Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם אפשר לשים במאזדה 3 חדשה מצבר רגיל במקום מצבר START&STOP?

בוני03
שימו לב! השרשור הזה בן 2529 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא נתת שום הסבר טכני למה.. זה שהמערכות מסוגלות לעמוד בעומס של התנעות מרובות זה יופי, אבל זה לא אומר כלום על המצבר במידה ואין התנעות מרובות.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי באיזה רכב.

במאזדה לדוגמה, בחלק מהרכבים המצבר נטען גם בבלימת הרכב.

המצברים החדשים מתאימים ל סטארט סטופ, S&S .

אבל בנוסף - המצברים הללו מתאימים לעומסי טעינה ופריקה יותר גדולים מאשר מצבר רגיל.

והסיכוי איתם כי מתח מערכות הרכב יהיה יותר יציב, וזה דבר חשוב.

לכן גם אם מכבים את מערכת ה S&S , עדיין כדאי לרכבים החדשים מצברי פריקה עמוקה.

אשר הם יותר יציבים.

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צ'מפיון נותנת אחריות מלאה למצברים שלה, בפולקסווגן ואאודי גם בשנה שלישית מחליפים למצבר מקורי.

אין שום סיבה שיסכים לקבל מצבר מחודש ולא מקורי.

אתמול נגמר לי המצבר בגולף 1.4 לאחר 22 חודשים. הדבר קרה באילת, הנעתי ע"י מצבר חיצוני וכל הדרך לתל אביב היו תופעות לא מובנות ברכב, נוריות דולקות וכבות. הגעתי למרכז ללא עצירה מפחד להתקע במדבר, וברגע שכיביתי את הרכב, לא ניתן היה להניע שוב. הרכב נגרר אחר כבוד לצמפיון. נראה אם אכן יוחלף המצבר למקורי חדש במסגרת האחריות, או שינסו למרוח אותי. אני לא משתמש ב S&S, אבל זה לא עזר להאריך את חיי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטה מטופשת של חברת הליסינג לגרור את הרכב לצמפיון ראשון במקום התנעה ונסיעה עצמאית. גם אני הופתעתי, במיוחד שאני גר 2 ק"מ מהמוסך, אבל הם התעקשו.....כמה שניסיתי ולא עזר....כמו לדבר עם הקיר. בינתיים עברו 24 שעות והרכב עדיין מאושפז.....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי ברכב, המצבר המקורי החזיק שנה וחצי. עם SS.

הוחלף באחריות למשהו אחר.

האמת שהוא הראה סימני גסיסה כבר לפחות 3 חודשים לפני. אבל רק כשהפסיק להניע החלפתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה - הוחלף מצבר חינם במסגרת האחריות.

מוזר לי שלעיתים מכבדים אחריות מעבר לשנתיים ולפעמים לא (במקרה שלי). בן כמה היה הרכב בהחלפה תחת אחריות, שנתיים וחצי?

כתב האחריות של מאזדה:

http://www.mazda.co.il/%D7%90%D7%97%D7%A8%D7%99%D7%95%D7%AA/%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%AA

מצבר

המצבר המקורי מכוסה למשך 24 חודשים החל מן היום בו נרשם הרכב במשרד הרישוי רישום ראשוני, ללא הגבלת מרחק נסיעה מצטבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע דיברתי עם מאזדה והם אמרו שניתן להגיד בקשה דרך המוסך לכיסוי העלות דרך היצרן. עשיתי זאת. הרכב שלי היה עם 27K ק"מ כשהיה נדרש להחליף, לא ברור לי איזה עוד פרמטרים של המצבר הם קריטריון להחזר...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם אפשר לשים במאזדה 3 חדשה מצבר רגיל במקום מצבר START&STOP?

זה אפשרי, כבר בוצעו בעולם פרוייקטים מסובכים יותר, אבל כמובן לא מומלץ.

:multi: רז .

205GTI סטנדרטית (תלוי מה הסטנדרטים שלך...).

נמכרה.

טיול נהיגה

בפורשה קאררה 4 GTS.

המרצדס שלי

נמכרה.

טיול נהיגה ביגואר F-TYPE V8 5.0

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלטה מטופשת של חברת הליסינג לגרור את הרכב לצמפיון ראשון במקום התנעה ונסיעה עצמאית. גם אני הופתעתי, במיוחד שאני גר 2 ק"מ מהמוסך, אבל הם התעקשו.....כמה שניסיתי ולא עזר....כמו לדבר עם הקיר. בינתיים עברו 24 שעות והרכב עדיין מאושפז.....

בשנה האחרונה הוקשחו תנאי האחריות בצ'מפיון והם מחייבים את המוסכים לנסות לטעון את המצבר במשך לילה, ורק אם המצבר לא נטען - מאשרים החלפה באחריות.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי רוב, מצבר נגמר כשתא אחד בו "מת", מה שאומר שאפשר לחבר אותו למטען שבועיים וכלום לא יקרה.

סתם מטרטרים את הלקוחות בניסיונות חסרי כל סיכוי.

VOLVO 144 73'- 82 (!) HP.

15.7 קג"מ ב 2300 סל"ד נשמע טוב יותר.:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער, אבל זה לא נכון.

מערכת stop & start אינה מושלכת באף מכונית כלאחר יד; כל מערכת החשמל במכונית מותאמת אליה, החל באלטרנטור מחוזק, דרך מצבר פריקה עמוקה וכלה במתנע שעמיד במאות אלפי התנעות.

מכונית שמצויידת במערכת כזו חייבת מצבר מיוחד, גם כשלא משתמשים במערכת כלל, כי שוב, כל המערכות מותאמות לשימוש במצבר בעל פריקה עמוקה.

כל בעל מאזדה 3 שניסה להתחכם, למד בדרך הקשה שאי אפשר לבצע כאן חסכון וקיצורי דרך.

אולי בפוקוס זה אפשרי, במאזדה 3 לא.

הדברים שכתבת אולי נכונים לגבי רכבים מסויימים אבל אתן לך דוגמא מהגולף בלו מושן.

בסביבות שנת 2009 פולקסווגן הציגו את הגולף בלו מושן שזה למעשה גולף סטנדרטית ששידכו לך מערכת S&S עם שינויים מסויימים במערכות החשמל והמכניקה של הרכב וגם האווירודינמיקה.

1. האלטרנטור אינו מחוזק אלא רק הוסיפו לא אפשרות תקשורת LIN בכדי לאפשר ביצוע איבחון ממחושב וגם אפשרות לקבל מידע על העומס הקיים על האלטרנטור.

2. הסטרטר עבר שינוי בכדי לעמוד בעומס ההתנעות רב יותר.

עוד מערכות עברו שינוי אבל בהחלט אפשר להתקין מצבר רגיל מסוג סילבר קלציום של בוש או וורטא במידה ולא משתמשים במערכת S&S ובדרך כלל אורך חיי המצבר יישמרו והכי חשוב הרכב התנהג בצורה רגילה.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2529 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...