Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי עלות שווי שימוש לעובד

NadavRally
שימו לב! השרשור הזה בן 7039 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בגדול, אפשר לומר שתיקח את שיעור המס המוטל עליך (נניח 30 אחוז), תשליך את זה על 980 שקל תוספת לברוטו שהם השווי שימוש, ותקבל משהו כמו 330 שקל פחות בנטו.

אם תרצה חישוב מדוייק, כנס למחשבוני השכר שיש בYNET במדור כלכלה. תחשב שם את רכיבי השכר, בתוספת שווי שימוש.

1380 ש"ח.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם!!! עזרתם לי מאוד, ביחוד מחשבון השכר של Ynet.

והנה השאלות:

1.אני מודע לאפשרות שרכב של טכנאי יהיה מוגדר כ-רכב של ה"פול", כלומר רכב לשימושים כלליים שכמה אנשים מתחלקים בו... למישהו יש אולי נסיון עם אפשרות זו?

2.ראיתי בחיפושי השונים כי מתכוונים להעלות את נטל המס על רכב לכל עובד שמשכורתו עד 13000 ש"ח בכ-400 ש"ח בנטו... האם שמעתם על זה משהו???

בתודה מראש נדב

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2.ראיתי בחיפושי השונים כי מתכוונים להעלות את נטל המס על רכב לכל עובד שמשכורתו עד 13000 ש"ח בכ-400 ש"ח... האם שמעתם על זה משהו???

בתודה מראש נדב

שוב, מדובר בשווי שימוש. בנטו, תרגיש ירידה של 150 שקל, פלוס מינוס.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ לך לברר את הנקודה הזו עם חשב/ת השכר בחברה שלך.

בתחום הרכב הצמוד יש את "מבחן ההנאה" - אם הנהנה העיקרי הוא העובד, הרי שהרכב הוא כמו שכר וצריך להטיל עליו מס הכנסה (זה מה שתואר קודם) אבל אם הנהנה העיקרי הוא המעביד (למשל במקרה של רכב תפעולי או רכב שלא לוקחים הביתה בסוף היום) אזי אין לעובד הטבה ואין מה להטיל עליו מס.

המקרה של "רכב פו?ל" הוא גבולי, שהרי הרכב לא צמוד לעובד ספציפי. אני ממליץ לך להכנס לפורום "ראיית חשבון" בתפוז ולשאול שם את אנשי המקצוע.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הממ?!

מעלים את שווי הרכב למס? לא שמעתי על זה שום דבר.

יופי, עוד פחות משכורת :(

טוב, לפחות אצלי זה יפגע פחות, אני משלם רק מס על הגילום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי בחיפושי השונים כי מתכוונים להעלות את נטל המס על רכב לכל עובד שמשכורתו עד 13000 ש"ח בכ-400 ש"ח בנטו... האם שמעתם על זה משהו???

בתודה מראש נדב

תקרא את הכתבה שם מדברים הזה בהרחבה(קישור בהודעתו של KOMPY)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קורה במצב בו החברה חייבת שיהיה לי רכב?.. אני כבר ממש לא יודע, מחר אני אנסה לדבר עם רואה חשבון ואברר מה קורה. אחד מתנאי התפקיד הוא רכב צמוד (אני לא מתלונן אל תבלבלו) פשוט עד היום לא הייתי מודע לזוועת המיסים בארץ ... פשוט לוקחים אדם שרוצה לעבוד ולהרוויח ולוקחים לו את הפרנסה!

חבר שלי מימי הצבא השתחרר לפני חודשיים, פגשתי אותו באיזו שתייה חודש לאחר השחרור שלו, הוא אמר לי: "החודש עשיתי 8500 ש"ח (!) ולא עבדתי הרבה" ואני: מה??? :-o

הוא הסביר: "חתמתי אבטלה, קיבלתי 2500 ש"ח, עבדתי קצת במלצרות 4000 ש"ח ועוד פה ושם בחנות השכונתית (עובד שם כבר כמה שנים) עוד 2000 ש"ח...

מה יהיה ???

הפרוייקט הקטן(גדול) שלי למכירה, מכונית מרוץ ישראלית(לחצו כאן)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכוונה הייתה לאחזקת רכב פרטי במשק הבית כאשר האדם לא משלם לחברת ליסינג כלשהי.

(הממוצע הארצי של הוצאות על רכב פרטי עומדת על כ1500 ש"ח בחודש ולפעמים הרבה יותר),

לכן לפי דעתי רכב חברה עדיף על פני אחזקת רכב פרטי.(היתרון הבולט הוא ירידת הערך של מכוניות חדשות -סכום של 4 אפסים בשנה וברכב חברה אין אתה מושפע מירידת הערך)

אפשר לראות בחישוב שעשה קודמי שזה משתלם ובגדול.....(אם מציעים לכם כמובן)

גם אני תיאורטית לא משלם את הליסינג של האוטו, אני מקבל משכורת + רכב צמוד ואמור לשלם עליו את המס.

במידה ואני בוחר לא לקחת רכב אז אני מקבל תוספת של 2900 ש"ח ברוטו לשכר (עם תנאים סוציאלים!) ולא חייב בתשלום מס על שווי שימוש.

במקרה שלי (ועשיתי את החשבון...) משתלם לי להחזיק את האודי - יוצא לי לשלם כמה מאות ש"ח יותר בכל חודש (חושבו דלק, ביטוחים, אגרת רישוי, ירידת ערך) ולנסוע בA3 במקום בM(azda) 3.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני תיאורטית לא משלם את הליסינג של האוטו, אני מקבל משכורת + רכב צמוד ואמור לשלם עליו את המס.

