחד עם איכות השירות והזמינות שלי. אני מנסה לא לדבר עם העובדים על עבודה בשעות הערב למעט שיחה קצרה לגבי היום הבא ומענה לשאלות, הם יענו ויעבדו גם ב22:30 אם צריך, אני אוהב את המחוייבות של העובדים ואני לא יכול שלא להוות דוגמא.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיחוד האירופי יצא לא מזמן חוק (!) שברגע שהעובד יצא מפתח המשרד, חל איסור להתקשר, לשלוח מיילים והודעות בנושאי עבודה.

אתה בטוח? מצאתי מין חוק צרפתי שמדבר על חברות בנות יותר מ-50 עובדים, אבל שום דבר מעבר לזה.

לקחתי את הכלי שמשמיד הכי הרבה מהמח והפנאי של האדם הממוצע ומסובב אותו סביבו כל היום = וואצפ

והוצאתי אותו ממעגל היום שלי.

לא יודע על מה אתה מדבר. אני משתמש בוואצאפ בשביל לשמור על קשר עם משפחה וחברים. כל אנשי הקשר שלי משתמשים בכלי הזה באופן הגיוני ולא טוחנים אותו - ואני מקבל אולי עשרות הודעות ביום ומסנן את מה שאני צריך בקלות. זה הכל עניין של אופי השימוש בכלי וההבנה שאם אתה לא בקבוצה עם אנשים שאתה מכיר, זה לא אומר שאתה לא קיים בשבילם.

תארו לעצמכם מוסך קטן שעובד בו הבעלים עצמו ועוד עובד. למוסך יש לקוחות קבועים שמתקשרים לשאול שאלות, מתקשרים לקבוע טיפול וכו'. בעל המוסך לא צריך קידום בתפקיד, הוא צריך את הלקוחות שלו שישארו אצלו ולא יעברו למוסך אחר.

נראה לך הגיוני שבעל המוסך יסע לחו"ל לשבועיים ולא יענה לטלפונים?

כמו שאמרו כאן, לא יודע איך זה בארץ אבל פה לפחות זה מאוד הגיוני. בעל מוסך יכול לשלוח הודעות ללקוחות הקבועים או לשים הודעה בחשבון הפייסבוק או באתר: "מצטערים, אנחנו סגורים לשבועיים, נחזור בתאריך הזה והזה", והלקוחות יבינו. אני רואה פה המון עסקים קטנים שמתנהגים ככה - וזה עובד להם כי אנשים מבינים - גם הם הרי יוצאים לחופשה.

בכלל, באירופה יש הבנה שאנשים צריכים את הזמן החופשי שלהם. איפה שאני גר יש 20 ימי חופשה בחוק ויש מקומות שנותנים יותר. לבת הזוג שלי יש 35 ימי חופשה בשנה (כן, גם אני חושב שזה מטורף).

ולעניין:

עובד בחברת הייטק גדולה בתפקיד ניהולי בדרג ביניים.

ביום-יום לא נוגע באימיילים מחוץ למשרד, לא בודק בטלפון. כן עונה לטלפונים (המאוד נדירים). חייב לציין שהמון אנשים בדרג ניהולי מסביבי כן מחוברים כל הזמן לעבודה, ואני לא מוכן להשתעבד באופן הזה. כתוצאה אני כמעט אף פעם לא מרגיש שאני חנוק בעבודה או שהמוח שלי חייב חופשה. ועדיין, כשאני יוצא לחופשה אני דואג להכין אנשים לקראת יציאתי, ולא עושה שום דבר שקשור לעבודה אלא רק אם מתקשרים אלי ישירות.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו שאמרו כאן, לא יודע איך זה בארץ אבל פה לפחות זה מאוד הגיוני. בעל מוסך יכול לשלוח הודעות ללקוחות הקבועים או לשים הודעה בחשבון הפייסבוק או באתר: "מצטערים, אנחנו סגורים לשבועיים, נחזור בתאריך הזה והזה", והלקוחות יבינו.

אולי מוסך זה לא דוגמא טובה.

נניח פיתחת (או מכרת) למישהו תוכנה עם התחייבות לתמיכה מרחוק תוך 4 שעות בימי עבודה.

התוכנה לא עובדת - משרד או עסק של הלקוח שלך מושבת.

הוא לא יקבל בהבנה את זה שאתה בחופש לשבועיים, זה לא מעניין אותו. העסק שלו צריך לעבוד. תתכבד ותבצע תמיכה לפי החוזה בזמן שהתחייבת, אם אתה בדיוק נמצא עכשיו בתאילנד, זה לא מעניין את אף אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...