Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מטס ראווה של חיל האוויר הישראלי מטעם צבא ההגנה לישראל ותצוגת מטוסים: סרטון ותמונות

stio
שימו לב! השרשור הזה בן 3705 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

געגועיי לפאנטום F4

+1000

המטוס הכי "עוצמתי" שהיה בשירות חיל האויר, הכנפיים שלו עם הזוויות ה"מוזרות" השוו לו מראה שאינו דומה לאף מטוס אחר.1907968_10152181453239962_7019567827073250301_n.jpg

10170938_10152181453414962_1080537748618050253_n.jpg

10255361_10152181453659962_4284230209263485011_n.jpg1554376_10152181453739962_9030337018649988575_n.jpg

תמונות מהחופשה האחרונה, כיכר אילן רמון בב"ש.

מה שמיוחד במטוס הספציפי הזה, מס' 277 מטייסת אבירי הזנב הכתום זה שבתחילת שנות ה-90 אחי הגדול היה אמון על האחזקה של המטוס הזה ויש לו תמונות עליו בדת"ק בתקופה שהוא היה מבצעי ולקח תפקיד מרכזי בפעילות חיל האויר.

מצד אחד היתה גאווה גדולה פתאום להתקל בו ברחוב (במיוחד עבור אחי הגדול שפשוט נעצר באמצע הכיכר ורץ למטוס) אבל גם צביטה שהמכונה הכל כך מרשימה הזאת מסיימת את חייה כפסל סביבתי מחליד.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מקבל את זה עידן, אני רוצה להתאמן ומוכן למלחמה, לא ייתכן שיקיימו מטס בעלות כמה עשרות מיליונים אבל לא יזמנו אותי לאימון אחת לשנה, חבר'ה נחזור ל2006 ויותר גרוע מזה, לא מקובל עליי הבזבוז הזה, רוצים מצעד, שיסגרו רחוב בירושלים יעמיסו שני טנקים על מוביל ויטיסו מסוק אחד, או אפילו מל"ט או מזל"ט. אבל גם דולפין של חה"י, מטוסי חיה"א שילוב רב זרועי מיותר, זה לא תמרון, זה מקומם, אח"כ בוגי הולך לממשלה ובוכה ושוכח שהוא זה שהביא את מערך המילואים למלחמת לבנון השניה ללא ציוד, כשאחרי חומת מגן ייבש את הימ"חים וסגר יחידות ואימונים. גם ככה הצבא סגר מלא יחידות, אז מה שנשאר שלפחות יהיה מוכן, זה כואב.

התענוג שמוביל אותך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שלפחות עבור טייס הרעם האומלל שהיה צריך להסתובב עם הבום תדלוק מחובר מעל שמי הארץ המטס יכול להחשב לשעת טיסה מבצעית לכל דבר.

סתם, אין כזה דבר, "טייס רעם אומלל". איזו מכונה.

למכירה פנסים קדמיים מקוריים חדשים לGTI MKV

My grandfather rode a camel, my father rode a camel, I drive a Mercedes, my son drives a Land Rover, his son will drive a Land Rover, but his son will ride a camel -

Rashid bin Saeed Al Maktoum

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מקבל את זה עידן, אני רוצה להתאמן ומוכן למלחמה, לא ייתכן שיקיימו מטס בעלות כמה עשרות מיליונים אבל לא יזמנו אותי לאימון אחת לשנה, חבר'ה נחזור ל2006 ויותר גרוע מזה, לא מקובל עליי הבזבוז הזה, רוצים מצעד, שיסגרו רחוב בירושלים יעמיסו שני טנקים על מוביל ויטיסו מסוק אחד, או אפילו מל"ט או מזל"ט. אבל גם דולפין של חה"י, מטוסי חיה"א שילוב רב זרועי מיותר, זה לא תמרון, זה מקומם, אח"כ בוגי הולך לממשלה ובוכה ושוכח שהוא זה שהביא את מערך המילואים למלחמת לבנון השניה ללא ציוד, כשאחרי חומת מגן ייבש את הימ"חים וסגר יחידות ואימונים. גם ככה הצבא סגר מלא יחידות, אז מה שנשאר שלפחות יהיה מוכן, זה כואב.

סליחה אבל אחרי שאני נותן את הזמן שלי ואת הבריאות שלי לצה"ל בסדיר ואחר כך במילואים אני רוצה יום אחד בשנה שהבנות שלי יוכלו לראות למה הולכים למילואים ומה עושים שם.

היום כשאחוז כל כך גבוה מהנוער לא מתגייס (ואני לא מדבר על חרדים או בני מיעוטים) פעולת השיווק הזו הכרחית. מה גם שכל המטס והפעילות הזו לא עולות יותר מאימון של יחידה אחת.

תודה לשרת התחבורה מירי רגב על קירוב הפריפריה למרכז.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, לתעמולה יש חשיבות רבה, גם במחיר של אימון מיל' או שניים. מה גם שיש הרבה מקומות אחרים שבהם אפשר להתחיל לחסוך בצה"ל כדי לא לבטל אימונים. ביטול האימונים הוא לרוב אמצעי להפעיל לחץ על הממשלה לעוד תקציב.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביטול האימונים הוא לרוב אמצעי להפעיל לחץ על הממשלה לעוד תקציב.

תיארת את המציאות באופן מדויק לחלוטין.

צריך גם לזכור ששר הבטחון הוא קודם כל פוליטיקאי, רק אחרי זה אחרי על מערכת הבטחון על שלל זרועותיה.

