Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קונה דירה מקבלן וותיק וגדול. יש טעם לשכור עו"ד מטעמי?

The REAL B.r
שימו לב! השרשור הזה בן 2891 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כאמור, לכן אני ממליץ לאחרים לקחת עו״ד.

בכל סעיף שלא היה לי ברור לחלוטין התייעצתי עם ד״ר/עו״ד/קונסטרוקטור/אדריכל גוגל, כולל סעיף הסטייה אגב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב שלקחת עו״ד, זו ההחלטה הנכונה והמתבקשת.

אצלי, קבלן ידוע ומוכר ׳התבלבל׳ בתאריך הקובע למדד תשומות הבניה שהוכנס לחוזה.

בתקופות של מדד מזנק זה משמעותי מאוד.

אני לא שמתי לב, עו״ד שלי כן. ולעוד כמה פרטים.

רק זה חסך לי יותר משכרו.

לקבלנים יש סט של תרגילים יחסית קבועים, חלקם משפרים את מחיר הדירה מעבר למוסכם (כמו הסיפור שלי עם המדד) וחלקם מצמצמים את ההגנות ופיצויים שתקבל במקרה של עיכובים והסתבכויות.

לא לוותר.

166, קאפה, GTV, קופה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אשמח לעצה מבעלי נסיון שרכשו דירות מקבלן.

אני מתכוון לרכוש דירה מקבלן מקומי וותיק, גדול ובעל מוניטין חיובי. ראיתי דירות אחרונות שבנה והתרשמתי לטובה מהאיכות. החוזה האחיד מאוד לטובת הקבלן אבל נראה סטנדרטי וחוקי, כמו של כל קבלן נורמלי (השוואתי לחוזה אחר). הבניין בשלבי בנייה מתקדמים. הכל נקי מבחינת טאבו, שיעבודים, עיקולים, היתרי בניה וכו'. אין ליווי בנקאי אבל נרשמת הערת אזהרה במיידי לפי חוק מכר.

עו"ד שאני מכיר מייצגת קבלן מסויים וטוענת שלשכור עו"ד מטעמי זה מיותר, הוא לא יכול לשנות מהותית את סעיפי החוזה. הקבלן יעדיף לוותר על העסקה בגלל הביקוש הרב מצד הרוכשים.

מצד שני, הרשת עמוסה מאמרים משכנעים של עו"ד שמזהירים לא לרכוש דירה ללא ייצוג עו"ד מטעמי, אבל האינטרס שלהם ברור.

הסעיף הכי מפחיד מבחינתי הוא התחייבות לקבל חזקה בדירה ביום המסירה לאחר שחתמתי על טופס מסירה וגם אם קיימים ליקויים סבירים בדירה. את התיקון מתחייב הקבלן לבצע תוך זמן סביר. אנסה לבטלו בעצמי.

אני נוטה לוותר על עו"ד מטעמי. מה אומרים?

עמדתי מול הדילמה הזו בעצמי. מצאתי עו"ד עם המלצות ובשיחה עימו הוא אמר לי שעל אף שהוא ישמח לקבל שכר טרחה, לדעתו השירות שלו מיותר כאשר מדובר בדירה מקבלן.

יש לי ניסיון מסויים בנושא חוזים/תשלומים/מדדים וכד' אז לקחתי על עצמי את המשימה. לקחתי יום חופש מהעבודה ועברתי על כל החוזה ונספחיו, מילה במילה. רשמתי שאלות, הערות, טענות והתחיל איזשהו "פינגפונג" מול עו"ד של הקבלן.

להגיד לך שאני ממליץ על זה? בטח לא לכל אחד.

יחד עם זאת, אני יכול להגיד לך שחשכו עיניי מכל מיני דברים שראיתי בחוזה. מה שמדאיג אותי הוא שאני מבין האחרונים שרכשו אך את הטענות שהעליתי בפניהם, הם שמעו לראשונה לטענתם. היכן היו עורכי הדין של הקונים שלפני?

בשורה התחתונה, אני חושב שלהבא יש סיכוי שאסתייע בעו"ד אך לא אוותר על עיון מעמיק בחוזה בעצמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...