Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכון מומלץ לבדיקה בירושלים

שי
שימו לב! השרשור הזה בן 2643 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

מעוניין לרכוש רכב בירושלים ומחפש מכון בדיקה. ביצעתי חיפוש ומצאתי לא מעט תוצאות אך רובן ככולן לא עדכניות.

מרבית ההמלצות לשואלים קודמים נוטות לכיוון טסט ליין, מצד שני יש לגביו גם לא מעט הסתייגויות. ככל וניתן מעדיף להמנע מבסט טסט מאחר והמוכר ממליץ עליו. ראיתי גם מעט המלצות לגבי דינמומטר, אם כי מהסניף התל אביבי אני די מסתייג ולהבנתי מדובר באותה בעלות.

בכל מקרה מדובר ברכב בן פחות מחמש עם כ-30K ק"מ, שלדברי המוכר ומבדיקה שלי לא עבר אפילו תיקון צבע. מטרת הבדיקה היא בעיקר לוודא שאין הפתעות משמעותיות ופחות בכיוון של לקושש מאות שקלים על נזילות והזעות פיקטיביות עד זניחות.

תודה!

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טסט ליין ודינמומטר מכסת"חים להנאתם והבולשיט זורם בחופשיות. צריך לציין אמנם שלא בדקתי שם רכבים כ"כ חדשים כמו אתה מתכוון לבדוק, אז יכול להיות שהמצב אצלך יהיה שונה.

בסט טסט, לא בדקתי שם אלא רק עשיתי טסט, אז אין תגובה.

באופן כללי, אני חושב שאין טעם להביא רכב למכון. עדיף לאתר פחח טוב שיוודא בשבילך שאין "הפתעות", ולאחר מכן להכניס את הרכב למוסך לבדיקה כללית וחיבור למחשב לבדוק תקלות. וזה גם יצא זול יותר.

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבר טסט ליין נחשבו ל"נאצים" אז קונים העדיפו ללכת לשם. עזבתי את ירושלים לפני עשור אז אני לא יודע מה השתנה שם.

בכל מקרה, אם המוכר מציע את בסט טסט, זו כבר סיבה טובה לפסול את המקום.....

Sent from my SM-G925F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיקה לפני קניה זה בזבוז כסף עצום וגובל בנוכלות מעוגנת בחוק... לך למוסך שאתה מכיר ותבדקו את הרכב כמו שצריך, כי לא תקבל שום מידע בעל ערך מהמכונים... זה נועד לאנשים או מאד צעירים או כדי לנצל אנשים מבוגרים שאין להם מכרים בתחום המוסכים חוץ מהמורשה של אותו רכב.

עריכה אחרונה על ידי Silencer23
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאתה צודק, ככל ומדובר ברכישה של רכב בטריטוריה בה בעלי המקצוע מוכרים לרוכש. מאחר ואני לא מכיר פחח או מוסך בירושלים, אני לא רואה דרך אחרת מלבד מכון.

כמו כן, טרם נתקלתי בפחח שבדק מצב שילדה בקפדנות כפי שההליך מבוצע במכון, ובנוסף לרוב פחחים אינם מצוידים במד עובי צבע שיכול לסייע לזהות תיקונים.

שי

פיספסת אה הו, אה הו, פיספסת, אה הו. פיספסת, נפלת על פז'ו.

אתה רוצה להתאבד נסה ליפול על שברולט.

פיספסת, פיספסת אה הו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת בדיוק הטענה שלי, הוא יגד לך "פה היה תיקון צבע" ויעשה עלייך ג'אחה שהם מכון הייטק, ואז יגיד לך שהמנוע והגיר מכילים רעשים והם בשנתם האחרונה.... חחחח

יש להם גם מתקן של בולמי זעזועים חסר תועלת, בדיקת זיהום חסרת תועלת אם אין תקלות במחשב הרכב, וכל מיני דברים חסרי תועלת כמו להגיד לך אם אחד מהחלונות לא עולה כשלוחצים על הכפתור.

"מד עובי צבע" מאבד ממשמעותו ליד מנוע וגיר מקולקלים (שזה מה שיצא לך בבדיקה)

אבל, אם אתה לא מכיר מוסך אישית, החוויה תהיה אותו דבר גם שם... אז עדיף כבר שתעשה בדיקה וזהו

איך אתה לא מכיר מוסך אבל ? זה כמו לא להכיר רופא שיניים... אתה לא עושה טיפולים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני שבוע לקחתי רכב לבדיקה בטסט ליין בגבעת שאול.

אחרי שעה ורבע אני קיבלתי מסמך אחד - דף סיכום עפי משרד התחבורה, לטעמי - כולו כסתח"ים וסעיף אחד (לחיצות) שהיה נכון.

פחות מ45 שניות "הסבר" מהבוחן, וכששאלתי משהו לגבי הסעיף כסתח הרגיל "מצמד מפריד גבוה" נשאלתי בחזרה ב"מצמיד מפרד גבוה - מה לא הבנת?"

אולי זה בגלל שהרכב אכן היה באמת תקין, אולי לא, אני אדע כבר בעתיד כנראה, סה"כ לא יכול להמליץ על מקום הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה לא מכיר מוסך אבל ? זה כמו לא להכיר רופא שיניים... אתה לא עושה טיפולים ?

יכול להיות שהוא מכיר את המוסך "שלו", למשל מוסך ארתור בתלפיות אם הוא בעל הונדה/וולבו אבל עכשיו הוא רוצה לקנות בכלל פיג׳ו, ולמזלו הוא עדיין לא מכיר את שרודר..... אז מה יעשה? ילך להונדה?

יש לך את מ.מ.מ.

מכסת"חים כמו כולם בעיקרון.

מ.מ.מ? בתלפיות ליד תחנת הדלק מול הטרייד אין של קרסו? חס ושלום. אל תתקרב.

עריכה אחרונה על ידי Danny13
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי נסיון במכירה בטסט ליין ובבסט טסט.

בבסט טסט מכרתי פז'ו 106 ידנית בת שנה בערך.

בדקו את הרכב שעה וחצי(!), לאחר מכן נכנסתי עם הקונה להסבר עם הבוחן, שבאמת הסביר לקונה על הרכב לעומק(למשל - זה תקין לחלוטין שמנוע 3 צילינדרים רועד קלות. והיא בכלל לא שאלה).

בדף הבדיקה לא הופיעה שום דבר למעט שריטה קלה בדלת.

בטסט ליין - כל כסת"ח אפשרי. הזעות, רעידות, רעשים, וכו'. בגולף בת 4 שעשתה פחות מ 30,000 ק"מ איטיים להחריד ע"י סבתא שלי.

בשיחה עם הבוחן - הנה הדף. ביי.

הבדיקה לקחה בערך 40 דקות כולל 'נסיעת מבחן'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שהוא מכיר את המוסך "שלו", למשל מוסך ארתור בתלפיות אם הוא בעל הונדה/וולבו אבל עכשיו הוא רוצה לקנות בכלל פיג׳ו, ולמזלו הוא עדיין לא מכיר את שרודר..... אז מה יעשה? ילך להונדה?

לא. הוא יפתח שרשור בפורום ומי שמכיר מוסך מקצועי לרכב שהוא צריך לבדוק יתן לו המלצה.

V5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2643 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...