אני לא אתפלא אם ההנחיה היא לקצץ קודם כל באימונים כדי לייצר מנוף לחץ.

אה ולשחרר אנשי קבע ראשוני, זו הסיבה שאני עכשיו בפורום ולא עושה עוד חצי שנה בקבע.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בטוח שלפחות עבור טייס הרעם האומלל שהיה צריך להסתובב עם הבום תדלוק מחובר מעל שמי הארץ המטס יכול להחשב לשעת טיסה מבצעית לכל דבר.

סתם, אין כזה דבר, "טייס רעם אומלל". איזו מכונה.

ואני חשבתי שאני בטח המטומטם היחיד שמסתלבט על הטייס הצעיר שטחנו לטוס מחובר לבום לאורכה של מדינת ישראל...:lol:

עמוס,

אתה מפספס ובגדול ידידי, מטסי חיל האויר אינם הסיבה לכך שהימ״חים היו ריקים ב-2006 או לכך שבוטלו אימונים, אין לך מושג כמה אתה רחוק (גילוי נאות- לקראת שיחרורי מצה״ל התעסקתי קצת בעניין תיקצוב היחידות הלוחמות בסדיר ובמילואים בזרוע היבשה).

יש תקציבי עתק, הרבה מעבר לעלות המטס המינימליסטי הזה שהולכים על.....כלום.

כלומר, מגיע סוף שנה קלנדרית, ליחידה x נותר כרגע 3 מליון שקלים בקופה, אממא- אם אותם 3 מליון שקלים לא ימוצו עד תום ואף תיהיה כניסה לגרעון כלשהו אזי עלולה להתקבל החלטה שתקציב אותה יחידה x יקוצץ בשנה הבאה ב-3 מליון שקלים.

מה עושה יחידה x באותו חודש של סוף השנה? מתחילה לשפוך כסף והרבה ממנו- על כלום.

מבנים שלא דורשים שיפוץ עוברים שיפוץ, מבנים שלא צריכים צביעה עוברים צביעה, ציוד לוגיסטי שהיחידה רוויה ממנו מקבל חיזוק בדמות ציוד לוגיסטי זהה נוסף וברמת העיקרון אם תוכל אתה עמוס להוציא חשבונית מסודרת על סך מליון שקלים שתראה חוקית והגיונית- אותה יחידה תשמח להעביר לידך מליון שקלים תמורת......ובכן- כלום.

לכן אני מתעקש, אני גם רוצה יותר אימונים אבל מן הראוי שהתקציב יגיע מאותם בזבזני תקציב אמיתיים ולא מקיצוץ היאירוע היחיד בשנה שאמור לתת גאווה לאזרחים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן, תוכל בבקשה לשאול את אחיך בהזדמנות מה תכליתו של הצינור המוקף בעיגול?

כל פעם שאני עובר ליד המטוס אני בוהה בדבר הזה ומנסה להבין למה שימש.

המטוס הזה הוצב בצמוד לבית הספר הטכני של חיל האויר שהוקם לפני כ-7 שנים, במבנה הקודם ששימש את בית הספר היו שני מטוסים. אחד פאנטוס זהה לזה שהוצב בכיכר, לא זוכר מה מספר הזנב או לאיזה טייסת היה שייך. והמטוס השני היה עיט.

אגב, חוץ מהפאנטום שבכיכר, יש בב"ש כיכר עם לביא, כיכר עם טנק וכיכר עם נגמש.

האגדה מספרת שאם תפרוץ מלחמה, כל הכיכרות בבאר שבע ישתתפו.

10255361_10152181453659962_4284230209263485011_n.jpg

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן, תוכל בבקשה לשאול את אחיך בהזדמנות מה תכליתו של הצינור המוקף בעיגול?

כל פעם שאני עובר ליד המטוס אני בוהה בדבר הזה ומנסה להבין למה שימש.

בדיוק מה שתום כתב.

אגב, חוץ מהפאנטום שבכיכר, יש בב"ש כיכר עם לביא, כיכר עם טנק וכיכר עם נגמש.

לא ראיתי את הכלים שציינת אבל לא רחוק מכיכר אילן רמון ישנה כיכר עם כפיר.

ב"ש באמת עושה רושם של עיר שמוכנה למלחמה, יש כיפת ברזל, יש בסיס חצרים ומטוסי קרב "זרוקים" ברחובות, יאללה בלגן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אביב,

טייסות הקורנסים (פאנטומים) נסגרו כבר, את מקומם של הפאנטומים תפסו הרעמים (F15I) כך שאין פה איזה מידע מסווג כזה או אחר ובכל מקרה לא מדובר במערכת סודית מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב"ש באמת עושה רושם של עיר שמוכנה למלחמה, יש כיפת ברזל, יש בסיס חצרים ומטוסי קרב "זרוקים" ברחובות, יאללה בלגן.

התבלבלתי וכתבתי לביא במקום כפיר.

אין שום לביא בבאר שבע.

זו כיכר המופת, שמתהדרת בטנק: http://www.adamvmefaked.co.il/140700/%D7%90%D7%AA%D7%A8%D7%99-%D7%94%D7%A0%D7%A6%D7%97%D7%94

ויש כיכר עם כלי צבאי אחר כלשהו, שהחלטתי שזה נגמש, ונמצאת ליד המרכז 'מול 7', בכניסה לשכונת נווה נוי.

בכל שאר הכיכרות יש מזרקות בכל מיני וריאציות.

בכלל כשבארשבעים מסבירים אחד לשני איך להגיע ממקום למקום, ההסברים הם בין כיכר לכיכר.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...