Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חרקים: האויב של הצבע - יש פתרון?

שימו לב! השרשור הזה בן 3996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

באיזור שאני נוסע יש מלא יתושים. הם נדבקים לחזית של הרכב. מאוד קשה להוריד אותם - הם ממש מולחמים לצבע והם אוכלים את הצבע. אחרי שמורידים אותם לפעמים נשארים חורים בצבע.

אני משתמש בוקס - אולי עוזר באופן חלקי.

יש פתרון?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באיזה וקס אתה משתמש ובאיזה תדירות?

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אתה מוריד אותם?

יש חומרים שיכולים לרכך ולעזור טרם ההורדה, וכך לגרום פחות נזק לצבע ולהוריד ביתר קלות.

יישמת גם אוטם צבע טרם הווקס?

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל שטוף את האוטו היטב כולל פלסטלינה ולאחר מכן תיישם אוטם צבע או ווקס איכותי. אחר ביומיום כשמצטברים חרקים אתה יכול להשתמש בתכשירים שמתאימים לכך Bug Remover וספוג מעט אגרסיבי יותר מכופפת שטיפה (יש כאלה שמיועדים להסרת חרקים ויש על הספוג מעין רשת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shayy, אני משתמש בטרטל נוזלי - זה הוקס שאני משתמש בו כבר כ5 שנים. פעם הייתי מיישם פעם בשבוע, לאחרונה פעם בחודש ויותר. אבל הרכב תמיד מכוסה עם כיסוי רב שכבות מיוחד.

gabizon79, אני משתמש בסבון מיוחד לשטיפת רכב של חברת דלק (גם כ5 שנים - סבון מעולה). הוא באמת מרכך את החרקים ויותר קל להוריד אותם (עדיין קשה, אבל לאומת כימעט בלתי אפשרי בלי זה שיפור גדול).

לא השתמשתי באוטם צבע. אוטם צבע שמים לפני הוקס?

Borko, לי באמת יש ספוג עם צד אחד שהוא רשת בעזרתו אני מוריד את החרקים. פלסטלינה זה כבר יותר מידי בשבילי, גם ככה כל שטיפה לוקחת שעתיים+. אין לי איזור מוצל, לכן אני ממתין עד שהשמש יורדת וזה בערך שעתיים עד חושך מוחלט (אומנם מתחת לפנס אבל עדיין) - מתי שפרסמתי כאן את הפוסט הראשון זה היה אחרי שלב שטיפה ראשוני עם סבון ופוסט הזה כבר אחרי השטיפה (אומנם עדיין לא חושך בתקופה הזאת של השנה, אבל שעתיים של פעילות בחוץ זה לא מאט).

יש תכשיר כלשהו להגן על הצבע כדי שהחרקים לא יאכלו אותו?

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הייתי נתקל בבעיה כזו, לא הייתי מתמיד 5 שנים עם אותו וקס.

ממליץ לך לנסות אוטם איכותי. חשוב להקפיד שהיישום יהיה על שטח שהוכן כראוי.

אני מעריך שתגלה שליכלוכים לא ידבקו בעוצמה כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם יתושים די חדשה. בעבר לא היה בעיה כזאת. אומרים יש איזו בריכת דגים בקרבת המקום.

יחד עם זאת אני לא רוצה סתם לעבור לוקס אחר שלא בהרכח יפתור את הבעיה. בגלל זה אני מתיעץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש תכשיר כלשהו להגן על הצבע כדי שהחרקים לא יאכלו אותו?

יש

זה נקרא אוטם צבע וזה ישמור על הצבע לאורך זמן וגם יעזור בהורדת החרקים.

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה Kenworth.

יש לך המלצה לאוטם ספציפי שניתן להשגה בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה עם יתושים די חדשה. בעבר לא היה בעיה כזאת. אומרים יש איזו בריכת דגמים בקרבת המקום.

יחד עם זאת אני לא רוצה סתם לעבור לוקס אחר שלא בהרכח יפתור את הבעיה. בגלל זה אני מתיעץ.

מניסיון אוטם צבע פחות מזמין לכלוך (האבק לא מתיישב עליו כמה שעות אחרי שסיימת...)

הלכלוך פחות נדבק - גם נשורת עצים וגם מטווחים של עופות. כל אלה פשוט מחליקים מיד כשאתה מרטיב אותם. בלי צורך להפעיל שום כוח.

בעקרון הרכב נשמר נקי לזמן ממושך יותר.

היישום קל והעמידות ממושכת.

זה יקר יותר לרכישה. בחישוב כולל, זה לא דווקא יקר יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניראה שאוטם צבע זה הפתרון. רכב נקי לאורך זמן זה מצויין, זה אומר שאני יצטרך לעבוד פחות קשה כדי לשמור על הניקיון.

יש המלצה לאוטם טוב שניתן להשיג בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הזמנתי מחו"ל wolf hb שעליו יש לי רק מילים טובות. אבל אם אתה רוצה מישראל - לשמחתנו נעשתה קפיצה לאחרונה ויש זמינות של מוצרים מומלצים. החברים כבר ימליצו.

בהצלחה! לא תצטער.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה Kenworth.

יש לך המלצה לאוטם ספציפי שניתן להשגה בארץ?

רוב האוטמים לדעתי טובים באותה מידה, לכל אחד יש יתרון או חסרון.