במידה ואני בוחר לא לקחת רכב אז אני מקבל תוספת של 2900 ש"ח ברוטו לשכר (עם תנאים סוציאלים!) ולא חייב בתשלום מס על שווי שימוש.

במקרה שלי (ועשיתי את החשבון...) משתלם לי להחזיק את האודי - יוצא לי לשלם כמה מאות ש"ח יותר בכל חודש (חושבו דלק, ביטוחים, אגרת רישוי, ירידת ערך) ולנסוע בA3 במקום בM(azda) 3.

בכל מקרה הנק' היא העלות החודשית שאתה משלם כעת לעומת הנזק שהיית אמור לספוג כאשר היית קונה לדוגמה A3 פרטית,אם שקלת בכלל לקנות אחת כזו לפני שקיבלת את הרכב.

(אם תוכל לזרוק קצת מספרים לצורכי השוואה ובאיזה סדר גודל מדובר נודה לך....)

אגב אני הייתי בוחר במאזדה 3 (לא אני לא....:wink: )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה הנק' היא העלות החודשית שאתה משלם כעת לעומת הנזק שהיית אמור לספוג כאשר היית קונה לדוגמה A3 פרטית,אם שקלת בכלל לקנות אחת כזו לפני שקיבלת את הרכב.

(אם תוכל לזרוק קצת מספרים לצורכי השוואה ובאיזה סדר גודל מדובר נודה לך....)

אגב אני הייתי בוחר במאזדה 3 (לא אני לא....:wink: )

עלות חודשית במקרה של רכב ליסינג - כ1500 ש"ח + 680 ש"ח מס על שווי שימוש + אובדן תנאים סוציאלים בגובה של כ400 ש"ח. (מדובר על סכומים נטו).

סה"כ - 2580 ש"ח

עלות ההחזקה שלי לאודי -

ביטוחים - 741 ש"ח לחודש (מקיף + חובה)

אגרת רישוי - 420 ש"ח לחודש (שישרפו...)

דלק - 700 ש"ח

ירידת ערך - כ1000 ש"ח בחודש*

טיפולים - כ300 ש"ח בחודש.

סה"כ 3161 ש"ח.

ההפרש הוא פחות מ500 ש"ח לחודש.

* מחושב לפי ירידת ערך של 15% בשנה הראשונה + 10 אחוז לכל שנה נוספת כולל השנה הרביעית, בגדול זה נזיל אבל חישוב של 10% לשנה רביעית זה יחסית הרבה אז זה מתאזן פחות או יותר עם העובדה שאין לי אחריות בשנה השלישית והרביעית.

הסיבה שאין לי המון ירידת ערך היא שקניתי את האוטו ב205,000 ש"ח כשהוא היה בן כמה חודשים בלבד, המחיר הראשוני הוא קצת מעל ל250,000. מה שאומר ש"הרווחתי" את ירדת הערך הענקית של השנה הראשונה + חלק מהשנה השניה.

במידה והייתי קונה רכב חדש מהסוכנות - ירידת הערך הייתה בערך כפולה ואז הכדאיות לא ברורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות חודשית במקרה של רכב ליסינג - כ1500 ש"ח + 680 ש"ח מס על שווי שימוש + אובדן תנאים סוציאלים בגובה של כ400 ש"ח. (מדובר על סכומים נטו).

סה"כ - 2580 ש"ח

עלות ההחזקה שלי לאודי -

ביטוחים - 741 ש"ח לחודש (מקיף + חובה)

אגרת רישוי - 420 ש"ח לחודש (שישרפו...)

דלק - 700 ש"ח

ירידת ערך - כ1000 ש"ח בחודש*

טיפולים - כ300 ש"ח בחודש.

סה"כ 3161 ש"ח.

ההפרש הוא פחות מ500 ש"ח לחודש.

* מחושב לפי ירידת ערך של 15% בשנה הראשונה + 10 אחוז לכל שנה נוספת כולל השנה הרביעית, בגדול זה נזיל אבל חישוב של 10% לשנה רביעית זה יחסית הרבה אז זה מתאזן פחות או יותר עם העובדה שאין לי אחריות בשנה השלישית והרביעית.

הסיבה שאין לי המון ירידת ערך היא שקניתי את האוטו ב205,000 ש"ח כשהוא היה בן כמה חודשים בלבד, המחיר הראשוני הוא קצת מעל ל250,000. מה שאומר ש"הרווחתי" את ירדת הערך הענקית של השנה הראשונה + חלק מהשנה השניה.

במידה והייתי קונה רכב חדש מהסוכנות - ירידת הערך הייתה בערך כפולה ואז הכדאיות לא ברורה.

שכחת לחשב רכיב מאוד חשוב - אבדן ריבית על ערך הרכב.

אם היית לוקח רכב ליסינג, היית מקבל 4% ריבית על ה-205K ש"ח האלו, כלומר 700 שקל בחודש בערך. זה הפסד שצריך לקחת בחשבון!

אם לקחת הלוואות לצורך מימון הרכב, מצבך עוד יותר גרוע, כי אתה משלם לבנק הרבה יותר מ4% ריבית על הלוואה אפילו אם אתה לקוח מאוד מועדף.

אילת-מצפה רמון: שעה ורבע. (דרך עובדה)

20 ליטר דלק הכי מהנים ששרפתי עד היום.

צריכה 1:8.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 7039 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...