האחד עמיד יותר בקצת, השני נותן יותר ברק והשלישי נח טיפה יותר ליישום בגלל שהוא מתנדף לבדו..

זה לא באמת משנה.

כאן תמצא את כל המוצרים שנמכרים בארץ בצורה סדירה.

http://www.autostore.co.il/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99-%D7%90%D7%95%D7%98%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D7%92%D7%9C%D7%99%D7%99%D7%96-%D7%95%D7%A6%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91.html

אני לא מכיר את כולם אבל אני יכול להמליץ לך בחום על האוטם צבע ששמו Menzerna PL.

נחשב אחד האוטמים הטובים בשוק. מחירו 190 ללא משלוח.

על מנת ליישם אותו צריך לנקות את הרכב היטב ולהכין אותו (קצת יותר מניקוי רגיל), למרוח ולנגב עם מטלית אחרי 20-30 דק.

המוצר נותן עמידות של כמה חודשים טובים בקלות.

2 שכבות שלו יסדרו אותך לחצי שנה של שקט ומעט מאוד חרקים.

ברגע שיש לך אוטם צבע תצטרך לשמור על הרכב ולנקות אותו בצורה ידנית ולא במכוני שטיפה מתועשים שכן החומרים החזקים שלהם עלולים להוריד את ההגנה של האוטם וגם להוסיף כמה שריטות.

דרך אגב מישהו מכיר ויודע לדווח על האוטם של auto-finish mirror-gloss-sealant שנמכר ב85 ש"ח.

http://www.autostore.co.il/%D7%90%D7%95%D7%98%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D7%A0%D7%A0%D7%95%D7%9E%D7%A8%D7%99-Carplan.html

http://auto-finish.com/products/polish-and-sealant/mirror-gloss-sealant/

זה יכול אחלה מוצר למתחילים ולכאלה שלא רוצים להשקיע סתם כספים בתחביב שלא בטוח שהם ימשיכו לטפח..

אשמח לשמוע ביקורות ממי שנסה!

:wink: if it's not clean enough :arrow: add some elbow grease

**Warning, this post may contain sarcasm ... it's your decision to get upset about it**

בבקשה לא לשלוח לי ה.פ עם שאלות שרלוונטיות לפורום דיטיילינג :nono:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shayy, אני מעדיף להזמין בארץ, באמת לאחרונה הופיעו מספר אתרים עם מוצרי דיטיילינג איכותיים.

Kenworth, אני אנסה את אחד האוטמים האלו.

תודה חברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אין רבע נסיון כמו החבר'ה פה, ובגלל זה קפצתי למים לאט, מאד לאט, אני עדיין לומד לשחות ברדודים.

האוטם שאני משתמש בו הוא optimum opti seal. זה היחיד שיישמתי עד עכשיו, לא יצא לי ליישם אחרים.

הסיבה שרכשתי אותו הוא כי הוא קיבל ביקורת מצוינות ביחס לפשטות העבודה שלו.

אתה פשוט משפריץ 2-3 שפריצים על האפליקטור (ספוגית שאתה מקבל יחד עם האוטם) 2-3 שפריצים לכל קטע של רכב, ומיישם אותו בעדינות על הצבע. היתרון הוא שהוא מתאדה צ'יק צ'ק, ורק אם יישמת יותר מידי תראה ברק מיידי, והוא יסמן לך שצריך להעביר מטלית מיקרופייבר בעדינות על אותו הקטע. ע"פ הוראות היצרן בכלל לא צריך להוריד אותו כמו אוטמים אחרים, רק ליישם וללכת.

תוך מס' דקות ספורות כל הרכב אטום. לי כמתחיל, הוא פשוט פנטסטי. אני גר במושב עם הרבה ציפורים וצמחיה, ולא חסר פה מוקשים לצבע, אני יכול להגיד שהוא עושה את העבודה מצוין. אטמתי פעם אחת עד כה ונראה שלא התבזבז כמעט חומר, אולי מס' מ"ל ספורים.

לפי ביקורות בחו"ל האוטמים שקנוורת' המליץ לך עליהם טובים יותר כנראה, אבל האופטיסיל מצוין, במיוחד אם אין לך זמן רב ואתה לא מחפש עיסוקים מיוחדים לרכב מעבר ללהגן על הצבע.

בקשר לשאלתך, ווקס מיישמים לאחר האוטם, לאחר שהתייבש לחלוטין. ולאחר מכן בשטיפות הרכב מתי שבא לך. בזמן הזה האוטם יספק את ההגנה הטובה ביותר.

אם אתה מחפש הגנה טובה מאד במינימום עבודה הייתי הולך על האופטיסיל. אם אתה מחפש הגנה שכנראה טובה יותר, ויותר עבודה, הייתי הולך על המנזרנה PL ששמעתי עליו ביקורות מצוינות. יש גם את הJETSEAL 109 שגם מקבל ביקורות לא רעות וניתן למצוא אותו בארץ. אם אתה רוצה להזמין מחו"ל ובזול יותר יש אוטם טוב יותר, שיהיה כנראה האוטם הבא שלי, תודות לקנוורת'.

זה הקישור לאופטיסיל: http://www.autostore.co.il/%D7%90%D7%95%D7%98%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%A2-%D7%9E%D7%94%D7%99%D7%A8-OPT-Opti-Seal.html

ארליך, תביא אורז, מקרוני וביצים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3996 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...